بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

کود ذرت

جهت خرید بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای می توانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

برای تولید سودآور ، ذرت به مدیریت کافی کود نیاز دارید.

استفاده از کودهای مناسب با سرعت مناسب و در زمان مناسب برای یک محصول موفق بسیار مهم است.

سه عامل اصلی که هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین برنامه کود برای محصول ذرت خود باید در نظر بگیرید عبارتند از:

عملکرد بالقوه واریتی که شما رشد می دهید.

باروری خاک شما.

کوددهی مطابق مراحل رشد ذرت و GDD.

مقادیر مورد نیاز ماده مغذی ذرت به هدف و پتانسیل عملکرد بستگی دارد.

هیبریدهای جدید و انواع ذرت با بازده بالا ، تقاضای مواد مغذی بالاتری دارند.

کود شیمیایی مهمترین ابزار مدیریتی برای تعیین کود مناسب برای مزرعه ذرت ، آزمایش خاک شما است.

آزمایش خاک شما به شما امکان می دهد سطح مواد مغذی موجود در خاک را مشخص کنید و کدام مواد مغذی را باید با استفاده از کودها مکمل کنید.

از این طریق می توانید توصیه کودی را به شرایط خاص مزرعه خود انجام دهید.

تجزیه و تحلیل بافت گیاه و تجزیه و تحلیل آب از دیگر ابزارهای مهمی است که می توانید برای تنظیم توصیه کود استفاده کنید.

مراحل رشد CORN ذرت در مراحل مختلف رشد آن به مواد مغذي مختلف نياز دارد.

زمان استفاده از مواد مغذی ذرت بسیار مهم است.

با توجه به این عوامل ، بدیهی است که هیچ کود “عادی” برای ذرت وجود ندارد.

برای به حداکثر رساندن محصول ذرت ، باید 3 عامل اصلی را در نظر بگیرید و میزان کود مناسب ، مخلوط و زمان مناسب را که بهینه سازی مصرف کود شما را ایجاد می کند ، ایجاد کنید.

ذرت گیاهی تک پایه است و بخش خوراکی آن در واقع گل‌آذین ماده است که دانه و یا همان میوه را تولید می‌کند. این گیاه به عنوان منبع غذایی مهمی در بسیاری از بخش‌های مختلف جهان به شمار می‌رود. علاوه بر این، تغذیه‌ی دام، سوخت زیستی و ماده‌ی اولیه در صنعت از دیگر کاربردهای گسترده‌ی ذرت است. از غلات مهم است. منشأ آن قاره آمریکا بوده‌است و پس از گندم، بیشترین اراضی کشاورزی جهان به ذرت اختصاص دارد ذرت سرشار از مواد مغذی مورد نیاز برای بدن بوده و نیز منبع خوبی از فیبر محسوب می‌شود و سرشار از کالری است همچنین ذرت سرشار از ویتامین B می باشد که برای رشد بسیار مفیداست ذرت گیاهی یک ساله و دارای ارزش غذایی فراوان است چون ذرت به سرما مقاوم نیست، در نواحی گرمسیری باید در بهار کشت شود. سیستم ریشه آن معمولاً سطحی است، بنابراین گیاه به رطوبت خاک وابسته است. ذرت به‌طور وسیعی در همه دنیا کشت می‌شود و میزان ذرت تولیدی هرساله بیش از سایر غلات است. ساقه‌های ذرت از لحاظ ظاهری شبیه ساقه‌های بامبو هستند

ذرت دانه‌ای، پس از گندم و جو سومین فرآورده‌ی استراتژیک کشاورزی در جهان به شمار می‌رود، از اهمیت فراوانی برخوردار است. هم‌چنین میزان ذرت تولیدی هرساله بیش از سایر غلات است.

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

مزایا و فواید ذرت برای سلامتی :

  •    از یبوست و ایجاد بواسیر جلوگیری می کند:
  • مصرف ذرت باعث بهبود رشد می شود:
  • مصرف ذرت به افزایش وزن کمک می کند:
  • مصرف ذرت از سرطان جلوگیری می کند:
  • محافظت کردن از قلب ازخواص ذرت:
  • ذرت برای سلامت چشم ها مفید است:
  • مصرف ذرتدیابت را کنترل می کند:
  • ذرت در موارد آرایشی و زیبایی نیز کاربرد دارد:

چه زمانی باید ذرت خود را بارور کنم؟

همانطور که جوانه ها رشد می کنند و وقتی گیاهان ذرت به ارتفاع 4 اینچ رسیده اند ، گیاهان را با کود مایع 16-16-8 بارور کنید ، اما قبل از رسیدن به 8 اینچ بلند است.

همچنین وقتی ذرت 3 یا 4 اینچ قد دارد ، چند اینچ مالچ آلی اضافه کنید. …

وقتی حدود 10 اینچ قد است ، گیاهان را بارور کنید

ذرت یک سالانه است که در مناطق سختی گیاه 2 و 11 در وزارت کشاورزی ایالات متحده رشد خواهد کرد. ذرت باد گرده افشانی می شود ، بنابراین بهتر است باغبان خانه سه یا چهار ردیف کوتاه ذرت را در یک مربع یا چند گیاه در یک تپه کاشته یا دایره و نه یک ردیف طولانی. اگر در یک مربع ، تپه یا دایره بارور شوید ، توصیه های کود در کف مربع از طول ردیف مفیدتر است. همیشه پس از استفاده از کود ، خاک را آب کنید.

ذرت به چه مواد مغذی احتیاج دارد؟

گیاهان ذرت از طریق ریشه خود مواد معدنی موجود در خاک را جذب می کنند تا رشد سالم داشته باشند. مهمترین مواد مغذی ذرت ازت و فسفر است ، اما ذرت همچنین از مقادیر کمی از پتاسیم ، روی ، آهن ، منگنز ، مس ، بور و سایر عناصر کمیاب استفاده می کند.

چه مقدار از بهترین کود برای رشد ذرت برای مزارع لازم داریم ؟

گیاهان ذرت از مقادیر زیادی ازت برای رشد و تولید استفاده می کنند. ذرت برای هر بوته غلات تولید شده 1 پوند ازت را از بین می برد ، بنابراین یک هدف 250 بوته در هر هکتار عملکرد هدف نیاز به 250 پوند ازت در دسترس دارد که توسط گیاهان ذرت در حال رشد استفاده می شود.

برای تولید سودآور ، ذرت به مدیریت کافی کود نیاز دارد. استفاده از کودهای مناسب با سرعت مناسب و در زمان مناسب برای یک محصول موفق بسیار مهم است.

بسیاری از خاک ها در حال حاضر حاوی مقادیر کافی پتاسیم ، منیزیم و مواد مغذی دیگر برای رشد سالم ذرت هستند. کود کامل دارای مقادیر حاوی نیتروژن و فسفر بیشتر از پتاسیم – مانند کود نسبت 16-16-8 – به رشد سالم هنگام استفاده قبل از کاشت در خاک اطمینان می دهد

سه عامل اصلی که هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین برنامه کود برای محصول ذرت خود باید در نظر بگیرید عبارتند از:

بازده بالقوه انواع رشد

باروری خاک شما.

کوددهی مطابق مراحل رشد ذرت

نحوه عملکرد ذرت بدین گونه است:

نیازهای مغذی ذرت به هدف و پتانسیل عملکرد بستگی دارد. هیبریدهای جدید و انواع ذرت با بازده بالا ، تقاضای مواد مغذی بالاتری دارند و هر چه از کارایی بالایی برخوردار باشد، بسیار مناسب است.

کشت و پرورش و برداشت گیاه ذرت

ذرت از آن دسته گیاهانی است که به رطوبت دائمی نیاز دارد و اگر این رطوبت توسط آب باران تأمین شود، سبب رشد بهتر گیاه خواهد شد. از آنجایی که ذرت شیرین گیاهی روز کوتاه است، چنانچه طول روز بیش از ۱۲ تا ۱۴ ساعت شود، گل‌دهی آن به تأخیر می‌افتد. این گیاه قادر است در خاک‌های مختلف رشد کند، ولی خاک‌های لومی شنی با زهکشی خوب که از مواد غذ بهترین کود برای ذرت کدام است؟

از آنجایی که گیاه ذرت به سرما حساس است، در مناطق معتدل در فصل بهار کاشته می‌شود. سیستم ریشه‌ای این گیاه سطحی است، بنابراین به رطوبت خاک وابسته است. بهترین زمان برای کاشت ذرت، زمانی است که خاک به 60 درجه فارنهایت برسد، حدود 2 الی 3 هفته بعد از آخرین سرمازدگی در بهار. بهترین PH برای آن 5/8 تا 6/8 می‌باشد. 10 تا 14 روز برای جوانه‌زنی دانه‌ی ذرت کافی است، در صورتی که دما 75 درجه فارنهایت باشد.

تعیین زمان دقیق برای برداشت ذرت تنها چالش در این مرحله است و برداشت ذرت به خودی خود فرایندی ساده و آسان است. در گذشته برداشت ذرت به روش دستی انجام می‌شد که به نیروی کار و زمان زیادی نیاز داشت. امروزه برداشت ذرت به کمک ماشین‌های درو و خرمن‌کوبی انجام می‌شود و در انبار مخصوص ذخیره می‌گردند.

کدام کود بهتر برای ذرت کار می کند؟

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

ذرت با رشد سریع به مقدار زیادی ازت نیاز دارد.

دستورالعمل باور نکردنی برای کاشت ذرت زرد

هیچ توصیه ای بهترین و مناسب برای اندازه گیری کودهای ذرت وجود ندارد که متناسب با شرایط خاک باشد. برخی از خاک ها حاوی مواد مغذی گیاهی بیشتری نسبت به سایرین هستند. دقیق ترین روش برای تعیین نیاز به کوددهی ذرت ، آزمایش خاک شما است. در صورت عدم وجود آزمایش خاک ، برخی توصیه های کلی وجود دارد که در مورد ذرت دوست داشتنی ازت اعمال می شود. کود دانه ای محلول در آب اغلب توصیه می شود.روند استفاده از کود مایع در مزارع علیرغم ارزش نیتروژن ، فسفر و پتاس موجود در کود ، هزینه قابل توجهی برای تولید کنندگان دامی تشکیل می دهد. کشاورزان اوهایو همچنان به کاهش سطح گندم منتهی می شوند و بیشتر کودهای خود را به پنجره کاربرد پاییز منتقل می کنند. نیتروژن آمونیوم در کود پاییزه در معرض از بین رفتن قبل از کاشت محصول در فصل بعد است ،  بررسی ها نشان داده است که تقریباً نیمی از کود دامی تولید شده سالانه در پاییز پس از برداشت محصولات زراعی اعمال می شود این امر باعث می شود که بیشتر نیتروژن کود قبل از فصل زراعی بعدی به آبشویی از بین رود.

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

کود دهی قبل از کاشت ذرت توسط بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

اگر خاک خود را آزمایش نکردید ، قبل از کاشت 6 عدد کود محلول در آب ، گرانول 10-10-10 در 6 اینچ برتر هر 100 فوت ردیف ذرت کار کنید. اگر محاسبه شده با فوت مربع از باغ هستید ، قبل از کاشت ذرت 2 تا 3 پوند کود 10-10-10 3 تا 4 اینچ عمق برای هر 100 فوت مربع کار کنید. برای یک قطعه بزرگتر ذرت ، 25 پوند کود 10-10-10 کودی را درون 6 اینچ بالای 1000 فوت مربع قرار دهید

بارور کردن ذرت جوان

هنگامی که گیاهان شما چهار یا پنج برگ کاملاً بسط یافته را توسعه داده اند ، 1/2 تا 3/4 پوند کود 10-10-10 را نزدیک به 2 اینچ از پایه گیاهان خود بمالید و آن را درون 2 اینچ برتر خاک قرار دهید.

ذرت بالغ بارور

ذرت به مقدار زیادی ازت احتیاج دارد. برگهای سبز کم رنگ نشانگر کمبود نیتروژن در ذرت است. وقتی گیاهان ذرت هشت تا 10 برگ دارند ، 1/2 پیمانه کود اوره ، 46-0-0 کود ، به هر 100 فوت مربع خاک اضافه کنید. کود 6 اینچ را از کناره گیاهان خود پراکنده کرده و آن را درون خاک آب دهید. این کار را با 3/4 پیمانه اوره تکرار کنید هنگام رشد گیاهان ابریشم. راه دیگر برای رفع نیاز زیاد نیتروژن به ذرت ، اضافه کردن 1/1/2 پیمانه نیترات آمونیوم ، 34-0-0 ، برای هر 100 فوت ردیف زمانی که گیاهان 8 تا 12 اینچ قد دارند. این حداقل 2 اینچ را از پایه گیاهان بپاشید و آنرا 2 اینچ به عمق خاک بکشید.

نحوه استفاده از کودهای متعادل 20 20 20

اگر از نیازهای خاص کودهای باغی خود مطمئن نیستید ، به طور کلی اشتباه نخواهید کرد که کود 10-10-10 را به عنوان “کود کامل با تمام هدف” یا کود متعادل گیاهان استفاده کنید.

کود 10-10-10 شامل درصد برابر نیتروژن N ، فسفر Pو پتاسیمK ، NPK مخلوط خاصی از کود می باشد.

این کود کامل نوعی کود رایج در بازار است.

کودهای مایع

در انتخاب کود مایع بر روی کود جامد یا “خشک” تعدادی فواید زراعی وجود دارد. این مزایا شامل ترکیب یکنواخت است. این بدان معنی است که هر قطره کود مایع حاوی مقدار و نسبت دقیقی از مواد مغذی گیاهان برای گیاه در حال رشد در نظر گرفته شده است.

مزایای پولی از کاهش کاربری مواد و هزینه های برنامه ناشی می شود. کود مایع بیشتر قابلیت انعطاف پذیری کاربرد را برای پاسخگویی به سیستم های در حال تغییر محصول فراهم می کند. هدف ما در Liqui-Grow قرار دادن مواد مغذی برای استفاده حداکثر از گیاه در حال رشد است.

با داشتن بسیاری از کودهای خشک ، ترکیب مواد مغذی خاص مورد نیاز برای محصولات ردیف متنوع تقریباً غیرممکن است. این با این حال یک کار ساده با مایعات است. هنگامی که مواد مغذی مختلفی در کودهای مایع ترکیب می شوند ، با کاهش تعداد سفرهای کاربردی ، در وقت و هزینه کار خود صرفه جویی می کنید. علاوه بر این ، کود مایع به راحتی و با کارآیی بیشتری در گیاه جذب می شود.

بهترین زمان استفاده از کود نیتروژن در محصولات زراعی چه زمانی است؟ ما با در نظر گرفتن کلیه فاکتورهای اصلی مواد مغذی که در تعیین کدام کود بهترین کود برای استفاده قرار می گیریم ، در مقابل کود پاییزه و کود بهار قرار می گیریم.

بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای کدام یک است؟

اطلاعات بیشتری در مورد اینکه کدام کود بهترین کود برای استفاده است ، استفاده از آن بهار یا پاییز است.

کود NPK

مواد اولیه – نسبت NPK

نیتروژن ، فسفر  P و پتاسیم K منابع خام برای کودهای مختلف استارت آپ و 2 به 2 ما هستند.

گیاهان تغذیه ای

کود نیتروژن مایع

اوره – محلول نیترات آمونیوم منبع اصلی تمام نیتروژن مکمل است ، چه در پاییز به تعلیق اضافه شود ، چه در اوایل بهار استفاده می شود ، به عنوان حامل علف کش ها به عنوان کود علف های هرز و خوراک استفاده می شود. قبل یا بعد از کاشت ، یا به عنوان یک برنامه پس از ظهور.

علاوه بر محلول UAN مستقیم ، گوگرد و پتاسیم را می توان به UAN اضافه کرد تا درجه های مختلفی از جمله 20-0-4-2 S ایجاد شود تا بتواند مقادیر مختلفی از گوگرد و پتاسیم اضافی را در اختیار پرورش دهنده قرار دهد. این محصولات را می توان 2 × 2 در کاشت ، به عنوان یک برنامه لباس جانبی یا از طریق بارور استفاده کرد. استفاده از لباس جانبی آنالیز کود مانند 20-0-4- S باعث می شود که جذب مواد مغذی گیاه به دلیل رطوبت بیش از حد یا تراکم کاهش یابد.

فسفر و پتاسیم قبل از گیاه

خط تولید Liqui-Grow از نمرات کود معلق مایع برای دیدار با برنامه های مورد نیاز برای نگهداری یا ساخت فسفر و پتاسیم استفاده می کند. این محصولات بطور معمول از گیاهان قبل (پاییز یا بهار) برای محصولات ذرت و سویا استفاده می شوند و از طریق “کاربرد نوار” در باند های غلیظ قرار می گیرند.

کودهای ذرت

استفاده از نیتروژن مؤثرتعیین مقدار نیتروژن لازم برای تولید بهینه اقتصادی ذرت بسیار مهم است و فقط از این مقدار نیتروژن برای جلوگیری از لقاح بیش از حد استفاده می شود.

برای تعیین مقدار نیتروژن مورد نیاز کود تجاری باید تمام منابع نیتروژن در نظر گرفته شود.

ماده آلی خاک 40 تا 80 پوند ازت در هر جریب در سال تأمین می کند. یک جوش شیرین یا حبوبات جوانه زراعی ، 100 تا

کودهای آهسته با تبدیل آهسته به آمونیوم و / یا نیترات با گذشت زمان ، پتانسیل تلفات مواد مغذی به محیط را به حداقل می رسانند. این منابع N می توانند تلفات N را کاهش دهند ، به خصوص در خاکهای شنی که مستعد از بین رفتن N هستند و به گسترش دسترسی N در طی یک فصل رشد کامل کمک می کنند. کودهای آهسته تر کندتر از منابع N محلول آزاد می شوند. رهاسازی آنها بیشتر از نظر دما و / یا رطوبت محدود است.

کودهای آزاد شده کنترل شده معمولاً کودهای متداول مانند اوره است که با پلیمر یا با گوگرد پوشانده شده است. این پوشش باعث تأخیر در دسترس بودن مواد مغذی برای جذب گیاه پس از کاربرد و آزاد شدن مواد مغذی با گذشت زمان می شود. این محصولات هنگامی که به انتشار سریع N در دسترس نیاز باشد ، مطلوب نیست ، به عنوان مثال ، در مرحله 6 برگ یک طرفه ذرت. علاوه بر این ، برخی از محصولات رهاسازی شده کنترل شده ، در صورت استفاده در خاک لخت ، باید برای جلوگیری از رواناب (ذرات ممکن است شناور شوند) از کودهای روکش شده پلیمری با بارانهای سنگین ترکیب شوند.

وضعیت نیتروژن

با بررسی محصول می توان مشخص کرد که آیا از میزان مناسب نیتروژن استفاده شده است یا خیر. این ارزیابی ازنظر بینایی به پیشرفت مدیریت نیتروژن کمک می کند. کفایت نیتروژن در یک سال لزوماً دلالت بر کاهش میزان N در سال آینده و بالعکس ندارد. برگهای زیرین ذرت را بررسی کنید. اگر در مرحله اولیه دندانه سه تا پنج برگ تحتانی مرده باشند (یا تقریباً همینطور) و برگهای بالایی روی گیاه از نظر سبز تا تیره متوسط ​​باقی بماند ، از میزان مناسب کود نیتروژن استفاده می شود. اگر کمتر از سه برگ توسط دندانه زود بمیرند و برگهای بالایی نسبتاً تیره تا سبز تیره باقی بمانند ، از نیتروژن بیش از حد استفاده می شد و می توان میزان آن را بین 20 تا 40 پوند در هکتار کاهش داد. اگر برگها تا بالای یا بالای گوش گوش بمیرند یا کل گیاه دارای رنگ سبز روشن تا خیلی روشن باشد و برگهای نزدیک گوش زرد باشد ، از کود نیتروژن نیز بسیار کمی استفاده شده و سرعت مطلوب 20 تا 40 پوند در هکتار بود بالاتر از آنچه استفاده شده است (در این ارزیابی ، فقط برگهای از دست رفته به دلیل کمبود نیتروژن را در نظر بگیرید و نه ضررهای ناشی از وزش برگ یا خشکسالی برگ). کمبود نیتروژن به عنوان زردی V شکل نوک برگ شروع می شود که به سمت ساقه ادامه می یابد و به دنبال آن مرگ تدریجی برگ انجام می شود. علائم خشکسالی تقریباً همانند کمبود نیتروژن است و خشکسالی باعث می شود کمبود نیتروژن بدتر شود.

بیش از حد – اگر نمونه بیش از 2000 ppm نیتروژن داشته باشد ، ذرت به N به مقدار بیشتری از مقدار مورد نیاز برای عملکرد بهینه دسترسی داشت. به احتمال زیاد ، کمتر از سه برگ از پایین خواهد مرد. برگهای بالا به رنگ سبز متوسط ​​تا تیره باقی می مانند. اگر کود و / یا کود نیتروژن استفاده می شد ، برنامه های بیشتری نسبت به محصول مورد نیاز آن در فصل رشد تأمین می کردند.

نیتروژن مناسب برای ذرت در بین مکانها و فصول رشد بسیار متفاوت است. در بعضی سال ها ذرت از نظر کمبود نیتروژن ، در حالی که در برخی دیگر به نظر می رسد همان مقدار کود کافی است. این اتفاق می افتد زیرا میزان کود مناسب N به شدت تحت تأثیر آب و هوا ، خاک و عوامل مدیریتی است. قابل توجه است که بارندگی در اوایل فصل نشان می دهد که تأثیر معنی داری بر روی عملکرد کود ذرت دارد. بخش اعظم N-موجود در گیاه در سالها با چشمه های مرطوب از بین می رود ، که در ادامه به کود نیتروژن مکمل بیشتری در زمان سایدینگ نیاز دارند. پایین میزان کود در سالهای خشک مورد نیاز است. تفاوت نوع خاک و شیوه های مدیریت با آب و هوا در تعامل است و همچنین بر میزان بهینه N تأثیر می گذارد.

Adapt-N یک ابزار محاسباتی است که تعامل های پیچیده ای را در بین این عوامل در اختیار شما قرار می دهد تا یک توصیف نرخ N- تنظیم شده با آب و هوا را در زمینه خاص ارائه دهید. از هر رایانه یا دستگاه تلفن همراه با دسترسی به وب قابل دسترسی است. Adapt-N فرآیندهای مهم را روز به روز شبیه سازی می کند ، شامل اطلاعات با وضوح بالا (3 3 3 مایل) در مورد میزان بارش و دما و همچنین نوع خاک ، محتوای ماده آلی ، محصولات قبلی ، ورودی های آلی (کود و غیره) ، خاکورزی ، تاریخ کاشت و جمعیت ، ارقام و پتانسیل عملکرد. بنابراین می تواند یک توصیف N تطبیقی ​​محلی و فصلی ارائه دهد. در عین حال ، تلفات N – و بنابراین آلودگی انتشار گازهای گلخانه ای و آب و گلخانه ها – به حداقل می رسد

حاصلخیزی خاک و بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

مهمترین ابزار مدیریتی که باید برای تعیین بهترین کود برای مزرعه ذرت خود آزمایش کنید ، خاک شما است.

آزمایش خاک شما به شما امکان می دهد سطح مواد مغذی موجود در خاک را مشخص کنید و کدام مواد مغذی را باید با استفاده از کودها مکمل کنید.

از این طریق می توانید توصیه کودی را به شرایط خاص مزرعه خود انجام دهید.

تجزیه و تحلیل بافت گیاه و تجزیه و تحلیل آب از دیگر ابزارهای مهمی است که می توانید برای تنظیم توصیه کود استفاده کنید.

مراحل رشد CORN و بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

ذرت در مراحل مختلف رشد آن به مواد مغذی مختلفی نیاز دارد. زمان استفاده از مواد مغذی ذرت بسیار مهم است.

با توجه به این عوامل ، بدیهی است که هیچ کود “عادی” برای ذرت وجود ندارد.

برای به حداکثر رساندن محصول ذرت ، باید هر سه عامل اصلی را در نظر بگیرید و میزان کود مناسب ، مخلوط و زمان مناسب را که بهینه سازی مصرف کود شما را ایجاد می کند ، ایجاد کنید.

اسید هیومیک مخصوص ذرت

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366