بهترین کود برای رشد گندم

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود برای رشد گندم

 گندم یکی از قدیمی ترین و مهم ترین غلات است. از هزاران گونه شناخته شده ، مهمترین آنها گندم معمولی است که برای تهیه نان از آن استفاده می شود.

خرید کود گندم ارزان

گندم کلوپ یک نوع نرمتر ، برای کیک ، کراکر ، کلوچه شیرینی و آرد استفاده می شود. علاوه بر این ، برخی از گندم ها در صنعت برای تولید نشاسته ، رب ، مالت ، دکستروز ، گلوتن ، الکل و سایر محصولات استفاده می شود.

کشاورزی غلات:

بهترین کود برای رشد گندم هنگام کشت:

 • گندم در طیف وسیعی از خاک قابل کشت است و می تواند با موفقیت در بخشهای وسیعی از جهان پرورش یابد.
 • گیاه گندم دارای برگ و ساقه بلند و باریک است که در اکثر گونه ها توخالی است.
 • گلهای گل آذین از تعداد گلهای مختلف دقیقه تشکیل شده و از 20 تا 100 تشکیل شده است.
 • گلها در گروههای دو تا شش در سازه های موسوم به سنبلچه ها متولد می شوند .که بعداً برای تهیه دو یا سه دانه بعدی تولید شده توسط گل ها به کار می روند.
 • اگرچه تحت طیف وسیعی از آب و هوا و خاک رشد می کند ، گندم بهتر است در مناطق معتدل با بارندگی بین 30 تا 90 سانتی متر  سازگار باشد.
 • گندم های زمستانی و بهاری دو نوع عمده محصول هستند که شدت آن در زمستان مشخص می شود که آیا نوع زمستان یا بهار کشت می شود.
 • گندم زمستانه همیشه در پاییز کاشته می شود.
 • گندم های بهاری به طور کلی در بهار کاشته می شود اما در پاییز که زمستان های آن معتدل است می توان در آن کشت کرد.
 • ترکیب تغذیه ای دانه گندم تا حدودی با اختلاف آب و هوا و خاک متفاوت است .
 • به طور متوسط ​​، هسته حاوی 12 درصد آب ، 70 درصد کربوهیدرات ، 12 درصد پروتئین ، 2 درصد چربی ، 1.8 درصد مواد معدنی و 2.2 درصد الیاف خام است.

خرید بهترین کود گندم

 • تیامین ، ریبوفلاوین ، نیاسین و مقادیر اندکی از ویتامین A وجود دارد ، اما فرآیندهای آسیاب اکثر آن مواد مغذی را با سبوس و میکروب از بین می‌برد.

بهترین کود برای رشد گندم:

 • بیشتر گندم های مورد استفاده برای مواد غذایی نیاز به فرآوری دارند.
 • دانه تمیز شده و سپس با افزودن آب شرط می شود تا هسته به درستی شکسته شود.
 • در فرز ، دانه ترک خورده و سپس از طریق یک سری غلتک ها عبور می کند.
 • از آنجا که ذرات کوچکتر از بین می روند ، ذرات درشت برای کاهش بیشتر به غلطک های دیگر منتقل می شوند.
 • حدود 72 درصد از دانه های آسیاب شده به عنوان سفید برداشت می شودآرد .
 • آرد ساخته شده از کل هسته نامیده می شود گراهام آرد می شود و به دلیل ذخیره روغن جوانه زده ، با ذخیره طولانی مدت لکه دار می شود.
 • آرد سفید که حاوی جوانه نیست ، مدت بیشتری را حفظ می کند.
 • از گندمهای پایین و مازاد و محصولات فرعی مختلف برای خوراک دام استفاده می شود.
 • بیشترین بخش آرد گندم تولید شده برای تولید نان است.
 • گندمهای رشد یافته در آب و هوای خشک ، معمولاً از نوع سختی برخوردار هستند ، که میزان پروتئین آنها 15-15 درصد و گلوتن قوی (پروتئین الاستیک) است.
 • نوع سخت آرد مناسب برای تولید نان است.
 • گندم مناطق مرطوب نرمتر است و میزان پروتئین آن در حدود 8-10 درصد و گلوتن ضعیف تری دارد .
 • نوع نرم گندم آردی مناسب برای کیک ، کراکر ، کلوچه و شیرینی و آرد خانگی تولید می کند.
 • گندم دورومسمولینا (از آندوسپرم) برای ساخت استفاده می شودماکارونی یا خمیرهای خوراک.
 • سنگ بنای تولید محصول سودآور یک برنامه باروری خاک سالم است.
 • چنین برنامه هایی نیاز به پیش بینی و برنامه ریزی دارد.
 • یکی از مفیدترین ابزارهایی که کشاورزان می توانند در برنامه ریزی باروری خاک از آن استفاده کنند مانند گیاه پنبه، آزمایش خاک است.
 • برنامه ریزی یک برنامه باروری بدون داده های آزمایش خاک تا حد زیادی حدس زده است.
 • فاکتورهای دیگری که باید در برنامه ریزی برای باروری موثر مورد توجه قرار گیرد میزان کود ، کاربرد ، قرارگیری و زمان بندی آن است.

ازت برای رشد گندم:

ازت عملکردهای حیاتی بسیاری را در گیاه گندم انجام می دهد. گندم به یک کیلو گرم ازت (نیتروژن) در هر بوته دانه ، یا در صورت چریدن ، سیصد گرم در هر جریب یا هر یک کیلو در هر جریب کود حیوانی احتیاج دارد. کمبود نیتروژن ممکن است باعث کاهش پنجه زنی ، کاهش در اندازه سر ، پر شدن دانه ضعیف و محتوای پروتئین کم شود. کافی نیتروژن  در تمام مراحل توسعه باید در دسترس گندم باشد. تقسیم برنامه های نیتروژن  به طور کلی بهره وری استفاده را بهبود می بخشد ، خطر را برای سرمایه گذاری به حداقل می رساند و از محیط زیست محافظت می کند.

خرید و فروش کود مایع گندم

فسفر برای رشد گندم:

بهترین کود برای رشد گندم فسفر است.

میزان باروری کافی فسفر با افزایش تعداد پنجه زنی و تعداد دانه درشت ، کاهش تلفات در زمستان ، حداکثر کارآیی در مصرف آب ، بلوغ سریع و رطوبت دانه در زمان برداشت همراه است.

گندم زمستانه به حدود 0.6 تا 0.7 پوند فسفر پنتوکسید احتیاج دارد (P 2 O 5)) در هر دانه بوشل. از آنجا که P در خاک نسبتاً غیرقابل تحمل است ، برنامه های باند شده یا استارت اغلب در آزمایش های خاک کم تا متوسط ​​مؤثر هستند.

حتی در خاک های با آزمایش بالا ، برنامه های کاربردی شروع کننده به گیاهان کمک می کنند تا سریعتر تاسیس شوند.همچنین به گیاهان جوان کمک می کند تا بر عوارض جانبی اسیدیته خاک غلبه کنند. پخش فسفر باید برای بهبود در دسترس بودن موقعیت گنجانیده شود.

در آخر ، به یاد داشته باشید  فسفر کافی باعث بهبودی نیتروژن و استفاده از راندمان می شود. تأثیر باروری متعادل و تأثیر آن بر بازده مصرف مواد مغذی از اهمیت ویژه ای در محیط امروز برخوردار است.

پتاسیم برای رشد گندم:

پتاسیم در تولید گندم با افزایش رطوبت و راندمان مصرف نیتروژن و کاهش شیوع بیماری و اسکان همراه است. نیاز به پتاسیم تقریباً برابر با نیتروژن است. قرار گرفتن در پتاسیم به اندازه فسفر بسیار مهم نیست زیرا در خاک بیشتر متحرک است.

کاربردهای تقسیم بر روی خاکهای شنی عمیق در مناطق پر باران باید انجام شود تا راندمان استفاده افزایش یابد.از اهمیت مواد مغذی ثانویه و ریز مغذی ها در گندم غافل نشوید.

به عنوان مثال ، کمبود گوگرد در برخی مناطق مشکلاتی ایجاد می کند. برنامه های کاربردی این مواد مغذی را در تاریخچه های میدانی ، آزمایش های خاک و تجزیه و تحلیل گیاهان قرار دهید.

بهترین کود برای رشد گندم

تولید گندم سودآور و کارآمد شامل تولید مقادیر کافی از مواد مغذی گیاهی در چه زمانی و در کجا محصول به آنها نیاز دارد. اگر مواد مغذی در زمان مناسب در محل مناسب قرار نگیرند ، میزان کاربرد کود از ارزش کمی برخوردار است.

بهترین کود برای رشد گندم استراتژی های موثر مدیریت باروری از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است اما مشخصه همه برنامه های خوب مدیریت باروری خاک برنامه ریزی اولیه است.

نیتروژن برای رشد گندم:

نیتروژن اغلب کمبود تمام مواد مغذی گیاه است. گندم به نیتروژن ناکافی بسیار حساس است و در برابر لقاح ازت بسیار پاسخگو است.

مهمترین نقش نیتروژن در گیاه ، حضور آن در ساختار پروتئین است ، مهمترین ماده ساختمانی که از آن ماده زنده یا پروتوپلاسم هر سلول ساخته می شود. علاوه بر این ، نیتروژن در کلروفیل ، ماده رنگ آمیزی سبز برگها نیز یافت می شود.

کلروفیل گیاه را قادر می سازد انرژی را از نور خورشید با فتوسنتز انتقال دهد. بنابراین ، تأمین نیتروژن به گیاه بر میزان پروتئین ، پروتوپلاسم و کلروفیل تشکیل شده تأثیر می گذارد. به نوبه خود ، این بر اندازه سلول و سطح برگ و فعالیت فتوسنتزی تأثیر می گذارد.

گیاهانی که با تأمین کافی نیتروژن رشد می کنند باعث رشد سریع و سرحال می شوند و از نظر رنگ سبز تیره هستند. رشد برگ و ساقه تحریک می شود.

خرید کود گندم ارزان

نیتروژن ناکافی منجر به رنگ سبز روشن تر ، کاهش پنجه زنی و اختلال در تقسیم رشد طبیعی سلول ها و کاهش سرعت و میزان سنتز پروتئین می شود. به دلیل این محصول بازده محصول نیز ممکن است بسیار کاهش یابد.

نیتروژن بیش از حد باعث رشد شاداب سرسبز می شود و در نتیجه خطر اسکان بسیار ، بلوغ تاخیر و حساسیت بیشتر در برابر بیماری هایی از جمله زنگ زدگی ، سپتوریا و کپک پودری ایجاد می شود.

گیاهان حاوی نیتروژن بیشتری نسبت به سایر عناصر اساسی مشتق شده از خاک هستند. گیاهان از زمان شروع فعالیت گیاهان ازت ، ازت گرفته می شوند تا اینكه تمام جذب مواد مغذی با بلوغ متوقف شود.

با این حال ، بیشترین مقادیر در مراحل اولیه رشد جمع آوری می شود ، که برای استفاده بعدی نگهداری می شود و در صورت نیاز در گیاه انتقال می یابد به عنوان مثال ، به هسته های موجود در برگ ها و ساقه در طول بلوغ می رسد.

علائم کمبود نیتروژن برای رشد گندم:

آسان ترین علامت کمبود نیتروژن ، زردی (کلروز) برگ ها به دلیل افت محتوای کلروفیل است. این علامت معمولاً ابتدا در برگهای بالغ تر مشاهده می شود ، و در آخرین برگ های فعال در حال رشد بالا است ، زیرا نیتروژن برای حفظ رشد از برگ های قدیمی تر به برگ های جدید منتقل می شود.

بنابراین ، برگهای قدیمی تر پژمرده می شوند و منجر به رشد ضعیف گیاه و کاهش عملکرد می شوند. عموماً رشد آهسته ، متوقف شده و شلیک نوک ها و حاشیه های برگ مشهود است.

عملکرد محصول و پاسخ پروتئین به افزایش نرخ نیتروژن کاربردی:

هنگامی که نیتروژن موجود در خاک کم باشد ، میزان عملکرد و پروتئین کم خواهد بود. هرچه نیتروژن بیشتری در دسترس باشد ، به طور همزمان عملکرد و پروتئین افزایش می یابد. پاسخ عملکرد به نیتروژن بیشتر از پاسخ پروتئین تا میزان مشخصی از کاربرد است.

از آنجایی که ازت فراتر از این مقادیر ازت استفاده می شود ، گیاه گندم دیگر از آن برای افزایش عملکرد استفاده نمی کند ، اما برای افزایش محتوای پروتئین دانه مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت جستجوی بازده و پروتئین بالا ، باید مقدار زیادی کود نیتروژن استفاده شود.

با این حال برای گندم نرم بهار سفید سطح مطلوب کاربرد کود تا حد پاسخ حداکثر عملکرد به ازت است. استفاده بیش از حد از این مرحله باعث افزایش قابل توجهی پروتئین بهترین کود برای رشد گندم می شود که نامطلوب است. امکان دستیابی به پروتئین کم و عملکرد بالا وجود دارد.

بهترین کود برای رشد گندم

تعدادی از آزمایشات میدانی نشان داده اند که می توان عملکرد رضایت بخش و سودآور گندم را در زمین های زراعی مزرعه یا مرتباً برداشت ، و از جمله عوامل دیگر ، کودهای مناسب و شیوه های کنترل علفهای هرز به دست آورد.

به عنوان مثال بازده رقم در سایت های کشت مداوم با افزایش میزان کود نیتروژن تا 120 کیلوگرم در هکتار (107 پوند در هکتار) به طور چشمگیری افزایش یافت و هنگامی که بیش از 67 کیلوگرم در هکتار (60 پوند در هکتار) اضافه شد نسبتاً ثابت ماند.

در سایت های زراعی بازده تحت تأثیر کود نیتروژن قرار می گیرد اما بازده به طور کلی کمتر از تولید مداوم کاهش می یابد. در سال زمستان تجزیه میکروبی ماده آلی خاک باعث کاهش مقدار قابل توجهی از گیاه موجود در نیتروژن می شود.

پاسخ پروتئین به افزایش نرخ نیتروژن برای رشد گندم:

فقدان مقدار کافی نیتروژن می تواند بر پروتئین گندم که یک جزء اصلی در سیستم درجه بندی گندم در کانادا است ، تأثیر منفی بگذارد.

تصور می شود گندم دارای آستانه عملکرد پروتئین است ، به این معنی که در برخی از سطوح ازت خاک ، افزایش سطح کود نیتروژن منجر به پروتئین بالاتری می شود اما عملکرد را افزایش نمی دهد.

به نظر می رسد سطح نیتروژن موجود در خاک بسیار مهم است. به عنوان مثال ، در خاکهایی که در ابتدا حاوی مقدار بسیار کمی ازت هستند ، اگر ازت نامناسب استفاده شود ، از نیتروژن در درجه اول برای رشد رویشی استفاده می شود مانند پلت مرغی  و شاید برای تولید حداکثر پروتئین کافی نباشد. کار در ساسکاچوان اظهار داشت که می توان ضمن حفظ یا افزایش عملکرد ، میزان پروتئین دانه را تا حداکثر 16٪ افزایش داد ، اما پروتئین 16٪ از محصول را کاهش می دهد.

نیتروژن نه تنها بر مقدار پروتئین تأثیر می گذارد ، بلکه بر کیفیت پروتئین نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال کار در گزارش داد که کود نیتروژن باعث افزایش نسبت گلوتامیک اسید ، پرولین ، متیونین سیستئین فنیل آلانین و تیروزین در دانه گندم می شود. با این حال ، آرژنین لیزین هیستیدین ، ​​اسید آسپارتیک ، ترئونین ، گلیسین والین و لوسین کاهش یافته است.

تأثیر برنامه تقسیم در مقابل برنامه های کاربردی نیتروژن بر عملکرد و محتوای پروتئین به دليل همبستگي منفي مكرر بين پروتئين و عملكرد ، از نظر باروري و پروتئين بالا در گندم هاي سخت بهار قرمز (HRSW) آسان نبود.

خرید کود گندم ارزان

با افزایش عملکرد ، پروتئین به دلیل اثر رقت کاهش می یابد تحقیقات محدود حاکی از آن است که زمان مناسب برنامه های کاربردی کود نیتروژن به گونه های پرمحصول می تواند به عنوان یکی از ابزارهای تلاش برای دستیابی به عملکرد بالا و پروتئین بالا موفقیت آمیز باشد.

در شرایط خشک ، رطوبت کافی برای جابجایی مناسب نیتروژن سطحی که در زمان گلدهی در خاک برای جذب گیاه اعمال می شود ، در دسترس نیست. بنابراین تعجب آور نیست که افزایش عملکرد منجر به اعمال نیتروژن در مرحله گلدهی نشد. با این حال ، شاخ و برگ نیتروژن در گلدهی ممکن است پتانسیل افزایش محتوای پروتئین دانه را فراهم کند.

کار در جنوب با گندم آبیاری ، نشان داد که نیتروژن در افزایش مقدار پروتئین هنگام استفاده به عنوان اسپری اوره در مرحله گلدهی نسبت به زمان استفاده از خاک قبل از بذر کارایی دارد.

علاوه بر این ، تقریباً پروتئین مشابه (18.8٪) با 5 کیلوگرم نیتروژن در هکتار (4 لیتر در هکتار) به عنوان اسپری اوره استفاده شد ، همانطور که با 100 کیلوگرم نیتروژن در هکتار (89 پوند در هکتار) کود دانه (34 -0-0) به خاک اعمال میشود.

اگرچه اثرات تقسیم نیتروژن تقسیم می شود متغیر است ، ادبیات نشان می دهد که نیتروژن استفاده شده بعدی در افزایش پروتئین دانه تمایل بیشتری دارد. اطلاعات در مورد نرخ بهينه ، زمان كاربرد و منابع نيتروژن براي بهينه سازي پروتئين و بازده لازم است.

مناسب ترین کود برای گندم

تأمین نیتروژن در  بهترین کود برای رشد گندم:

تعدادی منبع وجود دارد که گیاهان گندم می توانند ازت به دست آورند:

1.نیتروژن موجود در خاک هنگام کاشت در خاک ذخیره می شود.

2.نیتروژن که از تجزیه مواد آلی خاک در طی فصل رشد آزاد می شود.

3.نیتروژن ممکن است از تجزیه بقایای گیاه به دنبال یک محصول حبوبات آزاد شود.

4.افزودن کود تجاری معدنی یا کود حیوانی.

حداکثر 20 کیلوگرم در هکتار (18 لیتر در هکتار) ازت در طول فصل رشد می تواند از بارندگی در درجه اول از طوفان رعد و برق اضافه شود.ماده آلی خاک مخزن اصلی نیتروژن و بسیاری دیگر از مواد مغذی اساسی گیاه است. سیستم های کشاورزی اولیه که معمولاً در استان های خاکی مورد استفاده قرار می گرفتند مربوط به بارش های تابستانی و عملیات مکرر خاکورزی بود.

در نتیجه این شیوه های مدیریتی ، کاهش شدید و سریع مواد آلی خاک با ضرر و زیان بزرگی در منابع ذخیره مواد مغذی مهم از جمله نیتروژن رخ داد. بسیاری از خاکهای دیم اکنون بسیاری از توانایی های خود در تهیه مقادیر زیادی نیتروژن به محصولات زراعی را از دست داده اند.

نیتروژن موجود در خاک از مزارع به مزارع دیگر و از سال به سال دیگر متفاوت است. رهاسازی نیتروژن از ماده آلی خاک توسط میکروارگانیسم های خاک کنترل می شود.

در طی تجزیه مواد آلی ، میکروارگانیسم های خاک ازت آلی را به فرم های آمونیوم (NH4 +) و نیترات (NO3-) ازت تبدیل می کنند ، که گیاهان از آن استفاده می کنند.پی اچ تحت شرایط خنک ، آب وارد شده یا بسیار کم (اسیدی) فرآیندهای میکروبی بسیار کند است.

فروش کود گندم ارزان

کشت باعث تجزیه مواد آلی می شود زیرا مخلوط کردن خاک باعث افزایش هوادهی می شود و میکروارگانیسم ها را با مواد آلی تازه تأمین می کند. بنابراین ، هر سوئیچ برای کاهش اختلال مکانیکی خاک ممکن است از بین رفتن ماده آلی را کاهش دهد و حتی ممکن است حتی منجر به افزایش ماده آلی و سطح کل نیتروژن شود ازت كمتر ازت در مزارع كشت شده به طور مستمر در مقايسه با مزارع تابستانه تابستان تجمع مي يابد.

با این وجود ، در مزارع دارای تابستانهای دارای علفهای هرز زیاد یا مزارع با ماده آلی کم ، ممکن است نیتروژن کافی برای رشد بهینه گندم وجود نداشته باشد.

عوامل مؤثر بر پاسخ بهترین کود برای رشد گندم:

استفاده از کود نیتروژن کاربردی به در دسترس بودن نیتروژن خاک و ضررهای احتمالی ازت کاربردی بستگی دارد. سایر عوامل زراعی دیگر می توانند پاسخ ضعیفی به نیتروژن کاربردی داشته باشند از جمله:

رقم گندم ارقام:

گندم با پتانسیل بازده بالاتر نسبت به آنهایی که پتانسیل عملکرد کمتری دارند به نرخ های بالاتر ازت کاربردی پاسخ می دهند ، مشروط بر اینکه سایر عوامل محدود کننده نباشند.

نیتروژن موجود خاک نیتروژن:

موجود خاک در زمان کاشت یکی از مهمترین عوامل موثر بر پاسخ گیاهان به نیتروژن کود است. وضعیت نیتروژن یک مزرعه را می توان از تاریخ برداشت قبلی تخمین زد ، اما با آزمایش خاک دقیق تر مشخص می شود (به بخش های حاصلخیز کود دیم و دانه روغن مراجعه کنید.) خاکهایی که ازت گیاهی در دسترس کم دارند به نیتروژن کود بیشتری احتیاج دارند.

تاخیر یا کاشت دیررس کاشت:

دیررس معمولاً منجر به پتانسیل عملکرد کمتر و در نتیجه کاهش پاسخ از کود نیتروژن به دلیل روابط رطوبت / گرما می شود. همچنین ، خطر از دست دادن محصول بیشتر از فشار بیماری ، حشرات ، یخبندان و شرایط نامناسب برداشت وجود دارد.

خرید کود گندم ارزان

رقابت علفهای هرزبرای رشد گندم:

علفهای هرز با رطوبت ، مواد مغذی و نور با گیاهان گندم رقابت می کنند. کود نیتروژن کاربردی ممکن است رشد نهالهای علفهای هرز را تقریباً به همان اندازه گندم تحریک کند. بنابراین کنترل علفهای هرز به منظور به حداقل رساندن رقابت بین علفهای هرز و گیاهان گندم مهم است.

اتصال کود کود یا قرار دادن کود با دانه باعث می شود که در اوایل فصل رشد ، از علفهای هرز کمتر دسترسی پیدا کند. اما اگر کود بیش از حد آسیب به بذر وارد کند ، باعث افزایش ظهور و در نتیجه رقابت بیشتر علفهای هرز می شود.

آلودگی به بیماری:

گیاهان سالم که به خوبی تغذیه شده اند ، مقاومت بسیاری از ارگانیسم های بیماری را ارائه می دهند. به نظر می رسد گیاهان گندم تغذیه نشده و مستعد ابتلا به برخی بیماری ها مانند ریشه مشترک هستند.

همه را بردارهنگامی که گیاهان گندم نیتروژن آمونیوم را جذب می کنند ، پوسیدگی ریشه کاهش می یابد و هنگامی که گیاهان مقدار زیادی ازت نیترات را جذب می کنند ، افزایش می یابد.

رطوبت خاک:

در مناطق کم باران خاک ، هنگام انتخاب نرخ بهترین کود برای رشد گندم ، باید میزان رطوبت خاک در نظر گرفته شود. در خاك هاي بافتي متوسط ​​(لومي) در مناطق خاك قهوه اي و تيره ، خاك مرطوب تا عمق 75 سانتيمتر (30 اينچ) و 68 سانتيمتر (27 اينچ) به ترتيب براي برداشت مجدد زمين هاي كوچك در نظر گرفته شده است.

برای خاکهای ریز بافت (خاک رس) در مناطق خاکی قهوه ای و تیره ، خاک مرطوب به عمق 55 سانتی متر (22 اینچ) و 50 سانتی متر (20 اینچ) به منظور برداشت مجدد مناسب در نظر گرفته می شود.

هنگامی که رطوبت خاک از این سطح فراتر رود ، نرخ بالاتر ازت به طور کلی بازده اقتصادی خواهد داد. اگر کل منطقه ریشه زایی (90-120 سانتی متر) (35-47 اینچ) مرطوب باشد ، نرخ هایی که معمولاً توصیه می شود دو برابر بیشتر است.

خطر آسیب یا عدم موفقیت محصولات زراعی در مزارع مستعد کم آب یا سیلاب بیشتر است. در صورت عدم تأمین زهکشی کافی ، کاربرد بهترین کود برای رشد گندم ازت پایین در این زمینه ها توصیه می شود.

خرید و فروش کود مایع گندم

اگرچه محصولات زراعی خوب بارور شده معمولاً در برابر آب بیشتری مقاومت می كنند ، اگر آب بیش از 2 یا 3 روز در اثر شرایط اشباع باقی بماند ، ممکن است آسیب قابل توجهی به محصول یا خرابی کامل منجر شود.

خاکهای درشت بافت دار با جداول آب عمیق تر از 1.2 تا 1.8 متر (4 تا 6 فوت) در زیر سطح غالباً خشکی هستند. پتانسیل عملکرد تا حد زیادی به دلیل عدم رطوبت محدود می شود. میزان بالای کودهای ازت در این خاک ها به طور کلی توصیه نمی شود.

خرید بهترین کود گندم
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *