بهترین کود مایع پتاسیم بالا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بدون شک کیفیتی که بهترین کود مایع پتاس بالا دارد، هیچ کود پتاس بالایی ندارد زیرا آنچه یک کود را به انتخاب برتر کشاورزان و باغداران تبدیل می نماید، دارای ویژگی هایی است که در کودهای مشابه وجود ندارد. کود پتاس بالا انواع مختلف پودری و مایع را دارد که انواع پودری به سبب داشتن کلر، ایجاد سوزانندگی در اثر مصرف زیاد و امکان شوری خاک عواقبی را برای خاک و گیاه به دنبال دارد مانند انواع تقلبی و‌بی کیفیت کود سولفات پتاسیم. اما کود پتاس بالا مایع شوک بهترین برند و بالاترین سطح در بازار می‌باشد که دارای بیشترین میزان عنصر پتاسیم به مقدار 62 درصد و عدم ایجاد سوزانندگی است؛ این درحالی است که تمامی کودهای پودری و مایع پتاس بالا 52 درصد از این عنصر را دارا هستند.

ویژگی های کود پتاس بالا مایع شوک

این محصول بی نظیر ساخت کشور آمریکا با فرمولاسیون بسیار فوق العاده و منحصر به فرد بوده و موارد بسیاری حین ساخت آن از جمله عدم خاصیت سوزانندگی، برطرف نمودن سریع علائم کمبود عنصر پتاسیم، جذب سریع و راحت از طریق روش آبیاری و محلول پاشی در نظر گرفته شده است.

بهترین کود مایع پتاسیم بالااین کود برای جذب و اثر گذاری به چندین بار استفاده نیازی ندارد و پس از استفاده اثرات خود را بر جای می‌گذارد لذا منجر به صرفه جویی در مصرف آب می گردد.

در ساختار کود پتاس بالا مایع شوک به اضافه 62 درصد پتاسیم، ریز مغذی ها و مواد ارگانیک وجود دارد که جانشین مواد شیمیایی و خطرناک سنگین شده است. این مواد ارگانیک کیفیت بهترین کود مایع پتاس بالا را افزایش داده و جذب آنها را در دماهای پایین نیز برای ریشه گیاه سهولت می‌بخشد.

بیشتر بخوانید: کود پتاسیم بالا برای محلول پاشی

اهمیت تامین پتاسیم برای گیاه

پتاسیم به همراه نیتروژن و فسفر در زمره پر مصرف ترین عناصری هستند که گیاه به آنها نیاز دارد لذا بایستی از بهترین منبع و در زمان مناسب تامین گردد. عنصر پتاسیم از ابتدای رشد درختان میوه و محصولات زراعی تا مرحله رسیده شدن و برداشت آنها بسیار ضروری است زیرا در ساخت کلروفیل و میزان فعالیت آنها دخیل است، وظیفه کنترل بسیاری از آنزیم های گیاهی و نحوه فعالیت آنها را بر عهده دارد، در ساخت آنزیم ها از عناصر ضروری مییاشد و با انجام بهتر فتوسنتز در کلروفیل گیاهی، سبب انتقال موثر محصولات فتوسنتز در گیاه میشود.

بهترین کود مایع پتاسیم بالاپتاسیم از عناصر اصلی در میزان مقاومت و استحکام گیاه در برابر بیماری ها و آفات می‌باشد زیرا در افزایش سیستم ایمنی گیاه حرف اول و آخر را میزند؛ گیاهی که پتاسیم کمتری دارد بسیار ضعیف است.

این عنصر با تنظیم باز و بسته شدن روزنه ها در شرایط دشوار محیطی از اتلاف آب و از بین رفتن گیاه جلوگیری می نماید و از طریق تورژسانس منجر به حفظ حجم و شادابی گیاه میگردد.

یکی از مهم ترین عنصری که پس از میوه دادن تا زمان برداشت محصول بایستی به میزان لازم جذب محصول شود، پتاسیم است زیرا در درشتی، رنگ گیری، طعم بهتر وظیفه اصلی را بر عهده دارد.

تاثیرات بهترین کود مایع پتاس بالا چیست؟

کود مایع پتاس بالای شوک به سبب در اختیار داشتن بالاترین مقدار پتاسیم خالص، منجر به افزایش کیفیت محصول نظیر رنگ گیری، طعم، میزان کافی و مناسب قند، کربوهیدرات و نشاسته می گردد؛ هم چنین ویژگی های کمی آن از جمله وزن محصول و سایز آن را بهبود می‌بخشد تا به محصول کاملا بازار پسند و صادراتی تبدیل گردد.

بهترین کود مایع پتاسیم بالااین محصول هم چنین تاثیرات عالی زیر را برای گیاه در پی دارد:

 • مقاومت بالای گیاه در شرایط تنش زای دمایی مانند گرما و سرمای بیش از حد
 • کاهش ابتلای گیاه به بیماری های قارچی به سبب تقویت سیستم ایمنی و قوی شدن بهتر گیاه
 • بهبود فعالیت ریشه و گسترش آن به ویژه در ابتدای فصل رشد
 • تامین سریع پتاسیم و جبران کمبود آن در گیاه
 • افزایش میزان پروتئین در گیاه و بهبود کیفیت محصول

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت عناب

 • بالا بردن میزان نشاسته به ویژه در سیب زمینی
 • افزایش تناژ، تعداد میوه و خاصیت بازار پسندی آن
 • افزایش رنگ گیری و طعم محصولات به ویژه گوجه فرنگی،گیلاس و … و برطرف نمودن مشکل کمبود رنگ و مزه در محصول
 • تشکیل تعداد بالای گل در درخت
 • تسریع سرعت رسیده شدن میوه درختان و کاهش خسارات سرمازدگی پاییزه و برداشت به موقع محصول
 • قابلیت جذب بسیار بالا در انواع خاک ها حتی بستر کشت شور
https://allkud.com/wp-content/uploads/2022/07/index5555.jpg
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *