انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟ کاکتوس ها گیاهانی سیخ دار از خانواده ساکولنت ها هستند که از نظر ظاهر و نحوه نگهداری مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته اند. در ابتدا باید بگوییم کاکتوس ها فقط تیغه ای هستند و هر گیاه گوشتی دیگری از خانواده ساکولنت که تیغه نداشته باشد به اشتباه کاکتوس بدون تیغه نامیده می شود. در واقع باید بگوییم که مشخصه اصلی کاکتوس ها وجود تیغه در بدن آنهاست.  در ادامه با برخی گونه های کاکتوس بدون تیغ آشنا می‌شویم.

کاکتوس هاورتیا

هاورثیا یا گورخر هاورثیا یکی از کاکتوس های معروف است که با نام علمی haworthia fasciata نیز شناخته می شود. این گیاه حدود 20 سانتی متر ارتفاع دارد و به همین دلیل در بین ساکولنت های کوچک قرار می گیرد. برگ های زیبا و سفت گیاه با وجود راه راه های سفید ظاهر آن را متفاوت می کند. به همین دلیل بسیاری از افراد هنگام انتخاب کاکتوس بدون تیغ ​​به سراغ گیاه هاورثیا می روند.

انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟کاکتوس یشمی

 گیاه یشم یکی دیگر از انواع کاکتوس های بدون تیغ ​​یا بهتر است بگوییم ساکولنت های بدون تیغه که می توانیم آن را معرفی کنیم گیاه یشم است. این گیاه ساقه ای ضخیم و چوبی دارد و برگ های آن بیضی شکل است. معمولاً از گیاه یشم می توان به عنوان یک گیاه آپارتمانی تزئینی استفاده کرد. نگهداری از این گیاه بسیار آسان است و به همین دلیل اغلب به عنوان انتخاب اکثر افراد به حساب می آید.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی چیست و چه کاربردی دارد؟

کاکتوس آفریقایی

 سرخوشی Euphorbia گیاهی است که اغلب به عنوان کاکتوس آفریقایی شناخته می شود. این گیاه گونه های مختلفی دارد و می توان از آن به عنوان گیاه زینتی استفاده کرد. Euphorbia نوع دیگری از کاکتوس های بدون تیغه است. نکته جالب در مورد این گیاه وجود برگ است. کاکتوس‌ها اغلب بدون برگ هستند، اما این گیاه دارای برگ‌های زیبا و شفافی است که همین امر باعث تمایز Euphorbia از سایر کاکتوس‌ها می‌شود.

انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟ کاکتوس مرغ

 کاکتوس مرغ که به آن گیاه پای عروس نیز می گویند یکی از گیاهان کوچکی است که به دلیل نگهداری ساده و فضای کمی که اشغال می کند توجه افراد را به خود جلب می کند. این مورد یکی از انواع کاکتوس های بدون تیغه است که در برابر خشکی مقاوم بوده و سال ها زنده می مانند.

کاکتوس کریسمس

 گیاه کاکتوس کریسمس با نام علمی Schlumbergera truncate یکی از گیاهان گلدار است که به دلیل وجود ساقه ها و گل های تازه با رنگ های قرمز، بنفش، زرد و سفید بسیار محبوب است. شرایط نگهداری کاکتوس کریسمس نور: این گیاه به نور فیلتر شده زیادی نیاز دارد. به همین دلیل نباید گیاه خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. آبیاری: بهتر است در زمانی که گیاه در حال رشد است، خاک را مرطوب نگه دارید، اما از مرطوب شدن بیش از حد گیاه خودداری کنید. بعد از اینکه گیاه شما گل داد، می توانید مقدار آبیاری را قبل از رشد مجدد گیاه در بهار کمی کاهش دهید. خاک: خاک مناسب این گیاه باید تخلخل بالایی داشته باشد. به همین دلیل ترکیب ماسه و پیت ماس ​​یا کوکوپیت را توصیه می کنیم.

انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟کاکتوس گورو

 یک ساکولنت زیبا گیاه گورو یا کاکتوس گورو یکی دیگر از ساکولنت های بدون تیغ ​​است که به دلیل ظاهر زیبا و متفاوت بسیار جذاب است. نام علمی این گیاه Senecio rowleyanus است و از گیاهان آبدار محسوب می شود. ساکولنت تا 2 متر رشد می کند و به اشکال مختلفی مانند دانه های تسبیح، بیضی و … دیده می شود. شرایط نگهداری ساکولنت ها نور: این گیاه به نور غیرمستقیم زیادی نیاز دارد و باید حداقل 4 ساعت در روز در چنین نوری بماند. با این حال، می توان انتظار داشت که یک ساکولنت ساکولنت در سایه روشن به خوبی رشد کند. آبیاری: می توانید هفته ای دو بار در بهار و تابستان و هر سه تا چهار هفته یک بار در فصول سرد مانند زمستان به گیاه خود آبیاری کنید.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

فقط مطمئن شوید که بین هر آبیاری خاک گیاه شما باید کاملا خشک باشد. به یاد داشته باشید که گلدان شما باید دارای سوراخ زهکشی باشد تا از پوسیدگی ریشه ها جلوگیری شود. خاک: گیاه گورو به خاک سبک، غنی و قلیایی نیاز دارد و همچنین دارای درصد بالایی ماسه است.

در این مقاله به موضوع انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟ پرداختیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله به خوبی با انواع این گیاهان زیبا آشنایی پیدا کرده باشید.

انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *