زمان کاشت فلفل سبز | آبیاری | شرایط نگهداری | کوددهی | خرید کود |

زمان کاشت فلفل سبز

زمان کاشت فلفل سبز 

پرورش فلفل سبز از دانه می تواند برای مبتدیان کمی چالش برانگیز باشد، اما در واقع کاشت آن بسیار آسان است. در اینجا زمان کاشت فلفل سبز و نحوه رشد فلفل از دانه به صورت مرحله به مرحله آورده شده است، کافیست ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید شناخت و آگاهی بیشتری در این حوزه کسب کنید.

 نکات موثر در بررسی زمان کاشت فلفل سبز 

 • رشد فلفل از دانه

این یک راهنمای کلی برای رشد فلفل از دانه، بدون  صرف نظر از نوع آنها است. بنابراین می توانید این دستورالعمل ها را برای هر نوع فلفل سبز که می خواهید بکارید، دنبال کنید، مراحل و زمان کاشت فلفل سبز برای همه یکسان است.

 • روش های توصیه شده برای شروع بذر فلفل

در حقیقت یکی از موارد قابل توجه در کاشت فلفل سبز این است که باید بدانید مدت زمان بسیار زیادی طول می کشد تا فلفل ها رشد کنند و بزرگ شوند، لذا هر بذر بسته به شرایط و موقعیت خود، می تواند پرورش یابد. توصیه می شود بذر فلفل را در داخل خانه شروع به کاشت کنید.

 • زمان کاشت بذر فلفل

بهترین راه برای به دست آوردن محصول خوب، کاشت بذرها در داخل خانه 8 تا 12 هفته قبل از میانگین آخرین تاریخ سرما می باشد.تاریخ دقیق شروع بذر فلفل بستگی به محل زندگی شما دارد. یکی دیگر از مواردی که کاشت فلفل از بذر را آسان می کند این است که برای آماده سازی فلفل برای کاشت نیازی به انجام کار خاصی ندارید .بدون نیاز به سوراخ کردن، خیساندن یا سایر روش های دیگر می توانید آنها را مستقیماً از بسته در خاک قرار دهید تا رشد کنند. تنها نکته بسیار مهم در کاشت فلفل سبز، زمان کاشت فلفل سبز می باشد که می توانید از باغبان یا افراد کارشناس در این حوزه سوال کرده و با آن ها مشورت کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین کود برای فلفل دلمه

نحوه کاشت بذر فلفل مرحله به مرحله

برای پرورش فلفل از دانه نیازی به خرید یک تن تجهیزات گران قیمت ندارید، اما به چند چیز نیاز دارید. حتی ممکن است مقداری از این وسایل را در خانه خود داشته باشید. لوازم مورد نیاز:

 • نهال مسطح
 • خاک شروع بذر
 • دانه
 • اب
 • کاشت بذر فلفل در داخل خانه

مرحله 1: سینی های مخصوص کاشت را از بذر پر کنید.

مرحله 2: تصمیم بگیرید که چه تعداد بذر استفاده می کنید، اگر از دانه های کاملاً جدید استفاده می کنید، می توانید فقط یک دانه در هر قسمت بکارید. در غیر این صورت، اگر دانه ها میزان زنده مانی پایینی دارند، در هر قسمت 2-3 عدد بکارید.

مرحله 3: بذرها را بکارید. زمان کاشت فلفل سبز را تعیین کنید. قاعده کلی برای عمق کاشت دو برابر عمق یک بذر است. بنابراین بذر فلفل را به عمق 1/4 تا 1/2 اینچ بکارید.

برای کاشت آنها، می توانید بذرها را روی خاک قرار دهید، سپس به آرامی آنها را فشار دهید. یا می توانید ابتدا سوراخ ها را ایجاد کنید، سپس دانه ها را داخل آن بیندازید.

 • فشار دادن دانه های فلفل در خاک

مرحله 4: دانه ها را با خاک بپوشانید. سوراخ ها را دوباره پر کنید، سپس به آرامی آن را فشار دهید تا مطمئن شوید که دانه ها با خاک تماس دارند. خاک را فشرده نکنید، فقط آن را به آرامی فشار دهید.

مرحله 5: اضافه کردن آب. اگر خاک از قبل خیس نشده است، باید آب اضافه کنید. بهتر است از ته آبیاری کنید تا مزاحم بذرها نشوید.به سادگی آن را در سینی بریزید تا درست بالای سوراخ های زهکشی یا حدود 1/4 ارتفاع باشد. آب اضافی که جذب نشده است را ظرف 15 دقیقه دور بریزید.

مرحله 6: سینی را در یک نقطه گرم قرار دهید. اگر می توانید، آن را روی یک تشک حرارتی قرار دهید که به تسریع جوانه زنی کمک می کند.در غیر این صورت، آن را در گرم ترین نقطه ای که می توانید قرار دهید، یا یک بخاری در نزدیکی آن راه اندازی کنید. زمان کاشت فلفل سبز را بعد از این مرحله بررسی کنید.

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

زمان  کاشت فلفل سبز و بررسی جوانه زنی آن

وقتی نوبت به پرورش فلفل از دانه می رسد، باید صبور باشید. بعد از سپری شدن زمان کاشت فلفل سبز، جوانه زدن آنها می تواند از یک هفته تا تقریبا یک ماه طول بکشد. برخی از انواع فلفل ها سریع تر از نمونه های دیگر رشد دارند. هنگامی که نهال فلفل برای اولین بار جوانه می زند، دو برگ باریک و نوک تیز خواهد داشت. این دو برگ اول “برگ دانه” نامیده می شود.همه برگ‌های بعدی که بعد از آن رشد می‌کنند، «برگ‌های واقعی» نامیده می‌شوند و آن‌ها شبیه برگ‌های فلفل ریز هستند. معمولاً در عرض یک هفته یا بیشتر پس از باز شدن برگ های دانه شروع به تشکیل می کنند.

 • نکات مراقبت از نهال فلفل

هنگامی که دانه ها شروع به رشد می کنند، ممکن است تعجب کنید که در مرحله بعد چه کاری انجام دهید. خوب نگران نباشید، زیرا یکی از بهترین موارد در مورد کاشت فلفل از دانه این است که نگهداری از نهال ها بسیار آسان است.شما می توانید همه چیز را در مورد مراقبت از نهال های عمومی از متخصصان و کارشناسان مجرب در این حوزه بیاموزید، اما در زیر چند نکته درباره زمان کاشت فلفل سبز وجود دارد که مختص مراقبت از نهال فلفل است.

 • آبیاری

نهال های فلفل باید به طور مداوم آبیاری شوند، اما خاک خیس را دوست ندارند. بین دو آبیاری اجازه دهید قسمت بالای خاک کمی خشک شود، اما هرگز اجازه ندهید کاملا خشک شود.اگر به طور تصادفی آنها را بیش از حد آبیاری کردید و خاک خیس شد، تمام آب اضافی موجود در سینی را خالی کنید. سپس یک فن را در حالت کم قرار دهید و آن را روی سینی قرار دهید. این به خاک اشباع شده کمک می کند تا سریعتر خشک شود.

سخن پایانی

دانستن زمان کاشت فلفل سبز ‏بسیار مهم است. اگر نهال های فلفل به اندازه کافی نور دریافت نکنند، شروع به رشد نامناسب می کنند. بنابراین، برای حفظ ضخامت و فشرده نگه داشتن آنها، بهتر است از راهکارهای موثر برای بهبود رشد آن ها استفاده کنید. به محض جوانه زدن، یک چراغ را چند اینچ بالاتر از سینی آویزان کنید و از یک تایمر خروجی برای روشن نگه داشتن آن به مدت 14 تا 16 ساعت در روز استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366