بهترین کود برای صیفی جات

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود برای صیفی جات : انتخاب کود برای باغ سبزیجات شما : با رشد سبزیجات باغی ، آنها تحت یک فرآیند فشرده قرار می گیرند که مواد مغذی را از خاک خارج می کند. اضافه کردن کود خاک را به شکل بهینه برای تغذیه باغ شما نگه می دارد. انتخاب نوع مناسب کود و افزودن مقدار مناسب به خاک و گیاهانی که در آن رشد می کنند بستگی دارد. آزمایش خاک یک روش عالی برای دانستن چیزهایی است که می توان اضافه کرد.

کود 5-10-5 حاوی 5 درصد نیتروژن ، 10 درصد فسفات و 5 درصد پتاسیم است و به آن کود کامل گفته می شود زیرا حاوی مقداری از هر نوع ماده مغذی است. در مقابل ، وعده غذایی استخوان پوسیده منبع خوبی از فسفات است اما هیچ پتاسیمی در اختیار شما قرار نمی دهد.

بهترین کود برای صیفی جات

حالا که اعداد را می فهمید ، باید بین کودهای آلی و شیمیایی را انتخاب کنید.

کودهای آلی

بیشتر باغبانان منزل می توانند با استفاده از اصول ارگانیک ، باغی کاملاً زیبا تولید کنند. کودهای آلی – کود حیوانی و سبز ، وعده غذایی ، امولسیون ماهی ، کنجاله پنبه ، گرد و غبار گرانیت و فسفات سنگ – چندین مزیت دارند:

بسیاری از کودهای آلی ، مواد آلی را در خاک شما بهبود می بخشند ، ساختار آن را بهبود می بخشند ، میکروب های خاک را تغذیه می کنند ، با بیماری های قارچی و باکتریایی مبارزه می کنند و ریز مغذی ها را نیز کمک می کنند.

بیشتر کودهای ارگانیک رژیم غذایی آهسته اما پایدار را برای گیاهان تأمین می کنند.

کودهای کامل ارگانیک ، مانند 5-5-5 ، اکنون به طور گسترده تری در دسترس هستند و غلظت بیشتری از مواد مغذی نسبت به گذشته دارند و آنها را به عنوان جایگزین های آسان برای کودهای شیمیایی تبدیل می کنند.

برخی از کودهای آلی مانند کودهای کود و کمپوست ، انبوه هستند و نگهداری و حمل آنها دشوار است.

بهترین کود برای صیفی جات : رها شدن آهسته آنها از مواد مغذی ، در بعضی موارد وابسته به عمل میکروارگانیسم های خاک ، در صورت نیاز به مواد مغذی کافی ، برای رفع وضعیت وخیم ممکن است طول بکشد.

بهترین کود برای صیفی جاتبسیاری از کودهای آلی از لحاظ مواد مغذی از معادل مواد شیمیایی آنها پایین تر هستند و بسته به آب و هوا و شرایطی که کودهای تولید شده ممکن است محتویات آن متفاوت باشد. بنابراین شما ممکن است دقیقاً مطمئن نباشید که چقدر می توانید باغ خود را بگذارید.

کودهای شیمیایی مخصوص صیفی جات

بهترین کود برای صیفی جات : کودهای شیمیایی برای صیفی جات یا کود انجیر به صورت مصنوعی تولید می شوند. آنها شامل عناصر مانند نیترات سدیم ، کلرید پتاسیم و سوپر فسفات هستند. کودهای شیمیایی به شکل مایع ، دانه ای ، پودری یا گلوله ای تولید می شوند. با استفاده از کود مایع می توانید هنگام آب دادن با یک قوطی آبیاری کوددهی کنید. یا می توانید مقداری کود دانه ای را در اطراف هر گیاه بپاشید.

کودهای شیمیایی ماده آلی را به خاک شما اضافه نمی کنند و هیچ چیزی در بهبود ساختار خاک ندارند: در حقیقت ، برخی تحقیقات نشان می دهند که کودهای شیمیایی در واقع به میکروارگانیسم های موجود در خاک آسیب می رسانند و باعث می شوند خاک کمتر از رشد بلند مدت گیاه حمایت کند.

کودهای شیمیایی متمرکز و سریع عمل می کنند ، اما فایده ای برای دراز مدت خاک شما ندارند: این مانند مصرف یک ویتامین در مقابل خوردن یک وعده غذایی مناسب است.

بهترین کود برای صیفی جاتبهترین کود برای صیفی جات : تولید کودهای شیمیایی به مقادیر زیادی انرژی نیاز دارد ، که معمولاً توسط منابع غیرقابل تجویز تأمین می شود: این استفاده گسترده از انرژی باعث افزایش آلودگی ، گرم شدن کره زمین و رد پای کربن ما می شود. حتی اگر برخی کودهای ارگانیک تجاری مانند سنگ فسفات سنگ و ماسه سبز نیز تولید می شوند و به ورودی انرژی نیاز دارند ، باغداران خانگی می توانند در عوض از کمپوست و کودهای محلی برای تهیه مواد مغذی مورد نیاز باغ خود استفاده کنند.

شما به اتاق زیادی احتیاج دارید وقتی سبزیجات مخصوص مانند خیار ، خربزه ، کدو و کدو تنبل را پرورش می دهید. آیا فضای رو به رشد برای تمیز کردن سبزیجات ندارید؟ بدون نگرانی؛ شما می توانید انواع کوچکتر ، بوته ای (خنک کننده) برخی از این گیاهان را کاشت کنید.

سبزیجات متعلق به خانواده گیاهان است. همه آنها گرما را دوست دارند. ساقه های بلند را رشد دهید. گلهای نر و ماده جداگانه ای را در همان گیاه داشته باشید. میوه های زیادی تولید کنید. و اتاق زیادی را در باغ بگیرید.

بهترین کود برای صیفی جاتبهترین کود برای صیفی جات : ابتدا یک منطقه آفتاب گیر از باغ خود را انتخاب کنید. بذرها را به عمق 1 سانتیمتر در عمق خاک گیاه بکارید و آنها را در فضای مناسب قرار دهید تا جایی برای تجمع آنها فراهم شود. برای انواع تاکستان ، تپه های گیاهی حداقل 6 تا 10 متر از یکدیگر فاصله دارند. برای انواع بوش ، بذر گیاه را حدود 2 تا 4 پا از هم جدا کنید.

در اینجا چند نکته در حال رشد دیگر آورده برای  شده است:

کود دهی: به هر بستر کاشت یک لایه 3- تا 4 سانتی متری کمپوست اضافه کنید. برای افزایش بار دهی ، بعد از شروع به کار تاکستان ، یک سس جانبی 5-5-5 کود اضافه کنید.

آب: برای به دست آوردن محصولات زراعی انگور با بهترین اندازه و بهترین مزه ، به گیاهان خود آب کافی بدهید. قاعده کلی آب دادن به طوری که خاک مرطوب 6 سانتی متر عمق داشته باشد.

سبزیجات گردنی گرده افشانی دستی

گرده افشانی مناسب یک کلید برای رشد محصولات خانوادگی خیار است. گرده افشانی ضعیف می تواند مشکلاتی ایجاد کند. به عنوان مثال: کدو سبز قبل از شروع رشد ، پوسیدگی می کند ، میوه های کمی در گیاهان کدو حلوایی و میوه های خیار اشتباه ایجاد می کنند.

بهترین کود برای صیفی جاتبرای اطمینان از عملکرد فراوان محصول ، گیاهان را با دست گرده افشانی کنید. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

گلهای نر و ماده را مشخص کنید.

قبل از ظهر روز صبح که گل نر باز شد ، گل نر را انتخاب کرده و گلبرگها را بیرون بیاورید تا استمن که حاوی گرده زرد است ، آشکار شود.

لکه ها را در داخل یک گل ماده که تازه باز شده است بپیچانید. با استفاده از همان گل نر ، با گلهای ماده دیگر تکرار کنید.

دشمنانی که سبزیجات را هدف قرار می دهند

در اینجا چند بیماری و آفات وجود دارد که عاشق برداشت های انگور هستند:

آنتراکنوز: این قارچ عاشق خیار ، مشکلون و هندوانه است. در طی شرایط گرم و مرطوب ، برگ ها لکه های دایره ای زرد یا سیاه ایجاد می کنند و میوه ها دارای لکه های فرو رفته با مرزهای تاریک می شوند. گیاهان فضایی چند پا دورتر از حد طبیعی قرار دارند تا برگها به سرعت خشک شوند. برگها و میوه های آلوده شده را نابود کرده و سالانه محصولات خود را بچرخانید.

پژمردگی باکتریایی: علائم مطمئنی از این بیماری گیاهانی است که به خوبی سیراب می شوند و در طول روز پژمرده می شوند اما در شب بهبود می یابند. سرانجام ، گیاهان پژمرده می میرند. برای کنترل این بیماری ، انواع گیاهان مقاوم در برابر گیاه را کنترل کرده و سوسک خیار را کنترل کنید که پژمردگی باکتری ها در باغ شما وجود دارد.

کود با ارزش برای صیفی جات سوسک خیار: این سوسک بالغ به طول 1/4 سانتی متر ، زرد و سیاه و راه راه (یا لکه دار) از همه محصولات زراعی خانوادگی خیار تغذیه می کند. بزرگسالان برگ می خورند و لاروها از ریشه تغذیه می کنند. برای کنترل سوسک های خیار ، گیاهان جوان را با پوشش سطر شناور بپوشانید یا یک اسپری گیاه شناسی مانند پیرترین را روی سوسک های بالغ بمالید.

اشکال کدو حلوایی : این اشکالات به طول 1/2 سانتی متر ، قهوه ای یا خاکستری به کدو تنبل و کدو تنبل ها در اواخر فصل رشد حمله می کنند. آنها می توانند به سرعت گیاهان شما را شیرین کنند. برای کنترل این آفات ، توده های تخم مرغ قهوه ای مایل به قرمز را در قسمت زیرین برگها خرد کنید. همچنین ، محصولات زراعی را بچرخانید و زباله های گیاهی را در پاییز پاک کنید که در آن اشکالات کدو حلوایی وجود دارد.

حبه انگور کدو: در اوایل تابستان ، پروانه های بالغ تخم ها را روی ساقه کدو یا کدو تنبل می گذارند. پس از تخم گذاری تخم ها ، کاترپیلارهای سفید درون ساقه گیاهان تونل می شوند. آنها می توانند باعث شوند تا انگورهای آبدار در طی روز پژمرده شده و درنهایت بمیرند. به دنبال سوراخ های ورودی و مواد خاکی مانند خاک اره در پایه گیاهان خود باشید.

چگونه گوجه فرنگی را پرورش دهیم

گوجه فرنگی به یک فصل رشد طولانی نیاز دارد ، بنابراین بهترین شرط های شما خرید گیاهان یا شروع بذر در منزل 4 تا 6 هفته قبل از آخرین تاریخ یخبندان است. در هر صورت ، شما می خواهید پس از گذشت خطر خطر یخ زدگی ، یک پیوند 6-6 تا 10 سانتی متری بلند آماده برای رفتن به باغچه را ببینید.

کود شیمیایی صیفی جات گوجه فرنگی کاشت ، ترشح کردن و هرس کردن

برای به دست آوردن بهترین گوجه فرنگی یا کود فلفل ، باید به درستی کاشت کنید ، میوه ها را از زمین دور نگه دارید و آنها را هرس کنید.

در اینجا مراحل اساسی برای کاشت گیاهان گوجه فرنگی آورده شده است:

دو برابر قطر و عمق توپ ریشه گوجه فرنگی را سوراخ کنید.

یک مشت کوچک کود آلی یا کمپوست کوچک برای همه منظوره را درون سوراخ قرار دهید.

پیوند گوجه فرنگی را تا دو برگ برتر برگ آن کاشت کنید.

بنابراین به زودی پس از پیوند ، باید تصمیم بگیرید که از کدام روش ترسناک استفاده کنید:

پوسته پوسته شدن: یک چوب چوبی یا فلزی را در زمین کنار پیوند گوجه فرنگی بکشید. تنه اصلی گوجه فرنگی را به قسمت اتصال پلاستیک بچسبانید.

بسته بندی: یک قفس فلزی سه حلقه ای را در خاک اطراف پیوند گوجه فرنگی قرار دهید. شاخه ها را در داخل قفس نگه دارید با رشد گیاه.

مبانی باروری برای صیفی جات

بهترین کود برای صیفی جات : گیاهان با استفاده از انرژی خورشید همراه با مواد مغذی گرفته شده از خاک رشد می کنند. از آنجا که ماده آلی موجود در خاک مواد مغذی مانند یک اسفنج را نگه می دارد تا زمانی که به گیاهان احتیاج پیدا کند ، خاک حاصلخیز ، به خوبی زهکشی شده و به طور مرتب با کمپوست غنی می شود و   غالباً دارای معقول مواد مغذی گیاه است. هرچند اصلاح نشده ، خاک تازه کشت شده معمولاً از نظر مواد آلی کم است ، بنابراین از نظر مواد مغذی نیز کم است.

بهترین کود برای صیفی جات همه گیاهان خوراکی برخی از مواد مغذی را از خاک خارج می کنند و برخی نیز دارای اشتهای عظیمی هستند که به سرعت کود را از بین می برند (و سپس محصول ضعیفی را تولید می کنند) بدون کمک کود. باروری به ویژه در اوایل گیاهان مفید است که گیاهان در حال رشد سریع و جدید هستند. می توانید کود معدنی آزاد شده گوجه فرنگی ، میوه و سبزیجات گیاهی را درون سوراخ های کاشت فردی مخلوط کنید ، آنرا درون فرش ها کار کرده یا از چنگال چرخشی برای مخلوط کردن آن در تختخواب استفاده کنید. یا ، شما می توانید کود مایع مانند گوجه فرنگی ، میوه و سبزیجات مواد غذایی گیاه را بکارید ، در همان زمان که گیاهان خود را نیز آب می کنید. هر نوع غذای گیاهی که انتخاب می کنید ، حتماً برچسب را برای راهنمایی بخوانید.

همیشه  هنگام تصمیم گیری در مورد میزان استفاده ، از نرخ های داده شده در برچسب کود پیروی  کنید. کود خیلی زیاد می تواند از خیلی کم هم بدتر باشد! گیاهان سرخ شده غالباً بسیار زیاد رشد می کنند ، اما در اواخر فصل دارای یک محصول سبک هستند.

پعلاوه بر تغذیه گیاهان ، مهم است که به آنها محیط خاک باکیفیت داده شود – کود و خاک در کنار هم کار کنند تا بتوانند آنچه را که برای رشد بزرگ در باغ شما تهیه می شود و محصول خوبی حاصل کنند ، در اختیار باغ خود قرار دهند. هنگام کاشت در داخل زمین ، خاک موجود خود را با مخلوط کردن در یک لایه از خاک مخصوص باغ گیاهان و گیاهان معجزه کنید . اگر در ظروف رشد می کنید ، آنها را با مخلوط سبک تر ، شفاف پر کنید .

فیدرهای سنگین:

کود خوب صیفی جات چیست؟ بهترین کود برای صیفی جات : اینها اغلب گیاهان بسیار مولد هستند ، بنابراین چند دقیقه که قبل از آماده سازی گیاهان مخلوط کود می کنید ، به خوبی سپری می شود. فقط با وارد کردن بیش از حد کار نکنید! گیاهان اغلب در هوای خنک بهاری به آرامی رشد می کنند ، بنابراین تا زمانی که هوا گرم نشود ، تأثیرات تغذیه را مشاهده نخواهید کرد. برخی از فیدرهای سنگین نیز بعداً در فصل دوم به کمکهای دوم پاسخ می دهند (دوباره دستورالعمل های بسته را دنبال کنید) و همه انواع از برنامه های منظم مواد غذایی گیاهی مایع بهره مند می شوند.

 • کلم بروکلی
 • جوانه بروکسل
 • کلم
 • طالبی
 • گل کلم
 • ذرت
 • خیارها
 • بادمجان
 • پیازها
 • فلفل
 • ریواس
 • اسکواش
 • گوجه فرنگیها
 • هندوانه

کود دهی گیاهانی مانند این گوجه فرنگی ها را با مقدار زیادی ازت مورد نیاز زیادی فراهم می کند.

 انواع کود برای صیفی جاتمخلوط کود در حفره های کاشت همانطور که گوجه فرنگی ها و سایر غذاهای سنگین را تعیین می کنید به اطمینان حاصل می کند که گیاهان در هر مرحله از رشد مواد مغذی مورد نیاز خود را پیدا کنند.

فیدرهای متوسط

بهترین کود برای صیفی جات : این غالباً بیش از آنکه کود لازم داشته باشد به زهکشی و مالچ نگهدارنده نیاز دارند. در هنگام تهیه خاک چغندر ، هویج و سایر محصولات ریشه از استفاده از کودهای آلی که در درجه اول از کود فرآوری شده ساخته می شود ، خودداری کنید. کود کود می تواند در لکه های پوسته پوسته شده بر روی پوست سیب زمینی و ریشه های چنگال موجود در هویج و جعفری کمک کند. فیدرهای متوسط ​​همه به خوبی به غذاهای مایع گیاهی پاسخ می دهند.

 • چغندر
 • هویج
 • بامیه
 • لوبیا
 • سیب زمینیها
 • سیب زمینی های شیرین
 • فیدر های سبک

این غالباً از مقدار کمی کود استارت بهره مند می شوند اما در خاک که با کمپوست غنی شده است ، به تغذیه اضافی احتیاج ندارند.

 • لوبیای بوش
 • سبزی خردل
 • نخود فرنگی
 • نخود فرنگی جنوبی
 • شلغم

رایج ترین توصیه ها در مورد نیتروژن و فسفر در صیفی جات

فروش کود با کیفیت صیفی جاتمقادیر زیاد نیتروژن می تواند تولید و کیفیت را کاهش داده و مشکلات حشرات و بیماری ها را افزایش دهد.

استفاده از فسفر در هنگام عدم نیاز می تواند باعث افزایش کلروز شود.

مقدار و نوع کود سبزیجات باید براساس آزمایش خاک انجام شود.

مواد مغذی کود مورد نیاز سبزیجات در بیشترین مقدار شامل نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) است. سایر مواد مغذی از جمله آهن ، مس ، منگنز و روی به مقدار بسیار کمتری مورد نیاز هستند. به استثنای نیتروژن و فسفر ، بیشتر این مواد مغذی به احتمال زیاد در مقادیر کافی یا حتی بیش از حد در خاک موجود هستند. افزودن مواد مغذی مورد نیاز بدن می تواند باعث کمبود سایر مواد مغذی شود و می تواند باعث عدم تعادل مواد مغذی شود. هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که خاک شما واقعاً به چه چیزهایی نیاز دارد بدون مراجعه به آزمایش خاک که توسط آزمایشگاه تحلیلی انجام می شود.

توصیه رایج سبزیجات مانند کود سیب زمینی این است که در هر 100 متر ردیف ، 1 کیلو گرم کود 10-10-10 یا 2 کیلو گرم کود 5-10-5 (یا 5-10-10) استفاده کنید. عدد اول درصد از نظر وزن نیتروژن ، دومین درصد از نظر وزن فسفر و عدد سوم درصد وزن پتاسیم در محصول کود است. بنابراین ، 100 کیلو گرم از کود 5-10-10 حاوی 5 کیلو گرم ازت ، 10 کیلو گرم فسفر و 10 کیلو گرم پتاسیم است. همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، استفاده از مواد مغذی مورد نیاز نمی تواند باعث سبزیجات در حال رشد شود.

کود با کیفیت صیفی جات بهترین کود برای صیفی جات : هنگامی که مقدار بیشتری ازت ازت برای محصولات میوه مانند گوجه فرنگی و کدو استفاده می شود ، معمولاً داشتن همه انگور و میوه وجود ندارد. با وجود ذرت ، عدم استفاده از کود نیتروژن در هنگام شروع کار ذوب ذرت می تواند منجر به تولید ضعیف گوش شود. هنگامی که مقادیر بیش از حد نیتروژن روی محصولات ریشه ای مانند شلغم ، هویج و جعفری استفاده می شود ، ممکن است به بسیاری از برگ ها و ریشه های کوچک برسید.

هنگامی که فسفر استفاده می شود اما مورد نیاز نیست ، می تواند قارچ های میکرووریزی سازنده مورد نیاز گیاه را از بین ببرد و توانایی سبزیجات در جذب آهن و سایر ریز مغذی ها را کاهش دهد. فسفر اضافی خاک همچنین توانایی گیاه را در تولید فیتوکلات ها ، مولکول های آلی تولید شده توسط ریشه ها برای افزایش جذب آهن آن ، خاموش می کند.

قبل از استفاده از هر محصول کودی ، یک نمونه خاک جمع آوری کرده و برای آزمایش به آزمایشگاه آزمایش خاک در دانشگاه ایالتی کلرادو یا آزمایشگاه تحلیلی دیگری ارسال کنید. اگر کمپوست را اضافه کرده اید ، نمونه خاک را بعد از اینکه کمپوست کاملاً درون خاک کار کرد ، جمع آوری کنید. توصیه می شود کمپوست بعد از دریافت نتایج آزمایش اضافه شود. آزمایشات خاک می تواند کمتر از 25 دلار قیمت داشته باشد و نباید از آنها غافل شد. آزمایش خاک شما در یک چرخه سه تا چهار ساله معمولاً کافی است.

 انواع کود برای صیفی جاتپارامترهای آزمایش خاک اطلاعاتی در مورد چه نوع کمپوست اضافه می کنند. به عنوان مثال ، خاک متأثر از نمک ممکن است به افزودن کم کمپوست نمک یا مواد آلی مانند خزه ذغال سنگ نارس باشد.

اگر آزمایش خاک در خاک باغچه خود انجام نداده اید اما هنوز می خواهید بارور شوید ، مقادیر کمی از کود نیتروژن را در طول فصل رشد چندین بار بمالید. قبل از کاشت ، کود را بر روی منطقه در حال رشد پهن کنید و آن را با یک روتاتیلر ، بیل یا باغچهپ داخل خاک قرار دهید. برای این برنامه حداکثر 1/2 کیلو گرم ازت به ازای هر 1000 متر مربع استفاده کنید. این کود فقط باید حاوی نیتروژن باشد و فسفر ، پتاسیم و سایر مواد مغذی دارای حداقل یا حداقل مواد غذایی نباشد.

در صورت استفاده از سولفات آمونیوم (20-0-0 ~) ، دو و نیم (2/2/2 کیلو گرم) از این کود را در هر هزار متر مربع از باغ استفاده کنید. در صورت استفاده از وعده های غذایی خونی (15-1-1 کیلو گرم) ، از هر محصول 3/3 کیلو گرم از این محصول در هر هزار متر مربع استفاده کنید. برای کمک به انتقال کود کود به خاک ، منطقه بارور شده را آب کنید. از اعمال کود خشک روی شاخ و برگها خودداری کنید زیرا ممکن است سوزش ایجاد شود.

گاهی اوقات در طول فصل رشد ، یعنی هر چهار تا شش هفته ، کود نیتروژن مانند سولفات آمونیوم (20-0-0) یا آرد خون (15-1-1) را با سرعت بیش از 1 کیلو گرم نیتروژن اعمال کنید. در هر 100 پا خطی ردیف.

با تقسیم کیلو گرم N مورد نیاز درصد N در محصول ، مقدار محصول کود مورد نیاز را محاسبه کنید.

به عنوان مثال ، اگر برای یک منطقه معین به یک نیم کیلو گرم ازت نیاز دارید و از خون خون استفاده می کنید (15-1-1) ، مقدار 5.5 (= یک نیم کیلو گرم) را با 15/0 تقسیم کنید (درصد N در محصول) . این به شما می گوید 3.33 کیلو گرم از خون برای استفاده یك نیم کیلو گرم ازت مورد نیاز است.

هنگامی که گزارش آزمایش خاک در منطقه باغ خود دارید ، از نمودارهای زیر برای تعیین میزان مواد مغذی موردنیاز برای اضافه کردن استفاده کنید.

کود نباتی در بهترین کود برای صیفی جات

قبل از اینکه در مورد کودهای گیاهی صحبت کنیم ، به خصوص اگر شما تازه در حال رشد سبزیجات هستید و فقط نمی توانید صبر کنید تا شروع شود ، قبل از شروع صحیح شروع به استراحت کنید و کاشت را شروع کنید.

احتمالاً قبلاً تصمیم گرفته اید که می خواهید رشد سبزیجات را شروع کنید و برای بیشتر باغبانان مبتدی که معمولاً گوجه فرنگی هستند .

باشه … اشتباهم را ثابت کنید ، تصمیم گرفتید نخود ، فلفل یا سایر سبزیجات عالی را رشد دهید. خوب … هرچه سبزی از انتخاب شما باشد ، می خواهم یک جمله قدیمی را نقل کنم. “اگر خاک را تغذیه می کنید ، خاک گیاهان را تغذیه می کند.” و برای آن … شما به یک کود معدنی و خاک گیاه نیاز دارید.

این جایی است که ما قبل از عجله ترمزهای خود را برای خرید سبزیجات مورد علاقه خود ، حفر سوراخ ، گیاه آماده می کنیم و در انتظار انتظار سبزیجات خود برای انجام یک “عمل ساقه جک در لوبیا” هستیم.

نگاهی دقیق به خاک بیندازید

بنابراین خاک چگونه به نظر می رسد؟ آیا قبلاً چیزی رشد داده اید؟ آیا برای گیاهان گیاهی شما ماده مغذی دارد؟ پارسال از کودهای گیاهی استفاده کردید؟

چطور می توانید در کجا کاشت کنید؟ آیا گیاهان سبزی شما به اندازه کافی نور خورشید را دریافت می کنند؟

صبر کن! فرار نکنید و تسلیم نشوید. جواب دادن به این سؤالها دشوار نخواهد بود ، همانطور که با ادامه کار متوجه می شوید. بنابراین در ادامه بخوانید ، شما گیاهان دوست دارند شما را دوست داشته باشند.

قبل از رسیدن به خاک ، مکان از اهمیت بالایی برخوردار است ، بنابراین مطمئن شوید که منطقه مورد نظر شما حداقل شش ساعت از نور خورشید روزانه را دریافت می کند.

برای کسانی از شما که می گویند “برای من مشکلی نیست ، من سال گذشته از این نقطه استفاده کردم و برداشت سبزیجات خوبی داشتم.” برای شما خوب است ، اما امسال چطور؟ آیا خاک هنوز از مواد مغذی کافی که گیاهان شما نیاز دارند برخوردار است؟

ما هرگز به سختی فکر نمی کنیم ، اما خاک شما واقعاً مورد توجه گیاهان شما قرار می گیرد. با رشد گیاهان گیاهان ، هنگام برداشت محصولات زراعی مانند کود پیاز ، شستشو ، فرسایش خاک و همچنین مقدار مواد مغذی گیاهان از خاک ، خاک رنج می برد.

خاک مناسب برای رشد به نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم احتیاج ندارد و خیلی اسیدی یا خیلی قلیایی نیست. اگر خاک بیش از حد اسیدی باشد ، سطح pH برابر 5.8 یا پایین تر خواهد بود. اگر خیلی قلیایی باشد ، pH 7.2 یا بالاتر خواهد بود. اگر مطمئن نیستید که شرایط خاک شما بیشتر مردم نیستند ، اکنون زمان آن است که وضعیت خاکهای شما را بررسی کنید.

کیت تست  pH خاک

بهترین کود برای صیفی جات : بنابراین این دقیقاً به چه معنی است؟ ساده! با اندازه گیری تقریباً 0 یا نزدیک به 14 ، گیاهان سبزیجات شما را دوست ندارند و شما یک باغبان خوشبخت نخواهید بود. بنابراین برای اینکه شما و گیاهان خود را خوشحال کنید ، یک سطح pH را در وسط صفر تا چهارده جایی در اطراف هفت قرار دهید که بدان معنی است که خاک شما به طور متوسط ​​خنثی خواهد بود.

اکثر این کیت های آزمایش خاک ، “به طور متوسط” سطح متوسط ​​خواندن را ارائه می دهند زیرا شرایط خاک از محل به مکان و حالت دیگر به حالت متفاوت است.

گزینه دیگر و موردی که من برای صحت کامل پیشنهاد می کنم تهیه نمونه خاک و ارسال آن برای آزمایش به آزمایشگاه خاک است. در حالی که در آن هستید ، نوع سبزیجات مورد نظر خود را برای رشد ذکر کنید و معمولاً آنها به شما توصیه کود و سایر اصلاحات مورد نیاز خاک خود را ارائه می دهند. هزینه کمی برای پوشش آزمایشات آزمایشگاهی وجود دارد اما اطلاعات دقیقی درباره خاک خود دریافت خواهید کرد. با بخش کشاورزی دولت محلی خود یا بخش کشاورزی در دانشگاهی در نزدیکی خود بررسی کنید تا دریابید که چگونه می توانید در مورد ارسال نمونه برای تجزیه و تحلیل بروید.

بهترین کود گیاهی در بهترین کود برای صیفی جات | کلم | کاهو

به نظر می رسد که ما در مورد خاک باغ (بعضی از بخش های مختلف) زمین خوبی را پوشانده ایم و اکنون سرانجام می توانیم در مورد کودهای گیاهی صحبت کنیم.

فروش کود با کیفیت صیفی جاتاگر سرانجام با باغبانان سبزیجات جمع شوید ، صحبت در مورد بهترین کودهای گیاهی برای باغ شما مشخص می شود؟

به نظر می رسد به صورت جداگانه ، همه کمی از آن هستند

متخصص در مورد بهترین کود گیاهی برای استفاده چیست.

این نوع یادآوری من را به یاد مادر شنیده در یک رژه می اندازد. “ببین! جانی من است

فقط پسر در مرحله و همه افراد دیگر نیستند. “و بنابراین بحث باغبان بدون نتیجه مشخص ادامه می یابد. دلیل این است که نتیجه مشخصی وجود ندارد یا کود سبزی صحیح یا غلط وجود ندارد. این امر به آنچه برای شما و شخصی بهتر است تبدیل می شود.

اصولاً دو دسته کود وجود دارد. آنها شامل کود گیاهی آلی و کود مصنوعی (شیمیایی) گیاهان  شما واقعاً اهمیتی ندارند که شما انتخاب کنید زیرا هر دو نوع کود گیاهی مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را به شما ارائه می دهد.

خوب ، این ساده بود ، در اینجا ما یک مقاله کامل در مورد بهترین کود گیاهی برای استفاده داریم و آن را در پاراگراف بالا خلاصه کردیم. دوباره این کار را تکرار می کنم ، “گیاهان سبزیجات شما واقعاً اهمیتی نمی دهند که کدام دسته را انتخاب کنید زیرا هر دو نوع کود گیاهی به گیاهان شما مواد مغذی مورد نیاز خود را ارائه می دهد.”

بنابراین چه تفاوتی بین کود گیاهی آلی و کود شیمیایی وجود دارد؟

کود گیاهی آلی در بهترین کود برای صیفی جات

دلیل اصلی برای انتخاب کود گیاهی ارگانیک این است که خاک شما را برای حمل و نقل طولانی تر کند. هنگامی که در خاک شما مخلوط می شود ، مواد آلی زیادی به آن اضافه می شود و باعث می شود خاک سست شود ، غنی از اکسیژن باشد و رطوبت ، عناصر کمیاب و مواد مغذی بیشتری را حفظ کند.

کود آلی همچنین به ارگانیسم های میکروبی امکان تولید و افزایش باروری خاک را می دهد که به نوبه خود باعث تقویت سیستم ریشه گیاه سالم تر می شود. به طور کلی ، کودهای ارگانیک مواد مغذی را طی مدت طولانی آزاد می کنند و خاک شما سالم و دوستدار گیاه خواهد بود.

هنگام کاشت از کود تازه یا به نام سبز استفاده نکنید زیرا معمولاً حاوی باکتری ها و ارگانیسم های ایجاد کننده بیماری است. با این وجود می توانید پس از برداشت سال گذشته آن را در خاک خود بمالید تا در ماه های زمستان به او فرصت دهید تا برای کاشت سال آینده خراب شود. از طرف دیگر استفاده از کودهای ارگانیک که از طریق یک باغچه خریداری می شود ، مناسب است زیرا در حال حاضر از بین رفته و آماده استفاده است.

کود با کیفیت صیفی جات ضرر اصلی کود آلی این است که چه مدت طول می کشد تا خاک شما غنی شود. از آنجا که ارگانیک است ، مانند «مادر طبیعت» ، کار به زمان زیادی نیاز دارد. کمی برنامه ریزی در پیش رو به راحتی از این ضرر مراقبت می کند. اگر سال گذشته محصولاتی را کاشتید ، پس از برداشت محصول ، کود جدید را مخلوط کنید. این به کود ارگانیک شما در تمام زمستان می دهد تا خاک شما را شرایط کند و برای بهار آینده آماده باشد.

اگر قبلاً کاشت نکرده اید از باغبان سال گذشته سرنخ بگیرید و همین کار را انجام دهید.

اگر لقاح را تا بهار بگذرانید ، دیگر وقت نیاز به مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را ندارید.

اگر شما یک باغبان آخر هفته هستید و زمان کافی برای اختصاص به باغ سبزیجات خود دارید ، احتمالاً این نوع کود برای شما مناسب است. سریع عمل می کند

مواد مغذی گیاهان سبزیجات شما در لحظه کاشت نیاز دارند. به خاطر داشته باشید هرگز کود را مستقیماً روی گیاه قرار ندهید زیرا این کار با سوزاندن ریشه های ظریف گیاهان به آنها آسیب می رساند.

کود چهار تا پنج سانتی متر کود را از گیاه سبزیجات مخلوط کرده و بگذارید ریشه ها به مواد مغذی کود رشد کنند. حتما دستورالعمل های تولیدی را قبل از استفاده بخوانید.

متأسفانه ، بیشتر کودهای شیمیایی شامل عناصر کمکی نیستند که گیاهان شما نیز به آن نیاز دارند. دلیل اینکه می گویم “بیشتر کودهای شیمیایی” است ، به این دلیل است که می دانم برخی از شرکت های تولید کننده اکنون عناصر کمکی را به مخلوط اضافه می کنند. قبل از خرید خود ، مطالب را بخوانید تا ببینید آیا عناصر کمیاب گنجانده شده است یا خیر. اگر اینطور نیست ، می توانید آنها را جداگانه خریداری کنید.

مانند اکثر چیزهای زندگی که به نظر درست خیلی خوب نیستند ، پشت های قرعه کشی مربوط به کودهای شیمیایی وجود دارد. با استفاده مداوم ، با گذشت زمان ، کودهای شیمیایی مواد معدنی موجود در خاک شما را از بین می برد و باعث می شود خاک فشرده ، بی عمر و توانایی نگهداری آب و مواد مغذی کمتر شود. وقتی این زمان فرا رسد ، حتی کودهای شیمیایی به گیاهان شما کمک نمی کنند و شما مجبور به جایگزین کردن خاک هستید.

بنابراین از یک طرف ، اکنون در وقت خود صرفه جویی می کنید ، اما در دراز مدت زمان بیشتری را برای جایگزین کردن خاک در کل باغچه خود صرف می کنید.

آیا می دانید

در طول جنگ جهانی دوم ، گاز آمونیاک (اکثر نیتروژن) توسط چندین شرکت تولید شده بود تا در ساخت مواد منفجره مورد استفاده قرار گیرد با این حال ، پس از پایان جنگ برای ماندن در تجارت ، از آن در کود استفاده شد.

استفاده از کودهای مناسب در مرغوبیت و با کیفیت بودن سبزیجات اهمیت بسیاری دارد، زیرا سبزیجات ارزش غذایی بالایی داشته در نتیجه برای نگهداری آن باید به تغذیه مناسب، مبارزه با بیماری و آبیاری صحیح آن پرداخت.

صیفی جات از منابع طبیعی انواع مواد معدنی و ویتامین ها هستند. همچنین به عنوان طعم دهنده در انواع غذاها استفاده شده و ارزش غذایی بسیار زیادی دارند، در این مقاله ما بهترین کود را برای صیفی جات به شما معرفی می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتها مقاله را دنبال کنید.

خواص صیفی جات را بهتر بشناسیم

صیفی جات دارای مواد معدنی و سلولزی بسیاری هستند که می‌توانند در جلوگیری از بیماری‌ها، برای ما انسان ها بسیار کاربردی باشند. فیبر از مواد معدنی موجود در صیفی جات است که به هضم غذا و کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین هر یک از صیفی جات خواص بسیار زیادی دارند که پرداختن به همه آنها در این مقاله ممکن  نیست.

دلایل کشت صیفی‌ جات

کشاورزان به دلایل مختلف به کاشت صیفی جات روی می آورند. ایران بزرگترین تولید کننده صیفی‌ جات در دنیا به حساب می آید. از آنجا که هضم صیفی جات برای مردم آسان تر بوده و تازه خوری آن برای مردم جذاب و کم هزینه است.

از لحاظ اقتصادی نیز استفاده از سبزی در غذاها بسیار مقرون به صرفه می باشد، در نتیجه بازار فروش صیفی‌جات همیشه وجود دارد. کاشت سبزیجات هزینه آنچنانی ندارد و قابلیت رشد در هر اقلیمی برای صیفی جات فراهم است.

تنوع بالای آن باعث اقدام مردم برای کاشت آن شده است. صیفی جات را می توان در سال چندین بار برداشت کرد، پس از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می‌باشد.

جهت کاشت صیفی جات باید از خاکی استفاده کنید که زهکشی مناسبی داشته و سنگین نباشد، زیرا بافت سنگین آب را در خود جمع کرده و در نتیجه ریشه صیفی را می پوشاند. می‌توان برای افزایش ذهکشی از ورمی‌ کمپوست ها و دیگر ریز مغذی استفاده کرد.

برای رشد بهتر صیفی جات باید مواد مورد نیاز متابولیسم آن را فراهم کنید، تا چرخه رشد گیاه کامل شود. با آنالیز خاک میزان مواد مغذی را اندازه گرفته و کمبود آن را به وسیله کودهای شیمیایی برطرف نمایید.

 

انواع کود برای صیفی جات

به طور کلی صیفی جات برای رشد به مواد مغذی زیر نیاز دارند.

فسفر

پتاسیم

ازت

آهن

منیزم

کلسیم

 • کود آهن

از جمله عناصر مورد نیاز صیفی جات آهن است. در صورتی که گیاه دچار فقر آهن شود، به اندازه کافی رشد نکرده و عملکرد آن مختل خواهد شد.

 از جمله عواملی که جذب آهن در سبزیجات را کم می کند می توان به: رطوبت خاک، شوری، اندازه دما و ph خاک اشاره کرد. چنانچه پس از آنالیز خاک به کمبود آهن پی بردید عنصر آهن را به وسیله کود و محلول پاشی به گیاه اضافه کنید و یا به وسیله افزودن سولفات آهن به خاک کمبود آهن را برطرف نمایید.

وقتی آهن در گیاه کم باشد باعث زردی برگ و رنگ پریدگی کل برگ خواهد شد. همچنین کمبود آهن می‌تواند سنتز کلروفیل گیاه را پایین آورد. اگر خاک شما قلیایی باشد باعث کمبود آهن در گیاه خواهد شد.

 • کود نیتروژن

از جمله کودهای دیگری که باعث می‌شود صیفی جات رشد بهتری داشته باشند، می توان به کود نیتروژن اشاره کرد. این کود در تولید پروتئین های سلولی نقش بسیار مهمی دارد. برای تامین نیتروژن مورد نیاز صیفی جات به آنها کود نیتروژن اضافه می کنند.

کود نیتروژن را در اوایل فصل رشد صیفی جات به آن اضافه کرده، زیرا در آن زمان به رشد رویشی گیاه کمک شایانی می کند. با استفاده از کودهای اوره نیترات آمونیوم و سولفات آمونیوم می‌توانیم کمبود ازت موجود در خاک را از بین ببریم.

 • کود گوگرد

از عناصر دیگر مورد نیاز رشد صیفی جات می توانیم به کود گوگرد اشاره کنیم. کمبود گوگرد در گیاه باعث افزایش ph خاک شده و زردی برگهای گیاه را به دنبال خواهد داشت.

 کود گوگرد نقش بسیار مهمی در مقابله با بیماریها و آفات صیفی جات دارد و همچنین میزان محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد.

گوگرد همچنین باعث طعم و مزه بهتر سبزی شده و مقاومت گیاه را در برابر تنش های دمایی و بیماری ها افزایش داده و پروتئین های فعال گیاه را برای ساخت آنزیم ها بیشتر افزایش می‌دهد.

 • کود اسید هیومیک

از کودهای دیگری که در رشد صیفی جات نقش مهمی دارد اسید هیومیک است. این کود با افزایش فعالیت میکروارگانیسم های موجود در خاک، باعث جذب ریز مغذی ها و درشت مغذی های مورد نیاز صیفی جات شده و حاصلخیزی خاک را افزایش می‌دهد.

به طور کلی اسید هیومیک باعث افزایش مقاومت گیاه در تنش هایی مانند: شوری زمین می شود. همچنین عمل فتوسنتز در گیاه را افزایش داده و از زرد شدن برگ ها جلوگیری می کند. اسید هیومیک قدرت جوانه زنی گیاه را افزایش می‌دهد.

سخن پایانی

استفاده از کود مناسب برای سبزیجات باعث می‌شود که آنها رشد بهتری داشته و محصولات باکیفیت تری بر سفره مردم قرار گیرد. اما استفاده مداوم و هر ساله از زمین، میزان مواد مغذی موجود در خاک را کاهش می‌دهد. در نتیجه با برنامه ای مناسب باید این ریز مغذی ها و درشت مغذی ها را دوباره به خاک بازگردانیم.

 همچنین در مراحل مختلف رشد صیفی‌جات باید به آنها، کودهای زیستی، کود کامل و کود بیولوژیکی تزریق شود.

 اما خرید تمامی این کوتاه به صورت جداگانه برای باردار محترم مقرون به صرفه نبوده و هزینه های اقتصادی را بالا می‌‌برد.

اما نگران نباشید ما اینجا برای شما خبری ویژه داریم، شما می توانید با خرید کود کامل شوک ۱۰x آمریکایی تمامی نیازهای صیفی جات خود را مرتفع نمایید.

 زیرا این کود تمامی ریز مغذی ها و درشت مغذی های مورد نیاز صیفی جات را در خود داشته و از لحاظ اقتصادی برای باغدار بسیار مقرون به صرفه می باشد.استفاده از این کود بین ۳۰ تا ۴۰ درصد میزان عملکرد صیفی‌جات شما را بالا خواهد برد.

 همچنین شما می‌توانید با خرید کود شوک کامل ۱۰ ایکس امریکایی از سایت آل کود، از ۵ درصد تخفیف ویژه نیز برخوردار شوید. اگر در مورد کوددهی و خرید کود سوالی داشتید کارشناسان متخصص آل کود در خدمت شما هستند.

کود آلی صیفی جات
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *