کود مخصوص نخل اریکا

کود مخصوص نخل اریکا

کود مخصوص نخل اریکا

کود مخصوص نخل اریکا: نخل اریکا یکی از انواع گیاهان آپارتمانی بسیار جذاب و زیبایی است که برگ هایی با تعداد۶ آلی ۸ بر روی تکیه گاه بدنه روی سطح دمبرگ به شکل طاق به سمت خارج و بالا بیرون زدگی پیدا کرده و ظاهر بسیار لوکسی بدان بخشیده است.‌ برگ های نخل اریکا ریز و باریک بوده و کشیده شدن برگهای بلند و چرمی به سمت بالا نگاه هر بیننده ای را به خود خیره میکند. لازم است بدانید هر چه گیاه بالغ تر میشود، تعداد برگ های متصل به ساقه بیشتر شده و به 40 تا 60 برگچه نیز خواهد رسید.

یکی از ویژگی های جالب این گیاه توانایی تطبیق با فضای داخل آپارتمان است به نحوی که گیاهی که تا ارتفاع 6 متر در ماداگاسکار رشد میکرد، در منزل حتی ممکن است تا 1 متر نیز اوج نگیرد.

نگهداری نخل اریکا

یکی از موضوعات مهم پیرامون نخل اریکا، استفاده از کود مخصوص نخل اریکا می‌باشد تا تغذیه گیاه با عناصر مغذی به نحو احسن انجام گیرد. نخل های آپارتمانی انواعی از گیاهان زینتی در منازل هستند که برای رشد عالی و شادابی به مواد تقویتی نیاز دارند لذا بایستی به دنبال بهترین و با کیفیت ترین کود برای این گیاه بود تا با مصرف آن شاهد رشد هیجان انگیز نخل اریکا خود باشید. در ادامه این مقاله مختصر از سایت آل کود با بهترین کود مخصوص نخل اریکا و شیوه نگهداری آن به طور کامل آشنا خواهید شد.

بررسی تفاوت نخل اریکا با نخل شامادورا و نخل کنتیا

بسیاری از علاقه مندان به نگهداری نخل آپارتمانی ممکن است با سه نوع نخل روبرو شوند که دانستن تفاوت آنها خالی از لطف نیست؛ یکی از تفاوت های نخل اریکا با نخل شامادورا و کنتیا، نحوه قرار گیری برگ ها است به گونه ای که برگ های نخل اریکا متراکم تر بوده اما دو گیاه دیگر دارای برگ عریض و بازتری می باشند.

هم چنین اندازه نخل اریکا نسبت به دو نخل دیگر بزرگتر بوده و دارای روش نگهداری حساس تری در مقابل نخل شامادورا و نخل کنتیا می باشد. هم چنین نخل اریکا دارای برگ سبز مایل به زرد در قسمت پایین ساقه می باشد که وجود لکه های سیاه راه تشخیص ساده آن است.

روش نگهداری نخل اریکا

آبیاری

اریکا در فصل رشد نیاز بالایی به آبیاری دارد اما این مقدار در فصل پاییز و زمستان بسیار کم خواهد بود؛ با توجه به محل قرارگیری این گیاه که ممکن است در برابر تابش غیر مستقیم اما پر نور آفتاب باشد و یا محیطی با درجه حرارت پایین، میزان آبیاری تفاوت دارد اما اصل خشک بودن سطح خاک بین دو نوبت آبیاری است.

همچنین نخل اریکا را نبایستی با آب شهری آبیاری کنید بلکه بایستی اجازه دهید این آب یک روز بماند تا املاح آن نه نشین گردد سپس دو سوم رویی آب را برای آبیاری استفاده کنید زیرا این گیاه حساسیت بالایی به کلر داشته و دچار نوک سوزی برگ های زیبای خود خواهد شد.

تابش نور

نخل اریکا نور متعادل را دوست دارد و از قرار گیری دائمی در محل های سایه وار و مکان با تابش مستقیم و زیاد آفتاب بیزار است و ممکن است دچار بی حالی و سوزش برگهای خود شود. بهترین محل قرار دادن گلدان پشت پنجره فیلتر شده جنوبی یا شرقی می باشد.

دمای موردنیاز

یا توجه به اینکه نخل اریکا بومی مناطق گرمسیری است، با محیط های گرم سازش بیشتری دارد لذا هرگز گیاه خود را تحت سرمای زمستان قرار ندهید و آن را به خانه منتقل کنید. بهترین دمای نگهداری نخل اریکا محدوده ۱۵ آلی ۳۰ درجه سانتی گراد می‌باشد.

برگهای این گیاه در صورت قرارگیری در دمای پایین تر از ۱۵ درجه سیاه رنگ شده و اگر در محیطی با دمای بیش از ۳۰ درجه قرار گیرد، رنگ برگها رو به زردی خواهد رفت. هم چنین از قرار دادن این گیاه در نزدیکی شوفاژ بپرهیزید زیرا به نابودی آن کمک خواهید کرد.

رطوبت موردنیاز

نخل اریکا بسیار رطوبت را دوست دارد لذا برای تامین رطوبت موردنیاز آن میتوانید روزی یک مرتبه آب روی برگهای گیاه اسپری نمایید و یا اقدام به ساخت جزیره در زیر گلدان آن کنید.

توجه کنید برای اسپری آب جوشیده شده که مانده و سرد شده را استفاده نمایید.

خاک مناسب

هر چه بستر گلدان اسیدی باشد، این گیاه با قدرت بهتری رشد خواهد نمود بنابراین از کودهای آلی افزاینده اسیدیته خاک که منجر به اصلاح بافت خاک نیز میشوند استفاده نمایید؛ موثرترین کود برای این امر اسید هیومیک شوک می‌باشد.

دومین موضوع در فراهم کردن خاک مناسب، استفاده از خاک های سبک با قابلیت زهکشی بالا می باشد تا عبور و مرور مواد غذایی، آب و اکسیژن به ریشه به سهولت انجام گیرد.

یکی از ترکیبات پیشنهادی برای خاک گلدان، استفاده از شن، پیت ماس، خاکبرگ به همراه خاک باغچه است.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

کود مخصوص نخل اریکا

نخل اریکا نیاز کودی خاصی دارد زیرا این گیاه بایستی در زمان مناسب و به مقدار کافی از کود آهن بهره مند شود؛ لذا توصیه میشود هر چهل روز یکبار از کود آهن یا مولتی کمپلکس شوک و یا کود گیاهان آپارتمانی شوک برای این گیاه زیبای آپارتمانی استفاده نمایید.

دلیل استفاده از کودهای معرفی شده، تامین آهن موردنیاز گیاه و تمامی ریز مغذی ها و عناصر ماکرو نخل اریکا می باشد تا به بهترین نحو ممکن رشد کند؛ کود های شوک برای نخل اریکا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند که با یکبار استفاده اثرات حیرت انگیز آنها را مشاهده خواهید نمود.

کود مولتی کمپلکس شوک و کود گیاهان آپارتمانی شوک دارای منیزیم و عنصر آهن بیشتری در مقایسه با کودهای شیمیایی بوده که مصرف آنها به همراه اسید هیومیک شوک نتایج فوق العاده ای برای گیاه خواهد داشت.

برای مطالعه: کود مولتی کمپلکس شوک

این محصولات به سبب تامین آهن و عناصر دیگر منجر به افزایش شادابی و حفظ رنگ سبز برگهای نخل اریکا به دلیل ساخت کلروفیل کافی خواهد شد.

کود مخصوص نخل اریکا به صورت مایع بوده و ساخت کشور آمریکا می‌باشد که گیاه را از منابع غذایی با سرعت جذب بالا بهره مند میسازد. جهت خرید کود مخصوص نخل اریکا از بالای همین صفحه از سایت آل کود با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366