تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

در این مقاله قصد داریم در مورد تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو صحبت کنیم اما پیش از آن بهتر است که شما را با درخت آلبالو و شیوه کاشت آن بیشتر آشنا کنیم تا تاثیر این کود شیمیایی بسیار مقوی را بهتر متوجه شوید.

درخت آلبالو

از جمله بهترین میوه های تابستانی که طرفداران زیادی در بین مردم دارد  میوه درخت آلبالو است. این میوه طعم ترش و شیرین دارد و می توان با آن انواع ترشی و مربا را به سادگی تهیه کرد. درخت آلبالو علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد، خواص زیاد و مواد مغذی بسیاری به بدن انسان می رساند. درخت آلبالو بدنه ی ظریفی داشته و ارتفاع آن می‌تواند به ۴ متر هم برسد. آلبالو در کشور های اروپا و جنوب شرقی آسیا کشت می شود و کاشت آن در اواسط پاییز آغاز می شود که می توان درخت آلبالو را در مقیاس های کوچک مثل حیاط خانه و یا مقیاس های بزرگتر مثل باغ کشت کرد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالوالبته باید در نظر بگیرید که زمین آفتابگیر خوبی داشته باشد و حداقل در روز ۶ ساعت نور خورشید را دریافت کند. علاوه بر آن خاک و نوع آبیاری این درخت هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از سه طریق بذر، پیوند و پاجوش درخت آلبالو را بکارید. از طریق روش اول، بذر آلبالو را در گلدان کاشته و در سرما قرار میدهید تا جوانه بزند. این فرایند بین ۶ تا ۸ هفته زمان می برد.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر درختان میوه

باید بدانید که گونه های مختلف از درخت آلبالو مثل گونه های گیسی و مجارستانی از شیوه ی پیوند برای کاشت پیروی می کنند و پس از برگ ریزان فصل پاییز نهال آن به زمین منتقل داده می شود.

 در کاشت درخت آلبالو از طریق پاجوش اطراف درخت آلبالو را با دقت خالی کرده و پاجوش ها را بدون آسیب زدن به ریشه جدا می کنند. پس از آن در گودال هایی که آماده شده کاشت آنها را انجام می دهید. باید بدانید که درختان آلبالو نیاز به مراقبت های زیادی ندارد اما بیماری های شایعی دارند که باید به موقع به درمان آنها بپردازید.

کوددهی درخت البالو

همان طور که می دانید تمامی درختان نیاز به کوددهی دارند تا مراحل رشد شان را به سلامتی طی کنند و در برابر بیماری های مختلف قوی باشند. درخت آلبالو هم جزو نیاز به این مراقبت ها دارد و باید کود رسانی آن طبق زمان بندی مشخص و با توجه به نیاز درخت انجام بگیرد. براینهال هایی که در مدت زمان مشخص رشد نکردند، باید با استفاده از کود، مواد غذایی را به آنها رساند. برای کوددهی این درخت از تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو غافل نشوید.

تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالوبهترین برنامه غذایی کود دهی درخت آلبالو بستگی به موقعیت جغرافیایی کشت شده در سطح کشور، مقاومت و سن آن دارد در نتیجه اگر شما به طور مرتب این برنامه را اجرا کنید و از کودهای با کیفیت استفاده کنید بالاترین میزان برداشت منطقه خود و با کیفیت ترین میوه های آن سال را خواهید داشت. برای رساندن درختان به حداکثر باردهی نیاز به یک برنامه منظم است که کارشناسان می توانند به بهترین نحو این برنامه را پشتیبانی کنند. به طور کلی تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو بسیار بالا بوده و می تواند به رشد این درخت کمک ویژه ای کند.

کود فروت ست و تاثیر آن روی درخت آلبالو

کود فروت ست ترکیبات اسید آمینه، روی، بور، آهن، نیتروژن و دیگر مغذی ها را دارد که مصرف آن روی درخت آلبالو به افزایش گل دهی، افزایش میزان میوه و عملکرد سال آینده آن کمک ویژه می کند. به طور خلاصه از تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو می ‌توان به افزایش گرده افشانی، افزایش درصد گل کامل، افزایش میوه، افزایش میزان عملکرد و افزایش مقاومت نسبت به سرما اشاره کرد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالوتمامی عناصر و مغذی هایی که یک درخت برای تبدیل شکوفه هایش به میوه و میزان جوانه های آن نیاز دارد در این کود قرار گرفته شده است و این ترکیبات می‌تواند رشد زایشی درخت را بیشتر کند. بسیاری از باغداران هم از فروت ست برای کیفیت بیشتر تولیدات میوه، کاهش ریزش گل و میوه در سال بعد، تضمین تولید گل، تشکیل میوه، کاهش ریزش جوانه های سال آینده و کاهش سال آمدی درختان استفاده می کنند. بهتر است که از این کود بلافاصله پس از برداشت میوه و در زمان تورم جوانه ها در بهار استفاده کنید. باید بدانید که هر چقدر از زمان برداشت میوه ها بگذرد توانایی برگ برای جذب مواد مغذی کمتر می شود.

بیشتر بخوانید: کوددهی مرکبات شمال

در واقع می توان گفت که در اوایل بهار به خاطر کمبود فعالیت ریشه ها و کاهش جذب عناصر غذایی محلول پاشی تاثیر کمتری نسبت به برداشت فروت ست در پاییز دارد. تحقیقات نشان داده که زمانی رشد اولیه درختان صورت میگیرد و فروت ست مطلوبی دارند که جوانه ها کمبود عناصر نداشته باشند و همان طور که پیش از این هم اشاره شد کود فروت ست سرشار از عناصر مختلف است.

تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *