کود فسفر بالا مایع شوک

ویژگی های کود فسفر بالا مایع شوک

کود فسفر بالا مایع شوک

کود فسفر بالا مایع شوک یک کود بی نظیر و منحصر به فرد دارای 80 درصد فسفر برای درختان میوه، محصولات زراعی، گلخانه ای و گیاهان آپارتمانی است که بالاترین درصد عنصر فسفر را در بازار در اختیار دارد. این محصول ارگانیک فاقد هر گونه سوزانندگی در گیاه بوده و میتوان آن را از ابتدای فصل رشد و حین گلدهی به هر دو صورت آبیاری و محلول پاشی مورد استفاده قرار داد. کود فسفر بالا مایع شوک از ریزش گلها و بیماری های ریشه ای جلوگیری نموده و به سبب داشتن عناصر ریزمغذی در ساختار خود، عملکرد گیاه را بسیار تقویت می نماید.

کودهای فسفر بالا بیشتر با هدف بهبود جوانه زنی گیاه، افزایش راندمان سیستم ریشه ای و گل انگیزی مصرف می گردند و به برطرف نمودن کمبود فسفر خاک و گیاه می پردازند. در گذشته به سبب درشتی مولکول های فسفر، با افزودن کودهای فسفره، تنها از طریق مصرف خاکی جذب گیاه میشدند اما با بهبود تکنولوژی و تولید کود های فسفر بالا، امکان جذب از طریق محلول پاشی برگ نیز محقق شد.

کود فسفر بالا مایع شوک با تکنولوژی نانو ساخته شده و در کسری از زمان جذب گیاه می گردد و تاثیر خود را از ثانیه های ابتدایی مصرف آغاز می‌کند. تاثیر این کود برای تمامی محصولات به مراتب بهتر از کودهای فسفر بالا پودری می باشد. با شما در این مقاله از سایت آل کود هستیم تا به معرفی این محصول عالی آمریکایی بپردازیم.

نقش کود فسفر بالا در تغذیه گیاهان

نقش کود فسفر بالا در تغذیه گیاهان

 1. فسفر جزء عناصر پر مصرف تمامی گیاهان زراعی و باغی است که نمیتوان نقش مهم آن در تغذیه محصولات را نادیده گرفت. فسفر عنصر اصلی ساختار ریشه جهت گستردگی و ریشه دوانی گیاه در خاک برای جذب آب و مواد غذایی است لذا تامین کافی آن ضرورت دارد.
 2. درختان میوه و تمامی محصولات کشاورزی برای طی مراحل رشد و بلوغ طبیعی خود به بهترین وجه، به این عنصر نیاز بالایی دارند زیرا نقش های مختلف و پر رنگ این عنصر، بر تمامی جوانب رشدی گیاه تاثیر می‌گذارد.
 3. بدون وجود مقادیر کافی از p، امکان تکثیر سلول های گیاهی وجود ندارد زیرا یکی از ترکیبات مهم در ساخت اسید نوکلئیک و RNA، این عنصر می باشد.
 4. تامین انرژی لازم برای رشد گیاه، جذب انرژی خورشیدی و تبدیل آن به ساختارهایی که در فرایند فتوسنتز تولید میشوند، تشکیل دانه گیاهان، بزرگ شدن سلول های گیاهی و دیگر فرآیندها، دلالت بر وظیفه بسیار مهم این عنصر دارد؛ لذا بایستی کشاورز تلاش نماید بهترین منابع فسفر موردنیاز خاک و گیاه را تامین کند.

بیشتر بخوانید : کود فسفر بالا ریشه زا

کود فسفر بالا مایع

ویژگی های محصول

 • کود فسفر بالا مایع شوک 80 درصد، محصول فوق العاده برای تامین فسفر موردنیاز تمامی گیاهان می باشد که به منظور رفع علائم کمبود فسفر و جلوگیری از خسارت به محصولات به کار می رود. این محصول شگفت انگیز آمریکایی، منجر به تحریک ریشه، بالا رفتن توانایی ریشه در جذب دیگر عناصر موثر در رشد گیاهان، افزایش گلدهی درختان میوه و بازدهی بالای درختان میوه می گردد.
 • کود فسفر بالا مایع شوک به دلیل اینکه با تکنولوژی بسیار پیشرفته ساخته شده است، به هر دو صورت آبیاری و محلول پاشی میتواند در اختیار گیاه قرار بگیرد و در کمترین زمان جذب و تاثیر خود را نمایان کند.
 • این کود در حجم های پنج و بیست لیتری توسط سایت آل کود عرضه می گردد و شما عزیزان برای تامین مستقیم این محصول وارداتی میتونید از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

ویژگی های کود فسفر بالا مایع شوک

 

مزایای استفاده از کود فسفر بالا مایع شوک

 • کود فسفر بالا مایع شوک گلدهی و جوانه زنی گیاهان شما را افزایش داده و پس از استفاده شاهد رویش فراوان گل بر سطح درخت خواهید شد؛ هم چنین با تامین انرژی موردنیاز درختان میوه، منجر به حداکثر عملکرد درخت میگردد.
 • به سبب اینکه نبود فسفر کافی در گیاه منجر به توقف رشد و کاهش تولید محصول می گردد، استفاده از این محصول، رشد ریشه به صورت تضمینی را بسیار افزایش داده و منجر به رشد عالی گیاه و جلوگیری از بروز علائم کمبود می گردد.
 • کود فسفر بالا مایع شوک از ماندگاری بالایی برخوردار بوده و برخلاف کودهای شیمیایی به سرعت از دسترس گیاه خارج نمی گردد.
 • وجود حامل های ارگانیک در این محصول استثنایی تامین کننده فسفر گیاه، سبب بالا رفتن عملکرد و ارزش کودی این محصول شده است و تأثیری چند برابر بیشتر از کودهای فسفر بالا معمولی دارد.
 • کود فسفر بالا مایع شوک نقش بسیار موثری در انتقال دوره رشد گیاه از فاز رویشی به فاز زایشی دارد. یکی از مسائل مهمی که اکثر کشاورزان و باغداران با آن مواجه هستند، افزایش تولید شاخهرو برگ گیاه و کاهش تولید میوه است. این اتفاق عمده انرژی گیاه را صرف رشد رویشی می نماید اما با کود فسفر بالا مایع شوک پس از استفاده، با جذب سریع و تاثیر فوری، نحوه عملکرد گیاه را تغییر داده و آن را وارد فاز زایشی می نماید.
 • قابلیت استفاده برای تمامی درختان میوه، محصولات زراعی و گلخانه ای

نقش عنصر فسفر در گیاه

برای مطالعه : علائم کمبود فسفر در برنج

تاثیرات کود فسفر بالا مایع شوک بر گیاه

 • افزایش شدید گلدهی در درختان میوه و محصولات زراعی
 • افزایش رشد ریشه و تقویت ریشه های مویی
 • عدم ایجاد پسماند و شوری در خاک
 • فاقد هر گونه مسمومیت در گیاه
 • افزایش توانایی گلها برای تولید میوه
 • افزایش مقاومت ریشه در برابر بیماری های ریشه ای
 • بالا رفتن ثبات ریشه و گیاه در خاک
 • افزایش درصد پر شدن میوه های مغزی مانند گردو، فندق، بادام و گردو و جلوگیری از سیاه شدن مغز آنها
 • بالا رفتن استحکام بخش های مختلف گیاه مانند ساقه و شاخه ها
 • افزایش دانه دهی گیاهان

گمبود فسفر در گیاه

مطلب مرتبط : کمبود فسفر در پیاز

علائم کمبود فسفر در محصولات

در اکثر مواقع کمبود فسفر در مراحل ابتدایی به صورت واضح نمایان نمیشود اما اگر گیاه رشد خوبی ندارد و زمان بیشتری طول کشیده تا به بلوغ برسد، به کمبود فسفر شک کنید. هر چه دمای خاک کاهش یابد، علائم کمبود فسفر خود را نشان می دهد به عنوان مثال برگها ضعیف خواهد شد، ریشه زایی به خوبی اتفاق نخواهد افتاد و نوک برگ حالت سوخته به خود خواهد گرفت .

به علت اینکه فسفر جزء عناصر متحرک بوده و از برگ های مسن به سمت برگ های جوان حرکت می کند، نشانه های کمبود به صورت رنگ سبز متمایل به بنفش در برگ های مسن ظاهر می گردد.

کمبود فسفر در ذرت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366