کود زاموفیلیا

خرید زاموفیلیا : گیاه زاموفیلیا با نام علمی zamioculcas zamifolia از خانواده آراسه است و زیستگاه بومی این گیاه در مناطق جنوب و شرق آفریقا می باشد. گیاه زاموفیلیا به نور کمی نیاز دارد و از مقاومت بالایی بر خوردار است که این دلیل باعث شده افرادی که آپارتمان نشین هستند یا به دلیل مشغله کاری فرصت رسیدگی به گیاهان را ندارند به نگهداری از این گیاه رو آورند.

معرفی گیاه زاموفیلیا

این گیاه از دسته گیاهان همیشه سبز به حساب می آید و به دلیل زیبایی و لوکس بودن این گیاه طراحان بسیاری مجذوب این گیاه شده اند و از آن در طراحی دکوراسیون هتل ها و خانه ها و … استفاده می کنند.

برگ های گیاه زاموفیلیا قاشقی شکل یا ماننر پر می باشد و ساقه هایی به طول 40 تا 60 سانتی متر دارد؛ نکته ای که در رابطه با برگ های این گیاه باید بدانید و رعایت کنید این است که از براق کردن غیر طبیعی برگ ها به شدت پرهیز کنید مگر اینکه بخواید با آب آن را تمیز کنید و حتما توجه داشته باشید که برگ های گیاه زاموفیلیا سمی بوده و حتما پس از لمس آنها دستانتان را با آب و صابون بشویید و حتما حتما دور از دسترس کودکان قرار دهید، در واقع با لمس برگ ها اتفاقی نمی افتد اما اگر این ماده سمی وارد بدن شخصی شود احتمال مسمومیت وجود دارد.

کود زاموفیلیا

خرید انواع گیاه زاموفیلیا

این گیاه بطور عمده به سه نوع تقسیم می شود و هر نوع این گیاه زیبایی و جذابیت منحصر بفردی دارند و از لحاظ شرایط نگهداری با یکدگیر تفاوتی ندارند:

زاموفیلیا سبز: عام ترین نوع زاموفیلیا این نوع است و برگ هایی شبیه به چرم و سبز رنگ دارد و بسیار پر طرفدار است.

زاموفیلیا ابلق: در برگ های زاموفیلیا ابلق از دو ترکیب رنگ طلایی و سبز یا سفید سبز استفده شده و بسیار ظاهر خاصی دارد.

زاموفیلیا بلک: این گیاه بسیار کمیاب و گران قیمت تر از دو نوع قبلی است و برگ هایی به رنگ بنفش تیره مایل به مشکی دارد.

ویژگی های گیاه زاموفیلیا

گیاه زاموفیلیا گیاهی مقاوم است و به نور چندانی نیاز ندارد و با همان نور های فروسرخ خانگی نیاز خود را بر طرف می کند.این گیاه قدرت جذب سموم محیط و پاک کنندگی آلاینده های محیطی را دارد طبق آخرین تحقیقات میتواند موادی همچون بنزن،تولوئن و… را ازبین ببرد و هوای محیط را پاک کند که دلیل سمی بودن برگ های گیاه این نکته است.

روش نگهداری از گیاه زاموفیلیا پس از خرید :

همانطور که در بالا گفتیم نگهداری و رسیدگی به این گیاه چندان کار سخت و زمانگیری نیست و خودش به تنهایی نیاز هایی اولیه اش را بر طرف می کند تنها باید یکسری موارد اولیه را برایش فراهم کنید که در ادامه همه آنها را ذکر کرده ایم.

تامین نور گیاه زاموفیلیا:

گیاه زاموفیلیا به نور چندانی نیاز ندارد و با نور غیر مستقیم ، همان نور خانگی میتوانید انرژی خود را تامین کند.

رطوبت لازم جهت نگهداری از گیاه زاموفیلیا:

این گیاه به دلیل ساختار چرم گونه برگ هایش رطوبت را در خود حفظ میکند و به همین دلیل به آب چندانی نیاز ندارد و میتوانید در بازه های طولانی تر مقدار اب کمی به گیاه بدهید.

دمای نگهداری گیاه زاموفیلیا:

بهترین دما جهت نگهداری از این گیاه دمایی بین 15 الی 30 درجه سانتی گراد است.لازم به ذکر است این گیاه ذات گرمسیری دارد و از قرار دادن آن در محیط هایی با دمای پایین جدا خوداری کنید,از طرفی اگر گرمای محیط بیش از حد بود اطراف گیاه را آب پاشی کنید تا یک مقدار خنک شود.

نحوه آبیاری گیاه زاموفیلیا: خرید زاموفیلیا

کلیدی ترین بخش نگهداری از هر گیاه آبیاری آن است و گیاه زاموفیلیا به دلیل ساختاری که دارد به آبیاری زیاد و مداوم نیاز ندارد و پیشنهاد می شود معیار آبیاری خود را خشک بودن خاک در نظر بگیرید و جهت بررسی خشکی خاک چوب یا انگشت خود را داخل خاک فرو کنید و باید تا عمق 2 سانتی متری یا دو بند انگشت ، خاک خشک باشد. 

خاک مناسب جهت نگهداری از گیاه زاموفیلیا:

به دلیل سیستم ذخیره آب و ساختار این گیاه بهتر است از خاک سبک با زهکشی بالا استفاده کنید تا آب از خاک به راحتی عبور کند و در ریشه خاک جمع نشود.

نکته:پیشنهاد می شود هر سال یا یک و نیم سال یکبار خاک گلدان را عوض کنید تا مواد معدنی تجدید شود و خاک قوت پیدا کند.

شیوه کود دهی به گیاه زاموفیلیا : خرید زاموفیلیا

کود دهی به این گیاه جهت حفظ و نگهداری آن چندان توصیه نمی شود زیرا این گیاه به تنهایی مقاوم است و با محیط به سرعت سازگار می شود؛اما جهت تکثیر و پرورش این گیاه باید توجه داشته باشید که فقط در فصول رشد یعنی شیش ماه اول سال میتوانید کود دهی را انجام دهید تا گیاه رشد بیشتری داشته باشد و جهت تکثیر پا جوش بزند.

نحوه عوض کردن گلدان گیاه زاموفیلیا:

هر گیاهی باید بر اساس سایز و اندازه ای که دارد در گلدان متناسب با آن قرار بگیرد و اگر گلدان کوچک باشد سبب می شود انرژی گل جهت رشد و گسترش ریشه اش صرف پاجوش زدن شود و برگ های جدید رشد کنند و فقط زمانی گلدان را بزرگتر کنید که ریشه از گلدان بیرون زده و اگر گلدان را به موقع عوض نکنید احتمال دارد رشد گیاه برای مدت زمانی متوقف شود

هشدار: همانطور که گفتیم این گیاه برگ های سمی دارد پس حتما با دستکش ، کار تعویض گلدان را انجام دهید یا پس از اتمام کار دستان خود را با آب و صابون بشویید.

هرس کردن گیاه زاموفیلیا:

این گیاه چندان به هرس کردن نیاز ندارد اما گاها به دلیل نگهداری نا مناسب یا سوختن برگ گیاهان به دلیل نور مستقیم آفتاب و مسن شدن گیاه احتمال دارد برگ های زرد رشد کند که پیشنهاد می شود جهت رشد بهتر گیاه وبیمار نشدن گیاه آنها را هرس کنید.

 جمع بندی خرید زاموفیلیا :

گیاه زاموفیلیا به شدت یک گیاه زیبا و خاص است که نگهداری از آن ساده است و چندان به رسیدگی مداوم نیاز ندارد که به همین دلیل طرفداران بسیاری دارد. اگر تازه کار هستید یا فرصت و امکان نگهداری از گیاهان را ندارید گیاه زاموفیلیا را به شما پیشنهاد میکنیم.

برای مشاهده نحوه ی کود دهی زاموفیلیا اینجا کلیک کنید.

با تشکر از شما آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366