قیمت کود کامل | npk | کاربرد | مزایا | محلول پاشی | کود سه بیست | ان پی کا |

قیمت کود کامل

قیمت کود کامل : کودهای شیمیایی و تقویتی از مهم ترین موادی هستند که از ابتدای کاشت گیاه تا پس از برداشت، تعیین کننده کمیت و کیفیت محصول میباشند. نقش پر رنگ کودها بر فعالان کشاورزی، باغداری، کشت گلخانه ای و حتی پرورش دهندگان درختان میوه در باغچه های کوچک بر هیچ کس پوشیده نیست و همگان بر آن واقفند تولید پر بار و بی نقص محصول در گرو مدیریت صحیح و آگاهی استفاده از این کودها در زمان مناسب میباشد.

یکی از کودهایی که در اولویت اصلی کشاورزان به شمار می آید و هر ساله بایستی در اختیار گیاه قرار گیرد، کود کامل NPK میباشد که عمدتا شما با نام ۲۰-۲۰-۲۰ کود کامل را میشناسید.

با توجه به اینکه هر ساله فعالان کشاورزی جدیدی به دایره تولید محصولات در کشور اضافه میشوند و موفقیت آنها در گرو داشتن اطلاعات کامل پیرامون کودها میباشد، در این مقاله از سایت آل کود، پیرامون معرفی کود کامل و انواع آن، تاثیرات کود کامل و قیمت کود کامل، مطالب کامل و مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

فهرست محتوا مقاله :

۱.معرفی کود کامل NPK

۲. نقش عناصر موجود در کود کامل چیست؟

۳. خرید بهترین کود کامل

۳.۱.قیمت کود کامل

۴. انواع کود کامل را بشناسید

۴.۱.کود ۲۰-۲۰-۲۰

۴.۲.کود ۱۰-۵۲-۱۰

۴.۳.کود ۱۲-۱۲-۳۶

۴.۴. کود ۵-۵۰-۱۵

معرفی کود کامل NPK :

کود کامل عناصر پر مصرف گیاهان را در خود جای داده و نیاز گیاهان به سه دسته عنصر ماکرو نیتروژن، فسفر و پتاسیم را به بهترین نحو برطرف می کند که در نامگذاری آن N معرف درصد نیتروژن، P معرف درصد فسفر و K درصد پتاسیم است. با توجه به نیاز بالای محصولات به کودهای کامل، انواع مختلفی از آنها تولید شده که شناخته شده ترین کودهای کامل عبارتند از: ۲۰-۲۰-۲۰، ۱۰-۵۲-۱۰، ۱۲-۱۲-۳۶، ۱۵-۵۰-۵، ۱۸-۱۸-۱۸ و….

نکته: اعدادی که در بالا مشاهده میکنید، بر روی بسته بندی کود های خریداری شده وجود دارد و زمانی این کود کامل خواهد بود که حتی درصد یک عنصر هم صفر نباشد و NPK دارای هر سه رقم بالای صفر باشد.

در ادامه مطالب به معرفی هر یک از کودهای کامل و قیمت کود کامل خواهیم پرداخت.

نقش عناصر موجود در کود کامل چیست؟

  • نیتروژن: بی شک مهمترین عنصری که تامین آن به میزان کافی در مراحل کاشت و شروع فصل رشد درختان میوه از اهمیت بالایی برخوردار میباشد، عنصر ازت است.

ازت، اصلی ترین محرک گیاه جهت رشد رویشی و تولید برگ و سبز شدن جهت آمادگی برای ادامه رشد خود به شمار می آید از این رو در کود کاملی که در مرحله کاشت استفاده میشود، حتما بایستی این عنصر وجود داشته باشد.

  • فسفر: وجود عنصر فسفر در مرحله کاشت و داشت محصول بسیار ضروری است. گیاه برای گستراندن ریشه، کسب انرژی کافی جهت تولید میوه و انجام فعالیت های درون سلولی به عنصر فسفر نیاز مبرم دارد.
  • پتاسیم: وقتی به مرحله برداشت محصول نزدیک میشویم، گیاه نیاز بیشتری به پتاسیم احساس میکند؛ این عنصر در رشد بهتر محصول، رنگ گیری، بهبود طعم و کیفیت آن حرف اول و آخر را میزند.

خرید بهترین کود کامل

قیمت کود کامل

برای اینکه گیاه از بهترین منبع کود کامل بهره مند گردد و رشد موثری داشته باشد، خرید کود کامل از منابع معتبر که دارای کود کامل درجه یک میباشند، بسیار ضروری است؛ زیرا باشد که بدون توجه به کیفیت و نحوه عملکرد کود کامل، خریداری صورت گیرد اما هیچ گونه اثر مثبتی بر نتیجه نداشته باشد.

کود کامل از آن دسته مواد تقویتی به شمار می آید که تمامی گیاهان در مراحل مختلف بدان نیاز دارند و چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت از این رو سعی دارم در این مقاله، شما را با منبع معتبر و باتجربه در عرضه کود کامل آشنا کنم تا با اطمینان خاطر، کود موردنیاز خود را با قیمت کود کامل مناسب تهیه نمایید.

خرید کود کامل از منابع معتبر

شرکت آل کود مفتخر به عرضه با کیفیت کودهای کامل در ایران، همراه با مشاوره برای کشاورزان عزیز میباشد تا بر اساس نیاز و زمان صحیح استفاده از کود، از قیمت کود کامل مد نظر خود اطلاع پیدا کرده و خریداری نمایند.

لازم به ذکر است قیمت کود کامل بسته به نوع آن و برند و کشور سازنده و پودری یا مایع بودن آن متفاوت میباشد.

آل کود در روند ساخت برخی از کودهای کامل خود، افزون بر سه عنصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، اقدام به غنی سازی کود با عناصر میکرو می نماید تا بر اساس نوع ضرورت، از این کود به عنوان کامل ترین کود استفاده شود.  برای آگاهی از تمامی قیمت کود کامل از بالای صفحه با ما در ارتباط باشید.

انواع کود کامل را بشناسید :

کود ۲۰-۲۰-۲۰:

این کود دارای درصد های برابر از عناصر ازت، فسفر و پتاسیم می باشد که میتوان از آن در ابتدای کشت و رشد رویشی درختان میوه استفاده نمود. کود سه بیست هم چنین تامین کننده مواد مغذی گیاهان آپارتمانی نیز به شمار می آید.

کود ۱۰-۵۲-۱۰:

این کود به عنوان کود فسفر بالا نیز شناخته میشود؛ وجود فسفر بالا در این کود، روند رشد گیاه را کامل تر و قویتر مینماید. پر مغز شدن میوه هایی نظیر گردو، بادام، فندوق، جوانه زنی عالی، سبز ماندن برگها، بهبود فرآیند فتوسنتز و تولید محصولات باکیفیت همه در گرو استفاده از کود ۱۰-۵۲-۱۰ به شمار می آیند.

کود ۱۲-۱۲-۳۶:

کود ۱۲-۱۲-۳۶ یا کود محرک گلدهی! اگر به دنبال بهترین منبع کودی جهت گلدهی میگردید، از کود کامل معرفی شده غافل نشوید. این کود دارای درصد متناسب از عناصر پر مصرف به همراه ریز مغذی های مس، روی، منگنز، آهن  و …میباشد که گلدهی فوق العاده را رقم میزند.

کود ۵-۵۰-۱۵:

این کود از درصد بالای فسفر در کنار مقداری از عناصر پتاسیم و نیتروژن برخوردار میباشد که سبب توسعه و تقویت ریشه و بهبود سوخت و ساز گیاه می گردد. این کود نیز از آن دسته کودهای کامل با جذب بالا به شمار می آید که طبق نیاز و نظر کارشناسان در دسترس گیاهان قرار میگیرد.

نتیجه گیری:

کودهای کامل در پرورش محصولات از گذشته تا کنون حرف اول و آخر را میزند و همیشه در کنار استفاده از دیگر کودهای مهم و ارگانیک نیز بایستی در اختیار گیاه قرار داده شود تا منجر به بهترین عملکرد محصول گردد. در این مقاله سعی شد پیرامون قیمت کود کامل اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366