کود مخصوص مرکبات

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مخصوص مرکبات

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود مخصوص مرکبات به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

زمان مصرف اسید هیومیک

شرایط رشد

خاک:کود مخصوص مرکبات سیستم ریشه مرکبات بسیار کم عمق است. تا زمانی که خاک خوب زهکشی شود ، مرکبات می تواند به خوبی در انواع مختلف خاک رشد کند. در خاک رس یا ظروف به خوبی رشد می کند ، اما شرایط شور را تحمل نخواهد کرد.خاک ایده آل برای درختان مرکبات از پی اچ کمی اسیدی 6.0 تا قلیایی 8.0 متغیر است.
اقلیم:آهک لیمو و سایر مرکبات میوه کوچک در مناطق حفاظت شده مناطق آب و هوایی سردتر رشد خوبی می کنند.با این وجود ، گریپ فروت و سایر مرکبات میوه بزرگ ممکن است در محیط خنک تر شیرین نشوند.

کود مخصوص مرکبات

میانگین دمای مطلوب روزانه: 23 درجه سانتی گراد تا 30 درجه سانتی گراد.رشد به طور قابل توجهی بالاتر از 38 درجه سانتی گراد و زیر 13 درجه سانتی گراد کاهش می یابد.هنگامی که دمای هوا از 0 درجه سانتیگراد پایین می آید ، حتی برای مدت کوتاهی ، گل ها و میوه های جوان تمایل به ریزش دارند.
چرخه رشد:

کود مخصوص باردهی مرکبات

درختان مرکبات از سال سوم پس از کاشت معمولاً بارور می شوند ، اما معمولاً بازده اقتصادی از سال پنجم به بعد به دست می آید.یک پرورش دهنده باید به سایر پیچیدگی های باروری توجه کند. به عنوان مثال ،درجه حرارت خاک. هنگامی که درجه حرارت خاک بالاتر از هجده است توصیه می شود به اضافه کردن اوره به کود نیترات آمونیوم به طور منظم.
گل کاری:
برای گلدهی در بهار ، یک دوره استراحت یا کاهش رشد لازم است. در نیمه گرمسیری ها ، دمای پایین زمستان این دوره استراحت را القا می کند ، اما در صورت عدم سرمازدگی کافی ، با کمبود آب می توان دوره استراحت را تشویق کرد.
میوه ای:
تمام گل ها به ثمر رسیدن میوه های بالغ نمی رسند. در دوره گلدهی ، میوه های جوان تر و ضعیف تمایل به طبیعی شدن دارند. این قطره در نیمکره شمالی یا در نیمکره جنوبی است.
میوه ها از گلدهی تا بلوغ هفت تا چهارده ماه طول می کشد ، مربوط به یک فصل برداشت نیمکره شمالی و از در نیمکره جنوبی است. برای ارقام میوه ، تمام ارقام به کود مخصوص مرکبات مناسب نیاز دارند.

فروش کود مرکبات
شوري:
درختان مرکبات نسبت به غلظت بالای نمک در خاک حساس هستند.
کاشت:
پیوند معمولاً برای تکثیر درختان مرکبات استفاده می شود. این روش شامل قرار دادن جوانه های یک رقم مورد نظر به موجودی است که از بذر انواع دیگر رشد می کند.
بطور معمول درختان مرکبات پیوند می خورند. مسافت کاشت با توجه به پارامترهای مختلفی مانند شرایط خاک ، توپوگرافی عمومی ، رقم و نوع درخت کاشته شده متفاوت است.
تراکم درخت: از 200 تا 800 درخت در هکتار متغیر است.

کود مخصوص مرکبات

استفاده از کود تقریباً در تمام مراحل رشد مرکبات تأثیر زیادی دارد. از جوانه زنی و مرکبات.pngرشد ریشه ها ، از طریق مرحله رویشی و رسیدن به بلوغ و شکسته شدن رنگ میوه ها.هنگام تهیه مواد غذایی برای درختان مرکبات ، لازم است هم به عناصر غذایی خاص گیاه و هم در شرایط خاک که در آن رشد می کند توجه کنید.
همچنین از آنجا که در مراحل مختلف درختان مرکبات به مقادیر مختلفی از مواد مغذی نیاز دارند ، زمان بندی بسیار مهم است.با در اختیار داشتن مواد مغذی مناسب در زمان مناسب ، از بازده بالا و با کیفیت ، بدون پسماند کود و حداقل آسیب محیطی اطمینان حاصل می شود.
آنالیز بافت و خاک:
درختان مرکبات به دلیل ضعف زیاد یا کمبود مواد مغذی ، رشد ضعیفی دارند و عملکرد بهینه و کیفیت میوه را به دست می آورند. تجزیه و تحلیل مشکلات تغذیه ای بالقوه باید بخشی از یک روش معمول در حال رشد مرکبات باشد.

خرید کود ارزان برای مرکبات
آزمایش مواد مغذی موجود در خاک و برگ باعث می شود تا هنگام ایجاد یک برنامه کود مخصوص به شرایط مزرعه شما حدس و گمان را از بین نبرد.

آنالیز بافت

تجزیه و تحلیل بافت برگ تعیین کمی از کل غلظت مواد مغذی معدنی در برگ است. آزمایش بافت شامل تجزیه و تحلیل مواد مغذی زیر است: نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، گوگرد، منگنز (منگنز) ، روی ، مس ، آهن و بور. (Fe)
غلظت کلر (Cl) معمولاً در بیشتر شرایط مزرعه کافی است ، اما اگر خاک یا آب آبیاری شور باشد ، کلر ممکن است زیاد شود. کمبود یا سمیت مولیبدن (مو) نادر است.
هدف از انجام تجزیه و تحلیل بافت ، تنظیم برنامه لقاح به گونه ای است که از مشکلات تغذیه ای و پیامدهای پرهزینه آنها جلوگیری می شود.هر جنس مرکبات دارای محتوای مورد انتظار ماده مغذی خود در برگها در زمان مشخص رشد است. هر نمونه از گیاه باید از یک بافت خاص گرفته شود.

استانداردهای تجزیه و تحلیل برگ مواد مغذی

مثال:
برای به دست آوردن یک محصول خوب از مرکبات شیرین و آبدار ، گیاهان برای خوردن به اندازه کافی نیاز دارند. درختان مرکبات (مرکبات) برای رشد و نمو به مقادیر نسبتاً زیادی ازت و همچنین فسفر و چندین ریز مغذی نیاز دارند.
مرکبات در مناطق زحمتکش گیاهان وزارت کشاورزی ایالات متحده 9 و 11 سخت گیر هستند و می توانند در مناطق دیگر در داخل منازل پرورش یابند. گیاهانی که در داخل خانه پرورش می یابند نسبت به درختان فضای باز نیاز به برنامه کوددهی کمی متفاوت دارند.

بهترین کود مخصوص برای رشد مرکبات

ساده ترین راه برای بارور کردن درخت مرکبات استفاده از کودهای مرکبات با فرمول خاص است. درختان مرکبات به نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) که معمولاً در غذاهای گیاهی یافت می شود ، و همچنین عناصر مغذی مانند گوگرد ، آهن ، بور ، منیزیم ، منگنز و مس نیز احتیاج دارند.

فروش کود مرکبات
میزان فسفر مورد نیاز درختان مرکبات کم است ، بنابراین یک کود مرکبات مناسب نسبت نیتروژن و پتاسیم سنگین NPK مانند خواهد داشت.
کود مرکبات با دانه آهسته و آزاد با این نسبت NPK با سرعت 1/2 اونس در هر فوت مربع در زیر درختان بالغ و در فضای باز هر سه ماه در طول فصل رشد اعمال می شود. کودهای مرکبات همچنین دارای ریز مغذی ها هستند ، گرچه مواد مغذی خاص بسته به سازنده آن متفاوت است.

محاسبه کود مخصوص مرکبات

برای تنظیم دقیق تر مواد مغذی مرکبات ، مواد مغذی مورد نیاز را می توان با توجه به سن و شرایط درختان محاسبه کرد. برای درختان تازه ، در فضای باز ، 1-3 / 4 لیوان کود فسفات را در زمان کاشت در خاک مخلوط کنید.
فسفر اضافی فقط با استفاده از 1 پوند در هر درخت و کار کردن فسفر در 1 اینچ بالای خاک فقط هر سه تا چهار سال مورد نیاز است. درختان مرکبات سالانه به نیتروژن نیاز دارند.
درختی که یک تا سه سال سن داشته باشد نیاز به 1/4 تا 1/2 پوند ازت واقعی در سال دارد. با استفاده از وعده غذایی خونی ، که حاوی 5 درصد نیتروژن است ، این در کل 10 تا 15 پوند کود است. سولفات آمونیوم 21 درصد نیتروژن دارد ، بنابراین شما به 2-1 / 3 تا 3-1 / 2 پوند کود نیاز دارید. تا زمانی که یک درخت مرکبات پنج تا شش ساله باشد ، بیشتر سالانه به 1/4/1 تا 1/2 پوند ازت واقعی نیاز دارند.

چه زمانی بارور شود

کود مخصوص مرکبات

بارور کردن درختان مرکبات در فضای باز در اوایل سال ،  آغاز کنید. اگر از کود مخصوص مرکبات تهیه شده استفاده می کنید ، طبق دستورالعمل های مربوط به برچسب خود را ادامه دهید.
اگر نیازهای غذایی درختان انفرادی را محاسبه کردید ، مقدار مورد نیاز نیتروژن را به 3 تقسیم کرده و یک سوم را در ژانویه و فوریه ، یک سوم در آوریل و مه و یک سوم در اوت و سپتامبر اعمال کنید. ریز مغذی های مورد نیاز ممکن است در خاک وجود داشته باشد ، اما برای علائم کمبود ریز مغذی روی درخت توجه کنید.

کود مناسب برای مرکبات
زرد شدن یا شاخ و برگهای کم رنگ سبز با رگه های سبز روشن می تواند نشانه کمبود منیزیم ، آهن یا روی باشد. این را می توان با پاشیدن ریز مغذی ها روی شاخ و برگ اصلاح کرد. به عنوان مثال مخلوط کردن 1 تا 2 قاشق غذاخوری نمک Epsom با 1 گالن آب و پاشیدن مخلوط روی برگها منیزیم را تأمین می کند.

مرکبات داخلی:

نیازهای غذایی مرکبات گلدان و سرپوشیده به اندازه مرکبات رشد یافته در خارج از منزل است. هر دو به تغذیه منظم ازت و ریز مغذی ها نیاز دارند. مقدار کود مورد استفاده همان چیزی است که متفاوت است.
از یک غذای گیاهی با رهایی آهسته و تجاری که برای استفاده در گیاهان داخلی استفاده می شود ، ترجیحاً کود مرکبات یا یک گیاه گیاهی با تمام اهداف که حاوی ریز مغذی هایی از قبیل آهن ، منیزیم ، روی و بور است استفاده کنید. برای یک غذای مرکبات با نسبت NPK 5-2-6 ، از 1 قاشق چایخوری کود برای هر 4 اینچ قطر گلدان استفاده کنید و درون خاک مخلوط کنید. این نسبت را برای گلدان های بیش از 12 اینچ قطر دو برابر کنید. کود مخصوص مرکبات را سه بار در سال در  انجام می دهیم.
کود مخصوص مرکبات هنگام جوانه زدن:
می توانید مرکبات را در زمستان ، هنگام تشکیل جوانه ها ، یا بهار ، بارور کنید.
چند بار باید درختان مرکبات را بارور کنید؟
درختان مرکبات از اوایل زمستان جوانه می زنند و جوانه ها تا اواخر زمستان و بهار رشد می کنند. نیتروژن ، مهمترین ماده مغذی درختان مرکبات است که ممکن است در طول زمستان کاربرد داشته باشد اما معمولاً در بهار و اوایل تابستان استفاده می شود.
نیازهای نیتروژن مرکبات:
درختان مرکبات برای رشد و توسعه به نیتروژن احتیاج دارند. هر درخت در سال اول به 2 تا 4 اونس ازت واقعی نیاز دارد ، 1/4 تا 1/2 پوند در سال دوم و 1/2 تا 3/4 پوند در سال سوم. با شروع سال چهارم ، یک درخت بالغ در سال به 1 تا 1/2 پوند ازت در سال نیاز دارد.

نحوه محاسبه نیتروژن واقعی:

کود مخصوص مرکبات

تعداد کودهای کود مخصوص مرکبات نسبت به وزن نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) را مهمترین ماده مغذی گیاه نشان می دهد. نیتروژن به طور معمول باعث افزایش رشد می شود در حالی که فسفر و پتاسیم باعث رشد و شکوفا شدن میوه ها می شوند.اما شما باید بدانید که برای به دست آوردن 3 اونس ازت واقعی به چه مقدار 15-15-15 کود نیاز دارید. برای این کار ، 3 را به 0.15 ، درصد نیتروژن تقسیم کنید. پاسخ 20 اونس یا 1/4 پوند است. سولفات آمونیوم (21-0-0) حاوی 21 درصد نیتروژن است. برای بدست آوردن 3 اونس نیتروژن را با 0.21 تقسیم کنید و 14 اونس دریافت می کنید. نیترات آمونیوم 34-0-0 است. اوره 46-0-0 است.
کود مخصوص مرکبات در هنگام جوانه زنی در زمستان:
ممکن است یک مورد نیاز کل سالانه نیتروژن یک درخت به شکل نیترات آمونیوم ، سولفات آمونیوم یا اوره بین اواخر دسامبر و فوریه اعمال شود. این مربوط به زمانی است که درختان جوانه می زنند. اشکال این است که باران قسمت اعظم نیتروژن را از بین می برد.

فروش کود مرکبات
کمبودهای نیتروژن معمولاً در زمستان یا اوایل بهار به دلیل کمبود رشد در زمستان و خاک اشباع شده از آب رخ می دهد. کمبود نیتروژن باعث زرد شدن برگ ها ، رشد مبهم و گلدهی ضعیف می شود که باعث کاهش عملکرد میوه می شود.

باروری بهار و اوایل تابستان:

تولیدکنندگان تجاری معمولاً کل نیاز مرکبات سالانه برای نیتروژن را به سه ماده کودی مانند کود سیب تقسیم می کنند ، یکی در فوریه و مه به علاوه یک سوم در اواخر بهار تا اوایل تابستان. کوددهی در اواخر تابستان می تواند رنگ آمیزی میوه ها را به تاخیر بیاندازد و باعث آبدارتر شدن آنها شود و پوست های ضخیم ایجاد کنند.
کودهای آهسته با انتشار آهسته ، مواد مغذی را در مدت زمان طولانی تر درون خاک آزاد می کنند و از طریق شستشو توسط باران های بهاری نیتروژن کمتری از بین می رود. آنها به طور معمول در بسته های کوچک عرضه می شوند و هزینه هر پوند کود واقعی گرانتر از کود مخصوص مرکبات محلول در آب است که اغلب در کیسه های بزرگ فروخته می شود.
سایر مواد مغذی:
استفاده از یک کود متعادل برای رفع نیازهای نیتروژن یک درخت مرکبات به اصلاح سایر کمبودهای مغذی موجود در بدن کمک خواهد کرد.
یک کود متعادل حاوی حداقل مقداری N ، P و Kبرای تأمین نیازهای فسفر ، 1/4 لیوان کود فسفات معمولاً هنگام کاشت با خاک مخلوط می شود و 1 پوند دیگر در 1 اینچ برتر خاک کار می شود. هر سه تا چهار سال تجزیه و تحلیل خاک ممکن است برای نشان دادن کمبود روی ، بور ، منگنز یا آهن لازم باشد.

درختان مرکبات و کود دهی مخصوص :

در انواع مختلف خاک رشد می کنند ، از ماسه ای تا خاک رس. خاکهایی که به عنوان ایده آل در نظر گرفته می شوند مناطقی از بافت متوسط ، خاک رس ماسه ای عمیق ، ماسه ای ماسه ای یا رس ، قابل نفوذ ، دارای زهکشی خوب و غیر شور.
از خاکهای رسی محکم باید جلوگیری کرد زیرا باعث جلوگیری از اکسیژن رسانی و عملکرد طبیعی سیستم ریشه می شود ، در حالی که خاک های آهکی باعث ناهنجاری های تغذیه ای و کمبودهای غذایی می شود که مانع از رشد درخت می شود.
درختان مرکبات از pH کمی اسیدی حمایت می کنند ، اما می توانند به طور عادی رشد کرده و در بازه pH بین 6 تا 7.5 بازده عالی داشته باشند. آنها در مناطقی با آب و هوای معتدل ساحلی و بدون باد شدید و یخبندان رونق می گیرند. آنها مقاومت کم در برابر سرما نشان می دهند ، به طوری که درخت نارنجی مقاوم ترین ، به دنبال آن درخت نارنگی ، و درخت لیمو آخرین بار است.

فروش کود مرکبات
مورد نیاز تغذیه ای

به منظور تولید بازده بالا و با کیفیت بالا ، درختان مرکبات سالانه نیازهای غذایی بالایی دارند.یک برنامه کود مخصوص مرکبات یکپارچه باید هم مواد مغذی از دست رفته در هنگام برداشت و هم آنهایی که برای جوانه زدن ، گلدهی و تنظیم میوه مورد نیاز هستند را شامل شود. مقادیر مورد نیاز سالانه محصول به منظور تولید سه تن محصول در هر هکتار  برای هر نوع محصول در زیر توضیح داده شده است
مورد نیاز سالانه مواد مغذی سالانه برای  در هر دکمه کیلوگرم در روز:
1.نیتروژن
2.فسفر
3.پتاسیم
4.منیزیم

مراحل اصلی تغذیه ای و کود مخصوص مرکبات

کود مخصوص مرکبات

از جوانه زدن تا تنظیم میوه :
در اواسط ماه  ، هنگامی که درجه حرارت افزایش می یابد ، بهار جوانه زدن بهار آغاز می شود. در این مدت فعالیت سیستم ریشه شدت گرفته و جذب آب و مواد مغذی افزایش می یابد ، به طوری که نیازهای بالای جوانه زدن و گلدهی پوشانده می شود.گل ها به طور کامل رشد می کنند ، روی گل های گل آذین شکل می گیرند و درختان وارد مراحل گلدهی و تنظیم میوه می شوند. تعداد گلها و باروری آنها به میزان قابل توجهی از موقعیت آنها بر روی درخت ، بار سال قبل ، وجود میوه های بی برداشت ، سطح رطوبت و وضعیت تغذیه ای درختان تأثیر می گذارد:

نیتروژن جوانه زنی را تحریک می کند ، فتوسنتز را تقویت می کند و جوانه ها را تولید می کند و پروتئین های لازم را برای گل ها تولید می کند. رشد جوانه های گل را به اتمام می رساند ، باروری گلها را افزایش می دهد و افت شکوفه و ریختن میوه را بعد از جوانه زنی کاهش می دهد.
فسفر باعث رشد ریشه ها می شود ، موهای ریشه را تجدید می کند و مقادیر زیادی انرژی لازم در هنگام گلدهی و تنظیم میوه را تضمین می کند.پتاسیم تقریباً در هر فعالیت متابولیکی درخت دخیل است. به رشد ریشه و رویشی کمک می کند.
این شرکت در تولید و مهاجرت مواد فتوسنتزی به گلها و میوه های جدید شرکت می کند و میزان جذب آب و استفاده از آن توسط درختان را تنظیم می کند  منیزیم جوانه زنی را افزایش می دهد ، فتوسنتز را افزایش می دهد و گل ها را با مواد مغذی تأمین می کند و باعث تقویت میوه می شود.
روی / منگنز / آهن – هنگام روی کار با عناصر کمیاب ، روی رویجوانه زنی تأثیر می گذارد ، اما تأثیر اصلی آن بر تعداد و باروری گلها ، ترویج تنظیم میوه و میوه هایی که روی درخت می ماند ، می باشد. منگنز و آهن باعث افزایش فعالیت فتوسنتزی برگها و تولید آنزیم هایی که در این دوره به درخت ضروری هستند می شوند.

رشد اولیه میوه

پس از تنظیم میوه ، مرحله اول رشد میوه آغاز می شود. این رشد نتیجه ضرب سلولی گل جوانه زده است. این پوست عمدتاً پوست میوه ها در حال توسعه است ، در حالی که گوشت پیشرفت چشمگیری ندارد. در این مدت ، دو موج ریختن میوه رخ می دهد.
اول در آغاز ، بلافاصله پس از ریختن میوه ، و دوم در پایان تعادل هورمونی درختان کود مخصوص مرکبات، فعالیت فتوسنتزی برگها ، تأمین کافی آب و تأمین منظم مواد مغذی عوامل تعیین کننده قد و کیفیت تولید است.

کود با کیفیت مرکبات
نیتروژن ، فسفر و پتاسیم فعالیت فتوسنتزی برگ تحریک می کند و تولید کربوهیدرات های مورد نیاز برای رشد میوه را افزایش می دهد ، در حالی که آنها به طور مستقیم در تکثیر سلول های تشکیل دهنده میوه شرکت می کنند.
تأمین کافی برای درختان تأثیر تعیین کننده ای دارد ، هم بر تعداد میوه هایی که روی درخت می ماند و هم اندازه نهایی آنها کلسیم عنصر سلولهای میوه است. استفاده از کلسیم از طریق زمین یا از طریق کاربرد شاخ و برگ منجر به شکل گیری سالم برگها می شود .
باعث کاهش مشکلات طبیعی ترک و فروپاشی می شود که اغلب در مراحل بعدی رشد مشاهده می شود.منیزیم و روی باعث افزایش اندازه میوه ها و کاهش ریختن بعد از تنظیم میوه می شوند.

رشد سریع میوه

کود مخصوص مرکبات

در طول تابستان ، میوه ها آب و مواد فتوسنتزی تولید شده توسط برگ ها را ذخیره می کنند و از نظر اندازه و وزن بیشتر می شوند. با سرعت زیاد رشد می کند و رشد پوست کند می شود و تا زمان بلوغ ثابت می ماند. وضعیت تغذیه ای درختان ، به ویژه تأمین کافی نیتروژن و پتاسیم ، بر اندازه و وزن میوه تأثیر می گذارد و به افزایش بازده و خصوصیات کیفیت بهتر محصول کمک می کند.
نیتروژن برای فعالیت برگ و تغذیه میوه ها در این دوره اساسی است. با این حال ، مقدار زیادی ازت ازت باعث به تاخیر انداختن بلوغ ، کاهش انسجام و میزان آب میوه میوه ها و کاهش کیفیت آب می شود و به تولید آسیب می رساند.
پتاسیم (K) اندازه و وزن میوه ، ضخامت و مقاومت پوست ، اسیدها و ویتامین C موجود در آب را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.افزودن پتاسیم در مرحله رشد سریع میوه مورد نیاز است. با این حال ، همانطور که در مورد نیتروژن اتفاق می افتد ، مقدار زیاد پتاسیم باعث به تاخیر انداخت رسیدن ، کمیت و کیفیت آب میوه می شود و تولید را کاهش می دهد.
در ماه های تابستان ، فسفر (Ρ) قندهای موجود در آب را افزایش می دهد ، میزان اسیدیته آن را کاهش داده و رشد بیش از حد پوست را متوقف می کند که این امر در اثر نیتروژن و پتاسیم ایجاد می شود همچنین به ایجاد مواد “ذخیره” ای که درختان برای شروع خوب سال آینده استفاده می کنند ، کمک می کند.

کود عالی برای مرکبات
از رسیدن به برداشت

کود مخصوص مرکبات

با تبدیل بخش بزرگی از اسیدهای موجود به قند و جایگزینی کلروفیل موجود در پوست با کاروتنوئیدها و زانتوفیلها ، رشد میوه کامل است.در این مدت ، مازاد مواد ذخیره شده تولید شده توسط برگها در صندوق عقب ذخیره می شود تا در طول جوانه زدن در سال بعد مورد استفاده قرار گیرد ، در حالی که مصرف مواد مغذی با افت دما ، به حداقل می رسد.

لقاح اساسی

کود مخصوص مرکبات

لقاح اساسی در نزدیکی اواخر زمستان انجام می شود ، به طوری که با شروع جوانه زدن ، تمام مواد مغذی در دسترس درختان قرار می گیرد و می توان الزامات گلدهی و تنظیم میوه را پوشش داد.
عرضه در این مرحله به شرح زیر است:
1.½ ازت (Ν)
2.⅔ فسفر (P)
3.⅓ پتاسیم (K)
در لقاح اساسی ، نیتروژن باید به شکل آمونیونی خود تأمین شود ، تا از تلفات لایه های عمیق تر خاک جلوگیری شود و در طول جوانه زدن و مرحله تولید مثل ، در دسترس درختان باشد.
کودهای توصیه شده برای استفاده کودهای تثبیت شده هستند زیرا آنها از نیتروژن آمونیوم محافظت می کنند و از رشد محصول برای مدت زمان طولانی تر اطمینان حاصل می کنند ، یا کودهای چند ماده غذایی مرکب ، که کاملاً مورد نیاز گیاهان در اولیه ( N ، K ، پ ) و مواد مغذی ثانویه .( Mg، S ) و نیز عناصر کمیاب ( Fe، B، Zn )

لقاح برتر

مرحله تنظیم میوه – اولین رشد میوه
این کار در نزدیکی ماه اسفند انجام می شود ، زمانی که تنظیم میوه و اولین فلاش ریختن میوه پس از آن به پایان رسیده است ، در حالی که قطر میوه ها حداقل 5 میلی متر است.
عرضه در این مرحله به شرح زیر است:
1.¼ ازت (Ν)
2.⅓ پتاسیم (K)
از عرضه اغراق نیتروژن باید اجتناب شود ، زیرا منجر به رشد بیش از حد رویشی با هزینه باردهی می شود ، که به نوبه خود منجر به ریختن قابل توجه و همچنین ایجاد پوستی ضخیم و زبر به قیمت گوشت می شود.
فسفر و پتاسیم اثر منفی نیتروژن بیش از حد را متعادل می کند و باعث تشکیل پوست سالم می شود. علاوه بر تأمین نیاز نیتروژن و پتاسیم از طریق زمین ، کاربردهای اضافی شاخ و برگ گیاه نیترات کلسیم و پتاسیم نیترات تأثیر مثبتی بر میزان تولید و کیفیت میوه ها دارد.

کود مخصوص مرکبات
مرحله رشد سریع میوه:

بسته به نوع میوه مرکبات  و رسیدن زودرس آنها ،  به منظور افزایش اندازه و وزن میوه ها و بهبود خصوصیات کیفی آنها استفاده می شود.
عرضه در این مرحله به شرح زیر است:
1.¼ ازت (Ν)
2.⅓ فسفر (P)
3.⅓ پتاسیم (K)
استفاده از کودهای بسیار محلول چند ماده مغذی.مواد مغذی کاملاً قابل جذب درختان را فراهم می کند ، اندازه و وزن میوه ها را افزایش می دهد و ویژگی های کیفی تولید را بهبود می بخشد.

کود مخصوص گلدهی مرکبات
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *