بهترین کود مایع پتاس بالا

بهترین کود مایع پتاس بالا: بدون شک کیفیتی که بهترین کود مایع پتاس بالا دارد، هیچ کود پتاس بالایی ندارد زیرا آنچه یک کود را به انتخاب برتر کشاورزان و باغداران تبدیل می نماید، دارای ویژگی هایی است که در کودهای مشابه وجود ندارد. کود پتاس بالا انواع مختلف پودری و مایع را دارد که انواع پودری به سبب داشتن کلر، ایجاد سوزانندگی در اثر مصرف زیاد و امکان شوری خاک عواقبی را برای خاک و گیاه به دنبال دارد مانند انواع تقلبی و‌بی کیفیت کود سولفات پتاسیم. اما کود پتاس بالا مایع شوک بهترین برند و بالاترین سطح در بازار می‌باشد که دارای بیشترین میزان عنصر پتاسیم به مقدار 62 درصد و عدم ایجاد سوزانندگی است؛ این درحالی است که تمامی کودهای پودری و مایع پتاس بالا 52 درصد از این عنصر را دارا هستند. در ادامه این مقاله از سایت آل کود پیرامون این محصول بی نظیر اطلاعات کاملی برای شما عزیزان ارائه شده است.

ویژگی های کود پتاس بالا مایع شوک

این محصول بی نظیر ساخت کشور آمریکا با فرمولاسیون بسیار فوق العاده و منحصر به فرد بوده و موارد بسیاری حین ساخت آن از جمله عدم خاصیت سوزانندگی، برطرف نمودن سریع علائم کمبود عنصر پتاسیم، جذب سریع و راحت از طریق روش آبیاری و محلول پاشی در نظر گرفته شده است.

این کود برای جذب و اثر گذاری به چندین بار استفاده نیازی ندارد و پس از استفاده اثرات خود را بر جای می‌گذارد لذا منجر به صرفه جویی در مصرف آب می گردد.

در ساختار کود پتاس بالا مایع شوک به اضافه 62 درصد پتاسیم، ریز مغذی ها و مواد ارگانیک وجود دارد که جانشین مواد شیمیایی و خطرناک سنگین شده است. این مواد ارگانیک کیفیت بهترین کود مایع پتاس بالا را افزایش داده و جذب آنها را در دماهای پایین نیز برای ریشه گیاه سهولت می‌بخشد.

نقش کود پتاس بالا مایع

اهمیت تامین پتاسیم برای گیاه

 • پتاسیم به همراه نیتروژن و فسفر در زمره پر مصرف ترین عناصری هستند که گیاه به آنها نیاز دارد لذا بایستی از بهترین منبع و در زمان مناسب تامین گردد. عنصر پتاسیم از ابتدای رشد درختان میوه و محصولات زراعی تا مرحله رسیده شدن و برداشت آنها بسیار ضروری است زیرا در ساخت کلروفیل و میزان فعالیت آنها دخیل است، وظیفه کنترل بسیاری از آنزیم های گیاهی و نحوه فعالیت آنها را بر عهده دارد، در ساخت آنزیم ها از عناصر ضروری مییاشد و با انجام بهتر فتوسنتز در کلروفیل گیاهی، سبب انتقال موثر محصولات فتوسنتز در گیاه میشود.
 • پتاسیم از عناصر اصلی در میزان مقاومت و استحکام گیاه در برابر بیماری ها و آفات می‌باشد زیرا در افزایش سیستم ایمنی گیاه حرف اول و آخر را میزند؛ گیاهی که پتاسیم کمتری دارد بسیار ضعیف است.
 • این عنصر با تنظیم باز و بسته شدن روزنه ها در شرایط دشوار محیطی از اتلاف آب و از بین رفتن گیاه جلوگیری می نماید و از طریق تورژسانس منجر به حفظ حجم و شادابی گیاه میگردد.
 • یکی از مهم ترین عنصری که پس از میوه دادن تا زمان برداشت محصول بایستی به میزان لازم جذب محصول شود، پتاسیم است زیرا در درشتی، رنگ گیری، طعم بهتر وظیفه اصلی را بر عهده دارد.

اهمیت تامین پتاسیم برای گیاه

برای مطالعه: کود پتاسیم برای درختان

تاثیرات بهترین کود مایع پتاس بالا چیست؟

کود مایع پتاس بالای شوک به سبب در اختیار داشتن بالاترین مقدار پتاسیم خالص، منجر به افزایش کیفیت محصول نظیر رنگ گیری، طعم، میزان کافی و مناسب قند، کربوهیدرات و نشاسته می گردد؛ هم چنین ویژگی های کمی آن از جمله وزن محصول و سایز آن را بهبود می‌بخشد تا به محصول کاملا بازار پسند و صادراتی تبدیل گردد.

این محصول هم چنین تاثیرات عالی زیر را برای گیاه در پی دارد:

 • مقاومت بالای گیاه در شرایط تنش زای دمایی مانند گرما و سرمای بیش از حد
 • کاهش ابتلای گیاه به بیماری های قارچی به سبب تقویت سیستم ایمنی و قوی شدن بهتر گیاه
 • بهبود فعالیت ریشه و گسترش آن به ویژه در ابتدای فصل رشد
 • تامین سریع پتاسیم و جبران کمبود آن در گیاه
 • افزایش میزان پروتئین در گیاه و بهبود کیفیت محصول
 • بالا بردن میزان نشاسته به ویژه در سیب زمینی
 • افزایش تناژ، تعداد میوه و خاصیت بازار پسندی آن
 • افزایش رنگ گیری و طعم محصولات به ویژه گوجه فرنگی،گیلاس و … و برطرف نمودن مشکل کمبود رنگ و مزه در محصول
 • تشکیل تعداد بالای گل در درخت
 • تسریع سرعت رسیده شدن میوه درختان و کاهش خسارات سرمازدگی پاییزه و برداشت به موقع محصول
 • قابلیت جذب بسیار بالا در انواع خاک ها حتی بستر کشت شور

تاثیرات کود پتاس بالا مایع شوک

بیشتر بخوانید: کود پتاس بالا مایع شوک

زمان مصرف کود پتاس بالا مایع شوک

بهترین زمانی که منجر به کسب نتیجه حیرت انگیز از مصرف بهترین کود مایع پتاس بالا خواهید شد، استفاده از آن پس از تشکیل میوه تا مدت دو هفته مانده به برداشت محصول است؛ هم چنین از این کود میتوانید در ابتدای فصل و هنگام بروز علائم کمبود پتاسیم نیز استفاده نمایید زیرا بسیار عالی است در هنگام شروع رشد و فعالیت گیاه، سیستم زایشی آن را با کمک این محصول تقویت نمود. استفاده از کود پتاس بالا مایع شوک سبب رشد سریع‌تر و موثر تر گیاه میشود.

کود پتاس بالا برای گندم

نحوه استفاده از محصول

این کود مایع قابلیت استفاده به هر دو طریق آبیاری و محلول پاشی را دارد و دارای قدرت جذب و انحلال بالایی است و می توان آن را در تمامی سیستم های آبیاری استفاده نمود. این محصول را برای رسیده شدن میوه ها و صیفی جات میتوانید با آب حل نموده و به صورت محلول پاشی استفاده کنید.

کود پتاس بالا مایع برای صیفی جات

خرید بهترین کود مایع پتاس بالا

حتما شما نیز در زمینه کشاورزی، باغبانی یا کشت هیدروپونیک فعالیت دارید که تهیه بهترین کود مایع پتاس بالا برایتان اولویت و اهمیت دارد. تامین این نوع محصول با کیفیت بالا سبب نتیجه دهی در کوتاه ترین زمان و به نحو احسن بدون عوارض بر گیاه و محیط زیست میشود و شما عزیزان می توانید با کمترین هزینه به بالاترین نتیجه است یابید. لذا در این مقاله به معرفی ویژگی ها و مزیت های کود پتاس بالا مایع شوک محصول اصل آمریکایی پرداخته شد تا بتوانید از منبع معتبر و به راحتی آن را تامین نماید.

برای سفارش بهترین کود مایع پتاس بالا با ما از طریق سایت آل کود و بالای همین صفحه در ارتباط باشید.

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366