کود برای زعفران -مخصوص رشد -قیمت-خرید -طرز مصرف -صادرات -فروش

بهترین و کامل ترین کود برای زعفران مرغوب و با کیفیت چیست ؟

گیاه زعفران بسیار با ارزش  بوده و از خانواده زنبقیان است که تقریبا در حدود طول عمر آن تا ۷ سال است. در کشت و کار و پرورش و تولید این گیاه نکات زیادی را باید به آن دقت کرد و مورد توجه قرار داد تا در نتیجه به زعفران بهتر و با کیفیت تر و بیشتر ی رسید .  از شرایط مورد نیاز و آرمانی برای رشد گیاه  می توان به شرایط رشد و پیشرفت ، زمان کاشتن محصول ، چگونگی و زمان آبیاری گیاه ، مدل و جنس خاک، نوع مدل کود مورد استفاده و زمان کود دهی، نوع پیاز اولیه زعفران که برای کاشت استفاده می شود و … را نام برد .

بطور کلی و جامع  ۲ مدل  کود برای استفاده از کود های شیمیایی مرغوب و با کیفیت برای گیاه زعفران بعد  از کاشتن آن مورد  استفاده قرار می گیرد :

افرادی که از کود حیواناتی مانند کود گاوی ، گوسفندی ، مرغی و … برای تقویت و افزایش رشد گیاه زعفران استفاده می کنند    باید با استفاده از کود های حیوانی سطح زمین را کاملا بپوشانند و دقت کنند تا در درون آن تخم گیاهان هرز وجود نداشته باشد . خود این کار باید قبل از آبیاری مزرعه  انجام گردد. این کار باعث تقویت و آماده شدن  خاک برای کشت گیاه زعفران می گردد .

فروش زعفران

استفاده از این کود با توجه به شرایطی که خاک دارد مشخص و تعیین می شود که به این کود کود برای زعفران می گویند.

نوع دیگر آن کود شیمیایی است . اما در صورت لازم بودن استفدا از این کود در سال بعد، با توجه به مدل خاک، قبل از اولین آبیاری، ۱۰۰کیلوگرم، کود پتاسیم مونو فسفات ، به اندازه  ۱۵۰ کیلوگرم  کود اوره  ، به اندازه حدود ۱۰۰ کیلو گرم کود فسفات و حدودا 50 کیلو گرم اوره با مقداری شن قاطی و مخلوط کرده و در سر تا سر زمین پخش می کنیم.

تحقیق و تفحص ها  نشان داده که در بـین روش هـاي آزمایشی، استفاده ازروش 70 درصد ماده از ماسـه + 30 درصد ماده از خـاك + کـود گاوي باعث بهبود و افزایش محصول دهی و رشد تمامی مورد هاي گلدهی در گیاه زعفران می شود. همچنین بالا ترین میزان وزن کلی گیاه زعفـران و تعـداد گل هـاي آن در همـین روش بدست آمده.پس در نتیجه، از طریق تصحیح خاك و سبک تر کردن خاك مزارع و یا انتخاب مزرعه هاي داراي بافت خاکی سبک تر و بهتر بـراي کاشـت زعفران، میتوان باعث افزایش و زیاد شدن عملکرد آن از لحاظ اقتصـادي ایـن گیـاه گردد.

پژوهشگران در سال های اخیر به این نتیجه رسیده اند  که استفاده از بافت های خاکی سبک به همراه استفاده از کود گاوي بر وزن گل و کلاله زعفران اثر مستقیم و مثبتی را خواهد داشت. پژوهشگران  دیگـري نیـز بیان کرده اند که خاك همراه با شن با مخلوطی از مواد آلی  بهترین خاك برای  بهبود خصوصیات رشـدي گیاهـان زعفران پیـازي می باشد.

اکثر تحقیقات انجام شده نشان داده شده که در میان کود های حیوانی مانند : گاوی ، گوسفندی ، کود مرغی ، حداکثر بازخورد و تاثیر  در اثر استفاده از کود های گاوی کاملا پوسیده به دست آمده است و استفاده از کود های حیوانی دیگر مانند  مرغی می تواند در مواردی باعث کاهش رشد  در گیاه  زعفران گردد .

صادرات زعفران

اگر دوست دارید به وسیله ی  کود دهی شیمیایی ، کوددهی کنی بهتزین و موثر ترین راه برای این کار محلول پاشی است. محلول پاشی معمولا بعد ازبه اتمام رسیدن فصل یخبندان زمستان انجام می گردد. استفاده موثر از کود آمینو اسید ها و کودهای بسیار ریز و خرد شده و مخلوطی و کودهای کامل پتاسیم مونو فسفات بالا انجام می شود.

این محلول پاشی بخاطر تاثیر بیشتر و تقویت پیاز مادگی و افزایش گل دهی و پر بار بودن  و تامین عناصر مورد نیاز گیاه برای رشد و محصول بهتر انجام می گیرد. استفاده از کود گاوی به میزان 28 تن در هر هکتار بهترین حالت برای کود رسانی به مزارع و زمین هاست.

مزیت های استفاده از کود برای زعفران با کیفیت و مرغوب

چنانچه تمایل به کود دهی شیمیایی هستید باید با روش محلول پاشی، این کود را استفاده نمایید. محلول پاشی پس از پایان یخبندان زمستان استفاده کودهای ریز مغذی و اسیدهای امینه و کودهای کامل پتاس فسفر بالا انجام میشود. این محلول پاشی به جهت تقویت پیاز دختری و افزایش گلدهی و تامین عناصر مورد، نیاز گیاه انجام می گیرد. کود گاوی پوسیده در هر هکتار ۲۸ تن بهترین کود حیوانی برای زعفران می باشد

کود برای زعفران

مزایا ی محلول پاشی زعفران در فصل زمستان

زمان : بهمن ماه تا نیمه فروردین با فاصله هر 15 روز

1- بیشتر شدن تولید کلروفیل سازی که کمک بسیار زیادی به رشد و باعث تولید با کیفیت بالای محصولات می کند

2- افزایش قدرت تثبیت و موندگاری ریشه در خاک و همین طور قدرت بالای جذب ریشه

3- باعث بالا رفتن تحرک و جابجایی مواد غذایی و معدنی در  گیاه زعفران

4-  باعث بالا رفتن  وزن و مقدار کمی پیاز یا ریشه (بنه) و بالا رفتن رنگ پذیری و بالا رفتن گل آوری 5- باعث مقاوم شدن گیاه در برابر شرایط جوی و اقلیمی بد و همینطور مقاوم شدن در برابر آفات و حملات حشرات می شود

این مزایا و خوبی های گفته شده با انجام دادن و عکلی کردن یک سری کار های مهم انجام شدنی است. یکی از این روش ها محلول پاشی است که بیشتر در باره آن توضیح خواهم داد :

با انجام کار های محلول پاشی و استفاده از کودهای ارگانیک ما تا 30 درصد افزایش عملکرد را خواهید دید.

با تحقیق و تفحص و تحلیل و تلاش و مطالعه و انجام شدن آزمایشات مورد نیاز و بررسی پایان نامه ها ی دانشگاهی  بر روی روش ها ی محلول پاشی ، این روش جزو بهترین روش های کود دهی به محصول گیاه زعفران می باشد که انجام دادن آن باعث رشد بهتر و با کیفیت تر و همینطور با رنگ پذیری بهتر گیاه می شود به شرطیکه از کود های شیمیایی مرغوب و با کیفیت برای گیاه زعفران استفاده شود .

موارد قابل توجه و مهم در محلول پاشی  کود برای زعفران :

1- محلول پاشی را در روز های بارانی سال به هیچ وجه اجرایی نکنید و بگذارید در روز های آفتابی این کار را انجام دهید.

همچنین برای تاثیر بهتر و ماندگار تر توصیه  می گردد به هنگام انجام عمل محلول پاشی سطح گیاه و بخصوص برگ ها ی آن به طور کامل خیس شده و بتوان با چشم کاملا خیس شدن آن را دید . حتی المقدور از آب زلال استفاده گردد.

2- عمل محلول پاشی بر روی برگ ها را نباید در  دمای زیر 10 درجه سانتی گراد انجام نشود .

-3برای انجام عمل محلول پاشی چون بعد از آبیاری روزنه ی برگ ها باز می شود بهتر است قبل از محلول پاشی آبیاری انجام شود و شرایط جذب عناصر راحت تو بیشتر می گردد یا حداقل زمین مقداری مرطوب بوده و حالت خیسی داشته باشد.

پیاز زعفران

توصیه ها و نحوه کود دهی زعفران

برای داشتن زعفرانی مرغوب و عالی و با کیفیت و تولید بیشتر باید راهکار های زیر را انجام دهید :

مرحله یک

زمان مصرف : آب اول (آب کولش)

عملیات کاشتن ، آب دادن و کود دهی :

استفاده از کود نیتروژن ۱۰۰ کیلوگرم در هر هکتار – استفاده از کود فسفر (فسفات آمونیوم یا سوپر فسفات تریپل) به مقدار ۱۵۰ کیلوگرم – استفاده از کود سولفات پتاسیم ۱۰۰ کیلوگرم – استفاده از کود هیومکس مخلوط کردن با آب به صورت  بصورت پودری ۸۰ درصد هیومیک به مقدار یک کیلوگرم در هر هکتار و یا مایع مانند و آبکی مانند ۱۲ درصد هیومیک به مقدار ۶ لیتر در هر هکتار

مرحله دوم

زمان مصرف : آبی که بعد از برداشت گل زعفران و محصول (زاج آب)

عملیات زراعی ، آب  دادن و کود دهی :

برای تقویت زمین از کود سولوپتاس به میزان ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم در هر هکتار – کود نیتروژن به میزان ۱۰۰ کیلوگرم در هرهکتار

مرحله سوم

مهم ترین مرحله  کود دهی به زمین کشاورزی

زمان مصرف :  اوایل بهمن ماه تا نیمه اسفند ماه، (به صورت مخلوطی از آب و کود شیمیایی به صورت محلول پاشی)

زعفران مرغوب

عملیات زراعی ، آب دهی  و کود دهی  :

از کود ماکرو استفاده می شوود  با درصد فسفر و پتاس بالا یا کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰

شرایط و ویژگی ها ی لازم برای استفاده از کود میکرو

از روز ها ی پایانی  بهمن ماه تا اواسط اسفند ماه ، برگ ها ی زعفران که از راس ریشه ها ی مادگی رشد کرده اند از رشد باز می ایستند و ریشه ها که از کف ریشه های  مادر روییده اند خشکیده و پیاز یا همان ریشه مادر در جسم پیازهای ماده مستهلک می شود .  از این پس ریشه گیاه ماده  و پیازچه هایی که فاقد ریشه می باشند .

برای تغذیه ورشد کردن در طول ماه های اسفند و فروردین فقط به جذب از ظریق حفره ها ی برگی و انجام  فتوسنتز و ذخیره سازی مواد غذایی که از طریق باران های فصلی وابسطه هستند.

برای داشتن گل ها و پیاز ها ی بزرگ و قوی و موثرباید از محلول پاشی زمین زیر کشت در این دوره کوتاه با کودهای کاملا بهینه و موثر و درست با فرمول موثر و کار شده و تحقیق شده ، موجب درشت شدن و رشد بهتر و موثر تر پیازها و گل آوری آنان در سال بعد ودر حالت کلی باعث افزایش تولید در زمین زیر کشت زعفران می شود.در سال هایی که دما ی هوا خیلی سرد بوده و دما نزدیک به یخ بندان است آبیاری مزارع کار بسیار اشتباهی است .

چون این آبیاری ها باعث می شود پیاز و ریشه گیاه ضعیف شده و از بین برود. آخرین آبیاری را در اواسط فروردین ماه انجام می شود ، زمانی که برگ های گیاه  زعفران رو به زردی و خشک شدن و پژمردگی می گرایند ، بعد از آن برگ ها را چیده و بعنوان خوراک دام استفاده گردند زیرا دیگر آن برگ ها کاربرد ندارد و برای خوراک دام موثر است.

زعفران مرغوب

روش پوساندن و فراوری کود دامی برای زمین زعفران چگونه است ؟

اگر تمایل دارید که کود های مرغوب و با کیفیتی تهیه کنید مراحل ذیل لازم است برای استفاده از کودهای دامی تازه و فرآوری نشده  در مزارع مضر است و خسارات جبران ناپذیر خود را دارد و باید حتما کود حیوانی مورد استفاده درزمین کشاورزی پوسیده باشد.  طرز تهیه کود گاوی (یا مخلوطی از گاو،گوسفند،…که درحالت کلی کود گاو بهتره) بدین صورت نیست که با یک دور هم زدن این مشکلات حل بشود و باید کامل کود ها را در هم مخلوط کرد و مطمئن شد که کاملا با هم همسان شده اند.

برای 10000 کیلوگرم (منظور وزن کود با رطوبت حدود 15درصده)حدود 1000 کیلو گرم  کلش گندم و کاه ، و 1 الی هزار کیلو گرم  کاه و کلش جو و حدود تقریبا 2 کیسه کود اسید اوره اضافه کنید، اگه نمی خواهید از کلش و گندم استفاده کنید استفاده از یک کیسه اوره کافیه برای  10000  کیلو گرم تقریبا نزدیک به 250 کیلو گرم گوگرد خالص را هم باید استفاده کنید .

تمام مواد رو دوباره مخلوط کرده و هم بزنید البته به نظر ما بهتر است که کاه و کلش در مرکز هسته قرار بگیرند  و درمراحل بعد مخلوط شده و بعد از هم زدن مجدد بهتره آن ها را به صورت دپوشده به حالت پخش شده ودر حوضچه دربیاد و تقریبا باید 2 هفته بحال خود رها شود و بعد از  2 هفته  ابتدا آن را با آب قاطی کرده ولی حواسمان باید باشد که آب به صورت لجن باشد و جاری نشود و بعد از آن باید دمای درون کود رو محاسبه کنیم تا بیشتر از 60 تا 70 درجه بیشتر نشود.

زعفران با کیفیت

این کار رو باید با اندازه گیرلیزری انجام می دهیم و اگر بیشتر اط این دما شد با هوادهی و زیر و رو کردن م مخلوط کردن  کودها خنک شوند . (لازم بذکر است فقط یک بار باید لجن انجام گیرد و  بیشترش لازم نیس حتی مضرهم خواهد بود .  تاحدود 2 ماه باید کار کنترل دما بصورت منظم و به ترتیب چک شود .

بعد از این زمان بیشتر فرایند ها ی کود سازی  انجام شده و بدلیل گرما و هوادهی مناسب و کافی  میزان رطوبت در هر روز کم تر می شود و  وقتی میزان حرارت ازحالت طغیان اولیه خارج شد باید کود ها و منابع معدنی دیگر را به او اضافه کرد تا بعداز مدت زمان ها ی  3 ماه مقداری از کود را به آزمایش برده و الباقی کمبودها ی معدنی و کودی و… جبران شود.
بعداز طی مدت زمان و پروسه  4 ماه کود اماده هست و یک npk طبیعی و تقریبا اورگانیک و کامل و بهینه و موثر تولیدشده که هیچ تقلب یا فیک بودن و دیگر مشکلات درون آن نیست؛ مورد قابل توجه آنجاست که، دربرخی مزارع تا حتی پنج سال از کود های دیگراستفاده نمیشود و فقط استفاده از این کود باعث جواب گرفتن محصول شده است.

اضافه کردن ماسه بادی با کیفیت و عالی و بدون شور بودن بیش از حد و نرمال ، لازم است  و بهتر است که در اولین مرحله بعد از لجن کردن کود به آن اضافه شود ، پیشنهاد میشود 15 الی 30 درصد ماسه حتما در کود ها ی گیاه زعفران اضافه شود و وجود داشته باشد .

برای هر هکتار چه مقدار کود حیوانی ( گاوی) لازم است؟

برای هر یک هکتار چیزی در حدود30 تن کود حیوانی ( گاوی)  پوسیده لازم است.به علت ازبین رفتن و ریشه کن شدن  بذر علفهای هرز و همچنین حذف تخم و شفیره و آفات موجود در آن کود پوسیده بهتر و کامل تر می باشد .

با چه مقدار محلول هایی باید پیاز گیاه زعفران را قارچ کشی و کنه کشی کنیم؟

عموما با همه قارچ کش ها و کنه کش های رایج در بازار  می شود این کار رو کرد و ضدعفونی کرد .  به عنوان مثال چندین مدل رایج و مهم از آفت کش های صنعتی می توان به :رورال قارچ کش و پروپارژیت کنه کش به نسبت 100گرم برای هر 100کیلو پیاز استفاده کرد .

کود لازم زعفران

مزایا و فواید تولید و پرورش زعفران

گران ترین محصول کشاورزی جهان زعفران است و مهم ترین محصول صادراتی کشور ما ایران نیز این محصول گران بهاست. به غیر از آن که این محصول در داخل بسیار مورد پسند و مصرف است، همه ساله مقداربسیار زیادی از این محصول ارز مورد نیاز کشور را با صادرات تعمین می کند .

از طرفی با توجه به ارزش  بالای‌ این گیاه و بخاطر اهمیت بالای آن در اقتصاد کشور از ارزشمندی و امکان ارزآوری‌ بسیار زیاد آن برای اقتصاد کشور و از دیگر سو به دلیل آن که 90 درصد زغفران جهان در ایران تولید می گردد ، این طلای سرخ در زمینه درآمدزایی و اشتغال آفرینی از اهمیت به سزایی برخوردار است و جزو کالا ها ی استراتژیک به حساب می آید. پس در نتیجه پرورش و تولید و فروش این محصول اهمیت بالایی دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی درباره این محصول مهم در این خصوص  گفت: زعفران گیاه بسیار مناسب و اقتصادی و به صرفه در  مناطق کم آب است . .

وی با اشاره به استفاده از تمامی بخش های زعفران در صنایع مختلف تشریح کرد : تمامی بخش های زعفران از جمله برگ های آن و پیازهای ریز ، گلبرگ و کاسبرگ و همین طور پرچم های آن بدین صورت در صنایع مختلف مانند دامداری، صنایع رنگرزی و زنبورداری مورد استفاده قرار می گیرند . پس ما باید با استفاه از کود های مخصوص زعفران سعی کنیم تا تولید خود را بیشتر و با کیفیت تر کنیم ..

وی از چگونگی محاسبه عملکرد و بهره وری  اقتصادی زعفران گفت و توضیح داد : عملکرد اقتصادی و سود  زعفران بر اساس مقدار وزن  گل برداشت شده در واحد کیلو گرم  یاحجم  زعفران خشک حاصل شده در واحد سطح بیان می گردد .

مدیریت محترم  باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یادآور شد : از هر گرم زعفران از 167 گل این گیاه بدست می آید. وی تاکید کرد:

سه مرحله مهم و حیاتی به نام ها ی کاشت، داشت، برداشت و فرآوری و درست کردن صنعتی زعفران ساده است و به دستگاه های پیچیده نیاز ندارد و نسبت به دیگر گیاهان راحت تر می توان آن را به پول نزدیک کرد .

کارشناس مسئول زعفران سازمان جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: افزودن کود زعفران دامی در هر سال به منظور تقویت خاک به سطح خاک ضروری است و باعث افزایش میزان تولید گیاه زعفران و همین طور بالا رفتن میزان کیفیت این گیاه می شود .

اصغر نقشی افزود: در صورت انبارداری باید دقت کرد که پیازهای زعفران روی هم انباشته و تلنبار  نشوند تا تهویه به خوبی انجام گیرد و گیاهان بخاطر عدم تهویه دچار خرابی و گندیدگی نشوند .

این منبع آگاه در باره تاثیر خاک بر رشد گیاه  را درچگونگی تخصیص کود به اراضی زعفران مربوط دانست و تشریح کرد: تخصیص کود به اراضی زعفران باید بر اساس تجزیه و تحلیل ها ی خاک و میزان مواد آلی و معدنی و نسبت کربن به ازت خاک صورت پذیرد تا بهترین کود به این گیاه برسد .

پیاز یا ریشه زعفران

کارشناس مسئول زعفران سازمان جهاد کشاورزی یادآور شد: یکی از عوامل کم شدن کیفیّت و رنگ محصول زعفران ایران، طولانی شدن مدت خشک شدن آن است که باعث افت کیفیت می گردد.

آقا ی نقشی با توصیه ای به زعفران کاران تاکید کرد: پس از کندن و بردن گلها از مزرعه به محل جداسازی باید در زود ترین  زمان ممکن اقدام به جداسازی کلاله گیاه  از سایر اجزاء گل نمود پون در غیر این صورت کلاله ها مانند گل فاسد شده ئ دیگر کاربرد نخواهد داشت.

پس در نتیجه باید بتوان هر چه سریع تر و زودتر  زعفران های تولید شده را با رعایت اصول اولیه و مهم زراعی به صورت بهداشتی در بسته های زیبا و شکیل و مشتری پسند تهیه و عرضه نمود . ما با انجبم این کار ها می توانیم بازارهای جهانی را به خرید بیشتر این محصول تشویق  کنیم و در چنین حالتی رونق اقتصادی بسیار خوبی برای کشاورزان فراهم خواهد شد .

از مزیت های کودهای شیمیایی میتوان به  ارزان بودن آن ها، آسان بودن کاربرد ، درآمد خوب و عالی کوتاه مدت (بدون توجه به استهلاک پول اولیه کار و یعنی خاک و مواد معدنی درون آن) است.

هم چنین عمل اصلی بیماری های خاکی مانند شیوع آتشک گلابی در باغ های گلابی کرج و قزوین، نماتد در مزارع چای و حتی شانکر مرکبات در جنوب کشور بخاطر مصرف نا متعادل و غیر اصولی و بی منطق کود هاست ..

کود برای کشت زعفران

انواع کودها که در کشت زعفران میتوان استفاده کرد

مصرف کود  نیتروژن برای رشد درسبزیجات

تغذیه :

گیاهان قادرند از طریق  ریشه  خود نیتروژن موردنیاز خود را جذب کنند و همینظور از راه برگ نیز می توانند نیتروژن را به صورت آمونیم، نیترات و اوره جذب کنند که این کود می تواند در رشد گیاه زعفران نیز موثر و کارآمد باشد . ای مورد برای کود برای زعفران مهم است .

در سبزی هایی با طول عمر کوتا مانند تربچه که طول عمرشان سی روز است یک بار دادن کود نیتروژن برایش کافی است. در حالیکه برای گیاهی  که هشت ماه در زمین است مثل فلفل و مرتب محصول می دهد چند بار مصرف کود نیتروژن برایش ضروری است .استفاده ازکود های ارگانیک نیز خیلی کمک می کند .

در نواحی با رطوبت بالا بهتر است یک سوم  یا یک چهارم کود نیتروژنه را قبل از کاشت و مابقی را به صورت تقسیم شده و به صورت نوبتی مصرف شود. در سبزی هایی مثل فلفل، گوجه فرنگی ، بادمجان و … که در طول فصل رشد محصول می دهند، بهتر است کود نیتروژن در دو یا سه نوبت به آن ها داده شود .

قیمت زعفران

گیاهان فراری از کلسیم یا گیاهانی که به خاک های اسیدی وفق یافته اند و گیاهانی که به کاهش و کم بودن  ماده پتانسیل اکسیداسیون سازش یافته اند کود  آمونیم را ترجیح می دهند. گیاهان موافق کلسیم یا گیاهانی که در خاک های که حالت قلیایی با پ هاش کم تر  بهتررشد می کند و نیترات را بهتر مصرف می کنند.فرق آمونیم  و نیترات این است که نیترات تنفس ریشه را افزایش می دهد. در مواقع گرم معمولا زیرخاک بودن کودهای نیتروژن دار ضروری است چون گرما و حرارت هوا ممکن است باعث از بین رفتن  کود شود.

کمبود :

درگیاهانی مانند  خیار و طالبی اولین نشانه های  کمبود نیتروژن روشنی رنگ و توقف رشد برگ است. رنگ سبز طبیعی برگ ها، زرد می شود و گاهی وقت ها کل کلروفیل از بین می رود . شاخه ها باریک شده و سخت و فیبری می شوند .

میوه های خیار رنگ های روشن به خود می گیرند و در محل گل، نوک آنها باریک می شود. میوه های طالبی در صورت کمبود نیتروژن اندازه های بسیار ریزی پیدا می کنند . بیشتر در مواقع اول   فصل بهار که بارندگی سنگین است کمبود نیتروژن ظاهر می شود.

چنین کمبودی ممکن است در مرحله به ثمر رسیدن محصول کشت شده نیز دیده شود که میتوان با کود برای زعفران این مشکل را حل کرد. زمانی که درجه حرارت در شب ها کاهش می یابد تجمع کربوهیدرات ها را راحت تر کرده و اگر نیتروژن کافی در خاک موجود باشد تولید محصول زیاد خواهد شد. بارندگی های شدید،باعث شست و شو عمق ریشه و کاهش  نیترات در اعماق پایین پروفیل خاک می شود. پس از پایان فصل بارندگی، نیترات موجود در خاک به صورت گاز از خاک خارج می شود.

 گیاه زعفران

مواد آلی :

زمانی که مواد آلی معدنی موجود در درون خاک تجزیه می شوند اولین ماده ای که به آن تبدیل می شوند نیتروژن است  که آزاد می شود و بعد از آن آمونیم است. کاه و کلش و کود برای زعفران  که جزو مواد آلی هستند باعث کاهش وجود نیترات در خاک می شوند .

برای بهره بری بیشتر از ماده آلی باید از کود برای زعفران  را  3 هفته  قبل از کاشت دانه به خاک داده شود. در زمان های کشت و کار آبی که زمین همیشه  زیر کشت گیاه می باشد، مقدارماده معدنی مورد نیاز محصولات نظیر سبزیجات، ۲۵ تن در هکتار برآورد شده است. در مناطقی که میزان بارش در آن ها ۱۲۵۰میلیمتر می باشد مقدار کمپوست مصرفی ۱۲.۵ تن در هکتار توصیه می شود و نواحی خشک (متوسط بارندگی حدود ۵۰۰ میلیمتر) پنج تن در هکتار توصیه می گردد .

نیمی از نیتروژن و پتاسیم و تمام فسفرموجود در  کود ها ی اصلی  در قسمت جامد آن جمع شده است. در صورت کمبود کود دامی یکی از بهترین راه های جبران تلفات مواد آلی خاک، دادن کود های شیمیایی برای جبران کمبود ها  است. اجزا ی ریشه های یونجه حدود ۲۰۰کیلوگرم در هکتار نیتروژن موجود در هوا را کنترل می کنند و شبدر معمولا ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم و سویا حدود یک دوم این مقدار را کنترل می کند.

این گیاهان توانایی آن را دارند که از فسفات های غیرمحلول، پتاسیم تثبیت شده در خاک یا هوا و عناصر کم مصرف تا حد زیادی استفاده کنند . برگرداندن و دفن کردن این گیاهان به خاک علاوه بر بهبود خواص شیمیایی و فیزیکی و زیستی، سبب راحت تر آزادشدن عناصر غذایی پرمصرف و کم مصرف می شود. در فصل بهار پون حرارت خیلی بالا نرته است نیتروژن به آرامی از مواد آلی آزاد شده و به تدریج که هوا گرم می شود باعث طیاد شدن این عمل شیمیایی می گردد.

کود برای زعفران عالی

در اینجا ما به پنج  دلیل درباره اینکه چرا از کشت بدون خاک برای این گیاه استفاده میکنیم حرف میزنیم :

مزیت اول : در این روش پیاز گیاه با خاک رابطه مستقیم ندارد که بجای آن می توان از کور برای زعفران بهره برد و درواقع پون در این روش هیچ گونه آلودگی و بیماری مجود ندارد زیرا اصلا در این روش از خاک استفاده نمی شود . نیار به یاد آوری است که در روش سنتی پیاز وریشه گیاه زعفران را باید در زیر خاک و دور از دسترس برای چند سال پیاپی پنهان کرد. پس در کشت ایروپونیک زعفران می توان زغفران های مرغوب تر و با کیفیت تر را درست کرد زیرا پیاز های سالم تر تهیه نموده و این خود دلیل مرغوبیت است.

مزیت دوم : در این نوع کشت از پیاز های بزرگ بهره میگیریم و آن ها را در بهترین شرایط اقلیمی و محیطی و  دمایی پرورش داده که خود این کار باعث می شود بازدهی و مرغوبیت کالا نسبت به روش سنتی بسیار بالا رود . یکی از مهم ترین مزایای کشت ایروپونیک زعفران این مزیت می باشد .

مزیت سوم : چون در روش ایروپونیک گیاه  در گلخانه کشت می شود ، پیاز ها اصلا تماس مستقیمی با نورخورشید  ندارند پس در نتیجه زعفران بدست آمده از این روش بسیار مرغوب تر از لحاظ رنگ و کیفیت و ماندگاری خواهد . بازدهی مزیت 4 : در این روش نیاز به مکان و زمین های  گسترده ای نیست و پیاز ها را می توان در یک مکان با کوچک و هم در مساحت خیلی کم پرورش داد که این روش خود یک مزیت نسبت به کشت خاکی ، فقط باید گیاه را با فاصله معین از یکدیگر قرار داد .

مزیت پنجم : مسئله دیگر که مهم است و باید تحت بررسی  به عنوان کاهش مصرف آب در کشت ایروپونیک مورد بحث قرار بگیرد  توضیح این نکته مهم است که چون بحران بی آبی در کشور ما یکی از بحران های مورد توجه است و کشاورزان برای آبیاری مزارع خود مجبور به پرداخت هزینه بالایی برای آب هستند ، بنابراین باید قسمتی از درآمد خود را از کشت زعفران پرداخت کنند برای مصرف میزان آب بها .

صادرات زعفران

گاهی اگر درست و اصولی و منطقی آبدهی انجام نشود ممکن است خساراتی به کشاورز و گیاه زغفران وارد گردد که این مورد راندمان کشت را پایین آورده ، اما در پرورش گلخانه ای گیاه زعفران آب به طور یکسره و اصولی  به گیاه اسپری می شود که هم در مصرف آب صرفه جویی شده و هم هزینه خرید هر ساله آب برای کشاورزان بسیار کم می شود.

 

 

کود برای زعفران -مخصوص رشد -قیمت-خرید -طرز مصرف -صادرات -فروش
5 (100%) 1 vote

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *