خرید کود ۱۰ ۵۲ ۱۰

معرفی کود ۱۰ ۵۲ ۱۰

کود  ان پی کا 10-52-10 شوک آمریکایی یک  کود عالی برای شروع رشد  نهال ها و رشد  پیوندهای  ایجاد شده است. این کود  به طور ویژه برای استفاده در خاک و هیدروپونیک تهیه  شده است و 100٪ محلول در آب است. می توان از آن برای دستگاه های  تزریق کود نیز استفاده کرد.

مشخصات کود 10 52 10 شوک آمریکایی

 ترکیبات کود 10-52-10 شوک آمریکایی شامل

  •  نیتروژن 10درصد
  •   اسید فسفریک 52 درصد
  •   اکسید پتاسیم 10 درصد
  •   آهن 12/0 درصد
  •   منگنز  06/0 درصد
  •   بور  02/0 درصد
  •   مس  015/0 درصد
  •   مولیبدن  10 0/0 درصد
  •   روی 15 0/0 درصد

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ در بسته های 10 ، 5 و 10 لیتری عرضه می شود. برای باغ های هیدروپونیک و خاک مناسب هستند،  همچنین کودهای 10-52-10 شوک آمریکایی بر روی نهال ها و پیوندهای انجام شده برای تامین مواد مغذی ضروری و رشد رویشی استفاده می شود.

کود 10 52 10

مزایای کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ شوک آمریکایی

از مزایای مهم کود 10 52 10 شوک آمریکایی نسبت به دیگر برندها حلالیت و خلوص بالا آن است. ترکیب خاص نیتروژن، فسفر و پتاسیم آن، این محصول را به ترکیب ایده آل برای محصولات زراعی تبدیل کرده است.همچنین این کود ایمن و جذب سریع دارد و از کیفیت و ترکیبات منحصر به فرد تشکیل شده است.کود 10 52 10 شوک  فاقد سولفات، کلرید، کربنات، نمک های محلول اضافی یا سایر عناصر نامطلوب برای آسیب رساندن به گیاهان هستند. هر بسته  کود دارای یک شماره کنترل کیفیت است که تضمین می کند که هر بسته به طور مداوم برای کنترل حلالیت، رنگ pH، رطوبت، اندازه ذرات و محتوای ریز مغذی های کیلیت شده کنترل می شود.این کودها طوری طراحی شده  که حداکثر حلالیت  دارد و برای دستگاه های ترزیق کود  و محلول پاشی استفاده می شود.کود 10 52 10 شوک دارای  فسفر بالایی است که رشد قوی و سریع ریشه را تقویت  می کند.همچنین  یک کود ایده آل برای ریشه دهی بهتر و یکنواخت تر و تحریک  رشد جوانه گل است.

کود 10 52 10

نحوه استفاده کود ۱۰ ۵۲ ۱۰

کود 10 52 10 شوک آمریکایی برای  گیاهان گلدانی و بسترهای خاک  و نهالستان های درختی قابل استفاده است،  به طور خاص می توان از این کود ان پی کا  برای ریشه دهی بهتر و یکنواخت و برای تحریک جوانه های گل استفاده کرد. به صورت  دوره ای (به عنوان مثال 1 بار در هفته)  به مقدار  0.8  – 2.0 گرم در لیتر استفاده می شود. محلول  کود را می توان را 1 تا 2 ساعت قبل از استفاده آماده کنید، خوب هم بزنید یا از آب گرم برای حلالیت آن  استفاده کنید تا برای محصول به خوبی حل شوند.

مقدار مصرف کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ شوک برای گیاهان

دستورالعمل لازم برای استفاده کود 10 52 10 شوک برای محصولات مختلف شامل :

در محصولات زراعی به دو صورت مصرف می شود : 2 تا 3 کیلوگرم در هکتار به صورت محلول پاشی و 5 تا 10 کیلوگرم در هکتار با آب آبیاری مصرف  می شود.

در درختان میوه: 3 کیلوگرم در 1000 لیتر به صورت محلول پاشی و 5 تا 15 کیلوگرم در هکتار با آب آبیاری مصرف می  شود.

برای مصرف سبزیجات: 3 کیلوگرم در 1000 لیتر به صورت محلول پاشی و 5 تا 15 کیلوگرم با آب آبیاری استفاده شود.

گیاهان زینتی: 2 کیلوگرم در 1000 لیتر به صورت محلول پاشی و 3 تا 10 کیلوگرم با آب آبیاری استفاده شود.

مقادیر دقیق استفاده کودهای 10-52-10 شوک آمریکایی  به عوامل مختلفی از جمله سن گیاه، نوع گیاه، شدت کمبود  مواد مغذی در گیاه و… بستگی دارد.برای تمام نهال های پیوندی یک  قاشق غذاخوری در 4 لیتر  آب را مخلوط کرده و کاملا حل کنید. هنگامی که گیاهان جوان هستند، 2/1 پیمانه از محلول را به صورت هفتگی در هر بوته مصرف کنید.برای هر گیاهی، در داخل یا خارج از خانه، که پیوند زده شده ، یا هر گیاهی که از بذر یا از قلمه نیز  پیوند زده  می شود  قابل استفاده است.

کود 10 52 10

مزایای استفاده از کودهای 10 52 10 شوک برای محصولات زراعی

 یکی از مزایای استفاده از کودهای 10-52-10 شوک برای محصولات زراعی  دارا بودن محتوای فسفات بالا و عناصر کمیاب است که باعث رشد  سریع و بهینه  ریشه می شود. همچنین به علت همین عناصر کمیاب موجود در آن است که در اثر استفاده در گیاهان نتایج عالی بدست می آید.خلوص بالا،  حلالیت سریع و کاملاً محلول در آب بودن آنها نیز ویژگی مهم این نوع کودها به شمار می آید. دسترسی حداکثری و جذب همه عناصر موجود در کودهای مورد مصرف  و واکنش سریع گیاه به این نوع کودها کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ شوک به دلیل دارا بودن مقادیر معینی نیتروژن، فسفر و پتاسیم برای افزایش رشد و کیفیت محصولات زراعی و باغی در مراحل مختلف رشد گیاه موثر خواهد بود. نیتروژن یک ماده مغذی مهم برای افزایش عملکرد است و منجر به رشد مطلوب می شود.

پتاسیم موجود در این کود باعث بهبود باردهی و پر شدن دانه شده و بر رنگ میوه در محصولات زراعی، باغی و گلخانه ای تأثیر می گذارد و در نهایت باعث افزایش کیفیت و کمیت عملکرد می شود. فسفر مخصوصاً در ابتدای فصل رشد به دلیل محدودیت امتداد ریشه و تحرک کم این عنصر برای رشد گیاه ضروری است.بنابراین استفاده از این محصول منجر به سیستم ریشه ای قوی و سالم در گیاهان  می شود. علاوه بر عناصر اصلی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم حاوی عناصر ریز مغذی  مانند روی، مس، آهن و …  هستند که در گلدهی زودهنگام گیاهان موثر هستند.

به دلیل عدم وجود کلر در این کود، امکان سمیت و کلر سوزی برگ ها وجود ندارد و برای خاک های شور مناسب هستند.

زمان مصرف کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ شوک آمریکایی

کودهای 10 52 10 شوک آمریکایی به دلیل درصد بالای فسفر ، محرک ریشه دهی و تشکیل میوه در زمان رشد اولیه گیاه و قبل از گلدهی است. بهترین زمان مصرف این نوع کودها برای تاثیر بیشتر اوایل روز و عصر می باشد  که درجه حرارت مناسب کوددهی 25 درجه سانتی گراد است.

نحوه خرید کودهای 10 52 10 شوک آمریکایی

 به جرات می توان گفت مجموعه آل کود یکی از بهترین تولید کنندگان و تامین کنندگان کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ شوک است،

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366