خرید کود گلدهی

معرفی کود گلدهی

36-12-12 شوک آمریکایی  یک کود گلدهی محلول در آب با پتاس بالا برای افزایش رشد و کیفیت گیاهان است،  استفاده از کود پتاس بالا، گیاهان را به کیفیت مطلوب، یکنواختی و رنگ آمیزی محصولات خود می رساند. کود گلدهی  علاوه بر نیتروژن، فسفر و پتاس حاوی آهن، روی، مس، منگنز، مولیبدن و بور نیز می باشد،  به منظور افزایش جذب و افزایش تحمل گیاه در برابر انواع تنش های محیطی، اسیدهای آمینه به عنوان بهبود دهنده در ترکیب این کود استفاده  شده است. با توجه به اینکه در ترکیبات این کود کلر وجود ندارد، سمیت و کلر سوزی ندارد و برای خاک های شور نیز مناسب است.

مشخصات کود گلدهی

عناصر  ماکرو شامل :

 • نیتروژن 12 درصد
 • فسفر 12 درصد
 • اکسید پتاسیم 36 درصد
 • عناصر میکرو (ppm):
 • آهن 1200
 • روی 900
 • منگنز 300
 • مس 300
 • بور  200
 • روی 50
 • آمینو اسید 8000

کود گلدهی

مزایای  استفاده از کود گلدهی

محلول در آب و قابل استفاده به صورت محلول پاشی و در کلیه سیستم های آبیاری

به دلیل وجود آمینو اسید،  در صورت محلول پاشی روی برگ و ریشه، جذب افزایش می یابد

حاوی عناصر ریز مغذی به عنوان کلات

 افزایش مقاومت زیستی و غیرزیستی گیاهان

    افزایش  گلدهی و تشکیل میوه در گیاهان     

نحوه استفاده از کود گلدهی برای گیاهان

کود گلدهی شوک به دو صورت برای گیاهان قابل استفاده

محلول پاشی: محلول پاشی با این کود به انواع گیاه، زمان و مقدار مصرف بستگی دارد

محصولات زراعی 2 بار در مرحله رشد 2-3 کیلوگرم در هکتار

درختان میوه 3 بار در مرحله رشد 3 کیلوگرم در 1000 لیتر آب

سبزیجات برگدار 3 بار در مرحله رشد 2 کیلوگرم در 1000 لیتر آب

میوه سبزیجات 3 بار در مرحله رشد 3 کیلوگرم در هکتار

گیاه زینتی 4 بار در مرحله رشد 2 کیلوگرم در 1000 لیتر آب

کاربرد خاکی کود گلدهی نیز  به انواع گیاه، زمان و مقدار کوددهی بستگی دارد.

محصولات زراعی در مرحله 2 برگی و پس از افزایش ساقه 10-5 کیلوگرم در هکتار

درختان میوه تورم جوانه ها و پس از تشکیل میوه 7-12 کیلوگرم در هکتار

سبزیجات برگدار 2 هفته پس از کشت 15-10 کیلوگرم در هکتار

سبزیجات میوه 2 هفته پس از پیوند 10-15 کیلوگرم در هکتار

گیاه زینتی قبل از گلدهی 8-10 کیلوگرم در هکتار

5-7 کیلوگرم در هکتار با توجه به سن درخت در درختان میوه

کود گلدهی

فواید مصرف کود گلدهی برای درختان

همان طور که ذکر شد کود گلدهی شوک یک کود محلول در آب با عناصر اصلی و کمیاب است، عناصر کمیاب موجود در این کود به صورت کلات در اختیار گیاه قرار می گیرد . این کود بدون اوره است و برای استفاده در بسیاری از درختان میوه  مناسب است.کود گلدهی شوک به ویژه در مراحل گلدهی و پیش از برداشت میوه، متابولیسم و تحرک ریشه را افزایش می دهد و در افزایش باردهی، درشت شدن و رنگ آمیزی محصولات باغ ها و گلخانه ای و در نهایت افزایش کمی و کیفی محصول تأثیر بسزایی دارد.کود نانو شوک  ان پی کا  36- 12-12 بر پایه فناوری پیشرفته  و کاملا ارگانیک تولید  می شود و مانند تمامی محصولات تولید شده بر اساس این فناوری دارای خاصیت بهینه ساز متابولیسم می باشد.سلامت محصول به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته در ساختار کود های نانو شوک 36-12-12 می توان آن را تبدیل به بهترین و کارامدترین کود گلدهی موجود در بازار کند.

کود گلدهی موجود در بازار تنها کودی  است که هیچ نیتروژنی به صورت نیترات ندارد و هر سه درشت مغذی موجود در آن  به صورت کلات هستند.به دلیل جذب بالای گیاه، کاربرد آن باعث عدم شوری خاک، افزایش مقاومت در برابر بیماری ها و آفات (در نتیجه کاهش مصرف سموم) و تولید محصول سالم می شود. کود گلدهی کاملاً محلول در آب است.افزایش کیفیت (اندازه، بو، طعم، رنگ، ماندگاری، مواد مغذی، متابولیت های ثانویه و غیره) و افزایش عملکرد محصولات کشاورزیافزایش مقاومت در برابر تنش های محیطی (سرما، گرما، شوری خاک، خشکسالی و …)

کود گلدهی

شرایط اختلاط کود گلدهی با سایر کودها

این کود گلدهی به صورت کودهای اساسی استفاده می شود. مخلوط کردن این کود در محلول با کودهای مسی و کلسیمی و همچنین سموم مسی مجاز نیست.

فواید مواد مغذی موجود در کود گلدهی شوک آمریکایی

  هر عنصر برای بهبود سلامت و  رشد گیاهان  لازم است، نیتروژن در رشد برگها مناسب  است. فسفر تولید میوه و/یا گل و همچنین رشد ریشه را بهبود می بخشد. پتاسیم برای سلامت کلی گیاهان عالی است. اغلب اوقات خاکی که گیاهان در آن رشد می کنند فاقد برخی از این مواد مغذی است، بنابراین با افزودن آنها به عنوان کود، گیاهان عملکرد بهتری دارند. فسفر  همچنین برای رشد ریشه، بذر و تشکیل گل ضروری است. پتاسیم برای رشد جوانه ها و رسیدن میوه ها ضروری است. کود گلدهی شوک  به  دلیل غلظت بالای پتاسیم برای دوره های رشد ، نمو یا رسیدن میوه توصیه می شود، چرا که  باعث افزایش عملکرد و بهبود کیفیت، رنگ و جنبه محصول می شود. این کودی است که به راحتی جذب شده و بلافاصله توسط گیاه متابولیزه می شود و در نتیجه نتایج سریع و موثری را ارائه می دهد. تامین پتاسیم به مکانیسم‌های تنظیم آب کمک می‌کند، در سنتز پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها شرکت می‌کند و شکل فعال بسیاری از آنزیم‌ها را که در چندین فرآیند متابولیک شرکت می‌کنند، ممکن می‌سازد. علاوه بر این، سیستم ریشه ای و مقاومت مکانیکی ساقه ها را تقویت می کند. کود گلدهی شوک آمریکایی یک کود غنی شده با ریز مغذی ها است که باعث بهبود وضعیت تغذیه عمومی گیاه می شود. علاوه بر این، فرمول خاص آن باعث گشاد شدن روزنه ها و در نتیجه چسبندگی و نفوذکوددهی  از طریق برگ ها می شود. این کودها همچنین بهبود بافت گیاهی را تسهیل می کند.

نحوه خرید کود گلدهی شوک آمریکایی

کود گلدهی شوک امریکایی نانو و صدرصد خالص هستند که به سبب جذب سریعی که دارند به راحتی در گیاهان قابل مصرف هستند. شما باغداران و کشاورزان عزیز جهت خرید و سفارش می توانید به شماره درج شده بالای صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366