کود مایع مرغی برای گردو

کمبود آهن درخت گردو

تاثیر کود مایع مرغی برای گردو می‌تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد زیرا این کود حاوی مقادیر زیادی مواد آلی مانند فسفر و نیتروژن است که روند رشد گیاه و رشد گردو را تسریع می‌کند.

به همین دلیل کود مایع مرغی برای گردو نقش مهمی در تامین مواد مغذی مورد نیاز نهال گردو دارد.

کشاورزان با استفاده از کود مایع مرغی برای گردو محدودیتی در تولید گردوهای روغنی و خوش طعم ندارند.

همچنین با استفاده از کودهای مرغی می‌توان حاصل‌خیزی خاک اراضی دیرکشت را که از نظر عناصر غذایی فقیر هستند، بهبود بخشید.

در نهایت استفاده از کود مایع مرغی برای گردو باعث بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی در مناطق روستایی جامعه و کشور می‌شود.

با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد میزان مصرف کود مایع مرغی برای گردو و تاثیر کود مرغی بر درختان گردو با شما به اشتراک بگذاریم.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای گردو

کود مایع مرغی برای گردو چیست و چه تأثیری دارد؟

یکی از راه‌های درمان گیاهی که با کمبود پتاسیم و فسفر مواجه است، استفاده از کود مرغی به مقدار لازم به صورت مایع است. یکی از مناسب‌ترین انواع کود مرغی که در کشور ما توصیه می‌شود کود مایع مرغی برای گردو شده است که البته باید بدانید که این نوع کود قیمت و هزینه نسبتا بالایی دارد. از دیگر انواع کود مرغی درخت گردو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کود مرغی خام
 • کود مرغی پودر شده
 • کود مرغی دانه‌دار
 • فرآوری شده
 • مرغ مادر
 • اصلاح شده
 • کود مرغ فله
 • کود مرغی
 • کود مرغ آبکاری شده
 • تخم‌گذار
 • پلت مرغی

کود مایع مرغی برای گردو بسیار مناسب است و درختان و سایر گیاهان می‌توانند نتایج بهتری از استفاده از کود مایع مرغی برای گردو داشته باشند.

نحوه استفاده از کود مایع مرغی برای گردو

افرادی که از کود مایع مرغی برای گردو استفاده می‌کنند، می‌خواهند بدانند که از چه روشی می‌توانند برای بهره‌مندی از آن استفاده کنند. به طور کلی 2 راه برای استفاده از کود مایع مرغی برای گردو وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

 1. افزودن کود مایع مرغی برای گردو به روش چالکود

چالکود یکی از روش‌های استفاده از کود مایع مرغی برای گردو است که راهکاری مناسب برای جبران کمبود درختان گردو است. در این روش کوددهی، سوراخ‌هایی در نزدیکی ریشه درخت گردو حفر می کنند و آن‌ها را با مخلوط کود مایع مرغی برای گردو پر می‌کنند. چالکود فواید بی‌شماری برای درختان گردو دارد زیرا کود مرغی برای گردو باعث رشد بهتر درخت گردو و میوه‌های آن و افزایش کیفیت گردو می‌شود.

فواید کود مایع مرغی برای گردو چیست؟

از خشک شدن شاخ‌ های درخت گردو جلوگیری می‌کند.

کوددهی درخت گردو با کود مرغی باعث نمو و رشد ریشه درختان گردو می شود.

کوددهی درخت گردو با این کود باعث افزایش سطح برگ درختان می‌شود.

باعث بهبود کیفیت گردو می‌شود.

با حفر چاله‌ها و پرکردن آن‌ها با مواد آلی کود مرغی برای گردو، نفوذپذیری آب به خاک اطراف درخت گردو افزایش می‌یابد.

رشد علف‌های هرز در اطراف درخت گردو بسیار کاهش می‌یابد.

کودهای شیمیایی تثبیت شده مانند درختان گردو در خاک به راحتی توسط جریان آب به ریشه درخت دسترسی دارند.

با کود مایع مرغی برای گردو راندمان مصرف کود افزایش می‌یابد و میزان مصرف کود در هکتار نیز کاهش می‌یابد.

کود شوک مخصوص درخت گردو

کود مایع مرغی برای گردو به روش پخش سطحی

یکی از روش های استفاده از کود مایع مرغی برای گردو پخش آن روی زمین است که قبل از کاشت و در مرحله آماده‌سازی زمین بسیار مفید است. بنابراین با استفاده از دستگاه‌های کوددهی و یا با دست می‌توانید آن را به صورت یکنواخت در تمام سطح خاک اطراف درختان گردو پخش کنید.

مزیت این روش نسبت به کوددهی کود این است که کود مرغی به طور یکنواخت در سطح زمین کوددهی می‌شود. اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید خوب است بدانید که در این روش مصرف کود مرغی زیاد است و به جز درخت گردو به گیاهان دیگری نیز کود داده می‌شود. در ضمن بهتر است بدانید در فصل رشد نیز می‌توانید از کود مایع مرغی برای گردو به همین صورت استفاده کنید.

سوالات زیادی در مورد استفاده از کود مرغی برای درختان گردو وجود دارد. زیرا بسیاری از کشاورزان نمی‌دانند کدام روش بهتر است. با بررسی مضرات کوددهی مرغ به روش پخش سطحی برای درختان گردو می‌توان دریافت که کدام روش بهینه‌تر است.

ممکن است برخی از عناصر آلی مفید مانند فسفر، روی و منگنز در خاک ثابت شده و درخت گردو نتواند از آن‌ها استفاده کند زیرا ممکن است مشکلات جذب در سطح خاک ایجاد شود. به همین دلیل اگر از این کودهای مرغی به روش چالکود استفاده کنید بسیار بهتر از پخش سطحی است.

کود مایع مرغی برای گردو با آب جاری از دسترس درخت گردو خارج می‌شود. بنابراین با کوددهی مرغ به روش پخش سطحی، این کود مورد استفاده گیاه قرار نمی‌گیرد و وارد آب‌های زیرزمینی می‌شود و در نهایت آسیب آن به محیط زیست بسیار بیش‌تر است و آثار مخرب زیادی بر جای می‌گذارد.

بهترین کود افزایش تناژ گندم

در جاهایی که فاصله درختان گردو زیاد است میزان تابش نور خورشید بیش‌تر است، به همین دلیل است که شاهد رشد زیاد علف‌های هرز هستید و از کود مایع مرغی برای گردو برای تغذیه علف‌های هرز استفاده می‌شود و می‌تواند به طور جدی با درختان گردوی باغ شما در جذب انواع مواد غذایی ارگانیک و مفید رقابت کند.

مقدار کود مایع مرغی برای گردو چقدر است؟

میزان مصرف کود مایع مرغی برای گردو را نمی‌توان با قطعیت بیان کرد. از طریق آزمون و خطا می‌توانید به میزان کود مایع مرغی برای هر درخت گردویی که دارید پی ببرید. به عنوان مثال، اگر با استفاده از یک بار کود مرغی متوجه شدید باروری و تولید میوه درخت افزایش یافته است، می‌توانید از همان مقدار کود برای تغذیه درخت گردوی مورد نظر خود استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366