کود پتاس بالا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود پتاس بالا

کود پتاس بالا چیست و چه کاربردی دارد؟

به دسته کودهایی که دارای عنصر پتاسیم بیشتری نسبت به بقیه کودها دارند کود پتاس بالا اطلاق می شود.

از جمله کودهای پتاسیم بالا میتوانیم به کود معروف 121236 و سولوپتاس اشاره کنیم.

این کود معمولا برای زودرسی میوه ها و یا سریعتر گل دادن در درختان میوه و همچنین افزایش طعم میوه، بزرگ شدن اندازه میوه و رنگ گیری میوه ها استفاده می شود.

این عناصر به شکل جامد و مایع موجود در بازار کشور است که ما در این مقاله می خواهیم از نانو کود پتاسیم 60 درصد شوک مایع صحبت کنیم.

این کالا به صورت مایع در ظروف یک لیتری ، پنج و بیست لیتری ارائه می شود.

لازم به ذکر است این عنصر برای زودتر رسیدن گوجه فرنگی و همچنین تبدیل گوجه کال به گوجه قرمز و رسیده هم استفاده می شود ولی برند شوک کود مخصوص رنگ آوری گوجه فرنگی را دارد که اختصاصی گوجه طراحی شده با فرمول منحصر به فردی که حتی در دمای پایین و خیلی سرد نیز جواب دهی لازم را به عمل می آورد.

نکته: استفاده بیش از حد عنصر پتاسیم چه به صورت محلول پاشی و چه به صورت آبیاری باعث پیر شدن برگ های گیاه بخصوص گیاهان بوته ای می شود.

کود پتاسیم 60 درصد شوک به طور سیستمیک عمل کرده و هم قابلیت محلول پاشی با دوز مصرفی دو لیتر در هزار لیتر آب و همچنین آبیاری با دوز مصرفی ده لیتر در هزار لیتر آب به ازای هر هکتار را دارد.

عنصر مورد نظر کارایی خود را طی دو الی پنج روز بسته به سردی هوا نشان میدهد. در شرایط آزمایشگاهی جذب این عنصر توسط اندام های زنده گیاهان طی تنها 5 ثانیه صورت میگیرد و واکنش گیاه و تغییرات به عمل آمده در آن گیاه به سرعت بالا صورت میگیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول و یا ثبت سفارش از بالای همین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در ادامه به بحث و گفتگو در مورد عنصر پتاسیم می پردازیم.

ویژگی های کود پتاس بالا مایع شوک

این محصول بی نظیر ساخت کشور آمریکا با فرمولاسیون بسیار فوق العاده و منحصر به فرد بوده و موارد بسیاری حین ساخت آن از جمله عدم خاصیت سوزانندگی، برطرف نمودن سریع علائم کمبود عنصر پتاسیم، جذب سریع و راحت از طریق روش آبیاری و محلول پاشی در نظر گرفته شده است. این کود برای جذب و اثر گذاری به چندین بار استفاده نیازی ندارد و پس از استفاده اثرات خود را بر جای می‌گذارد لذا منجر به صرفه جویی در مصرف آب می گردد. در ساختار کود پتاس بالا مایع شوک به اضافه 62 درصد پتاسیم، ریز مغذی ها و مواد ارگانیک وجود دارد که جانشین مواد شیمیایی و خطرناک سنگین شده است. این مواد ارگانیک کیفیت بهترین کود مایع پتاس بالا را افزایش داده و جذب آنها را در دماهای پایین نیز برای ریشه گیاه سهولت می‌بخشد.

اهمیت تامین پتاسیم برای گیاه

 • پتاسیم به همراه نیتروژن و فسفر در زمره پر مصرف ترین عناصری هستند که گیاه به آنها نیاز دارد لذا بایستی از بهترین منبع و در زمان مناسب تامین گردد. عنصر پتاسیم از ابتدای رشد درختان میوه و محصولات زراعی تا مرحله رسیده شدن و برداشت آنها بسیار ضروری است زیرا در ساخت کلروفیل و میزان فعالیت آنها دخیل است، وظیفه کنترل بسیاری از آنزیم های گیاهی و نحوه فعالیت آنها را بر عهده دارد، در ساخت آنزیم ها از عناصر ضروری مییاشد و با انجام بهتر فتوسنتز در کلروفیل گیاهی، سبب انتقال موثر محصولات فتوسنتز در گیاه میشود.
 • پتاسیم از عناصر اصلی در میزان مقاومت و استحکام گیاه در برابر بیماری ها و آفات می‌باشد زیرا در افزایش سیستم ایمنی گیاه حرف اول و آخر را میزند؛ گیاهی که پتاسیم کمتری دارد بسیار ضعیف است.
 • این عنصر با تنظیم باز و بسته شدن روزنه ها در شرایط دشوار محیطی از اتلاف آب و از بین رفتن گیاه جلوگیری می نماید و از طریق تورژسانس منجر به حفظ حجم و شادابی گیاه میگردد.
 • یکی از مهم ترین عنصری که پس از میوه دادن تا زمان برداشت محصول بایستی به میزان لازم جذب محصول شود، پتاسیم است زیرا در درشتی، رنگ گیری، طعم بهتر وظیفه اصلی را بر عهده دارد.

بهترین کود پتاس بالا در ایران

برای مطالعه: کود پتاسیم برای درختان

تاثیرات بهترین کود مایع پتاس بالا چیست؟

کود مایع پتاس بالای شوک به سبب در اختیار داشتن بالاترین مقدار پتاسیم خالص، منجر به افزایش کیفیت محصول نظیر رنگ گیری، طعم، میزان کافی و مناسب قند، کربوهیدرات و نشاسته می گردد؛ هم چنین ویژگی های کمی آن از جمله وزن محصول و سایز آن را بهبود می‌بخشد تا به محصول کاملا بازار پسند و صادراتی تبدیل گردد.

این محصول هم چنین تاثیرات عالی زیر را برای گیاه در پی دارد:

 • مقاومت بالای گیاه در شرایط تنش زای دمایی مانند گرما و سرمای بیش از حد
 • کاهش ابتلای گیاه به بیماری های قارچی به سبب تقویت سیستم ایمنی و قوی شدن بهتر گیاه
 • بهبود فعالیت ریشه و گسترش آن به ویژه در ابتدای فصل رشد
 • تامین سریع پتاسیم و جبران کمبود آن در گیاه
 • افزایش میزان پروتئین در گیاه و بهبود کیفیت محصول
 • بالا بردن میزان نشاسته به ویژه در سیب زمینی
 • افزایش تناژ، تعداد میوه و خاصیت بازار پسندی آن
 • افزایش رنگ گیری و طعم محصولات به ویژه گوجه فرنگی،گیلاس و … و برطرف نمودن مشکل کمبود رنگ و مزه در محصول
 • تشکیل تعداد بالای گل در درخت
 • تسریع سرعت رسیده شدن میوه درختان و کاهش خسارات سرمازدگی پاییزه و برداشت به موقع محصول
 • قابلیت جذب بسیار بالا در انواع خاک ها حتی بستر کشت شور

بیشتر بخوانید: کود پتاس بالا مایع شوک

زمان مصرف کود پتاس بالا مایع شوک

بهترین زمانی که منجر به کسب نتیجه حیرت انگیز از مصرف بهترین کود مایع پتاس بالا خواهید شد، استفاده از آن پس از تشکیل میوه تا مدت دو هفته مانده به برداشت محصول است؛ هم چنین از این کود میتوانید در ابتدای فصل و هنگام بروز علائم کمبود پتاسیم نیز استفاده نمایید زیرا بسیار عالی است در هنگام شروع رشد و فعالیت گیاه، سیستم زایشی آن را با کمک این محصول تقویت نمود. استفاده از کود پتاس بالا مایع شوک سبب رشد سریع‌تر و موثر تر گیاه میشود.

کود پتاس بالای یک لیتری

نحوه استفاده از محصول

این کود مایع قابلیت استفاده به هر دو طریق آبیاری و محلول پاشی را دارد و دارای قدرت جذب و انحلال بالایی است و می توان آن را در تمامی سیستم های آبیاری استفاده نمود. این محصول را برای رسیده شدن میوه ها و صیفی جات میتوانید با آب حل نموده و به صورت محلول پاشی استفاده کنید.

خرید بهترین کود مایع پتاس بالا

حتما شما نیز در زمینه کشاورزی، باغبانی یا کشت هیدروپونیک فعالیت دارید که تهیه بهترین کود مایع پتاس بالا برایتان اولویت و اهمیت دارد. تامین این نوع محصول با کیفیت بالا سبب نتیجه دهی در کوتاه ترین زمان و به نحو احسن بدون عوارض بر گیاه و محیط زیست میشود و شما عزیزان می توانید با کمترین هزینه به بالاترین نتیجه است یابید. لذا در این مقاله به معرفی ویژگی ها و مزیت های کود پتاس بالا مایع شوک محصول اصل آمریکایی پرداخته شد تا بتوانید از منبع معتبر و به راحتی آن را تامین نماید. برای سفارش بهترین کود مایع پتاس بالا با ما از طریق سایت آل کود و بالای همین صفحه در ارتباط باشید.

کود پتاس بالا برای افزایش باردهی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *