قیمت کود آهن برای یونجه 

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود آهن برای یونجه از آهن، گوگرد، پتاسیم، نیترات و مواد آلی و معدنی با درصد بالایی تشکیل شده است که وجود چنین عناصری در خاک باعث افزایش رشد و سبزی یونجه می شود.  یکی از مزایای استفاده از این کود ماندگاری طولانی آن در خاک است که تقریباً 3 سال با میکروارگانیسم های خاک سازگار و پایدار است و در این مدت خاک نیازی به کود ندارد. از این رو این مقاله را به قیمت کود آهن برای یونجه اختصاص داده ایم.

کود آهن برای کشت یونجه (rna af)

   گیاه یونجه دائمی یا دائمی دارای ریشه مستقیم مستقیم است و به ریشه یونجه معروف است.  همراه با ظهور ریشه اولیه، ناحیه هیپولپه در زیر سطح خاک قرار می گیرد و با طولانی شدن لپه باعث جوانه زدن و جوانه زدن می شود.

قیمت کود آهن برای یونجه تبدیل به خاک می شود در این زمان، یونجه جوانه زده حساسیت خاصی به آب اضافی، کمبود آب، شوری خاک یا فشردگی خاک نشان می دهد.  اگر سطح خاک در این زمان بسته باشد، لپه یونجه که به صورت قوس زیر خاک قرار گرفته است، در صورتی که لپه یونجه بتواند از سطح زمین خارج شود، نمی تواند به راحتی از سطح خاک بشکند و از آن خارج شود.

بیشتر بخوانید: بهترین کود افزایش تناژ گندم

در این زمان، یونجه تنها با دو لپه یا لپه که شبیه برگ های متورم است، جوانه می زند.  این برگ اولیه ساده و عموماً قلبی شکل است و شباهتی به برگهای اصلی یونجه ندارد.  پس از مدتی اولین برگ مرکب از سه برگ یونجه تشکیل می شود و به تدریج با رشد بیشتر برگ های مرکب دیگری نیز به وجود می آید.

 گیاه یونجه علاوه بر ریشه مستقیم اولیه، دارای ریشه های جانبی نیز می باشد که از سلول های محیطی استوانه ای مرکزی ریشه اصلی سرچشمه می گیرد.  دلیل موفقیت یونجه در مقاومت در برابر تمامی عوامل نامطلوب و مصرف مواد مغذی زیرزمینی، داشتن ریشه قوی است.  ساختار این است.

قیمت کود آهن برای یونجه کود یونجه برای انواع یونجه

یونجه ایرانی شامل: بامی، نیکشهری، یزدی، افغانی، یونجه یونجه، بغدادی، قحطی، مهاجرانی، یونجه یونجه، همدانی، هراتی و دشتی…

   سوئیت یونجه خارجی – سونورا – رودخانه دریا – ترکستانی – مسیرسا – موآپا رنجر – هاردیگان – کانادایی – cuf 101

   همه انواع یونجه به سه جزء اصلی نیاز دارند:

 •    آهن 20%
 •    نیترات 2%
 •    پتاس 2%
 •   مقدار مواد آلی – مواد معدنی 25%

کود برای رشد سریع یونجه

ما تأثیر آهن، گوگرد، نیترات و پتاس بر روی یونجه و رشد آن را با استفاده از کود تقویتی جداگانه یونجه توضیح می دهیم.  یونجه گیاهی با گلهای کوچک از زرد تا بنفش است که گیاهی بومی در اطراف دریای مدیترانه است.  یونجه از خانواده سبزیجات است و منبع غذایی مردم و دام ها به شمار می رود.  همچنین به عنوان یک گیاه دارویی حاوی مقادیر زیادی ویتامین های a، d، e و k می باشد.

 • اثر پتاسیم در یونجه

   کمبود پتاسیم با علائم گزگز دایره ای کوچک در اطراف لبه های گیاه مشخص می شود.  به خصوص در نزدیکی بالای برگ ها، لکه هایی نیز در برگ های بالایی دیده می شود، در حالی که حاشیه برگ های بالغ تر زرد شده و بافت آنها از بین می رود.  کمبود پتاسیم در یونجه با لکه های دایره ای مشخص در امتداد لبه برگ ها مشخص می شود.

علاوه بر این، پتاسیم اضافی در خاک منجر به جذب بیش از حد پتاسیم می شود.  گاوهای شیری که رژیم غذایی آنها حاوی کودهای غنی از پتاسیم است باعث تب شیر در فصل خشک می شود زیرا غلظت بالای پتاسیم باعث کاهش جذب کلسیم می شود.  نمونه برداری و آزمایش خاک برای ارزیابی مصرف عناصر غذایی قبل از استفاده از پتاسیم ضروری است.

قیمت کود آهن برای یونجه

 • تاثیر آهن بر روی یونجه

مقدار کافی کود آهن برای یونجه باعث افزایش رشد ریشه و در نتیجه بزرگتر شدن ریشه می شود.  همچنین تأثیر بسزایی در افزایش وزن و افزایش ظرفیت رشد یونجه دارد.

 • اثر گوگرد بر یونجه

 کمبود گوگرد در یونجه مانند سایر گیاهان باعث زرد شدن برگهای جوان می شود.  همچنین باعث کاهش رشد گیاه و ایجاد ساقه های دوکی روی یونجه می شود.

روش های استفاده از کود برای یونجه

1 کیلوگرم کود با 1000 لیتر آب در 1000 متر مربع

 10 کیلوگرم کود با هزار لیتر آب در هکتار

بیشتر بخوانید: کاشت جو

نکات کود آهن برای یونجه 

کود آهن برای یونجه یکی از مهم ترین و ضروری ترین ریزمغذی های مورد نیاز گیاه است.

 •  زیرا این عنصر در باغ و خاک گلدان به مقدار کافی و برای پوشش نیاز گیاه موجود نمی باشد.
 • بنابراین برای رفع کمبود این عنصر و همچنین سبزی و شادابی گیاه باید از کودهای آهن استفاده کرد.
 • فقدان عنصر آهن در گیاه اغلب ابتدا با زرد شدن برگهای جوان آشکار می شود.
 •  رنگ زرد به دلیل عدم انتقال اکسیژن و کمبود کلروفیل است که ادامه می یابد و به مرور زمان برگ های پیرتر نیز زرد می شوند.
 • کود آهن پودری نوعی کود تقویتی است که جذب سریعی دارد و آهن را در داخل گیاه فعال می کند.  کود آهن پودری اثر طولانی مدت بر روی گیاه دارد.
 •  خاک در محیط رشد به دلیل وجود مشکلات مختلف مانند اکسیداسیون آهن، ترکیب فسفات یا pH بالای خاک، مانع جذب آهن توسط گیاهان می شود.  به همین دلیل گیاهان همیشه در معرض کمبود آهن هستند.
 • ترکیبات کود پودری PH خاک را کاهش داده و جذب آهن را افزایش می دهد.
 • کود آهن پودری یکی از کودهای تقویت کننده مورد نیاز گیاهان است.  انواع گیاهان برای رشد و نمو به آهن نیاز دارند که با استفاده از کودهای آهن پودری تامین می شود.

در این مقاله به موضوع قیمت کود آهن برای یونجه پرداختیم . امیدواریم که با مطالعه این مقاله بتوانید در حفظ و نگهداری درختان خود موفق تر عمل نمایید.

قیمت کود آهن برای یونجه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *