بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود ذرت علوفه ای

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای : زمان استفاده از مواد مغذی ذرت بسیار مهم است. بهترین کود برای ذرت دانه ای و علوفه ای کود شوک ده ایکس می باشد.

قیمت کود شوک x10

برای به حداکثر رساندن محصول ذرت ، باید 3 عامل اصلی را در نظر بگیرید و میزان کود مناسب و زمان مناسب را که بهینه سازی مصرف کود شما را ایجاد می کند.

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای :

کود دهی ذرت در مراحل مختلف رشد رویشی و رشد زایشی متفاوت است حتی قبل از مراحل کاشت آل کود توصیه به مصرف کود های هیومیک اسید میکند. در مورد کشت ذرت از ابتدا باید با کود های ازت بالا و فسفر بالا استفاده کنیم. کود های ازت بالا باعث افزایش چشمگیر رشد رویشی و قدی ذرت می شوند و این مورد هم در ذرت دانه ای و هم در ذرت علوفه ای یکسان است. کود های فسفر بالا باعث رشد و افزایش حجم ریشه ذرت می شود. هر چه ریشه ی قطور تر و افشان تری داشته باشیم جذب عناصر غذایی به شدت افزایش میابد و به دنبال آن افزایش فوق العاده رشد و ضخامت ساقه را مشاهده می کنیم.

لازم به ذکر است که فسفر باعث افزایش سایز برگ ها در ذرت علوفه ای می شود. پتاسیم از دیگر عناصر پر مصرف ذرت می باشد. همواره پتاسیم نقش شروع رشد زایشی را دارد. زمان استفاده از پتاسیم شاهد افزایش گلدهی و به دنبال آن افزایش باردهی در ذرت دانه ای هستیم. همچنین در ذرت علوفه ای باعث ضخیم شدن برگ های ذرت می شود که افزایش تناژ برگ های ذرت علوفه ای را به همراه دارد. ذرت دانه‌ای، پس از گندم و جو سومین فرآورده‌ی استراتژیک کشاورزی در جهان به شمار می‌رود، از اهمیت فراوانی برخوردار است. هم‌چنین میزان ذرت تولیدی هرساله بیش از سایر غلات است.

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

کدام کود برای رشد ذرت کارآمدتر است؟

ذرت با رشد سریع به مقدار زیادی ازت نیاز دارد. هیچ توصیه ای بهترین و مناسب برای اندازه گیری کودهای ذرت وجود ندارد که متناسب با شرایط خاک باشد. برخی از خاک ها حاوی مواد مغذی گیاهی بیشتری نسبت به سایرین هستند. دقیق ترین روش برای تعیین نیاز به کوددهی ذرت، آزمایش خاک شما است. در صورت عدم وجود آزمایش خاک، برخی توصیه های کلی وجود دارد که در مورد ذرت ازت اعمال می شود. کود شوک ده ایکس به دلیل دارا بودن تمامی عناصر مورد نیاز ذرت معمولآ پیشنهاد می شود. روند استفاده از کود مایع در مزارع علیرغم ارزش نیتروژن ، فسفر و پتاس موجود در کود، هزینه قابل توجهی برای تولید کنندگان کشاورزی تشکیل می دهد که با استفاده از این کود خارق العاده تمامی هزینه ها به شدت کاهش میابد.

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

کودهای مایع برای افزایش رشد ذرت

کودهای مایع شوک به دلیل سریع الجذب بودن آن به شدت برای ذرت توصیه میشود. میتوانیم از ازت ۴۲ درصد شوک به عنوان ازت بالا همچنین از فسفر ۸۰ درصد شوک به عنوان فسفر بالا و پتاسیم ۶۰ درصد شوک به عنوان پتاس بالا استفاده کنیم. لازم به ذکر است که تمامی کود های برند شوک نانو کود هستند و از پلیمر های بینهایت ریز تشکیل شده اند که فوری جذب تمامی اندام های گیاه می شوند که این پلیمر ها توانایی جذب هم از طریق ریشه و هم از طریق برگ و ساقه را به دنبال دارد. به همین دلیل است که به این کود های کود های سیستمیک گفته می شود و توصیه آل کود هم محلول پاشی بر روی اندام های گیاه و هم غرقابی برای جذب از طریق ریشه میباشد.

خرید کود شوک ده ایکس
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *