کود با کیفیت

کود گلدهی

برای خرید کود گلدهی از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید : شناخت عوامل موثر در گلدهی و تشکیل جوانه ها در کشاورزی و باغبانی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؛ جهت پرورش و نگهداری موفقیت آمیز درختان میوه و محصولات زراعی بایستی عملی صورت گیرد تا باروری آن ها به حد بهینه و سود ده تبدیل شود تا پس از یک دوره تلاش بی وقفه کشاورز و باغدار، به نتایج رضایتبخش تبدیل گردد. چرا که تولید فراوان و باکیفیت در گرو گل انگیزی و تولید مداوم گل های قوی می باشد؛ در این راستا تا وقتی درخت از منابع مغذی برخوردار نباشد، توانایی برطرف کردن نیازهای درخت، تولید گل و درنهایت میوه را نخواهد داشت و اینجاست که نقش کود گلدهی نمود پیدا می کند.

اهمیت مرحله گلدهی:

 گلدهی و نمو جوانه ها تحت تاثیر نیازها، محرک های بیرونی و درونی قرار دارد پس از فراهم‌ شدن شرایط مساعد، دستور گلدهی توسط برگ ها صادر می گردد از آنجا که جوانه های موجود بر روی گیاه همگی رویشی بوده اند، تا این فرمان صادر نشود، جوانه ها بدون گذراندن مرحله مهم به همان حالت باقی می مانند.

اما وقتی جوانه های رویشی فرمان گلدهی را دریافت نمودند، دیگر هیچ عاملی نمی تواند سد راه گل دادن آن ها شود و درختان میوه پس از مدت تقریبی ۸ الی ۱۰ هفته گلدهی خود را آغاز می نمایند و گل های زیبا و نوید بخش تولید محصولات فراوان بر سر شاخه ها پدیدار می گردند.

به طور معمول درختان میوه قبل از سن ۳ سالگی گل نمی دهند و محدوده سن ۳ تا ۷ سال جهت گلدهی اولیه به ثبت رسیده است؛ به عبارتی برای گلدهی بایستی از مرحله رویشی به زایشی عبور نمایند و اولین گام جهت وارد شدن به فاز زایشی، به بلوغ رسیدن گیاه در فاز رویشی می باشد.

دوره بلوغ:

به دوره ای اطلاق می شود که گیاه برای انجام رشد زایشی بایستی رشد و رویش لازمه را بدست آورده باشد.

ضرورت تغذیه در گلدهی گیاهان:

یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در گلدهی گیاهان بهره مندی از تغذیه صحیح و کافی در طی دوره رشد می باشد؛ این عامل چنان مهم است که نبود حتی یک عنصر در حد موردنیاز خود، بر رشد و گلدهی گیاهان و درختان اثر منفی بر جای خواهد گذاشت؛ لازم به ذکر است نه تنها رساندن عناصر ضروری گیاهان جهت رشد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، بلکه رعایت تعادل و نسبت عناصر نیز جهت جلوگیری از تداخل عملکرد آنها نیز بسیار مهم می باشد.

گیاه پس از گذراندن مرحله رشد رویشی و ورود  به مرحله بالاتر یعنی بلوغ گلدهی بایستی از تغذیه بهتر و کافی تر از قبل برخوردار شود تا در تکمیل این فاز به کمبودی دچار نشود در این بین نباید از نقش کود گل دهی غافل شد چرا که تا گلدهی به نحو احسن و مقدار کافی صورت نگیرد، به همان اندازه محصول بیشتری نیز تولید نخواهد شد.

نقش کود گلدهی:

علاوه بر تاثیرعواملی نظیر آب و خاک در گلدهی و جوانه زنی درختان، کود نیز عامل فوق موثری در رویش گل و تولید محصولات با کیفیت می باشد. فعالان کشت محصولات زراعی و باغی به خوبی از عملکرد کود بر افزایش میزان گلدهی و تولید میوه و سبزیجات واقفند و از تفاوت چشمگیر نتایج حاصل از عدم استفاده از کود با خبر هستند.

کود گلدهی بایستی در بردارنده سه عنصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم در ترکیب خود باشد تا علاوه بر کمک به گلدهی هر چه بهتر، منجر بالندگی محصولات کشتزار شما گردد و شاخ و برگ  درختان را سالم و قوی بار بیاورد.

مزایای استفاده از کود گلدهی:

افزایش بی شمار و چشمگیر گلدهی گیاهان، حفظ شکوفه ها و ریزش کمتر آن ها، تبدیل گل ها به میوه های فراوان و با کیفیت و غنی از مواد مغذی بر اثر تلقیح،  برداشت فراوان محصولات باغی و زراعی و به ثمر رسیدن زحمات چند ساله و شبانه روزی کشاورزان، کاهش صرف انرژی در سم پاشی، از بین بردن نگرانی حاصل از ریزش شکوفه ها و در نهایت سود کلان اقتصادی

اصلی ترین عناصر کود گلدهی:

نیتروژن: وجود این عنصر برای حیات تمامی گیاهان و درختان الزامی می باشد؛ ساخته شدن واحد سازنده پروتئین ها یعنی آمینواسید در گرو وجود ماده مغذی نیتروژن در گیاهان می باشد بدون این عنصر گیاهان گلدهی خوبی نخواهند داشت و روز به روز شادابی خود را از دست خواهند داد و پژمرده خواهند شد.

فسفر:

فسفر با نام فسفات نیز شناخته می شود؛ این عنصر سبب توسعه ریشه از طریق تحریک رشد آن می گردد و از این طریق بالندگی و گلدهی را بسیار بالا برده و چون منشا تامین و گرفتن مواد مغذی به اندازه کافی محکم و تقویت شده می باشد، گیاه از جهت عوامل تنش زای محیطی استرسی نخواهد داشت.

پتاسیم:

در تمام فرآیندهای مرتبط با رشد و تولید مثل وجود عنصر پتاسیم ضروری می باشد و به شکل گیری گل کمک به سزایی می کند؛ پتاسیم در فعال سازی حداقل ۶۰ عنصر دخیل در رشد و گلدهی گیاهان و درختان دخیل می باشد و این آنزیم ها نیز گلدهی گیاهان را سبب می شوند. پتاسیم با حفظ آماس گیاهی، به شاداب ماندن و حفظ آب آن کمک شایانی می نماید؛ پتاسیم در تشکیل پروتئین در درختان و میوه ها، درشت شدن و رنگ انداختن میوه نقش مهمی دارد.

سخنان آخر:

آرزوی هر کشاورز و باغداری تولید میوه ها و محصولات زراعی فراوان و مرغوب می باشد که یکی از فاکتورهای مهم در دستیابی به این هدف گلدهی منظم و فراوان آن ها می باشد؛ اصلی ترین قدم برای عبور از مرحله رویشی و وارد شدن به فاز زایشی، گلدهی می باشد هر چه این مرحله کوتاه تر و کامل تر باشد از آن طرف روند تولیدی نیز سرعت می گیرد.

بهره گرفتن از کود گلدهی در محقق شدن این امر ضروری می باشد زیرا عناصر کلیدی و اصلی جهت رشد و نمو درخت را در خود دارا می باشد ؛ این سه عنصر اصلی نیتروژن، پتاسیم و فسفر هستند. لازم به ذکر است منظور از سرعت بخشیدن به روند گلدهی تسریع ناگهانی و بی حساب کتاب و اثر کم ماندگار نمی باشد؛ بلکه منظور جلوگیری از صرف مدت زمان زیاد جهت گلدهی گیاهان است.

امیدواریم با این مقاله به اهمیت کود گلدهی واقف شده باشید و اطلاعات کافی کسب کرده باشید.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366