فواید کود گوگرد مایع شوک

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

خرید کود گوگرد مایع شوک

گوگرد به عنوان چهارمین درشت مغذی به دلیل مزایای آن در کنار نیتروژن ، فسفر  و پتاسیم شناخته می شود.  همچنین گوگرد یک ماده مغذی ثانویه است که برای اهداف مختلف فیزیولوژیکی گیاه مورد نیاز است.افزایش کمبود گوگرد باعث افزایش تقاضا برای کود گوگرد در سال های اخیر شده است که منجر به افزایش استفاده از گوگرد در کشاورزی شده است.در این مقاله، به نحوه خرید کود گوگرد مایع شوک ، چگونگی تهیه کود گوگرد عالی و  نقش و اهمیت  آن در گیاهان، علائم کمبود گوگرد در گیاهان، و اینکه دستورالعمل نحوه استفاده از آن چگونه است می پردازیم.

نحوه خرید کود گوگرد مایع شوک

کود گوگرد مایع شوک یک ماده معدنی طبیعی و با خلوص بالا است که به عنوان مواد مغذی گیاهی استفاده می شود و مواد مغذی  لازم برای گیاهان را تامین می کند. با توجه به اینکه کودهای گوگرد مایع شوک نانو و ارگانیگ هستند، جذب راحت و آسان در گیاهان دارند، تحت تاثیر اقلیم آب و هوایی منطقه هم قرار نمی گیرند.

بهترین کود گوگرد، کودهای مایع هستند، کودهای مایع با برندهای مختلف در بازار وجود دارند که انتخاب کود مناسب را برای کشاورزان سخت کرده است، اما نکته ای که شما به راحتی و اطمینان می توانید از کودهای گوگرد برند شوک استفاده کنید نانو و ارگانیگ بودن آن و از همه مهمتر مایع بودن آن است.

چرا که کودهای  گوگرد مایع  شوک سریع الجذب هستند، کودهای غنی از گوگرد ما بهترین چیزی است که می توانید داشته باشید.آنها عبارتند از سولفات روی، گچ، سولفات پتاس منیزیم، سولفات منگنز، سولفات آمونیوم، سولفات پتاسیم و پودر گوگرد.اگر می خواهید کیفیت برداشت خود را بهبود بخشید، از کودهای گوگرد مایع  برند شوک استفاده  کنید.

خرید کود پتاس

جهت خریداری  و سفارش راحت به شماره درج شده در بالای سایت آل کود مراجعه فرمایید.

خرید گوگرد مایع شوک ۸۰ درصد آمریکایی در بسته بندی یک پنج و بیست لیتری

فواید کود گوگرد مایع شوک

کود گوگرد شوک بسیار غلیظ است که ممکن است  باید قبل از استفاده در  گیاهان به سولفات اکسید  تبدیل شوند.بهتر برای اکسیداسیون آسان و حلالیت بالا، گوگرد به صورت  ریز آسیاب شود.کود گوگرد مایع شوک به علت دارا بودن پودر گوگرد زرد به عنوان یکی از بهترین کودهای مایع  گوگرد شناخته شده است.درست مانند نیتروژن، گوگرد در تشکیل پروتئین گیاهی مورد نیاز است. یک کود گوگرد خوب باید به سرعت حل شود که گودهای مایع شوک این ویژگی را دارند.

با این حال، کودهای گوگردی دامنه حلالیت متفاوتی دارند. به عنوان مثال، سولفات آمونیوم از  محصولات کود گوگرد مایع شوک بسیار محلول هستند.سولفات کلسیم (گچ)  شوک نیز یک منبع گوگرد موثر است که در سوپر فسفات غلیظ و معمولی یافت می شود.

نقش و اهمیت کود گوگرد مایع شوک در گیاهان

کود گوگرد یکی از مواد مغذی ضروری گیاه است که برای رشد و نمو گیاهان ضروری است. برخی دیگر از عملکردهای کلیدی آن عبارتند از:

تشکیل اسیدهای آمینه، پروتئین ها و روغن های لازم برای تشکیل کلروفیل به فتوسنتز کمک می کند که بوسیله آن گیاهان قند، نشاسته، چربی، روغن و سایر ترکیبات تولید می کنند.همچنین به فعال شدن آنزیم هایی که برای واکنش های بیوشیمیایی ضروری هستند کمک می کند، در  افزایش گلدهی  در حبوبات  مهم می باشد.عملکرد محصول و کیفیت محصول را افزایش می دهد، نیاز گیاه به گوگرد ارتباط نزدیکی با نیتروژن دارد. رابطه بین گوگرد و نیتروژن مشهود است زیرا هر دو برای تشکیل کلروفیل مورد نیاز هستند. آنها همچنین اجزای پروتئین هستند.گوگرد برای تبدیل نیترات به اسیدهای آمینه ضروری است، بنابراین محصولات با مصرف ناکافی گوگرد به احتمال زیاد سطح نیتروژن کمتری خواهند داشت.

سولفور علاوه بر خواص تغذیه‌ای، خاک را بهبود می‌بخشد و به تثبیت فسفر و نیتروژن کمک می‌کند. بنابراین کمبود گوگرد رشد، عملکرد و کیفیت محصول را محدود می کند.به طور کلی، کودهای  گوگرد  مایع شوک  به رشد و نمو گیاهان کمک می کنند. این کود غنی از گوگرد هستند ، نه تنها به رشد محصول کمک می کند بلکه به کارایی سایر مواد مغذی نیز کمک می کند.

کود گوگرد همچنین می تواند کیفیت و عملکرد گیاه را افزایش دهد و منجر به بازده اقتصادی برای کشاورزان شود.استفاده از کود گوگرد  مایع شوک در گیاهان فراتر از تامین مواد مغذی گوگرد است، به طوریکه  می توان از آن به عنوان قارچ کش و آفت کش نیز استفاده کرد.

علائم رایج کمبود گوگرد در گیاهان

علائم کمبود گوگرد در گیاهان مشابه کمبود نیتروژن است. گیاهانی که گوگرد کافی دریافت نمی کنند، برگ های زرد کم رنگ یا سبز روشن خواهند داشت.برخلاف کمبود نیتروژن، مشکلات کاهش گوگرد در برگ‌های جوان‌تر و به دنبال آن برگ‌های مسن‌تر ظاهر می‌شود.همچنین محصولات فاقد گوگرد کوچک و با ساقه های کوتاه و باریک هستند. آنها رشد کند دارند ،  کمبود کود گوگرد  گلدهی حبوبات را به تاخیر می اندازد.

خرید گوگرد مایع شوک بیست لیتری

اقسام کودهای گوگرد مایع

یک کود گوگرد با کیفیت از ترکیبات مختلف تشکیل شده است. کودهای گوگردی مایع  را می توان به سه  گروه کود سولفاته، کود با گوگرد عنصری، کود گوگرد مایع دسته بندی کرد.

بیشتر بخوانید : زمان مصرف کود گوگرد

گوگرد همچنین از طریق طیف وسیعی از منابع در کود مایع  گنجانده شده است که عبارتند از:

سولفات پتاسیم

کود NPK

سولفات آمونیوم

ماده آلی

کود فسفریک

گچ یا سولفات کلسیم

دستورالعمل استفاده از کود گوگرد مایع شوک

برای همه محصولات: 20-25 لیتر در هکتار (کوددهی)

برای گیاهان گلخانه ای و زینتی: 2-3 لیتر در 1000 متر مربع

محلول پاشی: 1-2 لیتر / 1000 لیتر آب، 1-2 بار در هر فصل یا  1-3 بار در فصل رشد.

دقت کنید کوددهی با کودهای گوگرد مایع شوک را صبح زود یا عصر که هوا خنک تر است انجام دهید .

بنابراین کودهای گوگرد مایع شوک یک محصول گوگرد مایع با تجزیه و تحلیل بالا، پایدار و آسان است که می تواند هم به عنوان منبع گوگرد مغذی گیاهی و یا به عنوان یک اصلاح کننده خاک برای اصلاح مشکلات خاک های قلیایی آهکی و/یا خواص ضد قارچی یا باکتریایی استفاده شود.

همچنین از آن می توان به عنوان دفع کننده  شته و حشرا  در بسیاری از فعالیت های آنزیمی و همچنین سنتز ترکیبات مفید در دانه های روغنی، پیازها و میوه ها استفاده کرد. دارای حداکثر تحرک و کارایی مواد مغذی است که امکان استفاده کمتر را فراهم می کند. کود گوگرد مایع شوک مقاومت گیاه را در برابر بیماری ها، خشکی، سرما افزایش می دهد و از تجمع نیترات ها در بافت های گیاهی جلوگیری می کند.فرمول کودی آن به صورتی است که به راحتی مایع می توان آن را رقیق و اعمال کرد. کود مایع گوگرد دارای خواص ضد قارچی/باکتریایی است که می تواند آسیب های آفات را در دوره های بحرانی رشد گیاه کاهش دهد.کود گوگرد شوک باعث سالم نگه داشتن گیاهان  و کاهش تنش کمبود آهن و همچنین کیفیت و عملکرد را افزایش می دهد.

برای مشاوره خرید انواع کودهای ارگانیک و شیمیایی می توانید با شماره 09120807366 تماس حاصل فرمایید.

خرید گوگرد ۸۰ درصد شوک آمریکایی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *