تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی

تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی

گلابی از جمله درختانی است که سریعا از شرایط محیطی تاثیر می پذیرد و باروری آن را تغییر داده و کم و کم تر می شود.عواملی چون آفت و تغذیه کم دو نمونه از اصلی ترین ها هستند که در پرورش گلابی باید به آن ها دقت فراوان کرد. پسیل گلابی از جمله مضر ترین آفت این نوع درخت می باشد و در صورت دچار شدن درخت گلابی به این مرض، سریعا از بین خواهد رفت و به طور حتم میزان میوه دهی را پایین می آورد و یا از کیفیت آن می کاهد.کوددهی مناسب و رسیدگی به این درخت می تواند از خراب شدن این درخت بکاهد و میزان باردهی آن را افزایش دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا با تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی آشنا شوید.

درخت گلابی و رسیدگی به آن

شاید فکر کنید که در صورت ابتلا شدن درختان به این آفت دیگر راه چاره ای باقی نماند اما باید گفت که این مسئله با یک برنامه غذایی در صورت عمل کردن به موقع حل خواهد شد. البته افراد نمی توانند با استفاده از چند کود معلومی این مشکل را رفع کنند بلکه نیاز است یک مشاوره با متخصصان کشاورزی داشت و در پی تحقیقات درمورد کود، شایسته ترین نوع را برگزید. این کار شاید کمی سخت و زمان بر بنظر برسد اما حال می توان گفت با وجود کود فروت ست دیگر این مشکل وجود ندارد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابیشرایط استفاده از فروت ست برای درخت گلابی

درختی همانند درخت گلابی پرورش آن چندان هم سخت نیست و بیشتر در مورد پرورش آن باید او را از استرس های محیطی در گام اول محافظت نمود. کودی که این درخت نیاز دارد کودی مرطوب است و در صورت استفاده از کودها که اکثرا خشک هستند آن ها را با مقداری آب مخلوط کرده و سپس مورد استفاده قرار گیرد. فروت ست که خود کودی مایع است می تواند در این راستا بسیار کمک کننده و مفید واقع گردد. البته نیاز به چنین کودی در همان ابتدای کاشت این میوه باید صورت گیرد و با بزرگ شدن آن دیگر می توان از کود خشک استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی درخت نارنج

تاثیر فروت ست بر روی باروری درخت گلابی

افزودن بر میوه دهی از مشکلات اصلی تمامی کشاورزان و باغ داران از گذشته تا به امروز بوده است و همواره در پی چاره اندیشی آن محصولات گوناگونی تولید می گردد. چیزی که در این زمینه نقش کلیدی دارد، استفاده از شایسته ترین کود و مراقبت ویژه از محصول است. فروت ست در این میان برجسته ترین نوع محصول تولیدی است که البته خود به تنهایی به خوبی عمل نمی کند و باید از شیوه استفاده از آن آشنایی کامل داشت.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابیاستفاده از کود فروت ست باید به گونه ای صورت گیرد که متناسب با نیازی که درخت دارد در همان زمان این کود این نیاز را رفع نماید. تمامی باغ داران باید توجه داشته باشند که اولین اقدام پس از برداشت، محلول پاشی است و این تفاوتی ندارد که تولید کننده چه نوع میوه ای هستند. افزایش دو برابری ثمر دهی برای بهار سال بعد باع داران، کاملا وابسته به محلول پاشی سال جاری آن ها است. در ابتدای فصل که زمان رشد جوانه های زایشی است که البته این کار با سرعت زیادی انجام می شود، باید به تغذیه درختان اهمیت بسیاری داد. ریشه درخت به اندازه کافی نمی تواند تغذیه کافی را از دل خاک به درخت برساند و در این راه باید از کودی همچون فروت ست استفاده نمود.

در فرآیند زایشی جوانه ها رقابتی تنگاتنگ میان اندام های زایشی درخت با ریشه آن صورت می گیرد که این رقابت بخاطر تهیه و جذب مواد غذایی صورت می گیرد. در نتیجه این فرآیند، عملکرد ریشه ها بسیار تضعیف می گردد و به خوبی عناصر غذایی خاک به درخت منتقل نمی گردد. بنابر این درخت باید غذای خود را از دو شیوه باقی مانده به دست آورد و یا آن را از طریق ذخیره خود تهیه نموده و یا محلول پاشی. پس نتیجه می گیریم که محلول پاشی فروت ست اهمیت والایی دارد و الزاما باید صورت گیرد و نتیجه آن را با میوه دهی چند برابری سابق و تقویت درختان مشاهده نمود.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابیجلوگیری از سال آوری درخت گلابی با فروت ست

هنگامی که درخت دارای جوانه زایشی نباشد ثمری هم نخواهد داشت و در جهت چاره جویی برای این مسئله باید به گونه ای در سالی که درخت دارای میوه دهی بسیار است، جوانه های آن را ذخیره نمود و هر چه این مقدار بیشتر باشد مشکل سریع تر رفع می گردد. اما سوال پیش می آید که چنین چیزی چگونه امکان پذیر است. این امر فقط و فقط با تغذیه درست درخت انجام پذیر است. افراد باید به میزانی به درختان خود رسیدگی کنند که مواد مغذی میان مواد مورد نیاز برای محصولات سال جاری و جوانه های سال بعد کم نیاید و هر کدام از این ها مجبور نباشند که سهم مواد غذایی دیگری را مصرف نماید.در نتیجه می توان گفت که سال آوری نیز قابل احیا است و کنترل آن وابسته به تغذیه رسانی کافی است.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود کامل شوک ۱۰ ایکس بر پیاز

زمان استفاده از فروت ست برای درخت گلابی

 برای استفاده از فروت ست به زمان اوایل بهار و اواخر زمستان توجه بسیاری شود زیرا تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی در این بازه زمانی بیشتر است. در این بازه جریان شیره درخت به سرعت کند تری صورت می گیرد و از سوی دیگر برگ ها نیز پدید نیامده اند، پس جوانه ها در این هنگام بیش از هر زمان دیگری به غذا نیاز دارند. بنابراین برای شروع رشد قوی درخت این زمان بهترین زمان محلول پاشی است که درخت فعالیت خود را به طور جدی و قوی شروع نماید و در آخر گل دهی و میوه دهی بیشتری داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366