مضرات هیومیک اسید

مضرات اسید هیومیک

اسید هیومیک کود ارگانیک فوق العاده ای است که حاصل استخراج زغال سنگ گیاهی به نام لئوناردیت میباشد و طی چند سال اخیر که کشاورزان از آن استفاده نموده اند غوغا به پا کرده است. این کود برای تمامی گیاهان و انواع زمین ها قابل استفاده بوده و عملکرد بالایی از خود نشان میدهد به گونه ای که میتوان آن را برای رشد بهتر درختان میوه، گیاهان آپارتمانی، چمن ها، محصولات زراعی، گل و درختچه های زینتی نیز استفاده کرد؛با شناخت یک ماده و معروفیت آن این سوال پیش می آید که آیا اسید هیومیک ماده ای بی نقص می‌باشد یا لازم است پیرامون مضرات اسید هیومیک نادانسته هایی را به گنجینه دانسته ها افزود؟

پیرامون پاسخ به مضرات اسید هیومیک لازم به ذکر است این ماده آلی فاقد هر گونه ضرر بوده و تنها کاری که میکند این است که تاثیرات مثبت همه جانبه بر خاک و گیاه و بهبود بازده محصولات میگذارد. برای درک بهتر نقش اسید هیومیک و اینکه چرا مضرات اسید هیومیک صفر میباشد، شما را به مطالعه این مقاله جذاب از سایت آل کود دعوت میکنم.

اختلاط هیومیک اسید با کودها

مزایای بیشمار اسید هیومیک چیست؟

  1. اسید هیومیک مانع صرف انرژی و هزینه شما برای خرید کودهای شیمیایی با هزینه گزاف شده و با عملکرد حیرت انگیز خود جذب عناصر غذایی توسط ریشه را تسهیل می نماید. در حقیقت این محصول منحصر به فرد، مانع از دست دادن گیاهان و درختان شما شده و منجر به جریان یافتن زندگی در طبیعت میگردد.
  2. اسید هیومیک دارای عملکرد بسیار بالایی نسبت به کودهای شیمیایی بوده و داشتن قیمت خرید مناسب در کنار تاثیرات بی نظیر، آن را به پر فروش ترین کود کشاورزی و باغی تبدیل نموده است.
  3. اسید هیومیک شرایط بدترین نوع خاک برای کشت را بهبود بخشیده و آن را اصلاح می نماید؛ با افزودن اسید هیومیک به خاک رس، توانایی نفوذ آب بالا رفته و عمل سله سکنی به راحتی انجام میگیرد در نتیجه ریشه بهتر نفوذ و گسترش پیدا خواهد نمود.
  4. اسید هیومیک ماده معجزه بخش خاک است که از یک سو منجر به تیره شدن و جذب بهتر نور آفتاب شده و از سوی دیگر میزان مواد آلی انواع خاک های باغچه، زراعی، شنی و …را افزایش میدهد و آنها را به بستر مطمئنی جهت کشت محصول تبدیل می نماید.

برای مطالعه بیشتر: مزایای هیومیک اسید

تاثیرات اسید هیومیک بر گیاه

هیومیک اسید تاثیرات مثبت زیادی بر رشد گیاه، توازن عناصر درون خاک، جذب بهتر کودها و … میگذارد به نحوی که اگر به دنبال یافتن مضرات اسید هیومیک باشید موفق به یافتن هیچ گونه موردی نخواهید بود. از جمله تاثیرات اسید هیومیک عبارتند از:

∆این کود به طور مستقیم و غیر مستقیم بر رشد گیاه تاثیر می‌گذارد بدین نحو که به صورت یک ماده شبه هورمونی، گیاه را تحریک به رشد نماید و از طرفی با کلاته کردن درشت مولکول های درون خاک، جذب عناصر غذایی و معدنی را افزایش میدهد.

∆اسید هیومیک زندگی مجدد و فعالانه را به  درون لایه های خاک هدیه میدهد زیرا میکروارگانیسم هایی که جمعیت آنها توسط کودهای شیمیایی روز به روز کاهش پیدا کرده بود، با افزودن اسید هیومیک مجددا تحریک به تکثیر و ازدیاد میشوند در نتیجه بستر خاک بسیار حاصلخیز می گردد.

∆اسید هیومیک منجر به باروری خاک و افزایش ظرفیت آن برای تولید بیشتر محصول میگردد.

∆جذب مواد غذایی موضوع مهمی است که اگر به درستی انجام نگیرد گیاه پاسخگوی نیاز محصول نخواهد بود در نتیجه از دست دادن آن را شاهد خواهیم بود. کاری که اسید هیومیک انجام میدهد این است که عناصر درشت و آنهایی که ریشه قادر به جذب نمیباشد را به فرم قابل جذب در آورده و با رساندن آن توسط ریشه به اندام های هوایی، گیاه رشد انفجاری خواهد داشت.

∆اسید هیومیک فعالیت تعدادی از آنزیم های گیاهی مانند فسفاتاز را افزایش داده و بدین طریق دسترسی گیاه به فسفر با وجود اسید هیومیک ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت.

∆ اسید هیومیک ماده طبیعی، آلی و ارگانیک بدون هر گونه آثار مخرب برای طبیعت، خاک و محصول می‌باشد در نتیجه بخش مضرات اسید هیومیک بدون معایب و مضرات خواهد بود.

بیشتر بخوانید: هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع

هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع؟

نقش اسید هیومیک در رشد گیاه

-گیاهان به سان نوزادی که هر چه بهتر مواد غذایی در اختیار آنها قرار بگیرد بهتر شکوفا خواهند شد و هر چه موانعی سر راه رشد آنها قرار گیرد ضعیف می گردند؛ برای جلوگیری از این اتفاق بایستی دنبال راه حل بود. یکی از موانع رشد گیاهان و درختان میوه آهکی و شور بودن خاک ها می‌باشد که گیاهان را با کمبود عناصر ریز مغذی و پر مصرف مواجه کرده است.

مانند ریز مغذی آهن که به سبب عدم دسترسی گیاه به این عنصر، کلروفیل کافی تولید نشده و میوه ها نرسیده و ترش مزه خواهند شد.

با افزودن اسید هیومیک در سیستم آبیاری پی اچ بالا افت کرده و شرایط ایده آلی برای خاک فراهم می گردد هم چنین این کود کاتیون ها و آنیون  های سدیم کلرید را شکسته و جذب میکند تا نمک اضافی خاک کاهش یابد.

-هم چنین نقش دیگر اسید هیومیک در رشد گیاه، افزایش قطر و ارتفاع ساقه، توسعه ریشه و افزایش حجم آن می‌باشد به عبارتی انتظارات کشاورز و باغدار از مصرف اسید هیومیک و نقش رشدی آن بر گیاه محقق می گردد.

مقدار مصرف اسید هیومیک

با توجه به اینکه مضرات اسید هیومیک برای گیاهان و طبیعت وجود خارجی ندارد، بایستی جهت کسب نتیجه عالی این کود را به طور منظم برای محصولات خود استفاده نمایید تا بیشتر از بازده بالا و ثمردهی هیجان زده شوید.

مقدار مصرف اسید هیومیک برای هر هکتار یک گالن بیست لیتری مایع و یک الی ۳ کیلو پودری برحسب نوع اسید هیومیک و به شکل آبیاری می‌باشد. به عنوان مثال اسید هیومیک شوک محصول آمریکا دارای عملکرد فوق العاده بالا بوده و با یکبار استفاده هم شاهد تاثیرات عالی آن خواهید بود.

برای محلول پاشی کود اسید هیومیک شوک نیز میتوانید ۵ الی ۱۰ لیتر از این ماده را برحسب شرایط گیاه  در ۵۰۰ تا ۷۰۰ لیتر آب حل نموده و محلول پاشی نمایید.

پس اگر میخواهید شما نیز همانند دیگر کشاورزان و باغداران تجربه رضایت بخشی از استفاده از اسید هیومیک شوک را کسب کنید، میتوانید برای سفارش محصول از بالای این صفحه از سایت آل کود با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366