اسید هیومیک برای فیلودندرون

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک برای فیلودندرون

فیلودندرون یک گیاه بسیار زیبا و جذاب آپارتمانی است که برگ های قلبی شکل آن عامل جذابیت این گیاه بومی جنگل های گرمسیری در آمریکا به شمار می آید. برگ های فیلودندرون میتواند طیف مختلفی از رنگها را به خود بگیرد به همین دلیل است که ممکن است شاهد تفاوت در رنگ فیلودندرون های بالغ و جوان باشید اما در آخر سر به رنگ سبز تیره با ظاهر براق تبدیل خواهند شد.

اگر دنبال یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز برای منزل یا باغ خود هستید، فیلودندرون بهترین گزینه است که به سبب وجود گونه های رونده از این گیاه، می‌تواند تا ارتفاع بسیار بالا رشد نماید این درحالی است که برگ ها تقریبا تا اندازه ۲۵ سانتی متر قادر به رشد خواهند بود.

یکی از مسائلی که در نگهداری فیلودندرون بایستی در نظر داشته باشید، استفاده از کودهای تقویتی در مسیر رشد و کمک به حفظ شادابی آن می‌باشد زیرا این گیاه قابلیت رشد سریعی داشته و به عناصر غذایی به ویژه در طول فصل رشد نیاز بالایی دارد. یکی از بهترین گزینه های کودی برای گیاه لوکس فیلودندرون، اسید هیومیک می باشد که گزینه عالی جهت تقویت خاک گلدان و رشد و طراوت بهتر گیاه است.

عناوین مقاله

۱.اسید هیومیک برای فیلودندرون چه فوایدی دارد؟

۲.مزایای اسید هیومیک برای فیلودندرون

۳.شرایط نگهداری گیاه آپارتمانی فیلودندرون چگونه است؟

۴.خرید اسید هیومیک شوک برای فیلودندرون

اسید هیومیک برای فیلودندرون چه فوایدی دارد؟

  • کود اسید هیومیک مایع از یک منبع ارگانیک و طبیعی حاصل شده که نه تنها هیچ ضرری برای انواع گیاهان مختلف ندارد، بلکه بهترین گزینه کوددهی به شمار می آید زیرا با استفاده از اسید هیومیک برای فیلودندرون، میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید: از یک سو خاک گلدان غنی شده و از سوی دیگر فیلودندرون با سرعت عالی رشد خواهد نمود.

  • اسید هیومیک رشد و توسعه ریشه های هوایی و اصلی فیلودندرون را تحریک نموده و شرایط را به نفع گیاه سوق میدهد زیرا فیلودندرون ریشه های هوایی زیادی را از خود بیرون میدهد که تقویت و گستراندن آن با اسید هیومیک مایع به نحو احسن اتفاق میوفتد.
  • اسید هیومیک منجر به جذب فوق العاده و صد در صدی عناصر موردنیاز گیاه فیلودندرون شده و سبب میشود پتاسیم، فسفر، ازت، منیزیم، روی، کلسیم و …به نحو احسن در اختیار گیاه زیبای آپارتمانی قرار گیرد. همانطور که میدانید گیاه با داشتن تغذیه مناسب و بهره مندی از عناصر غذایی به حداکثر رشد خود دست خواهد یافت.

مزایای اسید هیومیک برای فیلودندرون

مزیت های باورنکردنی حاصل از مصرف این کود ارگانیک برای فیلودندرون وجود دارد که اکنون در این مقاله از سایت آل کود ذکر شده است از جمله:

۱)بهبود ریشه زایی فیلودندرون و توسعه آن در خاک

۲)کود کاملا طبیعی با دوام اثر طولانی و قدرت تقویتی بالای گیاه

۳)کمک به افزایش فعالیت میکروارگانیسم های مفید خاک گلدان فیلودندرون به عنوان اعضای ضروری خاک

۴)افزایش و تضمین جذب مواد مغذی پر مصرف و کم مصرف توسط گیاه فیلودندرون

۵)افزایش ظرفیت نگهداری آب توسط خاک در نتیجه جلوگیری از ایجاد تنش زودهنگام به گیاه در اثر خشکی طولانی مدت

۶)بهبود تخلخل پذیری خاک گلدان و افزایش هوادهی آن

۷)تسریع تقسیمات سلولی گیاه فیلودندرون در نهایت رشد و طراوت بهتر گیاه

۸)مقاوم سازی گیاه در خاک شور یا دارای املاح و جلوگیری از پژمردگی آن

شرایط نگهداری گیاه آپارتمانی فیلودندرون چگونه است؟

آبیاری

وجود رطوبت برای خاک فیلودندرون بسیار ضروری است اما این بدان معنا نیست که گلدان را غرق در آب نمایید. زیرا خشکی کشیدن گیاه و افراط در آبیاری هر دو منجر به پژمردگی آن شده و تاثیر منفی بر رشد آن دارد. بهتر است پس از خشک شدن سطح خاک آبیاری مجدد را انجام دهید زیرا آب بیش از حد ریشه را دچار پوسیدگی کرده و برگ گیاه در کم آبی نیز به رنگ قهوه ای در می آید.

نور خورشید

تابش نور لازمه رشد و طراوت گیاه حیرت انگیز فیلودندرون می باشد اما از رسیدن تابش مستقیم به گیاه خود بپرهیزید و آن را تحت تابش فیلتر شده نور آفتاب قرار دهید؛ در غیر این صورت زرد شدن برگ های فیلودندرون را شاهد خواهید بود.

خاک

خاک عالی برای رشد فیلودندرون خاکی است که افزون بر قابلیت زهکشی مطلوب، به اندازه کافی غنی شده و دارای درصد بالایی از مواد آلی باشد. بستر گلدان فیلودندرون بهتر است از لحاظ مواد غذایی غنی شده و همانطور که در بالا اشاره شد، با استفاده از کود اسید هیومیک این امر به نحو احسن محقق خواهد شد.

نکته:

برای ترکیب خاک گلدان نیز میتوانید از ماسه،خاک باغچه و خاکبرگ استفاده نمایید.

دما

فیلودندرون به سبب اینکه بومی منطقه گرمسیری در جهان است، نبایستی تحت دمای پایین نگهداری شود بلکه بهترین بازه دمایی برای نگهداری آن دمای ۲۱ آلی ۲۷ درجه سانتی گراد بوده و بهتر است با قرار دادن دماسنج در نزدیکی گلدان از تغییرات دمایی مطلع شوید.

هم چنین حداقل دمای قابل تحمل برای فیلودندرون در شب های سرد پاییز و زمستان،۱۰ درجه سانتیگراد است.

کوددهی

در اثر استفاده از کودهای ارگانیک برای گیاه آپارتمانی شیک فیلودندرون، نتیجه بهتری در رشد و شادابی آن شاهد خواهید بود زیرا فیلودندرون تا حد زیادی به وجود کافی از منابع مغذی نیازمند است. یکی از انواع کودهای گیاهی که میتوانید آن را برای گیاه آپارتمانی خود امتحان کنید، اسید هیومیک می‌باشد که در فصل رشد بهار و تابستان بهتر است هر دو هفته یکبار و در فصل زمستان ماهیانه یک سری آن را در اختیار گیاه خود قرار دهید.

خرید اسید هیومیک شوک برای فیلودندرون

همواره استفاده از کود های مایع برای گیاهان آپارتمانی اولویت بالایی نسبت به انواع پودری دارد به ویژه اگر این کود با بالاترین تکنولوژی تولید شده باشد. اسید هیومیک شوک با درصد خلوص ۹۵ درصد در دنیای کشاورزی، باغبانی و نگهداری گیاهان آپارتمانی حرف های زیادی برای گفتن دارد که هر گل و گیاهی را عاشق و شیفته خود می نماید.

برای سفارش این محصول شگفت انگیز برای گیاه فیلودندرون،ازبالای همین صفحه از سایت آل کود با ما در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله و بررسی شرایط موردنیاز برای نگهداری فیلودندرون، اسید هیومیک شوک ۹۵ درصد برای فیلودندرون بهترین و مناسب ترین گزینه کودی به شمار می آید.

اسید هیومیک برای فیلودندرون
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *