کود درخت پسته در بهار

کود درخت پسته در بهار

تغذیه کردن درختان پسته امری بسیار مهم و ضروری است که هر باغدار باید با آن آشنایی کافی داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن نیازهای تغذیه‌ای درختان خود را فراهم نماید. بنابر این بهتر است برای تقویت کردن درختان پسته خود، یک برنامه کوددهی منظم طراحی کنید و سپس با توجه به آن اقدامات لازم را انجام دهید. به طور معمول درختان پسته در فصل بهار بیشتر از هر زمان دیگری به تغذیه احتیاج دارند زیرا در این زمان رشد درخت و محصولات شروع می‌شود. بنابر این بهتر است از کود درخت پسته در بهار بهره بگیرید و با کمک آن شرایط لازم برای رشد محصولات را فراهم نمایید.

دقت داشته باشید؛ کوددهی درختان پسته باید با احتیاط بسیار بالایی انجام شود زیرا کوچک‌ترین اشتباه در هنگام انجام دادن عمل کوددهی موجب از دست رفتن محصولات و ریشه درخت خواهد شد. کوددهی درختان پسته در فصل بهار مزایای بسیار زیادی به همراه دارد.

در واقع شما باید قبل‌ از انجام کوددهی درخت پسته، یک آزمون خاک انجام دهید تا نیازهای موجود بهتر مشخص شوند و بتوانید با توجه به آن‌ها، کود مفیدی را انتخاب کنید. در حال حاضر کودهای طبیعی و شیمیایی زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تقویت کردن درختان پسته بهره بگیرید اما و اگر می‌خواهید با چند نمونه از بی‌نظیرترین کودها برای درخت پسته آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

بهترین کودها برای تغذیه کردن درختان پسته در فصل بهار

  • کود کلسیم

از آن جایی که کلسیم نقش بسیار مؤثری در رشد و نموی ریشه درخت پسته دارد، پیشنهاد می‌کنیم از کودهایی که حاوی این املاح مفید هستند بهره بگیرید. به‌ طور معمول اگر میزان کلسیم موجود در خاک کم باشد، ریشه‌های درخت آسیب می‌بینند و نمی‌توانند رشد مطلوبی داشته باشند. کود کلسیم می‌تواند کمک کند حجم ریشه درخت تا حدود زیادی افزایش یابد و املاح مغذی نیز از طریق آن به قسمت‌های مختلف درخت برسند.

  • کود جلبک دریایی

این مورد از کود درخت پسته در بهار را می‌توانید با خیال راحت استفاده کنید زیرا هیچ گونه ضرری برای سلامت محصولات ندارد. کود جلبک دریایی به صورت کاملا طبیعی تولید می‌شود و در ساختار آن هیچ گونه مواد شیمیایی مضری وجود ندارد.

با مصرف این کود مغذی در فصل بهار، می‌توانید میزان محصول‌دهی درختان پسته را تا حدود زیادی افزایش دهید و محصولاتی بسیار باکیفیت‌تر داشته باشید. کود مغذی جلبک دریایی مقاومت درخت پسته در برابر آفات و بیماری‌ها را افزایش می‌دهد و خیلی سریع آن‌ها را از بین می‌برد. بنابر این اگر می‌خواهید نتایج فوق العاده‌ای را به دست آورید، بهتر است از مصرف کود جلبک دریایی برای درختان پسته در فصل بهار غافل نشوید.

  • کود نیتروژنه

نیتروژن یکی از اصلی ترین عنصرهایی است که کمک می‌کند رشد شاخه و برگ‌های درخت با مشکل مواجه نشود. بنابر این اگر می‌خواهید باروری درخت پسته را افزایش دهید و محصولاتی سالم‌تر داشته باشید، بهتر است حتما از این کود در فصل بهار برای درختان پسته استفاده کنید و کار کوددهی را با دقت کافی انجام دهید. کود نیتروژن از رنگ‌پریدگی و ریزش برگ درختان نیز جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد محصولات پوک و بی‌کیفیت شوند.

  • کود اسید هیومیک

کود اسید هیومیک نیز یکی دیگر از کودهای مغذی و مفیدی است که می‌توانید از آن برای افزایش شادابی درختان پسته بهره بگیرید. این کود خواص فوق‌العاده زیادی دارد و کمک می‌کند تمام باکتری‌های مضری که در خاک زندگی می‌کنند از بین بروند و صدمه‌ای به ریشه درخت وارد نکنند.

کود هیومیک اسید مانند یک تغذیه کامل عمل می‌کند و املاح و مواد مغذی همچون؛ روی، آهن، فسفر، پتاسیم، نیتروژن و ازت را به میزان کافی در اختیار درخت قرار می‌دهد. در واقع اگر می‌خواهید نتیجه بسیار عالی از عمل کوددهی به دست آورید؛ باید کود درخت پسته در بهار  را به صورت صحیح و اصولی مصرف کنید. در غیر این صورت ممکن است اثرات مطلوبی حاصل نشود و تمام زحمات‌تان نیز هدر برود.

  • کود پتاسیم

برای پرشدن مغز پسته باید از کودهای مفیدی بهره بگیرید که حاوی مقدار زیادی پتاسیم باشند. این عنصر کمک می‌کند کیفیت محصولات تا حدود زیادی افزایش یابد و رشد درخت نیز با کاهش مواجه نشود. کود پتاسیم از زرد شدن برگ درختان پسته جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد شکوفه‌های درخت دچار ریزش شوند.

کود درخت پسته در بهار

نحوه کوددهی درختان پسته در فصل بهار

به‌ طور معمول بهترین روش برای کوددهی درختان پسته در فصل بهار، روش محلول پاشی و آبیاری است. در روش محلول پاشی باید کود موردنظر را کاملاً با استفاده از آب رقیق کنید و سپس آن را به قسمت‌های مختلف درخت اسپری نمایید. کوددهی درختان پسته با کمک روش محلول پاشی بسیار مفید است و تاثیر فوق‌ العاده‌ای بر روی رشد میوه‌ها دارد.

در روش آبیاری نیز درختان از طریق ریشه تغذیه می‌شوند و کافی است کودتان را به‌ صورت مستقیم به خاک اضافه کنید تا جذب ریشه شود و اثرات خود را به جای بگذارد. البته قبل از انجام دادن عمل کوددهی دقت داشته باشید؛ حتما کود موردنظر را با میزان مناسبی آب مخلوط کنید تا غلظت آن به‌ صورت استاندارد باشد زیرا اگر غلظت کود بیشتر و یا کمتر از حد معمول باشد، نتیجه مناسبی حاصل نمی‌شود و ریشه درخت نیز از بین می‌رود.

بیشتر بخوانید: علت رشد نکردن یونجه

کوددهی درختان پسته در فصل بهار چه مزایایی دارد؟

در واقع باغداران با تغذیه کردن درختان پسته در فصل بهار می‌توانند شرایط لازم را برای رشد محصولات فراهم کنند و تمام عناصر مورد نیاز را نیز به گیاه برسانند. با مصرف کودهای طبیعی و مفید در این زمان می‌توانید رشد محصولات را بسیار بهبود دهید و اجازه ندهید شرایط محیطی پرتنش، صدمه‌ای به محصولات وارد کنند و موجب از بین رفتن آن‌ها شوند.

با تغذیه کردن درختان پسته در فصل بهار می‌توانید مقاومت ریشه درخت در برابر کم‌آبی و خشکی را نیز افزایش دهید و ظرفیت نگهداری آب در خاک را هم چندین برابر کنید. همچنین با کوددهی درختان پسته در این زمان، اجازه نمی‌دهید آفات و حشرات مضر موجب از بین رفتن محصولات شوند.

بیشتر بخوانید: کود درخت پسته

سخن پایانی

با مصرف کود درخت پسته در بهار می‌توانید خیلی سریع، نتایج بی‌نظیری مشاهده کنید و از درختان‌تان نیز در برابر عوامل آسیب‌زا به بهترین شکل ممکن، محافظت کنید. بنابر این بهتر است از کودهایی استفاده کنید که برای درخت پسته مناسب هستند و ساختار‌ کاملا طبیعی دارند.

برای خرید اسید هیومیک با همکاران ما در آلکود در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366