زمان کاشت گل همیشه بهار در باغچه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

زمان کاشت گل همیشه بهار در باغچه

گل همیشه بهار یکی از محبوب ترین گیاهانی است که کاشت آن در باغچه و گلدان هر ساله توسط علاقه مندان به این گیاه انجام میگیرد؛ برخی افراد نیز ممکن است برای اولین بار اقدام به کاشت گل همیشه بهار در باغچه نمایند از این رو نیاز به دانستن زمان کاشت گل همیشه بهار در باغچه و شیوه انجام آن هستند. همانطور که از نام این گل زینتی بر می آید، هر سال همزمان با آغاز فصل رشد، شاهد شکوفا شدن گل های زرد و نارنجی درخشان در باغچه خواهید بود که کاربرد این گل در زینت بخشیدن به حیاط و داشتن خواص دارویی، آن را به گیاهان باغچه ای محبوب تبدیل نموده است.

زیبایی منحصر به فرد گل همیشه بهار و توانایی گلدهی آن تا اواخر فصل پاییز، علاقه مندان را بر آن داشته تا تجربه کاشت و پرورش این گل را کسب نمایند. لذا شما عزیزان را به مطالعه این مقاله خواندنی از سایت آل کود جلب می نمایم.

کاشت گل همیشه بهار

آشنایی با ویژگی های گل همیشه بهار

از گزینه های مناسبی که میتوانید آن را هر زمان از سال که بخواهید در باغچه اقدام به کاشت آن کنید، گل همیشه بهار است که توانایی فوق العاده ای در گلدهی در تمامی فصول بجز سرمای بیش از حد محیط دارد. گل همیشه بهار به خانواده کاسنی ها تعلق داشته و یک تا دو سال می توانند عمر کنند و با گلدهی در تمام طول سال شما را هیجان زده نمایند.

این گیاه در سال اول پربار ترین گلدهی و زیباترین آنها را به باغچه شما هدیه میدهد اما در سال بعدی کاشت آن، مقدار و کیفیت گل اندکی کاهش می یابد که البته با دانستن نکات نگهداری این گیاه میتوانید شاهد طراوت سال اول گل همیشه بهار باشید.

شرایط مناسب نگهداری گل همیشه بهار

خاک غنی

مناسب ترین خاک برای گل همیشه بهار خاکی است که غنی و سرشار از مواد مغذی باشد به عنوان مثال میتونید به مخلوط خاک باغچه و خاکبرگ، مقداری کود آلی هیومیک اسید بیفزایید و بستر کاشت گل را به محیط مناسبی تبدیل نمایید.

آبیاری

گل همیشه بهار توانایی بی نظیری در برابر کم آبی داشته و به این زودی از بین نمی‌رود اما اگر نمی‌خواهید از طراوت گیاهتان کم شود، حین خشک شدن خاک باغچه اقدام به آبیاری نمایید.

تابش نور خورشید

گل همیشه بهار از آن دسته گیاهانی است که همانند گل آفتابگردان نیاز بالایی به نور خورشید دارد و به سمت آن جذب می گردد. لذا اگر میخواهید طول عمر گل های آن را افزایش دهید هرگز اجازه ندهید شرایط کم نوری را تحمل کنند. به عنوان مثال محل کاشت گل همیشه بهار را در باغچه در نزدیکی درخت و محل سایه وار انتخاب نکنید تا گیاه به بهترین وجه از نور خورشید بهره ببرد.

کود مناسب

این گیاه زیبا نیاز چندانی به کوددهی ندارد و میتواند با استفاده از عناصر درون خاک رشد نماید لذا نیازی نیست کودهای سه بیست و …را به گل خود بدهید. اما اگر خاک باغچه مواد مغذی کمی دارد، با افزودن اسید هیومیک میتوانید این مشکل را به بهترین صورت حل نمایبد.

بیشتر بخوانید: کود گیاهان آپارتمانی

زمان کاشت بذر گل همیشه بهار

اینکه بذر گل همیشه بهار را در چه زمانی بکارید تا شاهد بالاترین عملکرد این گیاه شوید،بسیار اهمیت دارد؛ لذا بهترین زمان برای کاشت بذر در باغچه یا گلدان، بر اساس شرایط محیطی محل زندگی شما می‌باشد که ممکن است در منطقه گرمسیری زندگی کنید یا سردسیری.

به عنوان مثال اگر در شهری سکونت دارید که دارای زمستان های بسیار سرد و یخبندانی است، بهتر است بذر گل را پس از پایان یافتن سرمای زیاد و در اواخر فصل زمستان انجام دهید؛ زیرا ممکن است در صورتی که زودتر از گذر یخبندان اقدام به کاشت بذر گل همیشه بهار کنید، سرما سبب از بین رفتن گل شود.

هم چنین اگر محل زندگی شما دارای زمستان های معتدل می‌باشد، میتوانید ابتدای پاییز یا اواخر تابستان را به این کار موکول نمایید.

شیوه کاشت گل همیشه بهار در گلدان

با اینکه این گیاه را اکثرا در باغچه  پرورش میدهند، اما آپارتمان نشین ها نیز می‌توانند با کاشت این گل در گلدان، از زیبایی و خواص مفید آن بهره ببرند. لذا برای داشتن گیاه شاداب و سالم نیاز است تا با نحوه نگهداری و کاشت گل همیشه بهار در گلدان آشنا شوید.

∆در ابتدای کار انتخاب گلدان مناسب اهمیت دارد زیرا اگر خواهان کاشت چند بذر از این گیاه هستید، بایستی گلدان با فضای بزرگتری را برای کاشت انتخاب کنید تا بذر ها پس از رشد به یک اندازه از منابع خاک و نور خورشید بهره ببرند و با یکدیگر رقابت نکنند. هم چنین انتهای گلدان را سوراخ نمایید یا آب اضافی پس از آبیاری از زیر گلدان خارج شده و سلامت ریشه ها به خطر نیوفتد.

∆تفاوت نیاز گل همیشه بهاری که در باغچه کاشته شده با گیاهی که در گلدن کاشته شده، در مقدار مواد غذایی دسترسی می باشد به نحوی که گل در گلدان نیازمند کوددهی بیشتری می‌باشد لذا حین کاشت میتونید از کود آلی یا حیوانی کاملا پوسیده بیشتری استفاده کنید و یا پس از رشد گیاه با نظر کارشناس اقدام به کوددهی نمایید.

∆در صورتی که اقدام به کاشت چندین بذر در گلدان کرده اید، فاصله بذرها را رعایت کنید؛ فاصله دو بذر با یکدیگر حداقل ۵ سانتی متر می باشد که در عمق یک سانتی متری خاک نفوذ نموده است.

∆پس از کاشت بذر آن را با خاک بپوشانید و آبیاری کافی انجام دهید تا آب اضافی از زیر گلدان خارج گردد؛ انجام این مرحله شرایط جوانه زنی بذر را مهیا میکند.

∆برای جوانه زنی بذر گلدان را در محل با تابش نور کافی قرار  دهید تا مستقیما بر گلدان و خاک بتابد اما به محض جوانه زنی آن را در پشت پنجره فیلتر شده با نور فراوان قرار دهید.

∆پس از جوانه زنی گل همیشه بهار لازم نیست گلدان را زیاد آب بدهید بلکه همین که خاک مرطوب باشد کافی است.

برای مطالعه: زاموفیلیا

سخن آخر

گل و گیاه حس زندگی و طراوت به محیط می بخشند و لازمه دوام زیبایی آنها در گرو مراقبت و نگهداری اصولی آنهاست؛ در این مقاله از سایت آل کود سعی بر این شد شما عزیزان با نحوه کاشت، زمان کاشت گل همیشه بهار در گلدان و باغچه و نگهداری آن کاملا آشنا شوید و به بهترین صورت گیاه خود را پرورش دهید.

زمان کاشت گل همیشه بهار در باغچه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *