کود لیندا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود گیاه آپارتمانی لیندا

یا نخل دم اسبی

کود مخصوص لیندا : لیندا به مقاوم و کم توقع بودن شهرت دارد.این گیاه بومی جنوب غرب آمریکا و کشور مکزیک می باشد و به دلیل شکل قرار گیری برگ های آن که حالت آویزان و کشیده شده به سمت پایین را دارد، نخل دم اسبی نام گرفته است؛ برگ های باریک لیندا زیباترین چهره گیاه را به آن بخشیده و سبب شده ظاهر بید مجنون وار داشته باشد؛ طرفداران این گیاه آپارتمانی به وفور برای دکوراسیون منزل از آن استفاده می کنند. بخش انتهایی ساقه گیاه لوکس لیندا به صورت ورم کرده و ضخیم در می آید که انگلیسی زبانان به آن پای فیلی می گویند زیرا شباهت زیادی به پای فیل دارد که وظیفه اصلی آن ذخیره آب گیاه می باشد.

کود گیاهان آپارتمانی شوک

جهت خرید کود مخصوص لیندا در بسته بندی 250 سی سی مخصوص مصارف خانگی از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید. 

فهرست مطالبی که در این مقاله اشاره شده است

۱)آشنایی کامل با بخش های مختلف گیاه لیندا

۲)صفر تا صد رسیدگی و نگهداری از گیاه آپارتمانی لیندا

۲.۱ آب دادن به گیاه

۲.۲ نور دهی ایده آل

۲.۳ رطوبت موردنیاز

۲.۴ دمای موردنیاز

۲.۵ تغذیه گیاه از طریق کوددهی

۲.۶ خاک ایده آل برای نگهداری لیندا

۳) علائم کمبود مواد غذایی در گیاه آپارتمانی لیندا

آشنایی کامل با بخش های مختلف گیاه لیندا

برگ های سبز رنگ لیندا، بسیار مقاوم بوده و در عین حال که باریک و کشیده هستند، با لمس دست متوجه خواهید شد که از ضخامت بسیار خوبی برخوردارند. شکل مجنون و فنری شکل برگ های لیندا تماشاگران را به سمت ظاهر زیبا و متفاوت خود جذب می کنند. لیندا به نام گیاه بیابانی نیز شهرت دارد که دلیل آن نیاز بسیار کم به آب می باشد.

ساختار های گیاه به گونه ای عمل می کنند که لیندا کمترین نیاز را به آب داشته باشد و حتی در شرایط کم آبی طولانی مدت ظاهر شاداب خود را حفظ نماید. به عنوان مثال سطح مقطع کم برگ ها و انتهای بزرگ و پای فیلی ساقه به لیندا امکان ذخیره سازی آب برای مدت یکسال را می دهد. اگر این گیاه آپارتمانی زیبا را برای دکوراسیون منزل یا اداره خود برگزیده اید، انتظار ارتفاع دو متری را از آن داشته باشید. اما اگر خواهان زیبایی همیشگی آن هستید، حذف کردن جوانه های رویشی انتهای ساقه را در اولویت کار خود قرار دهید.

 

 

کود لیندا

 

صفر تا صد رسیدگی و نگهداری از گیاه آپارتمانی لیندا

آب دادن به گیاه

در قسمت پایه ساقه لیندا، قسمت متورم و غده مانند ضخیمی وجود دارد که وظیفه ذخیره سازی آب گیاه را بر عهده دارد و در مواقع خشکی های مکرر با تامین آب گیاه از پژمردگی آن جلوگیری می کند. برای آبیاری لیندا بایستی خاک  گلدان کاملا خشک شده و سپس آبیاری انجام گیرد زیرا آبیاری بیش از حد گیاه را نابود خواهد کرد‌. در فصل رشدی لیندا، هر سه هفته یکبار آبیاری توصیه می شود. در فصل تابستان یک سری آبیاری در هفته و در سه ماه زمستان یک بار آبیاری برای آن کافی است. اگر شاهد شل و ول شدن برگ های بخش بالایی لیندا شدید، بدانید از حد مجاز آبیاری فراتر رفته اید.

نور دهی ایده آل

لیندا برای رشد موفقیت آمیز خود خواهان نور زیاد می باشد و تابش نور خورشید سبب رشد و درخشان شدن رنگ برگ های بید مجنون مانند آن می شود. حداکثر مقدار تابش روزانه نور خورشید برای گیاه لیندا در ماه تیر و مراد،۴ ساعت می باشد. مراقب باشید آفتاب سوزان ظهر تابستان برگ های لیندا را نسوزاند پس بهترین حالت دمایی، تابش متعادل نور خورشید می باشد. یکی از نشانه های کم نوری در لیندا، زرد شدن و رشد بیش از حد برگ ها است. با وجود اینکه لیندا نور را دوست دارد، اما در مکان های سایه وار نیز رشد محدودی خواهد داشت.

رطوبت موردنیاز

برای تامین رطوبت لیندا، هفته ای یکبار غبار پاشی کفایت می کند اما در شرایط دمایی پایین تر از ۱۰ درجه سلسیوس، غبار پاشی را متوقف کنید. در مواقعی که رطوبت لیندا بسیار پایین باشد، لبه های برگ آن به رنگ قهوه ای در می آیند که اصلا جالب نخواهد بود.

لیندا از گیاه رقیب قدی بیزار است! به عبارتی از گیاهانی که بر روی آن سایه می اندازد خوشش نمی آید اما گیاهانی که کوچک تر از خودش هستند را دوست دارد. حواستان باشد فاصله لیندا با گل و گیاهان دیگر را رعایت کنید و وسط آنها قرار ندهید زیرا رطوبت حاصل از این شرایط اصلا برایش خوشایند نمی باشد.

دمای موردنیاز

بهترین درجه حرارت برای شادابی و رشد گیاه حیرت انگیز لیندا، ۱۸ تا ۲۵ درجه سلسیوس می باشد هر چند قادر است دمای ۶ تا ۳۰ درجه را به جان بخرد. تامین دمای ۱۱ درجه سانتی گراد در طول فصل تابستان و ۲۱ درجه سانتی گراد در طول فصل زمستان، لیندا را برای سبزینگی دائمی برگ ها و رشد خارج از حد تصور شما آماده می کند و آن را به گیاه مزین کننده دکوراسیون داخلی خانه تبدیل می نماید.

جالب است بدانید قرار گرفتن در دماهای بالا برای لیندا خوشایند بوده و می تواند خود را به خوبی با آن شرایط وفق دهد اما سرمای زیر صفر را اصلا نمی تواند تحمل کند طوری که قرار گرفتن در این شرایط دمایی سبب خشکی برگ ها و ریزش آنها خواهد شد.

تغذیه گیاه از طریق کوددهی

هر چند لیندا گیاه کم توقعی می باشد اما برای سبز بودن همیشگی برگ ها و شاداب ماندن دائمی و هم چنین جلوگیری از تاثیر آفات بر آن، به کوددهی حداقل یک بار در هفته در فصول بهار تا زمستان نیاز دارد. کود مایع و ارگانیک برای گیاه آپارتمانی لیندا فوق العاده است زیرا افزون بر طبیعی بودن، به تامین عناصر ضروری رشد و نشاط آن به ویژه آهن می پردازد بدون آنکه سبب سوختگی لبه برگ ها شود. یک بار در ماه کودهای ارگانیک را از طریق آبیاری در دسترس گیاه شیک خود قرار دهید.

لیندا عاشق عنصر آهن و کود دارای این عنصر می باشد؛ با افزودن کود آهن یا کودهای حاوی این عنصر، از زیبایی لیندا حیرت زده خواهید شد. از کودهای حاوی آهن ارگانیک می توان به کود گیاهان آپارتمانی شوک، کود جلبک دریایی جنریت و کود جلبک دریایی شوک اشاره کرد؛ هر کدام از این کود ها در شرایطی که توسط کارشناسان تشخیص می دهند برای گیاه لیندا قابل استفاده هستند.

کود لیندا

خاک ایده آل برای نگهداری لیندا

با توجه به اینکه لیندا از آبیاری فراوان و رطوبت بالا بیزار است، بایستی خاک مورد استفاده برای گلدان از زهکشی بالایی برخوردار باشد تا آب اضافی را خارج کند. بهتر است هر دو سال یکبار گلدان لیندا را در فصل بهار تعویض کنید. خاک لیمونی گلدان لیندا که ترکیبی از خاک رس، شن و مواد آلی باشد، بهترین ترکیب خاکی برای این گیاه به شمار می رود زیرا شباهت زیادی به خاک بیابان های مکزیک که با آن آدابته شده بود دارد و از طرفی بسیار سبک و با زهکشی بالا می باشد.

علائم کمبود مواد غذایی در گیاه آپارتمانی لیندا

نبود مواد مغذی کافی در گیاه از رشد برگ های جدید جلوگیری کرده و به جای اینکه برگ های آویزان و بید مجنون مانند آن رشد کنند و بزرگ شوند، کوچک خواهند ماند که در این صورت لازم است از کود گیاهان زینتی شوک هفته ای یک بار استفاده گردد.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را برده باشید و شما را در نگهداری موثر از گیاه لوکس لیندا یاری کرده باشد؛ برای بهره مندی از مشاوره کارشناسان آل کود از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید  .

نظرات ارزشمند و کارسازتان را به منظور ارائه مطالب مفیدتر با ما در میان بگذارید. با تشکر از همراهی تان آل کود

کود مخصوص لیندا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *