قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع

قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع

برای نگهداری  از گیاهان ، باید از  مواد غذایی مورد نیاز آنان  اطلاع کافی داشت . مواد غذایی تنها به آب و نور و دما و حتی نوع خاک ، محدود نمی شود . منظور از مواد غذایی ،  به عبارتی مکمل های غذایی است  که در حیطه کشاورزی به آن ” کود ” گفته می شود . تمامی باغداران و کشاورزان جهت پرورش گیاه  باید از نیاز های آن گیاه اطلاع داشته باشد تا بتواند کود مورد نیاز آن را تهیه کند . اما به دلیل وجود تنوع در کود ها ، باید بین این موارد ، کودی که بهترین بازخورد را به گیاه دارد ، انتخاب کرده و نسبت به حجم گیاه و گلدان آن ، کود را  مصرف نمود . یکی از کود های شیمیایی که مواد مغذی بسیاری را در خود جای داده است و می توان ان را به عنوان یک کود کامل دانست ، کود سه بیست ( 3 بیست و یا  20 . 20 . 20 ) است   این کود به دو روش پودری و مایع در بازار یافت می شود .  در ادامه به معرفی این کود و  عوامل موثر در قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع پرداخته شده است .

کود سه بیست 20-20-20 مایع

اکثر کود ها برای معرفی خود این سه عدد را دارند . این اعداد هرکدام نشانگر وجود مقدار عناصر موجود در کود هستند . این سه عنصر ، که می توان گفت از عناصر مهم برای رشد و کشاورزان جهت مصرف و خرید آن محصول هستند . این سه عناصر مهم که به ترتیب نام گذاری می شوند ، در ابتدا فسفات ، و بعد پتاسیوم ، و در آخر ازت هستند . در کود سه بیست ، مقدار هر سه عنصر عدد بیست می باشد.

قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع  این مقدار در کمتر کود هایی می توان پیدا کرد که به این اندازه غنی باشند .  کود سه بیست به دلیل وجود مقدار بیست در هر سه عنصر مهم خود به این نام معروف است . البته علاوه بر این مواد اصلی که گفته شد ، در شرکت های مختلف در ساخت این کود از موادی همچون ؛ منگنز و بورات و آهن نیز استفاده می کنند  ؛ که ترکیب این مواد با سه عنصر اصلی موجود در کود ترکیب بسیار عالی برای انواع گیاهان به وجود می آورد .  از این رو ، این کود برای زمین زراعی و کشاورزی ، گلخانه ها و گلدان ها و گیاهان آپارتمانی مختلفی استفاده می شود .

بیشتر بخوانید: قیمت کود کامل برای پسته

مشخصات و انواع کود سه بیست 20-20-20

حال می توان به بررسی مشخصات و انواع این کود پرداخت . کود سه بیست ،  به دو شکل مایع و به شکل پودری در بازار یافت می شود . هر دو نوع مدل کود خواص مشابهی برای گیاه دارند . تفاوت آنها در روش مصرف برای گیاه می باشد . کود سه بیست پودری ، برای مصرف اکثر گیاهان آپارتمانی باید  ابتدا با آب حل شده و بعد به ساقه و برگ گیاه پاشیده شود . اما برای کود سه بیست مایع ، به دلیل مایع بودن کود نیازی به ترکیب ندارد و به همین دلیل روش مصرف آن آسان تر و سریع تر است .  البته در برخی موارد ، این کود از غلظت بالایی برخوردار بوده و می توان با درصد استاندارد ، ان را با آب ، رقیق نمود .

قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع مزایای کود سه بیست 20-20-20 مایع

 _ وجود پتاسیم موجود در کود، باعث می شود که میوه درخت و گل دهی گیاه دو برابر بیشتر  شود .

_ ازت موجود در آن باعث افزایش پروتئین خاک می شود ، همین امر باعث رشد دو برابر ریشه در خاک می شود .

 _ وجود فسفر در کود سه بیست باعث فتو سنتز بیشتر شده و رشد ریشه را بیشتر می کند . از این رو رشد بیشتر ریشه ، باعث رشد بیشتر پاجوش ها می شود .

این عناصر هر یک نقش خود را ایفا کرده و منجر به تقویت کلی خاک و گیاه می شوند .

روش استفاده کود سه بیست 20-20-20 مایع

یکی از مهمترین مراحل استفاده از کود ، روش مصرف و استفاده از آن در بهترین فصل سال است تا گیاه مورد نظر بیشترین بازخورد را از کود داشته باشد . لازم به ذکر است همانطور که پیش تر ذکر شد ،  تنها تفاوت در کود پودری و مایع سه بیست روش مصرف آن ها است .

بهترین زمان برای مصرف از این کود ، در فصل بهار و تابستان است ، زیرا در این زمان گیاه شما جوانه زده و در حال رشد کردن می باشد . بنابر این نسبت به اندازه گیاه مورد نظر ، هر دو هفته یک بار کود را مصرف کرده .

قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع در فصل پاییز و زمستان ، در زمستان که گیاه در خواب است و در پاییز هم که رشدی ندارد . در این فصول که گیاه خواب است و رشدی ندارد کود دادن به گیاه کاری غلط  است . پس لازم است که زمان مصرف کود را بسیار زیاد کرده تا آسیبی به گیاه وارد نشود . بهتر است که هر دو ماه یک بار از کود در این فصل استفاده کرد .

بیشتر بخوانید: فروت ست مخصوص درخت پسته

قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع

قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع نسبت به عواملی که گفته شد ، مثل مایع بودن و یا پودری بودن متفاوت است . البته از دیگر تفاوت هایی که ایجاد می شود ، در قیمت این محصول به دلیل  وجود عناصری ست که به صورت مازاد در این کود استفاده می شود ؛ مانند آهن و  منگنز و بورات و …  . البته ساخت کود سه بیست توسط شرکت های مختلف باعث شده که در بازار برای پیدا کردن کود همانطور که با تنوع بسیاری رو برو خواهید شد ، با قیمت های متفاوتی هم روبرو شوید . اما برای مثال ، قیمت کود سه بیست 20-20-20 مایع از مبلغ حدود بیست هزار تومن در ابعاد کوچک ( 90 میلی لیتر ) موجود می باشد ؛ تا محصولی با حجم 5 لیتر که به مبلغ سیصد و پنجاه هزار تومان می توان خریداری کرد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366