خرید کود نیترات کلسیم

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

معرفی نیترات کلسیم

کود نیترات کلسیم ، همچنین به آن Norgessalpeter ( نیترات نروژ ) نیز گفته می شود ، یک ترکیب معدنی با فرمول Ca (NO 3 ) 2 است . این نمک بی رنگ رطوبت هوا را جذب می کند و معمولاً به عنوان تتراهیدرات یافت می شود . این ماده عمدتا به عنوان یک عنصر در کودها استفاده می شود اما کاربردهای دیگری نیز دارد. Nitrocalcite نام یک ماده معدنی است که نیترات کلسیم هیدراته که به عنوان یک شکل که در آن کود تماس بتن و یا سنگ آهک در یک محیط خشک در اصطبل یا غار است.

انواع نمکهای مرتبط با آن از جمله کلسیم نیترات آمونیوم کلاتهیدرات و نیترات پتاسیم کلسیم ده‌هیدرات شناخته شده است. در نروژ در سال 1905 توسط فرآیند بیرکلند سنتز شد . اکنون بیشتر نیترات کلسیم جهان در پورسگرن ساخته شده است .

استفاده از نیترات سیدیم در کود

فرمول های شیمیایی کود نیترات کلسیم

گیاهان با درمان سنگ آهک با اسید نیتریک تولید می شوند و به دنبال آن خنثی سازی با آمونیاک:

CaCO 3 + 2 HNO 3 → Ca (NO 3 ) 2 + CO 2 + H 2 O

همچنین این محصول واسطه فرآیند اوددا است :

Ca 3 (PO 4 ) 2 + 6 HNO 3 + 12 H 2 O → 2 H 3 PO 4 + 3 Ca (NO 3 ) 2 + 12 H 2 O

همچنین می توان از محلول آبی نیترات آمونیوم و هیدروکسید کلسیم تهیه کرد :

2 NH 4 NO 3 + کلسیم (OH) 2 → کلسیم (NO 3 ) 2 + 2 NH 4 OH

مراحل ساخت کود با نیترات کلسیم

نیترات کلسیم مانند نیتراتهای فلز خاکی مرتبط با آن ، با گرم شدن (شروع از 500 درجه سانتیگراد) برای آزاد کردن دی اکسید نیتروژن تجزیه می شود :

2 Ca (NO 3 ) 2 → 2 CaO + 4 NO 2 + O 2 ΔH = 369 kJ / mol

استفاده از کود نیترات کلسیم برای گیاهان

نیترات کلسیم در کود گیاه : درجه کود (15.5-0-0 + 19٪ Ca) در معاملات گلخانه ای و هیدروپونیک محبوب است . حاوی نیترات آمونیوم و آب است ، به عنوان “نمک مضاعف” {\ displaystyle {\ ce {5Ca (NO3) 2.NH4NO3.10H2O}} {\ displaystyle {\ ce {5Ca (NO3) 2.NH4NO3.10H2O}}. به این نیترات کلسیم آمونیوم گفته می شود . فرمولاسیون فاقد آمونیاک نیز شناخته شده است: Ca (NO 3 ) 2 · 4H 2 O (11.9-0-0 + 16.9 کلسیم) و بدون آب 17-0-0 + 23.6 کلسیم فرمولاسیون مایع (9-0-0 + 11 Ca) نیز ارائه می شود. بی آب ، هوا پایدار مشتق اوره است پیچیده کلسیم (NO 3 ) 2 · 4 [OC (NH 2 ) 2 ]، که شده است به عنوان کال اوره فروش می رسد.

نیترات کلسیم همچنین برای کنترل برخی از بیماری های گیاهی استفاده می شود. به عنوان مثال ، از اسپری های رقیق نیترات کلسیم (و کلرید کلسیم ) برای کنترل گودال تلخ و لکه چوب پنبه در درختان سیب استفاده می شود.

استفاده از نیترات کلسیم در تصفیه فاضلاب

نیترات کلسیم در پیش تصفیه فاضلاب برای جلوگیری از انتشار بو استفاده می شود. پیش شرط تصفیه فاضلاب مبتنی بر ایجاد بیولوژی بی هوشی در سیستم فاضلاب است. در حضور نیترات ، متابولیسم سولفاتها متوقف می شود ، بنابراین از تشکیل سولفید هیدروژن جلوگیری می کند. مواد آلی تجزیه علاوه بر آسان مصرف می شود، در غیر این صورت می توانید که شرایط بی هوازی پایین دست و همچنین انتشار بوی خود شود. این مفهوم برای تصفیه لجن مازاد نیز کاربرد دارد.

نیترات کلسیم در بتن

نیترات کلسیم در ترکیبات شتاب دهنده بتن استفاده می شود. این استفاده با بتن و ملات مبتنی بر دو اثر است. یون کلسیم باعث تشکیل هیدروکسید کلسیم و در نتیجه رسوب و تنظیم می شود. این اثر همچنین در مواد بتن ریزی هوای سرد و همچنین برخی از پلاستیک سازها ترکیب شده است. یون نیترات منجر به تشکیل هیدروکسید آهن می شود که لایه محافظ آن باعث کاهش خوردگی آرماتور بتن می شود.

منعقد کننده لاتکس

نیترات کلسیم یک ماده منعقد کننده بسیار متداول در تولید لاتکس به ویژه در فرآیندهای غوطه وری است. نیترات کلسیم محلول بخشی از محلول حمام غوطه وری است. اولی گرم درون مایع انعقادی فرو رفته و یک فیلم نازک از مایع غوطه ور بر روی اولی باقی می ماند. نیترات کلسیم در هنگام فرو بردن ماده اولیه به لاتکس ، تثبیت محلول لاتکس را از بین می برد و لاتکس در حالت اولیه انعقاد می یابد.

بسته های سرد

انحلال نیترات کلسیم تتراهیدرات بسیار غلیظ (خنک کننده) است. به همین دلیل ، گاهی اوقات نیترات کلسیم تتراهیدرات برای بسته های قابل احیا مورد استفاده قرار می گیرد.

نمک مذاب برای انتقال و ذخیره حرارت

نیترات کلسیم به عنوان بخشی از مخلوط نمک مذاب قابل استفاده است. مخلوط های باینری از نیترات کلسیم و نیترات پتاسیم یا مخلوط های سه گانه از جمله نیترات سدیم هستند . از این نمک های مذاب می توان برای جایگزینی روغن ترمو در نیروگاه های متمرکز خورشیدی برای انتقال حرارت استفاده کرد ، اما بیشتر آنها در ذخیره سازی حرارت استفاده می شود

چرا کود نیترات کلسیم را انتخاب می کنید؟

محصولات زراعی با ارزش تر و محصولاتی سالم تر

کود نیترات کلسیم مخصوص مرکبات ماندگاری طولانی  – میوه و سبزیجات تازه تر از ماندن به دنبال خراب شدن یا از دست دادن وزن و کیفیت هستند و باعث می شوند شهرت خوبی برای محصولات با کیفیت بالا و پتانسیل قیمت های بالاتر داشته باشند.دیواره های سلولی قوی تر  – کلسیم سلول ها را به هم متصل می کند و در ساختار سلول نقش مهمی دارد. کلسیم کافی منجر به ضعف دیواره های سلولی و فروپاشی سلول می شود.

نیترات کلسیم در کود گیاه

افزایش مقاومت در برابر استرس  – تامین مناسب کلسیم به محصولات زراعی کمک می کند تا طیف گسترده ای از تنش ها را تحمل کنند و باعث می شود آنها کمتر در معرض حملات بیماری قرار بگیرند و اختلالات فیزیولوژیکی را به حداقل برسانند.ارزش غذایی بالاتر  – کلسیم نه تنها عملکرد مهمی در متابولیک دارد ، بلکه ذخایر کلسیم (استخوان ها) برای انسان از اهمیت ساختاری برخوردار است

اثر نیترات کلسیم روی درخت

مواد مغذی مؤثر موجود در گیاه

نیتروژن در دسترس  – کود نیترات کلسیم همه سریع عمل می کنند و منبع ترجیحی هستند. محصولات کشاورزی با سرعت بیشتری به نیترات پاسخ می دهند. همچنین در خاک متحرک تر و بلافاصله در دسترس محصول است.کلسیم بسیار محلول  – کلسیم به عنوان نیترات کلسیم موجود است که محلول ترین فرم کلسیم است و بلافاصله برخلاف سایر اشکال نامحلول ، بلافاصله برای جذب گیاه در دسترس است.

بور اساسی – در کنار کلسیم ، بور یکپارچگی سلولی گیاهان را بهبود می بخشد و تولید می کند. هم افزایی با کلسیم به گونه ای است که اگرچه مقادیر بالای کلسیم می تواند سفتی بافت و خطر ترک خوردگی را افزایش دهد ، بور با افزایش خاصیت ارتجاعی بافت این کار را خنثی می کند.نیترات کلسیم به طور عمده به عنوان کود تولید می شود ، که برای اهداف تغذیه ای گیاهان و برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود. این گیاه منبع کلسیم و نیتروژن برای گیاهان است.

نیترات کلسیم چیست؟

ویژگی ها و تولید نیترات کلسیم در کود گیاه

نیترات کلسیم یک ترکیب بسیار محلول با حلالیت 172 اونس در گالن در 68 درجه فارنهایت است و از آن در باروری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در جاهای مختلف نیز به صورت راه حل موجود است.

فرمول نیترات کلسیم Ca (NO3) 2 است و توسط یکی از مراحل زیر تولید می شود:

واکنش سنگ آهک با اسید نیتریک ، 2. واکنش فسفات سنگ با اسید نیتریک یا 3 . واکنش نیترات آمونیوم با هیدروکسید کلسیم.

در سال 2015 ، بازار جهانی نیترات کلسیم 15.215 تن متریک بود. آسیا اقیانوس آرام با 6/54 درصد بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داد ، در حالی که آمریکای شمالی در جایگاه دوم قرار داشت.افزایش تقاضا با افزایش تقاضا برای محصولات دانه ای و تصفیه فاضلاب انجام می گیرد.نیتروژن یک عنصر کلان است که توسط گیاهان به مقدار زیادی مورد نیاز است. این بلوک ساختاری از کلروفیل و اسیدهای آمینه است.کلسیم یکی از اجزای مهم دیواره سلولی است و تامین مناسب کلسیم برای رشد گیاه ضروری است. باعث بهبود کیفیت میوه ، ماندگاری ، تقویت دیواره سلولی شده و به محافظت از گیاه در برابر استرس و بیماری ها کمک می کند.کلسیم فقط در گیاهان از ریشه و با جریان آب حرکت می کند و یک بار در بافت گیاهان بی حرکت است. بنابراین ، تأمین مداوم مورد نیاز است.

منابع کود نیترات کلسیم

برخی از کودهای محبوب تجاری نیترات کلسیم شامل:

 • YaraLiva Tropicote – کود دانه ای ، حاوی 15.5٪ نیتروژن و 19٪ کلسیم است.
 • YaraLiva CN-9 – یک محلول مایع ، حاوی 9٪ نیتروژن و 11٪ کلسیم.
 • YaraLiva Calcinit – کود محلول در آب ، خاص برای باروری ، حاوی 5/15٪ ازت نیترات و 19٪ کلسیم.
 • هایفا کال ، گروه حیفا – یک منبع محلول در آب نیترات کلسیم ، حاوی 15.5٪ نیترات نیترات (14.4٪ ازت نیترات ، 1.1٪ ازت آمونیوم) و 19٪ کلسیم.
 • کلسیم اولتراسول ، SQM – کود محلول در آب ، حاوی 15.5٪ نیترات نیترات و 18.8٪ کلسیم است.
 • CAN 17 (Agrium) – محلول مایع ، با درجه 17-0-0 ، حاوی 11.1٪ ازت نیترات ، 4.6٪ نیتروژن آمونیوم ، 1.3٪ ازت اوره و 8.8٪ کلسیم

اثر نیترات کلسیم روی درخت

نیترات کلسیم در کود گیاه چیست؟

کلسیم نیترات یک کود محلول در دانه دانه سفید است که دارای دو نوع ماده مغذی که به راحتی توسط گیاه جذب می شود. این ماده حاوی 15.5٪ نیتروژن (N) و 26.5٪ کلسیم است. اکسید (CaO) 14٪ ازت از نیترات (NO3) و 15٪ ازت منشا می گیرد سرچشمه آمونیوم (NH4) است. اکسید کلسیم که کاملاً در آب محلول است حاوی 19٪ کلسیم (Ca) است. کلسیم و نیترات محلول محلول مختلفی را فراهم می کند . مزایایی که کودهای دیگر برای گیاهان ندارند.

نيترات كلريم خورشيدي (درجه دوم)

کلسیم از نظر وزن و حجم بیش از سایر مواد مغذی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد ، در فیزیولوژی گیاه ، تقویت ساختار بدنی آن و کمک به محافظت در برابر بیماری نقش عمده ای دارد.عدم تعادل کلسیم منجر به خاکهای تنگ و سخت می شود و در نتیجه باعث محدود شدن جریان هوا و آب از طریق خاک ، کاهش رشد ریشه و برگهای کم رنگ می شود که ضعیف به کاربردهای کودهای ازت و آهن پاسخ می دهند و بر کیفیت محصول و ماندگاری تأثیر می گذارد.نیترات کلسیم ما بالاترین غلظت موجود در بازار است و شامل 25٪ بیشتر اکسید کلسیم و 16٪ بیشتر ازت نیترات (NO3) است که به مشتریان در صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل کمک می کند.جریان آزاد ، گرانول های سفید کاملاً در آب محلول است.مقدار غیر قابل آمونی آمونیوم (NH4) ، ایده آل برای محصولات بدون چربی حساس به پوسیدگی انتهای شکوفه است.افزایش جذب مواد مغذی به دلیل پایین آمدن مقدار آمونیوم.مقدار کم کلرید ، سدیم و سایر عناصر مضر.سازگار با کودهای متداول ، بجز کودهای سولفات یا فسفات.نیترات کلسیم یک کلاس 5.1 خوب خطرناک است.10 تن حد در هر مشتری یا مجوز DG لازم است

مجوز رانندگان برای کلیه فروش های نقدی / غیرتجاری لازم است.نیترات کلسیم را با کودهای حاوی سولفات و فسفات مخلوط نکنید.

موارد استفاده از کود نیترات کلسیم

توجه داشته باشید که نیترات کلسیم سهم بزرگی از نیترات ها را در برنامه باروری شما به ارمغان می آورد.  این یک ماده مغذی اساسی است و اولین کاری که باید از طریق برداشت نیترات کلسیم از طریق دستورالعمل خود اقدام به انجام این عمل کند ، اطمینان حاصل می شود که سطح N از طریق منابع آمونیوم سولفات ، MAP ، پتاسیم نیترات و منیزیم نیترات به دست می آید.

اسید نیتریک نیز منبع بسیار مناسبی از N است ، هنگامی که با آهک یا بی کربنات تعادل برقرار می شود. بدون کلسیم موجود در فرم محلول ، EC موجود در دستور العمل می تواند پایین بیاید – این امر با ایجاد توازن متعادل خواهد شد. هنگام تعادل نیتروژن به خاطر داشته باشید که آمونیوم می تواند بسیار اسیدی شود و یک کاتیون است – بنابراین با جذب کلسیم رقابت می کند. در حالت ایده آل باید نیتروژن را به شکل نیترات اعمال کنید.

نیترات کلسیم چه کاربردی دارد؟سنگ آهک

دو نوع آهک وجود دارد.

آهک کلسیم یا آهک کشاورزی باید دارای کلسیم> 35٪ و مقدار منیزیم زیر 1٪ باشد

آهک دولومیتی دارای کلسیم 20-24٪ و مقدار منیزیم 10-14٪ است.

آهک به شکل گرد و غبار است و اندازه گیری و کثیف بودن آن بسیار سخت است. این گیاه عموماً در کنیا استخراج می شود و بنابراین ارزان تر و آسان تر از آهک های وارداتی در دسترس است. معادل كربنات كلسيم (CCE) يك آهك خوب بايد 70 ٪ باشد. با کیفیت و ظرافت آهک تعیین می شود.

هرچه آهک هر چه دقیق تر باشد ، سریعتر با خاک واکنش نشان می دهد – کلسیم را آزاد می کند و pH را بالا می برد. توده های بزرگ همه غیرفعال هستند و از نظر کشاورزی ارزش کمی دارند. کیفیت آن مطابق با منبع و فرز بعدی متفاوت است – خوب است قبل از استفاده ، کیفیت آهک را بررسی کنید .

آهک کلسیم و منیزیم کربنات است. اضافه کردن آهک باعث افزایش کلسیم و منیزیم به خاک می شود و کربنات با اسیدهای موجود در خاک واکنش نشان می دهد (مانند H +) برای افزایش pH خاک .   آهک را می توان در خاک های اسیدی استفاده کرد ، مقدار مورد نیاز از یک تجزیه و تحلیل کامل خاک تعیین می شود – که pH ، H + ، Ca2 + ، سایر کاتیون ها و CEC خاک (سنگینی) را به صورت علمی برای تعادل صحیح pH و کاتیون ها در نظر می گیرد.استفاده از آهک بیش از حد ، سنگ آهک بیش از حد نامیده می شود و pH خاک را افزایش می دهد. در pH بالای خاک بسیاری از مواد مغذی قفل می شوند و گیاهان شروع به زرد شدن می کنند. pH بالای خاک را می توان با آب قطره اسیدی یا کودهای اسیدی مانند سولفات آمونیوم خنثی کرد.اسید نیتریک ترجیح می دهد نیترات اضافی که از کاربرد نیترات کلسیم وجود ندارد را وارد کند. اسید سولفوریک می تواند کار کند و ارزان است ، اما دو طرفه دارد. یکی از آنها بسیار خطرناک است و توسط برخی از گواهینامه ها مجاز نیست. اسید سولفوریک سولفاتهای زیادی را به همراه دارد که ممکن است به طور موقت کلسیم را به عنوان گچ نیمه محلول حل کند. فسفریک اسید می تواند بیش از حد فسفات ایجاد کند که کلسیم و آهن را به هم گره می زند.

واکنش نیترات کلسیم آهک در کود گیاه

2HNO3 + CaCO3>> Ca (NO3) 2 + H2O + CO2

آهک کلسیتیک برای تولید نیترات کلسیم ، آب و دی اکسید کربن با اسید نیتریک واکنش نشان می دهد. مقدار آن به استحکام اسید و کیفیت آهک بستگی دارد.

به طور کلی ، لیموهای استاندارد ممکن است به اندازه کافی سریع واکنش نشان ندهند تا کلسیم کافی را تأمین کنند. برای هیدروپونیک به منبع کلسیم با دسترس بیشتری نیاز دارید. خاک دارای بافر تر است و تا زمانی که کلسیم کافی در خاک وجود داشته باشد – فقط موضوع این است که به طور مرتب جابجایی گیاهان را با پانسمان جایگزین کنید.

مراحل ساخت کود با نیترات کلسیم

خاکهای pH قلیایی

آهک های میکرونیزه

آهک های میکرونیزه گرانول به دلیل پردازش اضافی گران تر هستند و وارداتی هستند. اما اندازه گیری و اعمال آنها بسیار ساده تر است و گرد و غبار کمتری وجود دارد. گرانولها هنگام مرطوب می شوند و ذرات آهک میکرونیزه به سرعت وارد منطقه ریشه می شوند و سریع حل می شوند.بنابراین ، آنها سریعتر کلسیم را تحویل می دهند – اما pH را نیز سریعتر تغییر می دهند. ایده این است که گرانول ها را با نرخ محاسبه شده از برنامه هفتگی کلسیم استفاده کنید (از برنامه هفتگی نیترات کلسیم در هکتار). در مورد هیدروپونیک ، معمولاً سرعت کمتری را اعمال می کنید و از نزدیک با رسانه و تجزیه و تحلیل تخلیه نظارت می کنید تا تعادل حاصل شود.pH را نزدیک کنید و قلیایی را با کودهای اسیدی یا اسیدی اضافی خنثی کنید. همیشه کیفیت آب خود را در نظر بگیرید. آب بی کربنات زیاد باید خنثی شود. آهکهای گرانول دار شامل کلسیپریل و ماگپریل از اویا  (لاچلان) ، جی لیم از امیران ، آهک مایع از دودوتچ است.

کشاورزی در مقابل آهک دانه دار

گچ حاوی سولفات کلسیم است. این در دسترس محلی و نسبتاً ارزان است. باید آزمایش شود زیرا کیفیت از منبع به منبع دیگر متفاوت است. این ماده فقط در آب با کمبود حدود 2.2 گرم در لیتر قابل حل است. این به طور مستقیم روی pH تأثیر نمی گذارد اما می تواند باعث افزایش EC و سولفات ها شود.

اگر مقدار كلسيم كافي در مشخصات خاك شما وجود داشته باشد و به تدريج در برداشتن گياهان موثر باشد ، گچ هاي طبيعي براي خاك هاي پانسمان مناسب است. محصولات گچی میکرونیزه و ‘محلول’ نیز وجود دارند که خیلی سریعتر به محلول منتقل می شوند و برای هیدروپونیک مناسب تر هستند.  Ezy Flow Gypsum از Dudutech نوعی گچ مایع میکرونیزه است که می توان آن را خیس کرد.

کاربرد آهک و گچ نیترات کلسیم

محصولات آهک و گچ جامد نباید از طریق قطره چکان استفاده شوند – آنها بسیار نامحلول هستند و سیستم آبیاری شما را مسدود می کنند. آنها باید روی سطح بین گیاهان پاشیده شده و با پیشانی بر روی شیلنگ آبرسانی شوند. سپس آب قطره آنها را جمع کرده و از طریق پروفایل منتقل می کند. گچهای مایع و محصولات آهک را باید به عنوان آخرین آبیاری روز به تنهایی به عنوان خراطین استفاده کرد.

نیترات آمونیوم کلسیم در کود گیاه

نیترات آمونیوم کلسیم (CAN) کاملاً محلول نیست و فقط برای پانسمان بالا مناسب است. نیترات آمونیم کلسیم می تواند در پلت مرغی استفاده شده و از نظر ریزسنجی است و به سرعت در آب جذب شده از هوا حل می شود و می تواند به داخل خاک / محیط حرکت کند. کود کود CAN حاوی تقریبا 8٪ کلسیم و 21-27٪ نیتروژن است. نسبت به سولفات آمونیوم کمتر اسیدی می شود و مقداری کلسیم را در معادله به همراه می آورد. تمایل دارد که حدود 13٪ نیترات و 13٪ یون آمونیوم داشته باشد. این باید به صورت کم و فقط پس از آزمایشات در سیستم شما استفاده شود. یونهای آمونیوم با جذب یون کلسیم رقابت می کنند و می توانند باعث رشد سریع نرم شوند.

نیترات کلسیم چه کاربردی دارد؟

سایر محصولات نیترات کلسیم در کود گیاه

Mainstay کلسیم – کلسیم مایع محصور شده میکرو محصور شده که می توان آن را خیس کرد و برای مدت طولانی در محلول خاک باقی می ماند – تولید شده توسط Cosmocel ، از Ocean موجود است. (20٪ کلسیم) (بدون سولفات ، نیترات ، کربنات یا کلرید).

ICL دارای طیف وسیعی از کودهای مناسب برای سایش است که حاوی مقادیر مختلفی از کلسیم و سایر مواد مغذی است.  ( Agroleaf Power کلسیم 11-5-19 + 9CaO + 2.5MgO + TE ، کلسیم مغذی 12-5-27 + 8CaO + TE ، پلی سولفات – 17٪ CaO).

همچنین تعداد زیادی خندق وجود دارد که می تواند کلسیم را به همراه آورد – Dekompakt 9٪ Ca (Amiran) ، Trafos Green Plus 15.2٪ Ca ، (Elgon) ، Codasol Plus 12.5٪ Ca (Twiga) ، سد 14.8٪ Ca (Ocean) ،  Osa Calpower 5٪ Ca ، (Novixa).

لکه های کلسیم را به عنوان آخرین چرخه روز استفاده کنید تا حداکثر جذب آن در گیاهان به دست آید.اسپری های برگ کلسیم

همچنین اسپری های مختلف شاخ و برگ مختلفی برای تقویت سطح کلسیم در گیاه وجود دارد. توجه داشته باشید که کلسیم در داخل گیاه xylem – up حرکت می کند ، بسیار اندک در گلاب به ریشه منتقل می شود. در منطقه ریشه همیشه به مقداری کلسیم نیاز دارید. جوانه های گل و میوه های سبز (به عنوان مثال گوجه فرنگی) – معطر کمتری دارند و تمایل دارند در انتهای ساقه قرار گیرند – برای جذب بهتر اسپریهای برگهای کنسانتره را در اینجا قرار دهید.

برگدار فقط حاوی کلسیم نیستند – به مواد دیگر نیز نگاه کنید. برخی از اسپری های شاخ و برگ برای 1-2 اسپری در یک باغ / باغ قهوه در هر فصل طراحی شده اند و حاوی بور یا روی زیاد هستند و برای سم پاشی هفتگی مناسب نیستند. همیشه برچسب را بخوانید و ابتدا یک آزمایش فیتوتوکسیک انجام دهید. ( کلسیم OmyaPro یک کلسیم 35٪ کلسیم کلسیم است). اسپری های برگ کلسیم باید بطور مرتب استفاده شود و روی رشد جدید متمرکز شود.

همیشه هنگام استفاده از مواد مغذی ، کل تصویر را در نظر بگیرید – آب آبیاری / مواد مغذی حاصلخیز و مواد مغذی را اضافه کنید و تعادل را حفظ کنید.

توضیحاتی بیشتر راجع به کود نیترات کلسیم

تجزیه و تحلیل کامل خاک در کاشت و افزودن آهک و گچ محاسبه شده علمی برای تعادل سطح کلسیم در خاک. روزانه 500 کیلوگرم نیترات کلسیم در باروری بیش از 20 هکتار استفاده می شود. دستورالعمل باروری برای کاهش نیترات کلسیم به میزان 50٪با استفاده از نیترات پتاسیم و نیترات منیزیم برای افزایش سطح نیترات و کاهش سطح سولفات در برنامه باروری تنظیم شده است. 250 کیلوگرم در روز / 20 هکتار کاهش نیترات کلسیم = 3500 کیلوگرم / 20 هکتار / 14 روز. یعنی 175 کیلوگرم CaNO3 در هکتار در هر 2 هفته. (34 کیلوگرم کلسیم). این کار به عنوان روکش 150 کیلوگرم در هکتار گچ (225 Ca) هر دو هفته یکبار انجام می شود ، روی آن اسپری می شود و با پیشانی های دوش داخل خاک شسته می شود.

 • کود نیترات کلسیم حاوی نیترات ازت و کلسیم است که دو ماده اصلی هستند.
 • عناصر مغذی اساسی مورد نیاز گیاهان است.
 • کود دهی بالاتری برای هر نوع مزارع ، هر نوع خاک و هر شرایط آب و هوایی.
 • از آنجا که کلسیم و نیترات را در کنار هم قرار می دهد ، باعث تشکیل بقایای داخل نمی شود.
 • ریشه گیاهان این دو عمل نمادین باعث ایجاد سطح بالای الکترولیت نمی شود.
 • تشکیل در خاک. نیتروژن به شکل نیترات باعث افزایش جذب محلول می شود.
 • کلسیم توسط ریشه؛ از این طریق از تامین کلسیم به گیاه حمایت می کند..

اثر نیترات کلسیم روی گیاه

مزایای استفاده از کود نیترات کلسیم

می تواند در سه عنوان شرح داده شود:

 • حاوی نیتروژن به شکل نیترات است.که نمیشود به صورت کود مایع استفاده کرد و نیتروژن که از نیتراتها سرچشمه می گیرد شکل ارجح برای گیاهان است. نیترات تسهیل می کند.

جذب مواد مغذی مانند کلسیم به خصوص در خاک با خاک رس ممکن است دخالت کند.

قطع نیتروژن حاصل از آمونیوم و به طور غیر مستقیم مانع از توسعه می شود.

گیاهان به نیتروژن احتیاج دارند ، ریشه ها به راحتی می توانند ازت حاصل از نیترات ازت استفاده کنند

 • اهمیت ضروری کلسیم به عنوان ماده مغذی گیاهان کلسیم یک ماده مغذی کلان است که به مقدار زیادی توسط گیاهان مصرف می شود. آن را تشکیل می دهد زیرساخت دیواره سلولی در گیاهان. کلسیم معمولاً به صورت خاک در خاک یافت می شود ترکیبات ، که توسط گیاهان قابل جذب نیستند. گردش کلسیم به طور کلی است در داخل گیاهان کم است. کربناتهای کلسیم موجود در خاک ممکن است.
 • نیازهای کشور را برآورده نکند گیاهان کربنات کلسیم از محلول کمی برخوردار است. به دلایل فوق ما نیاز به استفاده از کودهای حاوی کلسیم دارد. گیاهان بدون کلسیم نمی توانند رشد کنند. کلسیم یکی از عناصر مغذی پر مصرف توسط مزارع به همراه نیتروژن است و پتاسیم
 • مزایای کود نیترات کلسیم برای خاک
 • نیترات کلسیم دارای اثرات طراوت بر خاک و همچنین ماده مغذی خوبی برای آن است
 • گیاهان جذب سایر مواد مغذی را كه به مواد معدنی رس در خاک محدود شده اند ، می سازد.
 • ذرات ممکن است در انواع خاک به هم فشرده شوند ، که حاوی کلسیم خیلی کمی نیز هستند
 • مقدار زیادی سدیم یا آبیاری می شود. در نتیجه حرکت آب و اکسیژن کند شده و رشد گیاه مختل می شود. کلسیم محلول در آب به جداسازی بدن کمک می کند
 • ذرات رس را حفظ کرده و ساختار متخلخل خاک را حفظ می کند.

نیترات کلسیم در کود گیاه : سایر مزایای کود نیترات کلسیم به شرح زیر است:

 • کود نیترات کلسیم باعث افزایش بهره وری و کیفیت محصولات می شود.
 • مقاومت در برابر بیماری ها و آفات را افزایش می دهد.
 • دوام را هنگام حمل و نقل محصولات افزایش می دهد.
 • طول عمر را برای ذخیره میوه ها افزایش می دهد.
 • جذب کلسیم و نیترات را تسهیل می کند.
 • حاوی مواد افزودنی یا پرکننده ای نیست.
 • تبخیر نمی شود ، شسته می شود یا باعث سوختگی می شود.
 • باعث ایجاد خاک قلیایی نمی شود.
 • نمک موجود در خاک را افزایش نمی دهد.
نیترات کلسیم چه کاربردی دارد؟
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *