کود اوره |کود سره |روش و زمان مصرف | فواید|معایب

کود اوره

فروش عمده کود شیمیایی

نکته : چنانچه به دنبال خرید انواع کود شیمیایی وارداتی به صورت عمده مستقیم از کارخانه هستید میتوانید از بخش تماس با ما (09120809366)جهت دریافت لیست قیمت از طریق تماس تلفنی، تلگرام یا واتس اپ با ما تماس حاصل فرمائید. و چنانچه به دنبال مشاوره کشاورزی هستید میتوانید از سربرگ بالایی سایت بخش پرسیدن سوال جدید سوال خود را مطرح کنید.

اوره
اوره ماده اولیه ای است که در ساخت بسیاری از مواد شیمیایی مانند پلاستیک های مختلف ، رزین های اوره فرمالدئید و چسب مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای تهیه مواد اولیه ، چسب ، کود ، محصولات تجاری و همچنین در تولید رزین ضروری است.

بهترین کود اوره

اوره، (NH 2 ) 2 CO.، یک ترکیب شیمیایی آلی بی رنگ نیز توسط بین المللی نام غیر (RINN) شناخته شده است اوره ، که توسط سازمان بهداشت جهانی است.
در آب بسیار محلول است و pKa نزدیک به صفر دارد. اوره در اصل ضایعات تولید شده در هنگام سوخت و ساز بدن پروتئین است. نه تنها توسط انسان بلکه توسط بسیاری از پستانداران دیگر و همچنین دوزیستان و برخی ماهی ها نیز تولید می شود. اوره اولین ترکیب طبیعی بود که با استفاده از ترکیبات معدنی سنتز مصنوعی شد.ماده اولیه که برای تولید اوره مورد استفاده قرار می گیرد گاز طبیعی است که هزینه ها را مستقیماً با قیمت گاز پیوند می دهد. در نتیجه ، کارخانه های جدید فقط در مناطقی با ذخایر بزرگ گاز طبیعی که قیمت ها پایین تر هستند ساخته می شوند.
محصول نهایی در محموله های بزرگی به 30،000 تن در سراسر جهان حمل می شود. قیمت بازار اوره ارتباط مستقیمی با قیمت جهانی گاز طبیعی و تقاضای محصولات کشاورزی دارد. قیمت ها می تواند بسیار بی ثبات و در بعضی مواقع غیرقابل پیش بینی باشد. TCC موقعیتی است که بازارهای جهانی را می شناسد و قیمت های شما را رقابتی نگه می دارد.
بیش از 90 درصد از تولید جهانی این ماده برای محصولات مرتبط با کود استفاده می شود. هنگامی که از این روش استفاده می شود ، معمولاً به شکل گرانول ، لکه دار یا کریستال در می آید. کشاورزان به صورت دستی این ماده را با کمک تجهیزات کشاورزی توزیع می کنند و به شکل مناسب پراکنده می شوند.
اوره یک خوراک مؤثر محسوب می شود ، زیرا حاوی نیتروژن است ، که می تواند به رشد حیوانات کمک کند. قیمت نسبتاً ارزان محصولات تولید شده با این ماده همچنین باعث می شود این خوراک از محبوبیت بسیاری از کشاورزان به عنوان محبوب انتخاب شود.

درباره کود اوره

اوره کود نیتروژن با نسبت ان پی کا است. فرمول شیمیایی اوره از نظر ترکیب تقریباً با فرمولاسیون آلی اوره است ، همچنین در استفاده انبوه برای تغذیه محصولات زراعی تعدادی از مزایای آن را ارائه می دهد. اگرچه اوره به طور طبیعی در انسان و حیوانات تولید می شود ، اما اوره مصنوعی با آمونیاک بی آب تولید می شود.

کوداوره یکی از غنی‌ترین کودهای شیمیایی است که با ورود به عرضه کشاورزی زمینه ساز تحولات بزرگی در زراعت و باغبانی گردیده است. ایران به واسطه حضور پتروشیمی های بزرگ همواره تولید کننده و صادرکننده بهترین کودهای شیمیایی اوره بوده است.

عوارض کود اوره

کوداوره اصلی ترین تأمین کننده عنصر ماکرو و مهم نیتروژن در گیاهان است. این کود با ارزش با داشتن 46 درصد نیتروژن یکی از غنی ترین کود های شیمیایی محسوب می گردد، اوره نیتروژن مورد نیاز گیاهان را در نهایت به صورت نیترات به گیاهان اضافه خواهد کرد. از آنجایی که در کود دهی اوره هدررفت مصرف نیترات برای زمین های زراعی در ایران به میزان بالایی است، توجه به زمان استفاده از کوداوره موجب کاهش هزینه های مربوط به خرید کوداوره می شود و در نهایت باعث بهبود کیفیت خاک زمین های زراعی می گردد. نکات مهمی که در این مقاله به اهم آن ها اشاره خواهیم کرد.

نام دیگر این کود (Carbamide) یک ترکیب ارگانیک با فرمول شیمیایی NH2COONH4 است و به عنوان یکی از پرمصرف ترین و البته ارزان ترین کودهای شیمیایی که را به سایر نقاط جهان عرضه می کند مورد استفاده قرار می گیرد.
اوره نه اسیدی است و نه قلیایی ، بسیار محلول در آب و نسبتاً غیر سمی است و اوره به طور گسترده در کودهای شیمیایی به عنوان منبع غنی و مناسب ازت مورد استفاده قرار می گیرد. اوره همچنین یکی از مهمترین مواد اولیه در صنایع شیمیایی است.
اوره در خاک هیدرولیز می شود و به آمونیاک و دی اکسید تبدیل می شود. حلالیت اوره در آب بسیار زیاد است ، که برای کاربرد کود و اسپری روی گیاه استفاده می شود. 46 درصد اوره از نیتروژن تشکیل شده است.اوره کود نیتروژن با نسبت ان پی کا نیتروژن-فسفر-پتاسیم با است. فرمول شیمیایی اوره از نظر ترکیب تقریباً با فرمولاسیون آلی اوره است ، همچنین در استفاده انبوه برای تغذیه محصولات زراعی تعدادی از مزایای آن را ارائه می دهد.
اگرچه اوره به طور طبیعی در انسان و حیوانات تولید می شود ، اما اوره مصنوعی با آمونیاک بی آب تولید می شود.نامهای دیگر کود اوره : آمید اسید کربنیک ، کاربامید ، اسید کاربامید ، کربونیل دی آمید ، کربونیل دی آمید ، کربونیل دی آمین ، ایزورا به شرحی که بیان شد می باشد.

تاریخچه کود اوره

شیمیدان فرانسوی ، هیلیر روئل در سال 1773 اوره را کشف کرد. در سال 1828 ، تنها 55 سال پس از کشف آن ، اوره اولین ترکیب آلی بود که به صورت مصنوعی فرموله شد ، این بار توسط یک شیمیدان آلمانی به نام فردریش وهلر ، یکی از پیشگامان شیمی آلی. وولر با استفاده از ایزوسیانات نقره با کلرید آمونیوم اوره اوره را در تلاش ناموفق برای تهیه سیانات آمونیوم به دست آورد.

خواص کود اوره برای درختان
اوره مصنوعی از آمونیاک مصنوعی و دی اکسید کربن ایجاد می شود و می تواند به صورت مایع یا جامد تولید شود. فرایند دهیدراته کردن کاربامات آمونیوم در شرایط گرما و فشار زیاد برای تولید اوره برای اولین بار در سال 1870 انجام شد و امروز نیز در حال استفاده است. استفاده از اوره مصنوعی متعدد است و بنابراین تولید آن زیاد است.
تقریباً یک میلیون پوند اوره هر سال فقط در ایالات متحده تولید می شود که بیشتر آن در کودها استفاده می شود. نیتروژن موجود در اوره آن را به محلول در آب تبدیل می کند ، یک ویژگی بسیار مطلوب در این نرم افزار است.
به نظر می رسد اوره برای کاربردهای تجاری و صنعتی در تولید برخی انواع پلاستیک ، خوراک حیوانات ، چسب ها ، پاک کننده های کاسه توالت ، مواد شوینده ماشین لباسشویی ظرف ، محصولات رنگ آمیزی مو ، سموم دفع آفات و قارچ کش ها مفید است. از نظر دارویی ، در ساخت باربیتوراتها ، محصولات پوستی که باعث آبرسانی مجدد پوست و مجاری ادرارآور می شوند ، گنجانیده شده است.
اوره به طور طبیعی وقتی كبد پروتئین یا اسیدهای آمینه و آمونیاك را تجزیه می كند تولید می شود. کلیه ها سپس اوره را از خون به ادرار منتقل می کنند. نیتروژن اضافی از طریق اوره از بدن خارج می شود و چون بسیار محلول است ، فرایندی بسیار کارآمد است. یک فرد متوسط روزانه حدود 30 گرم اوره دفع می کند ، بیشتر از طریق ادرار ، اما مقدار کمی نیز در تعریق ترشح می شود.
پزشکان دریافتند که از میزان اوره می توان برای تشخیص بیماری ها و اختلالات موثر بر کلیه ها ، مانند نارسایی حاد کلیه یا بیماری کلیوی مرحله نهایی (ESRD) استفاده کرد. آزمایشات نیتروژن اوره خون (BUN) و نیتروژن اوره ادرار (UUN) ، که میزان نیتروژن اوره را در خون و ادرار اندازه گیری می کند.

عوارض کود اوره
اغلب برای ارزیابی عملکرد کلیه های بیمار استفاده می شود. با این حال ، افزایش یا کاهش سطح اوره ، همیشه نشان دهنده مشکلات کلیوی نیست ، اما درعوض ممکن است نشان دهنده کمبود آب بدن یا افزایش مصرف پروتئین باشد.

 

عوارض بهداشتی استفاده کود شیمیایی اوره

تماس ماده شیمایی با پوست، چشم و سیستم تنفسی موجب ایجاد عوارض بهداشتی می گردد. از جمله شایع ترین عوارض سوزش و سرخ شدگی چشمان بعد از تماس با کود شیمیایی اوره است، همچنین خارش پوست و احساس تهوع و استفراغ از دیگر عوارض تماس با کود های شیمیایی اوره است لذا توصیه های هنگام مصرف و کوددهی در پایین آمدن این عوارض انسانی کمک خواهد کرد.

کوداوره یکی از بهترین و موثر ترین کودهای شیمیایی موجود در بازار ایران است ترکیب این کود با مواد مغذی و یا کوداوره تولیدی با پوشش گوگردی موجب بهبود کیفیت محصولات زراعی و باغی و تولید بیشتر محصولات می گردد. توجه به زمان استفاده و توصیه های مندرج بر روی بسته بندی کود از اتلاف این ماده موثر شیمیایی جلوگیری به عمل خواهد آورد.غلظت بالای آن در خون باعث آسیب به اندام های بدن می شود.
آن را بالای نقطه ذوب گرم کنید و باعث تجزیه آن شده و بخارات سمی ایجاد می کند. به طور معمول قابل اشتعال نیست ، اما مخلوط شدن آن با اکسیدان های قوی مانند نیترید باعث انفجار می شود.
کود نیتروژن
نیتروژن (نیتروژن) یکی از مهمترین مواد مغذی مورد نیاز گیاهان و انواع متداول کودهای شیمیایی است. مواد شیمیایی برای تسریع در رشد و افزایش بازده محصولات کشاورزی خود از کودهای N استفاده می کنند.
عمده ترین انواع کودهای ازت کود کود اوره ، نیترات آمونیوم ، سولفات آمونیوم است. نیتروژن را می توان در اشکال مختلف و از منابع مختلف موجود در جدول یافت. در بین این منابع اوره تمایل به کود غلیظ نیتروژن مورد استفاده در کشاورزی است.

فرمول شیمیایی اوره

اوره ترکیب شیمیایی آلی و مهمی است که با فرمول شیمیایی (NH2)2CO ، دو گروه آمین و یک گروه کربنیل بین شیمیدانان شناخته می شود.اوره به صورت طبیعی در بدن پستانداران تولید می شود. سنتز این ماده و تولید ترکیب آلی اوره از مواد معدنی مهم ترین کشف در شیمی آلی محسوب می شود. فریدریش وهلر با این کشف به عنوان پدر شیمی آلی خود را در دنیا معرفی نمود. این کشف مهم موجب شده که امروزه در دنیا بیش از 90 درصد اوره تولید شده در کشاورزی به مصرف برسد.

 

اوره در خاک به دو ماده آمونیاک و دی اکسید کربن تبدیل می گردد. در نهایت آمونیاک تولید شده در حضور باکتری های فعال خاک به شکل نیترات در می آیند و نیترات حاصل جذب گیاهان می شود. آمونیاک تولید شده در مرحله اول بوی بسیار نا مطبوع و تندی دارد.توجه داشته باشید که آمونیاک مایع در فشار بالا در ترکیب با دی اکسید کربن تشکیل اوره را می دهد.بهترین و باکیفیت ترین کوداوره، کودی است که در آن بیورت کمتری وجود داشته باشد. بیورت متداول ترین ناخالصی موجود در کودهای شیمیایی اوره است که موجب تضعیف گیاهان می شود.

نقش کود اوره

روش تولید کود اوره

در صنعت ، اوره از دی اکسید کربن و آمونیاک تولید می شود. معمولاً مقدار زیادی دی اکسید کربن در طی فرآیند تولید آمونیاک از زغال سنگ ، گاز طبیعی یا روغن تولید می شود.
این امر باعث ایجاد اوره مستقیم از ترکیب این مواد می شود. اساس تولید اوره در سال 1922 با نام فرآیند اوره توسط Bosch-Meerer ساخته شد. فرایندهای مختلفی برای تولید اوره در شرایط مختلف وجود دارد که همگی نسبت به فرآیند زیان تولید بیشتری دارند.
این روند شامل دو واکنش عمده تعادل است:
1.عدم واکنش مایع آمونیاک خشک با یخ خشک
.2واکنش دوم تبدیل کاربامید آمونیاک به اوره در آب است
از مواد غیرفعال برای تولید سایر مواد از جمله نیترات آمونیوم یا سولفات آمونیوم استفاده می شود.
مهمترین فاکتورهای مؤثر در موفقیت کودهای ازت قیمت ، آنالیز ، بسته بندی و روش فروش کود اوره است که ما در همه موارد آنها را شگفت زده خواهیم کرد. همه کشورها سفارشاتی را به این گروه ارسال کرده اند ، خصوصاً از آسیا ، اروپا و آفریقا. ما همچنین به پاسخ آنها پاسخ داده ایم.

انواع مختلف کودهای اوره

کود اوره از نظر شکل آن به دو گروه دانه و خطر تقسیم می شود. معمولاً هر دو نمونه آنالیز یکسانی دارند و 46٪ ازت نیز دارند. اما از نظر اندازه ، اندازه و سختی آنها متفاوت است.
تفاوت در گرانول اوره و پرل
در مقایسه با کود دانه ای و اوره ، باید بگوییم که مقدار N هر دو در یک محدوده قرار دارند. کود خردل معمولاً نرمتر از گرانول است. معمولاً اندازه مروارید بین 1 تا 2/4 میلی متر است اما گرانول بین 2 تا 4 میلی متر است.
بعضی از کشاورزان دانه ها را ترجیح می دهند زیرا به تدریج جذب می شوند و برخی دیگر فکر می کنند برای جذب سریعتر لپه بهتر است. ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما بر اساس تجربه گروه، بعضی اوقات این دو جنبه روانشناختی انتخاب می شوند و در بعضی مناطق آنها یکی دیگر را ترجیح می دهند.

خرید و فروش کود اوره

کود اوره به واسطه اهمیت منبع غذایی نیتروژن مورد توجه کشاورزان و دولت مردان بوده است. بنابراین در مقاطعی این کود شیمیایی توسط دولت ها با یارانه توزیع گشته است. کود اوره به واسطه پتروشیمی های بزرگ تولید و تجارت می شود. کود اوره در افغانستان به کود افغانستان شناخته می شود، که یکی از مهمترین مقاصد صادراتی کود اوره کشور در غرب ایران می باشد. این کود به دو شکل جامد(گرانولی) و مایع تولید و توزیع شده است. استفاده از کود اوره برای اکثر گیاهان مفید فایده خواهد بود. استفاده از کود اوره برای زعفران، برنج و مرکبات از مهمترین موارد استفاده می باشد.

گروه توانایی تهیه کود اوره را در کمترین زمان و با بهترین قیمت از پتروشیمی ها دارد. رشد جهانی جمعیت طی چهار دهه گذشته باعث رشد سریع فعالیت های کشاورزی شده است که به نوبه خود باعث افزایش تقاضای کود در سراسر جهان شده است.
بطور خاص کودهای ازت متداول ترین انواع مورد استفاده در جهان کشاورزی هستند. اوره به شكل ميوه و گرانول يكي از فعاليت هاي مهم ما است. در بین این منابع اوره تمایل به کود غلیظ نیتروژن مورد استفاده در کشاورزی است.

موارد استفاده از اوره

گذشته از کاربرد رایج آن به عنوان کود ، روش های دیگری نیز برای توصیف آنچه اوره وجود دارد وجود دارد. اوره یک محصول صنعتی است که به عنوان افزودنی خوراک دام استفاده می شود. این یک محصول صنعتی است که در ساخت رزین های مصنوعی با کاربردهای مختلفی از جمله استفاده می شود.

عوارض کود اوره
پلاستیک ، چسب ، قالب گیری ، ورقه ورقه ، تخته سه لا ، تخته خرده چوب ، پارچه و روکش یک محصول صنعتی است که در تولید محصولات دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. سایر کاربردهای جزئی مانند لوسیون ، هضم کننده ادرار آورها ، دیشیروها ، و کمپرس سرد است.
هنگامی که اوره روی سطح خاک قرار می گیرد ، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که اوره را به بی کربنات آمونیوم تغییر می دهد. آمونیوم به گازی تبدیل می شود که در صورت عدم محافظت صحیح از بین می رود.

این بدان معنی است که اوره برای حداکثر کارآیی باید با خاک مخلوط شود. این ممکن است با پخش اوره و سپس شخم زدن مستقیم آن در خاک یا تزریق اوره به داخل خاک تکمیل شود. این نیز ممکن است با پخش اوره و سپس آبیاری زیاد برای فشار اوره محلول به داخل خاک به پایان برسد.

استفاده از کود اوره توصیه می شود

میزان مصرف اوره به نوع محصول ، آنالیز خاک و شرایط محیطی بستگی دارد. بنابراین توصیه می شود دوز را بر اساس نظر کارشناس کشاورزی تعیین کنید. از آنجا که استفاده از کود کم باعث ایجاد مشکل در کشاورزی می شود ، استفاده بیش از حد نیز باعث ایجاد خسارت می شود.
استفاده از این نوع کود باید بسیار دقیق باشد زیرا به دلیل مقادیر زیاد مواد باعث ایجاد الگوی رشد گیاه یا بعضاً اثرات منفی بر روی گیاهان می شود.استفاده از کود اوره توصیه می شود:

نوع گیاه کیلوگرم در هکتار
گیاه برنج 250
ذرت ترکیبی 300-350
سویا 100-150
بادام زمینی 100-150
کاساوا / یام 200-300
پیاز قرمز / سیر 300-400
سیب زمینی 400-500
کلم 300-400
گوجه فرنگی / فلفل 300-400
هویج 300-400
لوبیای بلند / لوبیا 100-150
کلم بروکلی / گل کلم 200-300
هندوانه / خربزه 300-400
نارنجی ، سیب ، انگور ، انبه 500-600مصرف اوره در کشاورزی
بیش از 90٪ از تولید اوره در جهان به عنوان کودهای حاوی نیتروژن استفاده می شود.اوره به طور مستقیم به عنوان کود در حالت جامد و در مدل های دانه ای و خطرناک در کشاورزی استفاده می شود.اوره به عنوان ماده افزودنی در تولید کودهای شیمیایی مانند ان پی کا استفاده می شود.
نقش کودهای ازت
با افزایش رشد متقابل و رشد طولی رشد گیاه را تسریع می کند
افزایش اندازه و تعداد برگ و تعداد نیمه هیدروژن در هر خوشه و افزایش درصد نیمه هضم در هر خوشه و وزن و طول دانه.
علائم کمبود نیتروژن
کاهش رشد و عملکرد محصول: اولین نشانه کمبود نیتروژن در گیاه کاهش رشد رویشی است. نیتروژن مهمترین عنصر برای رشد گیاهان است و کمبود آن منجر به کاهش رشد رویشی و در نتیجه کاهش عملکرد می شود.

کود اوره مایع
برگها به رنگ زرد رنگ است: کمبود نیتروژن معمولاً برگهای زرد قدیمی را می دهد ، در حالی که برگهای جوان گیاه سبز باقی می ماند. بنابراین ، باغ یا مزرعه زرد می شود. تغییر رنگ برگها ، رگها و دمبرگها به رنگ سبز کمرنگ یا زرد نیز باعث کمبود خواهد شد. علائم کمبود عمدتا در برگهای قدیمی مشاهده می شود.
کمبود میوه و از بین رفتن گل و میوه: میوه های کوچک و کوچک و از بین رفتن بیش از حد گل و میوه از دیگر نشانه های کمبود نیتروژن است.

پنج چیزهایی که باید درباره استفاده از کودهای اوره بدانید

1.اوره همیشه منبع اصلی نیتروژن گندم نبوده است.
اوره اولین بار در سال 1828 توسط شیمیدان آلمانی ساخته شد. قبل از آن زمان ، منابع آلی ازت مانند ادرار ، خاک شب ، کود و کمپوست تنها وسیله ای برای انتقال این ریز مغذی مهم به خاک بودند.
در طی قرن گذشته از دیگر ترکیبات شیمیایی به عنوان کودهای محبوب استفاده شده است. نیترات آمونیوم (N2H4O3) یکی از این ترکیبات است و دارای درجه NPK 34-0-0 است. از طرف دیگر اوره از درجه NPK 46-0-0 برخوردار است و حمل و نقل آن را اقتصادی تر می کند. نود درصد اوره مصنوعی تولید شده در حال حاضر برای کودها است.
2.ناخالصی ها و استفاده نادرست از کودهای اوره می تواند به گیاهان آسیب برساند.
ناخالصی رایج در کودهای اوره بیورت (C2H5N3O2) است که می تواند در خاک تجزیه شود اما در مدت زمان طولانی این کار را انجام می دهد و در طی فرآیند سمیت سلولی است.
مانند هر منبع نیتروژن ، اوره به خودی خود می تواند به گیاهان آسیب برساند: نیتروژن را مختل می کند یا جوانه زنی بطور کامل را مانع می کند ، و نیتروژن بیش از حد می تواند “سوختگی” به محصولات زراعی وارد کند.
3.باکتریهای موجود خاک کودهای اوره را تجزیه می کنند
اولین قدم برای تهیه نیتروژن موجود در اوره (CH4N2O) در دسترس گیاهان ، تبدیل آن به یون های آمونیاک (NH3) یا یون های آمونیوم است.(NH4 +) و یون های بی کربنات (HCO3−)
باکتری های خاک طبیعی موجود – باکتری های اکسید کننده آمونیاک (AOB) که بطور گسترده ای نامیده می شوند – به سرعت با آنزیم اوره آز آن را تکمیل می کنند.
پس از آن ، از طریق فرآیندی به نام نیتریفیکاسیون ، آمونیاک به نیتریت اکسیده می شود. نیتریت توسط باکتری های اکسید کننده نیتریت (NOB) به نیترات اکسیده می شود.این آمونیوم و نیترات به شکل نیتروژن هستند که به راحتی توسط گیاهان جذب می شوند.
4.کودهای اوره بر پی اچ خاک اثر می گذارد
در طی فرآیند نیتریفیکاسیون ، تعداد یون های هیدروژن آزاد (H +) در خاک افزایش می یابد که باعث ایجاد اسیدیته می شود. علاوه بر این ، وقتی گیاهان یون های آمونیوم (NH4 +) را جذب می کنند ، یون های هیدروژن را نیز در خاک آزاد می کنند.
بنابراین باید با استفاده از ترکیباتی مانند کربنات کلسیم مؤثر (ECC) برای خنثی کردن اسیدیته اضافی دقت شود.

عوارض کود اوره

5.رشد گیاهان سالم به کیفیت بستگی دارد ، نه به مقدار
همانطور که گفته شد ، اوره بیش از حد و با افزایش بیش از حد نیتروژن می تواند تأثیر منفی بر روی گیاهان بگذارد. همچنین می تواند بر محیط های اطراف تأثیر منفی بگذارد: نیترات در آب بسیار پر تحرک است و آبگیری از کشاورزی برای آبراه ها مضر است.

بنابراین ، در حالی که کودهای اوره به طور کلی یک انتخاب اقتصادی و اقتصادی هستند ، باید در استفاده از آنها دقت کرد تا حداکثر منافع خود را برای محصولات زراعی خود با حداقل تأثیر بر محیط بگذارد. با استفاده ازابزارهای کشاورزی می توانند در انتخاب آن انتخابها کمک کنند.

فواید مصرف کود اوره

کوداوره یا سره که در افغانستان نیز آن را به کود افغانستان می شناسند، برای مصارف عمدتا کشاورزی کاربرد فراوانی دارد. بیش از 90 درصد اوره تولید شده در دنیا به مصارف کشاورزی می رسد. از دیگر مصارف اوره استفاده در فرآیند ساخت پلاستیک، چسب، ساینات پتاسیم و مواد منجره نیترات اوره است.

در کوداوره کشاورزی 46 درصد نیتروژن وجود دارد، میزان نیتروژنی که از تمامی کودهای بازار بالاتر می باشد. البته مصرف بالای نیتروژن همیشه مفید و پرفایده نیست، گاهی اوقات مصرف بی رویه موجب از بین رفتن کیفیت خاک و سمیت آب های زیرزمینی می گردد. مصرف کوداوره همراه با سولفات آمونیوم به جذب بهتر نیتروژن در زمین و کاهش هدررفت مواد موثر کود در اثر تبخیر کمک می کند.

به طوری که طی پژوهشی در باغستان های پسته کرمان مشخص شد که مصرف کوداوره همراه با سولفات آمونیوم به جذب بهتر نیتروژن کمک کرده است و در عین حال برای باغات کوداوره کمتری خریداری شده است. بنابراین مصرف توام کوداوره و سولفات آمونیوم به جذب بهتر نیتروژن کمک مؤثری خواهد کرد.

به طور کلی ، اوره بیشترین نیتروژن را با کمترین هزینه تأمین می کند. نگهداری آسان است و به عنوان خطر آتش سوزی برای ذخیره طولانی مدت ایجاد نمی شود. اوره ممکن است با کودهای دیگر مخلوط شود یا ممکن است به خودی خود استفاده شود.
برای گیاهانی که عاشق خاکهای اسیدی هستند ، اوره یکی از کودهای برتر برای اسیدی کردن خاک هاست. برای باغبانانی که محصولاتی مانند ذرت ، توت فرنگی ، زغال اخته و سایر مواد مغذی سنگین ازت را تولید می کنند ، اوره کاربردهای فوری و قدرتمندی ازت را تأمین می کند.

 

خواص کود اوره برای درختان

معایب استفاده بیش از حد از کود اوره

هر نهاده ای در کشاورزی می تواند موثر و اقتصادی واقع شود، به شرطی که در مصرف آن زیاده روی نشود. در مورد کوداوره نیز این قاعده وجود دارد. در ادامه توجه شما به معایب استفاده بیش از حد از کوداوره جلب می نماییم.

  • مصرف بیش از اندازه کوداوره موجب تخریب ساختمان خاک می شود
  • مصرف بیش از اندازه کوداوره ظرفیت نگهداری آب در خاک را کاهش می دهد.
  • مصرف بیش از اندازه کوداوره موجب مسمومیت آب های زیر زمینی می شود.اگر غلظت املاح نیترات در آب زیر زمینی به بیش از 45 میلی گرم در لیتر برسد، مسمومیت به حد خطرناکی خواهد رسید.
  • مصرف بیش از اندازه کوداوره هزینه های کود دهی و تغذیه گیاهان را به شدت بالا خواهد برد
  • مصرف بیش از اندازه کوداوره موجب رسیدگی زیاد میوه ها می شود که این موضوع بر کیفیت انبار داری میوه های رسیده تاثیر منفی دارد.
  • مصرف بیش از اندازه کوداوره موجب رشد علف های هرز و رقابت آن ها با درختان باغ برای کسب ماده غذایی خواهد شد.

در نتیجه واکنش شیمیایی که هنگام اعمال اوره در خاک ایجاد می شود ، باید دقت خاصی انجام شود تا از تبخیر آمونیوم نیتروژن از بین نرود. این می تواند اوره را برای باغبانانی که با زمین های بزرگ سر و کار دارند ، غیرممکن سازد. حلالیت بالای اوره همچنین شرایط نگهداری خشک را ضروری می کند.

کودهای اوره در کشاورزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. آنها منبع اقتصادی نیتروژن محسوب می شوند.فرمول شیمیایی اوره است و، در طبیعت، اوره در ادرار پستانداران دفع می شود. کودهای اوره تجاری با واکنش آمونیاک با دی اکسید کربن تولید می شوند.
کود به شکل جامد خود به صورت میلگرد یا گرانول تهیه می شود. گرانول ها کمی بزرگتر از لکه ها هستند و متراکم تر هستند. هر دو کود اوره پراکنده و گرانول حاوی 46٪ نیتروژن هستند.
میزان شستشوی نیتروژن و فرار شدن معمولاً هنگام استفاده از فرم پراکنده بیشتر است. بنابراین ، کودهای اوره دانه ای 15-20٪ کارآمدتر از پوریل هستند.

کود اوره مایع
کودهای اوره بسیار محلول هستند (حلالیت 1079 گرم در لیتر در دمای 20 درجه سانتیگراد). بنابراین ، علاوه بر کاربردهای خاک ، کودهای اوره نیز می توانند در کود دهی یا به عنوان یک گیاه شاخ و برگ استفاده شوند. با این حال ، کودهای اوره نباید در کشت بدون خاک استفاده شوند ، زیرا اوره بلافاصله از ظرف خارج می شود.

واکنشهای کودهای اوره در خاک

گیاهان قادر به جذب نیتروژن اوره نیستند. برای این که گیاه به جذب نیتروژن کاربردی به عنوان اوره، ازت باید به آمونیوم تبدیل (NH 4 + ) و نیترات (NO 3 – )، که اشکال نیتروژن که گیاهان می توانید استفاده کنید.
پس از اعمال ، کود اوره با آب موجود در خاک و با اورهاز واکنش می دهد ، آنزیمی که به وفور در خاک ها وجود دارد و یک فرآیند هیدرولیز را طی می کند ، که در آن اوره به کربنات آمونیوم تبدیل می شود.
کربنات آمونیوم بسته به شرایطی مانند pH ، دما و رطوبت خاک به آمونیوم یا به گاز آمونیاک تبدیل می شود. (NH 3( گاز آمونیاک به آسانی از خاک فرار می کند و در نتیجه ، اگر شرایط بنفع تشکیل آمونیاک باشد نه آمونیم ، ممکن است تلفات قابل توجهی ازت بوجود آید.پی اچ و درجه حرارت بالا خاک باعث از بین رفتن بیشتر ازت می شود.
درجه حرارت خاک – درجه حرارت زیاد خاک میزان هیدرولیز را افزایش می دهد ، زیرا باعث افزایش فعالیت اورهاز می شود. در دمای 70 درجه سانتی گراد اورهاز به دلیل دناتوراسیون غیرفعال می شود.
همانطور که از معادله ذکر شد ، کاربرد کودهای اوره باعث افزایش اولیه pH خاک در اطراف کودهای کاربردی می شود ، زیرا یون های هیدروژن مصرف می شوند. با این حال ،تبدیل شدن آمونیوم به نیترات ، که توسط باکتری های خاک انجام می شود ، منجر به یک اثر خالص کمی اسیدی تر می شود.
در مدت زمان اندک اوره با قرار گرفتن در معرض هوا به آمونیاک تبدیل می شود. از این رو ، آن را به خاک مخلوط کرده و یا به عنوان خیساندن استفاده می شود تا محلول به تدریج نشت شود تا سمی شود. اوره حاوی مقادیر زیادی سدیم است که بسیار شبیه به آن در سیستم هیدراتاسیون گیاه عمل می کند.
تا زمانی که آب از سوراخ های زهکشی خارج نشود ، می توان جمع آوری سدیم را خیس کرد. این باعث از بین رفتن هر گونه نمک اضافی و پاک کردن خاک خواهد شد. اوره با مخلوط شدن در خاک و پیوند با آب به یک نیترات تبدیل می شود. در طی چند ساعت پس از استفاده ، برگهای گیاه به طرز قابل توجهی سبزتر می شوند.

فروش کود اوره
تحرک کودهای اوره در خاک

از آنجا که مولکول اوره بار الکتریکی ندارد ، به راحتی در خاک حرکت می کند. شسته شدن نیتروژن به عنوان اوره به رطوبت خاک و زمان کامل شدن هیدرولیز اوره بستگی دارد.
پس از تبدیل اوره به آمونیوم ، آبشویی کاهش می یابد ، زیرا آمونیوم که بار مثبت دارد ، ذرات با بار منفی خاک را جذب می کند و بنابراین نسبتاً بی حرکت است.اوره نسبت به آمونیوم دارای موبایل بیشتری است اما کمی از نیترات متحرک است.
دستورالعمل های مربوط به کودهای اوره
کودهای اوره باید با دقت استفاده شود. در صورت عدم استفاده صحیح ، از بین رفتن نیتروژن به دلیل فرار شدن ممکن است رخ دهد و در بعضی موارد اوره ممکن است به دانه های جوانه زده آسیب برساند.
اوره باید به زودی پس از کاربرد ، توسط آبیاری یا بارندگی در خاک وارد شود. استفاده از کودهای اوره در سطح خاک بدون درج قرار دادن آنها در خاک باعث تلفات بیشتر ازت می شود. تلفات در خاکهای با پی اچ بالا بیشتر است.
کودهای اوره باید هنگامی استفاده شود که درجه حرارت خیلی کم یا زیاد نباشد. دمای خاک 15 تا 20 درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) کافی تلقی می شود.
استفاده از کودهای اوره با مهار کننده های اورهاز – مهارکننده های اوره آز باعث کاهش میزان هیدرولیز و در نتیجه تولید و فرار آمونیاک می شوند. این اجازه می دهد تا یک یا دو هفته دیگر برای ترکیب کود اوره در خاک با باران ، آبیاری یا وسایل دیگر استفاده کنید.
اکثر کودهای اوره حاوی 1.0 تا 1.3 درصد بیورت هستند که استفاده از آن بی خطر تلقی می شود. با این حال ، برخی محصولات زراعی حساس تر هستند. برای کاربردهای شاخ و برگ بر روی محصولات حساس ، از کودهای بیورت کم (حاوی تقریباً 0.25٪ بیورت) استفاده می شود. اگر کود اوره در نزدیکی دانه های جوانه زنی قرار بگیرد ، ممکن است گیاه بذر نیز آسیب ببیند.

زمان مصرف کود اوره

کوداوره به واسطه مواد مغذی بالا و نیتروژن فراوان همواره مورد توجه کشاورزان بوده است. نیتروژن موجود در کوداوره به خوبی جذب گیاهان می شود و در رشد رویشی گیاهان نقش اصلی را ایفا می کند.کوداوره یکی از بهترین منابع تامین نیتروژن است بنابراین زمان استفاده از این کود به اهداف کشت و کار و برنامه محصولات بستگی دارد.

بهترین کود اوره

به طور مثال در مورد دانه پنبه و غلات، کوداوره پیش از کشت استفاده می شود. در فصل تابستان و در اوج گرما از کود دهی مستقیم اوره باید خودداری شود و بهتر است که این کود همراه با سولفات آمونیوم مصرف گردد. توصیه دیگر برای استفاده از کود اوره در تابستان، مصرف کود اوره پیش از بارندگی در تابستان است به عبارتی بهتر است که کود دهی اوره برای پایین آمدن هدررفت آن قبل از بارندگی انجام پذیرد.

چراکه گرما موجب تبخیر و از دست رفتن آمونیاک به‌دست‌آمده از تجزیه اوره می شود. تاثیر محلول پاشی اوره در فصل بهار بر روی برگ درختان میوه مثبت بوده است. چراکه جذب ازت از طریق برگ بسیار ساده تر از خاک است.کارایی جذب ازت از خاک 28 درصد است درصورتی‌که کارایی جذب کود مایع اوره بسته به شرایط بین 40 الی 70 درصد می باشد. در درختان پرتقال دیده شده که با محلول پاشی میزان میوه افزایش پیدا کرده و کیفیت آن بهبود یافته است.

حتی میزان ویتامین ث داخل چنین میوه هایی بیش از سایر میوه ها گزارش شده است. ترکیب کود حیوانی ازت غنی شده همواره نتیجه رضایت بخشی را به دنبال داشته است. گلدهی درختانی که برای آنان از کوداوره استفاده شده است، بهتر و موثرتر بوده است، درنتیجه عملکرد میوه همواره بهبود دارد.عموماً کود اوره 40 تا 300 کیلوگرم در هکتار مورد استفاده قرار می گیرد و این میزان به نظر کارشناس و شرایط کشت بر می گردد.

نحوه استفاده از کود اوره

کود اوره از کودهای آلی با ثبات و آلی است که می تواند کیفیت خاک شما را بهبود بخشد ، نیتروژن را در اختیار گیاهان قرار دهد و عملکرد محصولات زراعی شما را افزایش دهد. معمولاً می توانید آن را به صورت خشک و دانه ای دریافت کنید.
استفاده از اوره به عنوان کود فواید زیادی دارد ، اما اوره بدون مضرات آن نیست. دانستن چگونگی استفاده صحیح کود اوره در خاک و چگونگی تعامل اوره با کودهای دیگر می تواند به شما در جلوگیری از این معایب کمک کند و تا حد امکان از کودتان سود بیشتری کسب کنید.
روش اول
استفاده از اوره به خودی خود
1با استفاده از اوره در روز خنک ، از بین رفتن آمونیاک را به حداقل برسانید. اوره به بهترین وجه در روز خنک و در هوای بین 32 تا 60 درجه فارنهایت (0-15.6 درجه سانتیگراد) و با وزش باد ناچیز استفاده می شود.
در دماهای سردتر ، زمین منجمد می شود و ورود اوره به داخل خاک دشوار می شود. در دماهای بالاتر و در شرایط بادآورده ، اوره سریعتر از آنکه بتواند درون خاک خیس شود ، تجزیه می شود.
قبل از کاشت از کود اوره با مهار کننده اوره آز استفاده کنید. اوره آز آنزیمی است که واکنش شیمیایی که اوره را به گیاهان نیترات مورد نیاز تبدیل می کند ، آغاز می کند.
استفاده از کودهای اوره قبل از کاشت منجر به از بین رفتن زیاد اوره قبل از آن می شود که به نفع گیاهان شما باشد. استفاده از کود با مهار کننده اوره آز می تواند واکنش شیمیایی را کند کرده و به حفظ اوره در خاک کمک کند.

خواص کود اوره برای درختان
اوره را به طور مساوی در سراسر خاک پخش کنید. اوره به صورت گلوله های کوچک ، جامد یا گرانول بسته بندی و به فروش می رسد. اوره را با دستگاه پخش کود پخش کنید یا گلوله ها را با دست به طور مساوی در سراسر خاک خود بپاشید. برای بیشتر گیاهان ، می خواهید اوره را نزدیک به ریشه های گیاه نگه دارید ، یا در نزدیکی جایی که بذرها را کاشت خواهید کرد.
خاک را مرطوب کنید. قبل از تبدیل اوره به نیتراتهای مورد نیاز گیاهان ، ابتدا تبدیل به گاز آمونیاک می شود. از آنجا که گازها می توانند به راحتی از سطح خاک فرار کنند ، استفاده از کود در هنگام خیس شدن زمین به ترکیب اوره در خاک قبل از شروع واکنش شیمیایی کمک می کند. به این ترتیب ، بیشتر آمونیاک درون خاک به دام می افتد.
نیمه اینچ (1.3 سانتی متر) خاک باید مرطوب باشد تا در حد امکان گاز آمونیاک در خاک نگه داشته شود. شما می توانید خاک خود را آب کنید ، قبل از باران اوره را بمالید ، یا ظرف 48 ساعت بعد از ریختن برف در مزارع خود بمالید.
خاک را تا آب اوره ترکیب کنید. ریختن مزارع یا باغچه شما یک راه عالی برای ترکیب کود اوره در خاک قبل از از بین رفتن گاز آمونیاک است. به منظور ترکیب اوره در لایه بالایی خاک ، زمینه را باریک ، بکشید و یا سرکوب کنید.
میزان نیتروژن را که به گیاهان سیب زمینی می دهید کنترل کنید. انواع خاصی از سیب زمینی می تواند مقادیر زیادی ازت را کنترل کند ، در حالی که دیگران نمی توانند. محتاط باشید و تمام سیب زمینی ها را به همان روش درمان کنید. از دادن مقادیر زیادی ازت به همراه کود اوره خود به گیاهان سیب زمینی خودداری کنید.
کودهای اوره را می توان مستقیماً روی گیاهان سیب زمینی یا در محلول با کودهای دیگر استفاده کرد ، مگر اینکه محلول از 30٪ نیتروژن یا کمتر تشکیل شود.محلولهای کود اوره که بیش از 30٪ ازت دارند فقط باید قبل از کاشت سیب زمینی در مزارع استفاده شوند.
در روز خفیف دانه ها را با اوره بارور کنید. اوره را می توان مستقیماً روی اکثر دانه های غلات بمالید ، اما هرگز در دمای بالاتر از 60 درجه فارنهایت (6/15 درجه سانتیگراد) قرار ندهید. گیاهان وقتی در دمای گرمتر بکار می روند بوی آمونیاک می بخشد.
اوره را به طور غیرمستقیم روی دانه های ذرت بمالید. فقط اوره را به صورت غیر مستقیم بر ذرت بمالید ، با پخش اوره بر روی خاک حداقل 2 اینچ (5 سانتی متر) از دانه های ذرت. قرار گرفتن در معرض مستقیم اوره برای دانه ها سمی است و عملکرد گیاه ذرت را به شدت کاهش می دهد.
روش دوم
مخلوط اوره با سایر کودهای شیمیایی
نسبت کود ایده آل خود را تعیین کنید. نسبت کود به نام های ان پی کا نیز نامیده می شود ، مجموعه ای از 3 عدد است که به شما می گوید که چه مقدار از کودهای کودی ، از نظر وزن ، از کودهای سرشار از نیتروژن ، فسفر و پتاسیم تشکیل شده است. اگر نمونه ای از خاک خود را مورد مطالعه قرار دهید ، نسبت کود ایده آل به شما داده می شود که به کمبودهای مغذی خاک کمک می کند.

فروش کود اوره
بیشتر باغبانان سرگرمی می توانند کودهای از پیش تعیین شده را پیدا کنند که متناسب با نیاز آنها در یک نهالستان گیاهان یا مرکز تهیه باغ باشد.
اوره را با کودهای اضافی ترکیب کنید تا مخلوط کود پایداری ایجاد شود. اوره نیتروژن را به گیاهان می دهد ، اما سایر عناصر مانند فسفر و پتاسیم برای سلامتی گیاهان نیز مهم هستند. کودهایی که با اطمینان می توانید با اوره مخلوط کرده و آنها را ذخیره کنید عبارتند از:
1.سیانامید کلسیم
2.سولفات پتاس
3.سولفات منیزیم پتاس
اوره را با کودهای خاصی مخلوط کنید تا گیاهان بلافاصله بارور شوند. کودهای خاصی وجود دارد که می توانند با اوره مخلوط شوند ، اما به دلیل واکنشی که بین مواد شیمیایی کود رخ می دهد ، بعد از 2-3 روز اثر خود را از دست می دهند. این شامل:
1.نیترات شیلی
2.سولفات آمونیاک
3.منیزیم نیتروژن
4.فسفات دیامونیوم
5.سرباره اصلی
6.سنگ فسفات
7.موریات پتاس
از آسیب رساندن به محصولات زراعی خود جلوگیری از واکنش های شیمیایی ناخواسته جلوگیری کنید. بعضی از کودها با ایجاد اوره واکنش نشان می دهند و یا یک واکنش شیمیایی فرار ایجاد می کنند ، یا مخلوط کود را کاملاً بی فایده می کنند. هرگز اوره را با کودهای زیر ترکیب نکنید:
1.نیترات کلسیم
2.نیترات آمونیوم کلسیم
3.نیترات آمونیوم سنگ آهک
4.نیترات سولفات آمونیوم
5.نیتروپوتاش
6.نیترات آمونیوم پتاس
7.سوپر فسفات
اوره را با کودهای فسفر و غنی از پتاسیم برای کود خوب و متعادل مخلوط کنید. با مراجعه به لیست کودهای مخلوط با اوره و مؤثر نیست ، منابعی از فسفر و پتاسیم را برای افزودن به ترکیب کودهای خود انتخاب کنید. بسیاری از این موارد در مهد کودک ها و فروشگاه های باغ عرضه می شود.
با توجه به وزنی که با نسبت کود شما داده می شود ، هریک از کودهای انتخابی خود را به یکدیگر اضافه کنید. آنها را با هم مخلوط کنید. این کار را می توان در یک سطل بزرگ ، در یک چرخ دستی یا با میکسرهای مکانیکی انجام داد.
کود مبتنی بر اوره را به طور مساوی در بین محصولات خود پخش کنید. مخلوط کود خود را همانطور که می خواهید اوره را به تنهایی بمالید ، بطور یکنواخت در سراسر خاک پخش کنید. سپس آب و خاک را به منظور ترکیب کود آب کنید.
اوره نسبت به سایر کودها متراکم تر است. اگر از تجهیزات ریسندگی برای پخش کود اوره خود در مسافت های بزرگ در مزرعه خود استفاده می کنید ، عرض پهنای خود را زیر 50 فوت (15.2 متر) نگه دارید تا مخلوط کود به طور مساوی پخش شود.

زمان استفاده از کود اوره برای درخت
قبل از استفاده از کود اوره گیاه خود را مشخص کنید

هر گیاه یک مصرف کننده سنگین ازت نیست ، که اساساً بدان معنی است که ممکن است نیازی به نیتروژن نداشته باشد. به عنوان مثال ، خاکهای گلدان ، معمولاً دارای اوره با سولفات آمونیوم در داخل آنها هستند که باعث آزاد شدن اوره می شود.
این امر نیتروژن کافی را برای بیشتر گیاهان گلدان فراهم می کند ، مادامی که در هر چند سال یک بار مجدداً گلدانی شوند. بعضی از گیاهان معمولاً با اوره هایی مانند مثلاً ارکیده ها ، گلدان های گلدان و بامبو ها بارور می شوند.
سایر گیاهان ممکن است نسبت به چنین فرمولاسیون بالایی حساس باشند ، بنابراین باید در مورد نیاز نیتروژن گیاه خاص خود ، با یک متخصص یا کشاورز حرفه ای مشورت کنید.

استفاده از کود اوره در گیاهان داخلی گلدان

گیاهان سرپوشیده به طور دائم و همیشه گلدان هستند. این نوع گیاهان تنها می توانند مواد مغذی اصلی خود را از منطقه محدود خاک دریافت کنند. آنها فایده ای برای گیاهان در فضای باز ندارند ، جایی که مواد آلی اضافی به طور منظم در خاک لایه بندی می شوند تا مواد مغذی بیشتری را ارائه دهند.
گیاهان گلدان معمولاً باید سالانه بارور شوند. با این حال ، اوره جزء اسیدهای قوی ، اسید اوریک است و حتی پس از پردازش کمی سوز آور است. بنابراین اوره باید حداقل به نصف تقطیر رقیق شود و خاک ها پس از استفاده به خوبی آب شوند. استفاده خوب از اوره در اسپری های شاخ و برگ است ، جایی که گیاه می تواند فوراً از آنچه می خواهد استفاده کند و بقیه تبخیر می شود.

دسته بندی کودهای اوره

فرمول های متنوعی از اوره وجود دارد که هر یک از درجه آزاد سازی متفاوت دارند. اوره مستقیم به طور مرتب در گیاهان گلدان استفاده نمی شود. این میزان حداکثر نیتروژن را ارائه می دهد و به سرعت ترک می شود ، اغلب در طی دو روز یا حتی کمتر. اوره فرمالدئیدها فقط حدود ازت دارند.
این فرمول با کمک میکروارگانیسم ها تجزیه می شود و به همین دلیل در زمستان کندتر می شود با حل شدن اوره به تدریج آزاد می شود. این ماده فقط در آب کمی محلول است بنابراین فرایند در مقایسه با فرمولاسیون های دیگر زمان بیشتری می برد. همچنین تنها 31٪ ازت را تأمین می کند. بزرگترین فرمولاسیون برای گیاهان گلدان داخلی ، کروتونیلیدن دیوره است. این یک فرمول رهاسازی طولانی مدت و آهسته است.

نقش کود اوره
برنامه های کاربردی اوره

کشاورزی
بیش از 90 درصد از تولید اوره در جهان برای استفاده به عنوان کود آزاد کننده ازت تعیین شده است. اوره بالاترین میزان نیتروژن را در کلیه کودهای ازت جامد در استفاده مشترک (7/46 درصد) دارد. بنابراین کمترین هزینه حمل و نقل را برای هر واحد ماده مغذی ازت دارد.
در خاک ، هیدرولیز می شود و به آمونیاک و دی اکسید کربن تبدیل می شود. آمونیاک توسط باکتری های موجود در خاک به نیترات اکسیده می شود ، که توسط گیاهان قابل جذب است. اوره همچنین در بسیاری از فرمولاسیون کود جامد چند جزء مورد استفاده قرار می گیرد.
اوره در آب بسیار محلول است ، بنابراین ، برای استفاده در محلولهای کود در ترکیب با نیترات آمونیوم: UAN ، به عنوان مثال ، در کودهای “خوراک شاخ و برگ” بسیار مناسب است. برای استفاده از کود ، گرانول ها به دلیل توزیع اندازه ذرات باریک تر ، یک مزیت برای کاربرد مکانیکی هستند.
شایع ترین ناخالصی اوره مصنوعی ، بیورت ، باید در کمتر از 2 درصد از زمان موجود باشد ، زیرا باعث اختلال در رشد گیاه می شود.
اوره با نرخهای بین 40 تا 300 کیلوگرم در هکتار پخش می شود ، اما میزان واقعی پخش آن بسته به نوع مزرعه و منطقه متفاوت خواهد بود. بهتر است چندین فواصل کوچک و متوسط را در فواصل زمانی انجام دهید تا تلفات شستشو به حداقل برسد و استفاده کارآمد از نیتروژن به کار رفته در مقایسه با کاربردهای سنگین را افزایش دهید.
در طول تابستان ، اوره باید قبل از آن یا در هنگام باران پخش شود تا تلفات احتمالی ناشی از فرار را کاهش دهد (فرایندی که نیتروژن به عنوان گاز آمونیاک به اتمسفر می رسد). اوره نباید با کودهای دیگر مخلوط شود ، زیرا ممکن است مشکلات کیفیت بدنی ایجاد شود.به دلیل غلظت بالای نیتروژن در اوره ، دستیابی به گسترش یکنواخت دارای اهمیت است. تجهیزات برنامه باید به درستی کالیبره شوند و به درستی مورد استفاده قرار گیرند.

عوارض کود اوره
حفاری به دلیل خطر آسیب جوانه زنی نباید در تماس با یا نزدیک به بذر انجام شود. اوره در آب حل می شود تا به عنوان اسپری یا از طریق سیستم های آبیاری استفاده شود.
در محصولات دانه و پنبه ، اوره اغلب در زمان آخرین کشت قبل از کاشت بکار می رود. در مناطق پر باران و خاکهای شنی (جایی که نیتروژن از طریق آبشویی از بین می رود) و در آنجا که بارش در فصل خوب پیش بینی می شود ، اوره در طول فصل رشد می تواند در کنار هم یا لباس مرتفع باشد.
پیراستن نیز در مراتع و مرتع علوفه بسیار محبوب است. در کشت نیشکر ، سنگ معدنی بعد از کاشت ، حالت مجلسی دارد و برای هر محصول از موش صحرایی استفاده می شود.
برای محصولات زراعی آبیاری ، اوره را می توان در خاک خشک استفاده کرد ، یا از طریق آب آبیاری حل و استفاده کرد. اوره به وزن خود در آب حل می شود ، اما با افزایش غلظت ، حل شدن آن به طور فزاینده دشوار می شود. حل شدن اوره در آب گرم کننده است و باعث می شود هنگام حل شدن اوره دمای محلول کاهش یابد.هنگام تهیه محلول های اوره برای باروری (تزریق به خطوط آبیاری) ، بیش از 30 کیلوگرم اوره در هر 100 لیتر آب حل نکنید.
در اسپریهای شاخ و برگ ، غلظت 0.5 تا 2.0 درصد اوره اغلب برای محصولات باغی مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که اسپری های اوره ممکن است به شاخ و برگ گیاهان آسیب برساند ، قبل از استفاده باید توصیه هایی برای مقادیر مشخص کنید.
در صورت استفاده از اسپری های اوره به طور منظم یا برای محصولات باغی حساس ، از اوره های درجه پایین آمیز اوره نیز باید استفاده شود.
مانند بیشتر محصولات ازت ، اوره رطوبت هوا را جذب می کند. بنابراین باید آن را یا در کیسه های بسته / در بسته در پالت ها نگهداری کنید ، یا در صورت انبوه به صورت انبارداری در زیر پوشش با برزنت نگه دارید. مانند اکثر کودهای جامد ، باید در محلی خنک ، خشک و با تهویه مناسب نیز نگهداری شود.
صنایع شیمیایی
اوره ماده اولیه ای است که در ساخت بسیاری از مواد شیمیایی مهم از جمله:
1.پلاستیک های مختلف ، به خصوص رزین های اوره فرمالدئید
2.چسب های مختلفی مانند اوره فرمالدئید یا اوره ملامین فرمالدئید مورد استفاده در تخته سه لا دریایی
3.سیانات پتاسیم ، یکی دیگر از مواد اولیه صنعتی
4.نیترات اوره ، مواد منفجره
اوره توانایی به دام انداختن بسیاری از ترکیبات آلی به صورت کلاترات را دارد. ترکیبات ارگانیک در کانالهایی تشکیل می شوند که توسط مارپیچهای متقاطع متشکل از مولکولهای اوره متصل به هیدروژن انجام می شوند.
این رفتار می تواند برای جداسازی مخلوط ها مورد استفاده قرار گیرد و در تولید سوخت هواپیمایی و روغن های روان کننده و در جداسازی پارافین از آن استفاده شده است.
از آنجا که مارپیچ ها به هم وصل هستند ، تمام مارپیچ های موجود در یک بلور باید از قدرت مولکولی یکسانی برخوردار باشند. این زمانی مشخص می شود که کریستال هسته ای باشد و از این طریق با بذر مجبور می شود. از کریستال های حاصل برای جدا کردن مخلوط های رزمیمی استفاده شده است.

کود اوره مایع
سیستم های اتومبیل
اوره در واکنش های SNCR و SCR برای کاهش آلاینده های NOx در گازهای خروجی از احتراق ، به عنوان مثال ، از نیروگاه ها و موتورهای دیزل استفاده می شود.
به عنوان مثال سیستم BlueTec ، محلول اوره مستقر در آب را به سیستم اگزوز تزریق می کند. آمونیاک حاصل از تجزیه اوره با انتشار اکسید نیتروژن واکنش نشان می دهد و در مبدل کاتالیزوری به نیتروژن و آب تبدیل می شود.
سایر کاربردهای تجاری
تثبیت کننده مواد منفجره نیتروسلولوز
یک جزء از خوراک دام ، فراهم کردن یک منبع نسبتاً ارزان ازت برای تقویت رشد است.
یک جایگزین غیر خورنده برای نمک سنگ برای یخ زدایی در جاده ها و احیا مجدد سطح اسنوبرد نیمه لوله و پارک های زمینی.
یک افزودنی تقویت کننده طعم برای سیگار است.
ماده اصلی در موهای زائد مانند نایر یا ویت است.
یک عامل قهوه ای در پیش ساخته های کارخانه تولید شده است.
ماده ای در برخی از نرم کننده های مو ، پاک کننده های صورت ، روغن های حمام ، نرم کننده های پوست و لوسیون ها است.
یک واکنش دهنده در بعضی از کمپرس های سرد آماده استفاده برای مصارف اولیه ، به دلیل واکنش درون گرمی که هنگام مخلوط شدن با آب ایجاد می کند.
ماده کاشت ابر به همراه نمکهای دیگر.
ماده ضد شعله که معمولاً در اتهامات آتش نشانی شیمیایی خشک مانند مخلوط بی کربنات اوره و پتاسیم استفاده می شود.
ماده ای در بسیاری از محصولات سفید کننده دندان.
ماده ای در صابون ظرف.
همراه با آمونیوم فسفات ، به عنوان ماده مغذی مخمر ، برای تخمیر قندها به اتانول.
ماده مغذی مورد استفاده پلانکتون در آزمایش های تغذیه اقیانوس برای اهداف ژئواژینرینگ.
به عنوان یک افزودنی برای افزایش دمای کار و زمان باز چسب مخفی.
به عنوان یک افزودنی تقویت کننده و رطوبت پذیری در حمام های رنگی برای رنگ آمیزی یا چاپ پارچه.
آزمایشگاه با استفاده از
اوره در غلظت های حداکثر 10 M یک ماده دفع کننده پروتئین قدرتمند است زیرا باعث اختلال در پیوندهای غیر کووالانسی در پروتئین ها می شود. از این خاصیت می توان برای افزایش حلالیت برخی پروتئین ها استفاده کرد. مخلوطی از اوره و کولین کلراید به عنوان یک حلال یوتکتیک عمیق ، نوعی مایع یونی استفاده می شود.

نقش کود اوره
اوره می تواند به عنوان منبع هیدروژن برای تولید برق متعاقبا در یک سلول سوخت خدمت کند. اوره موجود در فاضلاب ادرار و فاضلاب بطور مستقیم قابل استفاده است (اگرچه باکتری ها به سرعت نرمال اوره را تجزیه می کنند.) تولید هیدروژن با الکترولیز محلول اوره در ولتاژ کمتری اتفاق می افتد و از انرژی کمتری نسبت به الکترولیز آب استفاده می کند.
استفاده پزشکی
اوره در محصولات پوستی موضعی برای تقویت آب بدن تجویز می شود. اگر تحت پوشش پانسمان انسدادی قرار داشته باشد ، 40 درصد از آماده سازی اوره نیز ممکن است برای دبریدمان غیر جراحی ناخن ها استفاده شود. این دارو همچنین به عنوان وسیله ای برای رفع موم گوش استفاده می شود.
مانند نمک ، از تزریق اوره برای انجام سقط جنین استفاده می شود. همچنین اصلی ترین ماده درمانی دارویی جایگزین است که به آن ادرار درمانی گفته می شود.
آزمایش نیتروژن اوره خون (BUN) اندازه گیری مقدار نیتروژن موجود در خون است که از اوره حاصل می شود. از آن به عنوان نشانگر عملکرد کلیه استفاده می شود.
چه اتفاقی می افتد اگر اوره را روی چمن هایم پخش کنم؟
اوره جزء ادرار پستانداران است. از این ماده در کودها ، مکمل های خوراک و ساخت پلاستیک و دارو استفاده می شود. به دلیل داشتن نیتروژن زیاد اوره ، به راحتی به آمونیاک موجود در خاک تبدیل می شود و آن را به یکی از غلیظ ترین کودهای ازت تبدیل می کند.
چمن هایی مانند دریافت مقدار مناسب نیتروژن هستند زیرا باعث می شود آنها سالم و سبز شوند. با این وجود نیتروژن بیش از حد ، چمن را می سوزاند.
اوره حاوی 46 درصد نیتروژن است و تقریباً در سالهای اخیر جایگزین نیترات آمونیوم به عنوان کود شد. چندین مزیت برای کود اوره وجود دارد:
اوره احتمال بسیار کمی برای ایجاد انفجار یا خطر آتش سوزی دارد.
مقدار بالای نیتروژن موجود در اوره در مقایسه با سایر کودهای خشک ازت با استفاده از نیتروژن ، فضای بیشتری را در اختیار دارد ، ذخیره سازی و حمل و نقل را کاهش می دهد.
می توان آن را به عنوان جامد در خاک استفاده کرد یا به عنوان اسپری استفاده کرد.
در طول تولید ، آلاینده های کمی آزاد می کند.
در صورت استفاده صحیح ، اوره می تواند در هر دو چمن و محصولات زراعی بسیار مؤثر باشد.

زمان استفاده از کود اوره برای درخت
چگونه کود اوره به چمن شما می کند

کود دادن با اوره یا کودهای دیگری برای آن ماده باید بدرستی انجام شود و یا چمن شما بی نتیجه خواهد ماند. کود آهسته بهترین راه برای طی کردن است ، بنابراین نباید چمن خود را با یک بار زیاد بمباران کنید. لقاح مناسب با اوره باعث ایجاد یک چمن غلیظ ، سالم و سبز خواهد شد.
با این حال ، اگر بیش از حد از آن استفاده کنید ، کود اوره می تواند چمن را خشک کرده یا بسوزاند. کود بیش از حد باعث ایجاد نمک در خاک می شود که در حال خشک شدن است و می تواند چمن شما را به رنگ زرد یا حتی قهوه ای تبدیل کند.
نکاتی برای باروری چمن
در هنگام لقاح چمن خود اشتباه نکنید. در اینجا چهار قطعه از توصیه های جامد آورده شده است:
ابتدا خاک خود را آزمایش کنید: بیشتر صاحبان چمن هرگز این کار را نمی کنند ، اما می تواند بسیار مفید باشد ، به خصوص اگر چمن شما مشکل دارد. 10 یا 12 نمونه خاک را از مناطق مختلف چمن خود جمع کنید و آنها را برای آزمایش های حرفه ای ارسال کنید.شما باید این کار را در اوایل بهار قبل از انجام کوددهی انجام دهید. یک آزمایش حرفه ای به شما این امکان را می دهد تا بدانید که pH شما خیلی کم است و همچنین چه مواد مغذی ممکن است فاقد آن و یا فراوان باشد.
بیش از حد کود نکنید: یک مشکل شایع کود بیش از حد است که می تواند به چمن و محیط زیست آسیب برساند. بیشتر چمنزارها می توانند با استفاده از کودهای دو بار در سال ، حتی اگر بسیاری از خرده فروشان چهار بار در سال پیشنهاد می کنند ، به دست آورند.
باروری در زمان مناسب سال: روز کار بعد از استرس یک تابستان گرم ، بهترین زمان برای بارور شدن است. شاید بتوانید فقط با این یک برنامه از بین برید. در غیر این صورت ، دور دوم می تواند در اواسط اکتبر اعمال شود. اگر فکر می کنید چمن شما به کمک دیگری نیاز دارد ، در اواسط بهار یک دور سوم کود استفاده کنید ، اما ممکن است دو بار این ترفند را انجام دهید.

خواص کود اوره برای درختان
کود را با دقت پراکنده کنید: از کود اطراف رودخانه ها ، حوضچه ها یا سایر بدن های آبی بی احتیاط باشید. کود به درون شما نفوذ کرده و شکوفه های زیاد جلبک ایجاد می کند. هر کودی را که در جاده شما یا پیاده رو حرکت می کند ، پاک کنید. اگر منتظر باران باران باشید تا آن را از بین ببرد ، تخلیه و به سیستم آب می رود.

انبار داری کود اوره

توجه داشته باشید که همواره کود اوره در کیسه های مهر و موم شده نگه داری می شود. در صورتی که رطوبت به این کود برسد، فرآیند تجزیه آغاز شده و کیفیت کود کاهش پیدا می کند. بنابراین توصیه می شود که کود اوره در محل های خشک و خنک نگه داری شود.

چنانچه مایل به خواندن مطلبهایی در خصوص کود مرغی (پلت مرغی ) و کود کامل یا ان پی کاهستید میتونید به پست های مذکور مراجعه کنید.

باتشکر آل کود

آموزشی

2 دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سوال درخصوص محصولات و قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید.