کود مخصوص گوجه فرنگی| کاشت| برداشت| فواید| نحوه استفاده

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

فروش عمده کود شیمیایی  گوجه فرنگی

چنانچه به دنبال تامین کود مخصوص گوجه فرنگی و یا هر محصول کشاورزی به صورت عمده هستید و همچنین بدنبال تامین خود گوجه فرنگی با قیمت مناسب به صورت عمده در هر جای ایران هستید میتوانید با بخش فروش تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

 

کود مخصوص گوجه فرنگی

یک غذای بزرگ متراکم از نظر مواد مغذی است که به طیف وسیعی از سیستمهای بدن کمک می کند. محتوای غذایی آن از پوست سالم ، کاهش وزن و سلامت قلب پشتیبانی می کند.
با وجود محبوبیت گوجه فرنگی ، فقط 200 سال پیش تصور می شد که در ایالات متحده آمریکا از این ماده سمی میباشند این احتمالاً به این دلیل است كه این گیاه متعلق به خانواده سمی كابینت است.اکنون گوجه فرنگی چهارمین سبزیجات محبوب بازار تازه در پشت سیب زمینی کاهو و پیاز است.

کود مخصوص گوجه فرنگی
حقایقی درباره گوجه فرنگی:

مصرف گوجه فرنگی در رژیم غذایی می تواند به محافظت در برابر سرطان ، حفظ فشار خون سالم و کاهش قند خون در مبتلایان به دیابت کمک کند.گوجه فرنگی حاوی کاروتنوئیدهای کلیدی مانند لوتئین و لیکوپن است.
اینها می توانند از چشم در برابر آسیب ناشی از نور محافظت کنند.گوجه فرنگی های بیشتری را با اضافه کردن آنها به بسته بندی یا ساندویچ ، سس یا سالس بخورید. از طرف دیگر ، آنها را به صورت پخته یا خورش بخورید .
زیرا این روش های آماده سازی می توانند در دسترس بودن مواد مغذی اصلی را تقویت کنند.گوجه فرنگی به دلیل داشتن مقادیر باقیمانده آفت کش ها در ده میوه و سبزیجات قرار دارد. گوجه فرنگی را قبل از غذا بشویید.

فواید گوجه فرنگی:

فواید مصرف انواع مختلف میوه و سبزی چشمگیر است و گوجه فرنگی هیچ تفاوتی ندارد. با افزایش سهم غذاهای گیاهی در رژیم غذایی ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، دیابت و سرطان کاهش می یابد.
انواع و اندازه های مختلف گوجه فرنگی وجود دارد و می توان آنها را به روش های مختلفی تهیه کرد. اینها شامل گوجه فرنگی گیلاس ، گوجه فرنگی پخته شده ، گوجه فرنگی خام ، سوپ ، آب میوه و پوره است.
مزایای سلامتی می تواند در انواع مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال ، گوجه فرنگی گیلاس نسبت به گوجه فرنگی معمولی دارای محتوای بتاکاروتن بالاتری است.
مصرف زیاد میوه و سبزی نیز به پوست و موی سالم ، افزایش انرژی و وزن کم پیوند دارد. افزایش مصرف میوه و سبزیجات خطر چاقی و مرگ و میر کلی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

1)سرطان
گوجه فرنگی منبع عالی ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها است . با این مؤلفه ها ، گوجه فرنگی می تواند به مبارزه با تشکیل رادیکال های آزاد کمک کند. رادیکالهای آزاد باعث ایجاد سرطان می شوند. میزان بالای بتاکاروتن را با جلوگیری از پیشرفت تومور در سرطان پروستات مرتبط کرده است.
گوجه فرنگی همچنین حاوی لیکوپن است. لیکوپن یک پلی فنول یا ترکیب گیاهی است که با یک نوع پیشگیری از سرطان پروستات در ارتباط است . همچنین به گوجه فرنگی رنگ قرمز مشخصه آنها را می دهد.

قیمت کود مایع مخصوص گوجه فرنگی

یک مطالعه از جمعیت ژاپن نشان می دهد که مصرف بتاکاروتن ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد . دریافت فیبر میوه و سبزیجات با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ همراه است.
رژیم های غذایی سرشار از بتاکاروتن ممکن است نقش محافظتی در برابر سرطان پروستات داشته باشند.برای کشف نقشهای احتمالی لیکوپن و بتاکاروتن در پیشگیری یا معالجه سرطان ، تحقیقات انسانی دیگری لازم است.
2)فشار خون
حفظ مقدار کم سدیم به حفظ فشار خون سالم کمک می کند. با این حال ، افزایش مصرف پتاسیم به دلیل اثرات گسترده تر آن بر روی شریان ها ممکن است به همان اندازه مهم باشد.
براساس بررسی ملی آزمایشات بهداشتی و تغذیه ای کمتر از 2 درصد از بزرگسالان آمریکایی میزان توصیه شده روزانه پتاسیم 4،700 میلی گرم (میلی گرم) را تامین می کنند.پتاسیم زیاد و دریافت سدیم کم نیز با کاهش 20 درصدی خطر مرگ ناشی از همه دلایل همراه است.
3)سلامت قلب
فیبر ، پتاسیم ، ویتامین و کولین در گوجه فرنگی همه از سلامت قلب حمایت می کنند.افزایش دریافت پتاسیم به همراه کاهش دریافت سدیم مهمترین تغییر رژیم غذایی است که فرد معمولی می تواند برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ایجاد کند.
گوجه فرنگی همچنین حاوی فولات است . این به تعادل سطح هموسیستئین کمک می کند. هموسیستئین یک اسید آمینه است که در نتیجه تجزیه پروتئین است. گفته می شود که خطر حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد . مدیریت سطح هموسیستئین توسط فولات یکی از عوامل خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.
مصرف زیاد پتاسیم نه تنها با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی همراه است بلکه به دلیل محافظت از ماهیچه ها در برابر زوال ، حفظ تراکم مواد معدنی استخوان و همچنین کاهش تولید سنگ کلیه نیز شناخته شده است.
4)دیابت
مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به دیابت نوع 1 که رژیم های غذایی پر فیبر مصرف می کنند سطح قند خون کمتری دارند ، در حالی که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است قند خون ، چربی ها و انسولین را بهبود بخورند . یک فنجان گوجه فرنگی گیلاس حدود 2 گرم (گرم) فیبر فراهم می کند.
5)یبوست
خوردن غذاهایی که به مقدار کافی آب و فیبر آنها مانند گوجه فرنگی باشد ، ممکن است به هیدراتاسیون و حمایت از حرکات طبیعی روده کمک کند. گوجه فرنگی اغلب به عنوان یک میوه ملین توصیف می شود.

کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی
فیبر به مدفوع اضافه می کند و برای کاهش یبوست مفید است . با این حال ، از بین بردن فیبر از رژیم غذایی نیز تأثیر مثبتی بر یبوست نشان داده است.
6)سلامت چشم
گوجه فرنگی از چشم محافظت می کند. گوجه فرنگی می تواند به محافظت چشم در برابر آسیب نور کمک کند.
گوجه فرنگی منبع غنی لیکوپن ، لوتئین و بتاکاروتن است. اینها آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که نشان داده شده است از چشم در برابر صدمات ناشی از نور ، ایجاد آب مروارید و دژنراسیون ماکولا وابسته به سن محافظت می کنند.
چشم مربوط به سن مطالعه بیماری به تازگی دریافتند که افراد با مصرف رژیم غذایی بالا از لوتئین و زیگزانتین کاروتنوئیدها، هر دو در حال حاضر در گوجه فرنگی، کاهش 35 درصد در خطر نئوواسکوالرداشتند.

7)پوست
کلاژن یکی از اجزای اساسی پوست ، مو ، ناخن و بافت همبند است.تولید کلاژن در بدن وابسته به ویتامین است. کمبود ویتامین می تواند منجر به مشکل شود .
از آنجا که ویتامین یک آنتی اکسیدان قدرتمند است ، مصرف کم آن با افزایش آسیب ناشی از نور خورشید ، آلودگی و دود همراه است.این می تواند منجر به ایجاد چین و چروک ، افتادگی پوست ، لکه های پوستی و سایر عوارض جانبی سلامتی پوست شود.
8)بارداری
مصرف کافی فولات قبل و در دوران بارداری برای محافظت در برابر نقص لوله عصبی در نوزادان ضروری است.اسید فولیک فرم مصنوعی فولات است. این ماده در مکمل ها موجود است اما می تواند با اقدامات رژیم غذایی تقویت شود.
در حالی که توصیه می شود زنانی که باردار هستند از مکمل اسید فولیک استفاده کنند ، گوجه فرنگی منبع خوبی از فولات طبیعی است.

کود مخصوص گیاه گوجه فرنگی:

اگر تازه کار در باغبانی هستید ، رشد گوجه فرنگی و برداشتن بهترین کود ممکن است کار دلهره آور به نظر برسد. اما ، اجازه ندهید که به شما برسد. با راهنمایی درست ، سال به سال یک محصول شگفت انگیز خواهید داشت.
این که آیا شما از بذر گوجه فرنگی کاشته می شوید یا قصد خرید نهال از مهد کودک محلی را دارید ، تغذیه گیاه موضوعی است که نمی خواهید درباره آن نادان باشید.
اما قبل از شروع کار ، اجازه دهید من یک چیز را روشن کنم. هیچ کود مخصوص گوجه فرنگی منفردی وجود ندارد که برای همه باغها مناسب باشد. اگر وجود داشته باشد ، باغبانی ساده و قابل بحث خواهد بود ، همچنین خسته کننده است ، این طور نیست؟ بیایید نگاهی به برخی از واقعیت ها و گزینه های کود بیاندازیم تا به شما در انتخاب موارد مناسب بر اساس مرحله رشد کمک کنیم.

کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی
نکات مهمی در مورد کود مخصوص گوجه فرنگی:

نیاز کود گیاهان گوجه فرنگی بستگی به مرحله رشد دارد. اما مهم است که هر ماده مغذی در هر زمان حضور داشته باشد ، نسبت پیشنهادی همان چیزی است که تغییر می کند. به طور کلی ریشه گیاهان گوجه فرنگی عمیق تر از 6-7 نیست.
کودهای تجاری دارای سریهایی مانند 10-8-10 هستند که اساساً مخفف NPK هستند. این بدان معنی است که کود حاوی 10٪ نیتروژن ، 8٪ فسفر و 10٪ پتاسیم است که بقیه آن ماده پرکننده است.
فسفر برای رشد و نمو ریشه ها و همچنین میوه بسیار مهم است و از این رو یک ماده مغذی مهم در مراحل اولیه و سپس دوباره در مرحله نهایی است.ازت از شاخ و برگ مراقبت می کند ، اما نیتروژن بیش از حد به گیاهان شکوفه ای که میوه کم و یا کمی دارند منجر می شود.
پتاسیم به گیاه کمک می کند تا به سرعت رشد کند و گل و میوه تولید کند. اما هنگام فتوسنتز و تحمل برخی بیماری ها بسیار مهم است.پس از جوانه زدن نهال گوجه فرنگی ، آنها با انفجار اولیه رشد قبل از گلدهی ، خیلی سریع رشد می کنند.
به عنوان یک قانون شست ، می توان فرض کرد که آنها در مدت چهار ماه از زمان کاشت میوه می دهند. البته این به عوامل زیادی از جمله نوع گیاه گوجه فرنگی ، خاک و شرایط محیطی بستگی دارد.
دانه های گوجه فرنگی برای جوانه زنی به مواد مغذی اضافی احتیاج ندارند زیرا دانه حاوی مقادیر کافی برای قرار دادن اولین برگ های واقعی است. اگر قصد کاشت بذر را دارید ، ممکن است به راهنمای من در کاشت بذر گوجه فرنگی علاقه مند شوید تا به شما در رسیدن به مرحله اول درست کمک کند.
اگر در مرحله ای هستید که نهال های شما آماده پیوند هستند و یا برخی از گیاهان فروشگاه خریداری کرده اید ، باید راهنمای من در مورد پیوند گوجه فرنگی را بررسی کنید.
اگر این مراحل درست انجام نشود ، هیچ مقدار کودی به شما کمک نمی کند. به خاطر داشته باشید که گیاهان مانند تمام زندگی بسیار انعطاف پذیر هستند و برای رسیدن به این مرحله نیازی به حرفه ای ندارید. اما دانستن اینکه دقیقاً چه کارهایی باید انجام شود ، مطمئناً به شما کمک می کند.

قبل از ورود به واقعیت های تغذیه ، ابتدا باید مطمئن شوید که گیاه گوجه فرنگی شما قادر به رسیدن به کودی است که شما در خاک ترکیب کرده اید. برای این منظور ، باید مطمئن شوید که تکنیک های آبیاری شما منجر به ریشه زایی عمیق می شود.

کود گوجه فرنگی ارزان
گیاهان نه تنها از نظر قد و درشت در حال رشد هستند بلکه به شاخه هایی نیز می روند که باعث سنگین شدن آنها می شود. ممکن است بخواهید برای جلوگیری از ریزش و ریزش گیاهان ، پشتیبانی خارجی ارائه دهید. ریشه های عمیق نیز در این زمینه کمک می کند.
ثانیاً ، بهتر است گیاه گوجه فرنگی خود را در باغ یا یک ظرف بزرگ قرار دهید ، زیرا ظروف کوچک منجر به جمع شدن ریشه می شود ، نتیجه نهایی این گیاه عدم داشتن ریشه در معرض کافی برای جذب مواد مغذی مورد نیاز خود است.

کود مخصوص گوجه فرنگی هنگام کاشت:

همانطور که در لیست حقایق فوق مشخص شده است ، فسفر برای رشد ریشه بسیار حیاتی است در حالی که پتاسیم به گلدهی و رشد عمومی کمک می کند در حالی که نیتروژن به شاخ و برگ کمک می کند.
همه گیاهان برای رشد به نیتروژن احتیاج دارند. بیشتر خاکهای طبیعی موجود حاوی نیتروژن کافی برای رشد گیاه هستند. اما اگر از بخش عمده ای از چربی های نارگیل یا مواد دیگری از مواد پرکننده استفاده می کنید نیتروژن کافی در آنجا ندارید.
مطمئناً می دانید اگر خاک خود را آزمایش کرده باشید. با این وجود ، به عنوان یک قاعده کلی انگشت شست ، اگر از کمپوست تازه استفاده می کنید ، نیازی به افزودن نیتروژن نیست ، فقط فسفر در مرحله اولیه رشد ، یعنی به زودی پس از پیوند نهال ها. اگر کمپوست شما حاوی مقادیر زیادی پوست و موز موز باشد ، حتی لازم نیست فسفر را به آن بیفزایید.

وعده غذایی استخوان برای کود مخصوص گوجه فرنگی:

وعده های غذایی استخوان یک راه عالی برای چسبیدن به کودهای آلی است و در عین حال اطمینان از اینکه گیاهان گوجه فرنگی شما فسفر کافی برای رشد ریشه های قوی دارند که به نوبه خود باعث می شود میوه زیادی تولید شود.
همانطور که از نام آن پیدا شده است ، وعده های استخوانی ، کود مخصوص گوجه فرنگی است که از استخوان های حیوانات زمین تشکیل شده است ، معمولاً از استخوان های گوشت گاو است ، اما از استخوان های دیگر حیوانات از جمله استخوان های ماهی نیز استفاده می شود.
امروزه بیشتر محصولات تجاری خوراکی استخوانی موجود در نسبت 3-15-0 است. یکی از موارد مورد علاقه من کود غذایی آلی استخوانی با نسبت 2-14-0 است. کلسیم مهم مغذی موجود در این ترکیب همچنین از پوسیدگی انتهای شکوفه ، یک بیماری شایع گیاه گوجه فرنگی جلوگیری می کند.

کود اختصاصی گوجه فرنگی
سنبله کود مخصوص گوجه فرنگی:

بهتر است از ترکیبی از وعده های استخوانی و سنبله کودهای آلی استفاده کنید ، اما اگر نمی خواهید از وعده های استخوانی استفاده کنید زیرا این یک محصول حیوانی است کاملاً قابل درک است.
در این حالت ، من خاک خود را اندازه می گرفتم و کمی کود فسفر سنتی موجود در فروشگاه باغبانی محلی شما یا آمازون را اضافه می کردم.
من قطعاً توصیه می كنم كه کودهای ارگانیك را 3 تا 6 اینچ از ساقه گیاه گوجه فرنگی خود درست بعد از پیوند قرار دهید. این امر حتی اگر از گوجه فرنگی های خود در یک ظرف استفاده کنید ، مهمتر است زیرا گیاهان بسیار سریع از مواد مغذی استفاده می کنند.
لازم نیست کودهای خود را به بدست آورید ، تنها چیزی که نیاز دارید سنبله ای است که حاوی درصد بیشتری از فسفر و در عین حال مقادیر مناسبی ازت و پتاسیم است. سنبله کود فقط باید به داخل خاک منتقل شود. برای نمایش سریع فیلم زیر را تماشا کنید. به طور کلی ، آنها حدود دو ماه قبل از استفاده استفاده می شوند.

نحوه استفاده از سنبله کود مخصوص گوجه فرنگی:

کودهای سمبوز و کودهای آلی:

اگر در باغچه خود کاشت می کنید ، ممکن است بخواهید دکتر کود آلی را در نظر بگیرید. تنها دلیلی که من این موضوع را توصیه می کنم این است که میکروب های خاک و قارچ های مفیدی وجود دارند که به گیاهان از طریق روند همزیستی کمک می کنند.
به عنوان مثال ، قارچ به مراتب به زمین می رسد و در ازای قند و نشاسته ، فسفر را به ریشه گیاهان منتقل می کند. من اولین بار در مورد این موضوع از یاد گرفتم و توصیه می کنم صفحه را بخوانید تا در مورد سایر منابع فسفر بیشتر بدانید.
اگر یک باغ با عملکرد خوب دارید ، ممکن است قبلاً سطح بالایی از فعالیت و سیستم های همزیستی در آن وجود داشته باشید و شاید نیازی به القاء مصنوعی برخی از محیط ها نباشید.
من فقط توصیه می کنم اگر باغی داشته باشید که به خودی خود سبز نشود یا اینکه مقدار زیادی خاک بی اثر جدید را اضافه کرده اید این کار را انجام دهید.

کود مخصوص گوجه فرنگی
من همیشه کود گوجه ای آلی را به دو دلیل پیشنهاد می کنم:
برای محیط و سفره آب محلی شما بهتر است.
آنها راحت تر استفاده می شوند و قدرت کمتری دارند. باغبانان بی تجربه که از کودهای شیمیایی غلیظ و کارخانه ای استفاده می کنند (سنگ پودر نشده طبیعی) تمایل به استفاده بیش از حد دارند که منجر به “بسته شدن” می شود ، مکانیسم دفاعی که در آن گیاه به دلیل غلظت زیاد که می تواند روی گیاه تأثیر منفی بگذارد ، جذب مواد مغذی را به طور کامل متوقف می کند.
مرحله رشد (قبل از گلدهی):
برای تعیین گیاهان گوجه فرنگی ، تمایز مشخصی بین مرحله رشد و مرحله میوه دهی وجود دارد. این در مورد انواع نامعین نیست. این راهنما به انواع تعیین شده می پردازد.
برای گیاهان نامعین ، به کودهای 8-32-16 یا 6-24-24 به کود مداوم نیاز دارید. در اصل ، میزان نیتروژن 1/4 فسفر و حداقل 1/2 پتاسیم است.
نیتروژن یکی از اجزای اساسی در مرحله رشد انواع مختلف شماست زیرا به شکل گیری بسیاری از سازه ها مانند کلروفیل کمک می کند که در اصل قسمت سبز گیاه است که به فتوسنتز کمک می کند. این ماده همچنین به تشکیل ماده ژنتیکی از جمله موارد دیگر کمک می کند.
اگر خاک خوبی دارید و از کمپوست زیادی استفاده می کنید ، دیگر نیازی به زحمت اضافه کردن نیتروژن نخواهید داشت. اما اگر توجه کردید که برگهای زیر به رنگ زرد درآمده اند ، این نشانگر آن است که گیاه به مقدار بیشتری ازت نسبت به دریافت نیاز دارد.
علل دیگری از برگهای زرد نیز وجود دارد ، نیازی به کمبود نیتروژن نیست. نه اینکه شما را بترساند ، بلکه برگهای زرد نیز نشانه ای از مقدار بیش از حد نیتروژن است ، اما بیشتر اوقات به دلیل عدم وجود آن است.
من شخصاً در ابتدا از کمپوست استفاده می کنم و بعد از هر ماه 2 هفته بعد از ماه اول مقداری چای کمپوست اضافه می کنم. این نیتروژن کافی را تأمین می کند و همچنین برخی دیگر از کلان و ریز مغذی ها را دوباره پر می کند.
بعد ، بدانید که به طور متوسط چند روز طول می کشد تا گونه خاص گیاه گیاه گوجه فرنگی برای گل (نه میوه) بماند. تا دو هفته قبل از این تاریخ ، ریختن برخی از آبهایی را که جمع آوری کرده اید ، شروع کنید. بسته به میزان جذب شما و تمرکز آن ، ممکن است مجبور شوید آن را رقیق کرده یا هر روز کمی از آن استفاده کنید.

کود گوجه فرنگی ارزان
من واقعاً نمی توانم توضیح عمیق تری در این باره ارائه دهم ، زیرا این چیزی است که شما از تجربه می توان فهمید. شما باید با توجه به گیاه خود چشم به آن بال بزنید. اگر توجه کردید که رشد کند می شود ، دیگر اضافه نکنید. اگر مراقب گیاه باشید ، واقعاً نمی توانید اشتباه کنید.

شروع میوه تا زمانی که آنها رسیده شوند:

در طی این مرحله ، گیاه هنوز به نیتروژن احتیاج دارد ، اما نه به مقدار زیاد. اگر گیاه شما تاکنون خوب رشد کرده است ، دیگر نیازی به افزودن نیتروژن به خاک نیست.
فسفر یکی از مهمترین مواد مغذی برای میوه خوب است. پتاسیم نیز مهم است ، بنابراین مقداری از آن چای پتاسیم را اضافه کنید اما شاید هفته ای یک بار ، نه بیشتر.
این مهم است که من اظهار داشته باشم که بیشتر خاک باغ ، در واقع فسفر کافی دارد و در این مرحله گیاه شما اگر در یک باغ باشد ، برخی از روابط همزیستی را توسعه می دهد که فسفر لازم را برای آن فراهم می کند.
اگر توجه داشته باشید که میوه شما به خوبی در حال رشد نیست ، می توانید مقداری به آن اضافه کنید ، این چیزی است که شما فقط با تجربه محصول اول یا با آزمایش خاک خود می آموزید.

در سال اول اگر کودهایی اضافه کنید که از نظر فسفر وجود داشته باشد هیچ ضرری وجود ندارد. اگر کودی را انتخاب می کنید ، در این مرحله به دنبال چیزی در خطوط 8-32-16 بروید.

مواد مغذی موجود در خاک:

اگر گیاه گوجه فرنگی شما قادر به مبارزه و رشد باشد ، اگر خاک نابارور باشد مقداری گوجه فرنگی تولید می کند ، اما به دلیل کود بیش از حد ممکن است بمیرد. اجازه ندهید این جمله شما را بترساند. باروری بیش از حد آسان نیست و رفع آن نیز گزینه ای است.

مناسب ترین کود برای گوجه فرنگی
علائم متداول کود مخصوص گوجه بیش از حد:

یکی از دلایل احتمال زرد شدن برگهای گوجه فرنگی شما می تواند بیش از حد نیتروژن موجود در خاک باشد. در شرایط نیتروژن بیش از حد ، گیاهان گوجه فرنگی مقدار کافی آب را جذب نمی کنند که منجر به زرد شدن برخی از برگهای قدیمی می شود.
نیتروژن بیش از حد باعث برگهای زیادی نیز می شود و گلدهی از بین می رود. فقط باغبان باتجربه که می دانند چه موقع انتظار شکوفه ها را دارند می توانند این مشکل را تشخیص دهند.
ایجاد سنگین رسوب و قارچ در سطح بالای خاک در حال رشد است.زرد شدن و پژمرده شدن برگهای پایین. موارد زیادی وجود دارد که منجر به زرد شدن برگها می شود ، که شما باید یک متخصص باشید تا تفاوت را بگویید. از بین رفتن ناگهانی برگ.

کود مورد نیاز مخصوص گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی برای اطمینان از رشد سالم آنها به خاک غنی از مواد مغذی به علاوه از کودهای مرتب کود نیاز دارد.
گوجه فرنگی رایج ترین گیاهان در باغ های آمریکایی ، گوجه فرنگی برای رشد سالم در طول فصل رشد نیاز به خاک غنی از مواد مغذی دارد. این “فیدرهای” متوسط تا سنگین به رشد منظم مواد مغذی نیاز دارند تا از رشد مداوم ساقه ها و شاخه ها ، برگها و شکوفه ها و همچنین میوه های سالم اطمینان حاصل شود.

قیمت کود مایع مخصوص گوجه فرنگی
برای تهیه مواد غذایی مناسب برای رشد گوجه فرنگی ، باغداران باید به اندازه کافی خاک را قبل از کاشت تهیه کنند ، کود را در طول فصل رشد اضافه کنند و علائم کمبود مواد مغذی را بشناسند.

آماده کردن خاک برای کود مخصوص گوجه:

اگرچه گوجه فرنگی می تواند در انواع مختلفی از خاک رشد کند ، اما خاک غنی از مواد آلی مانند خزه ذغال سنگ نارس ، کود کمپوست یا کود پوسیده شده منجر به گیاهان مولد سالم می شود. اگر برای اولین بار در یک فضای باغ در حال رشد باشید ، آزمایش خاک توصیه می شود و می توان به راحتی از طریق دفاتر محلی گسترش محلات انجام داد.
نتایج آزمایش خاک نشانگر کمبود مواد مغذی است که می توان در اوایل بهار قبل از کاشت اصلاح کرد. آهک را می توان به خاک اضافه کرد تا احتمال عدم تعادل مواد مغذی را کاهش داده و pH خاک را در محدوده 6.2 تا 6.8 ، که گوجه فرنگی را ترجیح می دهد ، وارد خاک کنیم.
کود اصلی تجاری 8-8-8 — حاوی سه ماده مغذی نیتروژن ، پتاسیم و فسفر — یا گزینه های ارگانیک مانند کود پیر ، گوگرد و آهک صدف نیز می تواند در تهیه کاشت به خاک اضافه شود.

پانسمان جانبی:

کودهای اضافه شده قبل و در زمان کاشت به احتمال زیاد مواد مغذی کافی برای فصل رشد کامل را تأمین نمی کنند. بنابراین ، حداقل دو کاربرد کود اضافی به نام سس جانبی ، در دوره رشد گیاه گوجه فرنگی توصیه می شود.
اولین سس جانبی بعد از تنظیم میوه گوجه فرنگی به زودی اضافه می شود و تقریباً یک سوم اندازه نهایی آنها است. می توان از کودهای تجاری 10-10-10 یا 5-10-10 استاندارد استفاده کرد ، یا گزینه های ارگانیک شامل وعده غذایی استخوان ، کود خشک یا وعده غذایی پنبه ای است.
کود مخصوص گوجه فرنگی باید به 1 اینچ خاک بالا اضافه شود و از ساقه گیاه گوجه فرنگی 4 تا 6 اینچ استفاده شود تا از سوختگی کود جلوگیری شود. بسته به ترکیب خاک باغ ، می توان پانسمان های جانبی اضافی را بعد از برداشت اولین گوجه فرنگی رسیده یا هر 3 هفته در طول فصل رشد اضافه کرد.

کود مخصوص گوجه فرنگی
نشانه های مشکلات کود مخصوص گوجه فرنگی:

اگر گیاهان گوجه فرنگی با شاخ و برگهای سبز سرسبز اما کمی گوجه فرنگی واقعی رشد کرده باشند ، احتمالاً خاک آن با محصول غنی ازت بارور شده است. در نتیجه باید از سولفات آمونیوم ، اوره و کود تازه جلوگیری کرد. کودهای آمونیاک همچنین می توانند در پوسیدگی انتهای شکوفه نقش داشته باشند. پانسمان جانبی غنی از کلسیم مانند گچ می تواند به اصلاح این مشکل کمک کند.

خرید کود گوجه فرنگی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *