جلبک دریایی برای گوجه فرنگی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

جلبک دریایی برای گوجه فرنگی

فواید شگفت انگیز و مزایای بی شمار جلبک دریایی برای محصولات مختلف کشاورزی و باغی سبب شده به عنوان یکی از کودهای ارگانیک در کشت گوجه فرنگی نیز از آن استفاده شود. استفاده از عصاره جلبک دریایی به طور موثر، کشاورزان را در تولید گوجه فرنگی با کیفیت و بازار پسند یاری میدهد و چون عناصر ارزشمندی در ساختار این ماده تقویتی وجود دارد، منجر به حاصلخیزی زمین های کشاورزی و هم چنین تامین نیازهای محصول خواهد شد.

کود جلبک دریایی دارای عناصر مهم در تعیین اندازه و رنگ گیری گوجه فرنگی مانند: پتاسیم، ازت، فسفر و عناصر ریز مغذی موثر در بهبود طعم و کیفیت گوجه فرنگی میباشد و همین عوامل سبب شده کشاورزان استفاده از جلبک دریایی برای گوجه فرنگی را در دستور کار خود قرار دهند.

بخش کوچکی از کاربرد جلبک دریایی برای گوجه فرنگی در بخش مقدمه ذکر شد اما برای کسب اطلاعات کافی پیرامون این موضوع، نگاه شما را به مطالعه ادامه این مقاله از سایت آل کود جلب می نمایم.

 

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد

۱. معرفی جلبک دریایی

۲. اهمیت جلبک دریایی در کشت گوجه فرنگی

۳. مزایای جلبک دریایی بر روی گوجه فرنگی

۴. کاربرد عصاره جلبک دریایی در بذر مال گوجه فرنگی

۵. خرید عصاره جلبک دریایی برای گوجه فرنگی

جلبک دریایی برای گوجه فرنگی

کود جلبک دریایی آمریکایی

معرفی جلبک دریایی :

جلبک ها دسته ای از موجودات تک سلولی هستند که در اقیانوس ها و دریاها با جذب انرژی خورشید و تولید مواد پر ارزش، به زندگی خود ادامه میدهند. اندازه انواع گوناگون جلبک های دریایی از چند میکرو متر شروع میشود و تا ۵۰ متر متغیر میباشد. گفتنی است تعداد این موجودات به حدی زیاد است که در ساخت عصاره جلبک دریایی هرگز با کمبود این موجودات روبرو نخواهیم بود به عبارتی با یک منبع تمام نشدنی برای رشد گیاهان و محصولات طرف هستیم.

جلبک های دریایی قابلیت ذخیره سازی بالایی از مواد مختلف را دارند؛ به عنوان مثال میزان ذخیره روغن و چربی مفید در این موجودات، بیشتر از دانه های روغنی میباشد.

جالب است بدانید عمده کودهای جلبک دریایی از گونه قهوه ای رنگ آنها به نام کلپ تهیه میشوند. این موجودات از طول بیشتر از ۵۰ سانتی متر برخوردار بوده و ماده حاصل از ساخت آن عناصر ضروری نیتروژن، پتاسیم، منیزیم، آهن، منگنز، فسفر و …را دارا میباشد‌.

جلبک دریایی برای گوجه فرنگی

اهمیت جلبک دریایی در کشت گوجه فرنگی :

بعد از سال ها استفاده از کودهای شیمیایی، کاربرد مواد گیاهی و کودهای ارگانیک نظیر جلبک دریایی در صنعت کشاورزی و به خصوص در کشت گوجه فرنگی پر رنگ تر شده و به عنوان انتخاب اصلی کشاورزان به شمار می آید.

با توجه به دستاورد موفقیت آمیز بشر در تولید جلبک دریایی، استفاده از این کود علاوه بر کشاورزی و باغبانی، در صنایع داروسازی، تغذیه، پوست و ..‌.نیز رواج یافته است.

اهمیت عصاره جلبک دریایی در کشت گوجه فرنگی میتواند در مراحل اصلی به رشد گیاه کمک نماید؛ از بذر مال و تقویت نشاء گوجه فرنگی گرفته تا مراحل درشتی و رنگ گیری آن!

  • افزودن جلبک دریایی به صورت محلول پاشی به گیاه گوجه فرنگی، تاثیر بسزایی در افزایش محصول، بهبود جذب مواد غذایی توسط گیاه، مقابله بهتر بوته های گوجه فرنگی با آفات و عوامل بیماری زا، تسریع روند رشد گوجه فرنگی، تولید در مقیاس وسیع این گیاه، افزایش سرعت جوانه زنی محصول و افزایش مقاومت در برابر سرمای زود رس پاییزه دارد.
  • طی نتایج بدست آمده از مصرف عصاره جلبک دریایی برای گوجه فرنگی، میزان گلدهی، مقدار برداشت محصول با کیفیت گوجه فرنگی و فروش و سود اقتصادی این محصول افزایش چشمگیری داشته و از طرفی با مصرف جلبک دریایی برای گوجه فرنگی، زمان رسیدن گوجه فرنگی کمتر شده و گوجه های گوشتی و قرمز مشتری پسندی بدست آمده است.

جلبک دریایی برای گوجه فرنگی

مزایای جلبک دریایی بر روی گوجه فرنگی :

■دارای بیش از ۷۰ نوع هورمون های مختلف برای افزایش رشد گوجه فرنگی مانند اکسین، سیتوکینین و جیبرلین

■افزایش سیستم ایمنی و دفاعی بوته های گوجه فرنگی

■بهبود رشد ریشه نشاء گوجه فرنگی

■بالا بردن سبزینگی بوته های گوجه فرنگی و عملکرد کلروفیل گیاه در انجام عمل فتوسنتز

■تسریع رشد و جوانه زنی گوجه فرنگی

■با مصرف جلبک دریایی برای گوجه فرنگی دو هفته پیش از برداشت محصول، میتوان عمر مفید این محصول را افزایش داد.

■بالا بردن توان گیاه در برابر عوامل استرس زای محیطی مانند: سرمازدگی، گرما، حمله آفات، بوته میری و …

■تامین تمامی عناصر ریز مغذی برای گوجه فرنگی به شکل کاملا قابل جذب و بهبود جذب عناصر غذایی توسط ریشه از خاک

■ عصاره جلبک دریایی برای گوجه فرنگی با تامین پروتئین بالا و مقداری کربوهیدرات، نقش مهمی در افزایش کیفیت این محصول دارد.

■آلژینات یکی از اجزای عصاره جلبک دریایی است که با ایجاد واکنش با فلزات مضر درون خاک و ساخت زنجیره پلی مری بلند، منجر به اصلاح ساختار خاک، بهبود ویژگی های فیزیکی و افزایش قابلیت خاک در حفظ رطوبت می گردد.

■ استفاده از عصاره جلبک دریایی برای گوجه فرنگی، از اثرات منفی و ایجاد شوک در انتقال نشاء این گیاه جلوگیری می نماید.

کاربرد عصاره جلبک دریایی در بذر مال گوجه فرنگی :

خیساندن بذر های گوجه فرنگی در محلول دارای عصاره جلبک دریایی، سبب میشود بذرها دارای عملکرد بهتری شده و سریع تر جوانه بزنند. هم چنین گیاهان حاصل از بذر دارای بنیان قوی تر و ریشه های حجیم تری میباشند.

خرید عصاره جلبک دریایی برای گوجه فرنگی :

عصاره جلبک دریایی برای گوجه فرنگی در وزن های مختلف بسته بندی شده و در دسترس کشاورزان عزیز قرار میگیرد. به دلیل استفاده فراوان از این کود و افزایش جمعیت مصرف کننده محصولات، به منظور پاسخ به نیاز جامعه، شرکت های مختلفی اقدام به تولید و واردات بهترین و باکیفیت ترین عصاره جلبک دریایی برای گوجه فرنگی نموده اند که از بین آنها میتوان به شرکت آل کود اشاره نمود. برای دریافت موثر ترین محرک کودی جهت افزایش کمی و کیفیت گوجه فرنگی می توانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

خرید کود جلبک دریایی 

نتیجه گیری :

گوجه فرنگی محصولی است که کیفیت و کمیت آن برای جمعیت مصرف کننده بسیار اهمیت دارد از این رو استفاده از کودهای ارگانیک مانند عصاره جلبک دریایی، شما را در تولید محصول بازار پسند یاری خواهد نمود.

جلبک دریایی برای گوجه فرنگی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *