هر بوته ماریجوانا چه قدر گل می دهد؟

هر بوته ماریجوانا چه قدر گل می دهد؟

برای کشت ماریجوانا باید به موارد بسیار ساده ای توجه کرد تا بذرهای آن رشد خوبی داشته باشند: میوه های این گیاه، قهوه ای رنگ و ریز هستند که به دلیل داشتن تی اچ سی، آرامش و شادی آور هستند. در گذشته غالبا برای تهیه فیبر مورد استفاده قرار می گرفتند و از میوه آن به عنوان یک ماده خوراکی استفاده می کردند ولی در حال حاضر از میوه آن به عنوان روان گردان و مخدر استفاده می شود. اگر می خواهید درباره این گیاه و اینکه هر بوته ماریجوانا چه قدر گل می دهد، بیشتر بدانید، ای مقاله را مطالعه کنید.

گلدهی هر بوته ماریجوانا

با کاشتن دانه های ماریجوانا در گلدان، گلدهی هر بوته ماریجوانا در هر نوبت می تواند حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ گل باشد. در هر هکتار با توجه به نوع کاشت و شیوه نگهداری از ماریجوانا حدود ۲ تا ۴ تن ساقه خشک خواهیم داشت که از این میزان نزدیک به هزار کیلوگرم آن صرف تولید الیاف می شود و حدود ۵۰۰ کیلوگرم دانه برداشت شده خواهیم داشت البته اگر بخواهید بدانید هر بوته ماریجوانا چه قدر گل می دهد باید گفت میزان گلدهی هر بوته ماریجوانا در هر هکتار متفاوت بوده و می توان ۵ تن خمیر کاغذ نیز از آن برداشت کرد.

هر بوته ماریجوانا چه قدر گل می دهد؟در ساقه های گیاه ماریجوانا، الیاف ها در اوایل رشد تشکیل می شود و با گذر زمان الیاف های رشته ای مانند شکل می‌گیرند. برای کاشت این گیاه لازم است گیاه مونث و مذکر را به خوبی شناسایی کرد. بوته های گیاه مذکر در مقایسه  با بوته های گیاه مونث بلندتر هستند، بوته های گیاه مونث قوی تر و درشت تر به چشم می آیند، همچنین در انتهای شاخه ها گل های این گیاه رشد می کند و برگ ها آن را در بر می‌گیرد و هر گل پنج پرچم دارد. در حالی که پایه گیاه مذکر برگ هایش به حالت آویخته هستند. ارتفاع گیاهان با توجه به شرایط محیطی و مقدار رطوبت و خاک از یک الی چهار متر متغیر است.

بیشتر بخوانید: کود پتاس بالا برای درخت آلبالو

ماری جوانا یا شاهدانه

ماری جوانا یا همان شاهدانه از جمله گیاهان زراعی قدیمی است، بومی آسیای مرکزی بوده و از آنجا به چین وارد شده، در چین سابقه کشت و گلدهی هر بوته ماریجوانا  4500 سال است. کاشت ماریجوانا در طول سالیان متوالی با هدف تهیه الیاف آن انجام می گرفته که از آن الیاف در تهیه طناب، گونی، نخ دندان، بادبان کشتی، کمربند نجات، تورهای ویژه ماهیگیری و برزنت استفاده می شود.

همچنین از این گیاه در کاغذسازی و داروسازی نیز استفاده می شود. از بذر ماریجوانا اغلب برای تهیه روغن ماریجوانا بهره می گیرند و آن را برای مصارف متعددی از جمله تهیه غذاها، تهیه لاک، سوزاندن در چراغ ها و یا نقاشی استفاده می کنند.

هر بوته ماریجوانا چه قدر گل می دهد؟ به علاوه بذر ماریجوانا به عنوان یک منبع غنی از مواد غذایی برای پرندگان شناخته می شود. در کنار همه این موارد، در گلدهی هر بوته ماریجوانا برگ، ساقه و بذر آن به میزان خیلی کم ترکیبات روانگردان در خود دارند که تحت عنوان cannabinoids شناخته می شوند. ماریجوانا دارای بیش از 100 جور ترکیب  شیمیایی است که  عطر آن را ایجاد می کنند. ترپنها و سزکویی ترپنها قسمت عمده این ترکیبات هستند.

کاشت ماری جوانا در مزرعه

کاشت ماریجوانا در مزرعه به ۴ عامل بستگی دارد:

  • مرحله اول: تهیه کردن بذر مناسب
  • مرحله دوم: آماده کردن خاک برای کشت
  • مرحله سوم: کوددهی
  • مرحله چهارم: وجود نور زیاد

انتخاب بذر سالم و مناسب، اساسی ترین بخش در کشاورزی محسوب می شود زیرا نداشتن دقت کافی در خرید بذر باعث از بین رفتن محصولات می شود. بذر عاملی بسیار مهم در افزایش محصول است که سبب افزایش کیفی و کمی محصولات می گردد. محصولات برای رسیدن به بهترین عملکرد و بازدهی بالا نیازمند شرایط خوب رشد محیطی هستند و در صورت سازگار بودن بذر با این شرایط نتایج بهتری در گلدهی هر بوته ماریجوانا حاصل خواهد شد. این شرایط شامل موارد عوامل اقلیمی، آب آبیاری، خاک، ماشین آلات کشاورزی، بیماری ها و آفت ها است.

خواص و کاربردهای ماریجوانا

گیاه ماریجوانا یک گیاه انرژی زاست که قدرت توهم در افراد را افزایش می دهد. این گیاه خاصیت های دارویی و درمانی نیز دارد. به خصوص در بیماران تحت درمان های شیمی درمانی یا ایدز که در اثر عوارض ناشی از شیوه های درمان اشتهای شان کم شده و از دست می رود، از این گیاه برای افزایش اشتها می توان استفاده کرد.

هر بوته ماریجوانا چه قدر گل می دهد؟از این گیاه و گلدهی هر بوته ماریجوانا سه نوع ماده مخدر به دست می آید که شامل دو نوع حشیش که یکی از آنها از برگ های گیاه نر و ماده و دومی از گل آذین های غیر بارور گیاهان ماده به دست می آید. گیاه ماریجوانا در پزشکی مدرن برای درمان کوری تدریجی و کاهش دادن درد شیمی درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در طب سنتی نیز این گیاه به عنوان یک گیاه مقوی، مستی آور، ضد دل درد، آرامش بخش و ضد اسپاسم شناخته شده است.

بیشتر بخوانید: خرید کود شوک

عوارض جانبی استفاده از ماریجوانا

عوارض جانبی که در صورت استفاده از این گیاه ممکن است برای شما ایجاد شود شامل گیجی، عدم کنترل عضلات، ایجاد اختلال در تمرکز، دست پاچگی، خشکی دهان، اختلال در بلعیدن و حرف زدن، تیرگی دید و حالت تهوع است. این گیاه برای که افرادی سر و کارشان با فیبر آن است و در تماس با ماریجوانا هستند ممکن است باعث ایجاد آماس پوستی شود. مصرف این گیاه در دزهای بالا امکان سفت شدن عضلات، کما و در صورت بروز اختلالات قلبی می تواند به مرگ منجر شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366