تاثیر فروت ست بر روی انبه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

فروت ست را یکی از محصولات فوق العاده و با کیفیت در جهت استفاده در زمینه باغ داری معرفی نموده اند. این محصول در جهت احیای درختان و محصولات مورد استفاده قرار می گیرد و زمان استفاده از آن مختص یک دوره مشخص است. خریداران این محصول می توانند آن را در زمان پس از برداشت محصول خود استفاده نمایند. در واقع می توان گفت که فروت ست نوعی کود محسوب می شود که قابلیت های فراوانی از جمله جلوگیری از سرما زدگی محصولات و افزایش کیفیت محصول و بالاتر بردن بازدهی باغات را دارد. این کود به صورت مایع موجود است و افراد می توانند آن را در اکثر فروشگاه های لوازم کشاورزی خریداری نمایند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با تاثیر فروت ست بر روی انبه آشنا شوید.

تاثیر فروت ست بر روی انبه

از آنجایی که پرورش درختی چون انبه به توجه و حساسیت زیادی لازم دارد، استفاده از بهترین کود موجود، می تواند تا حد بالایی سلامت رشد آن را تضمین نماید. به همین منظور، کود فروت ست دارای خاصیتی است که کاملا با این نوع درخت سازگاری دارد و استفاده از آن بهترین نتیجه را برای درختان انبه رقم خواهد زد.

تاثیر فروت ست شوک بر روی انبهدرخت انبه به کودی نیاز دارد که PH خاک را چند برابر کند؛ این موضوع مطلوب ترین کیفیت از انبه را پدید خواهد آورد. از این رو برای افزایش این عنصر و افزایش قلیایی شدن خاک می توان از فروت ست بهره برد. البته بسیار مهم است که استفاده از این محصول در زمان نیاز به آن صورت گیرد که در غیر این صورت درخت را با آسیب رو به رو خواهد کرد. بهتر است ابتدا نوع خاک شناسایی شده و میزان کمبودات آن مشخص گردد.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو

ویژگی های کود فروت ست

در ساختار کود فروت ست میزانی فسفر، نیتروژن، پتاسیم و ریز مغذی ها وجود دارد که وجود نیتروژن و ریز مغذی در این نوع ترکیب درصد بیشتری را به خود اختصاص داده اند و میزان آن ها30% است. وجود تمامی این عناصر، محلولی قوی در جهت مبارزه با سرما زدگی پدید آورده است و به هنگام زمستان استفاده از آن جهت جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی ضروری است.

 نتیجه استفاده از کود فروت ست در سریع ترین حالت ممکن رخ خواهد داد و این ویژگی به سبب سرعت جذب بالای این محصول است. وجود عناصری چون آمینو اسید و روی و بور در این محصول، درخت را به تحمل و مقاومت در مواقع نامناسب جهت رشد استوار می سازد و استفاده از آن، درختان را در سرما و گرمای شدید مقاوم می سازد.

لازم به ذکر است که با استفاده از کود فروت ست، مشکل ریزش میوه رفع خواهد شد و از طرفی دیگر با زیاد شدن گرده افشانی درختان، میزان بازدهی آن ها چند برابر خواهد شد. از آنجایی که سال آوری، یک خطر و استرس همیشگی برای باغ داران بشمار می رود، با استفاده از کود فروت ست این مسئله نیز رفع خواهد گردید.

تاثیر فروت ست بر روی انبهبهترین زمان استفاده از فروت ست

همان طور که ذکر شد این مسئله بسیار حائز اهمیت است که چه موقع از کود فروت ست به سبب افزایش بازدهی استفاده نمود. در پی استفاده از این محصول بهترین زمان را فصل بهار ذکر کرده اند. در این بازه زمانی درختان و یا جوانه ها فصل سرما را گذرانده اند و حال با فرا رسیدن هوای گرم یک شوک به آن ها وارد می شود که رشد آن ها را با اختلال مواجه خواهد کرد به همین ترتیب، ابتدای بهار بهترین زمان ممکن است.

به جز زمان ذکر شده زمان های دیگری نیز برای استفاده از این محصول وجود دارد که آن به هنگام ریزش گل ها است. در این مواقع رشد میوه ها شروع می شود و برای افزایش کیفیت رشد آن ها، ممی توان از کود فروت ست استفاده نمود. این محصول همچنین می تواند زمان رسیدن میوه ها را تسریع بخشد.

تاثیر فروت ست شوک بر روی انبهزمان کود دهی انبه با فروت ست

اگر می خواهید از فروت ست برای کود دهی درختان انبه استفاده کنید، بسیار مهم است که عمر درختان شما چقدر است. در واقع میزان کود دهی و دفعات آن در درختان چند ساله بسیار متفاوت با درختان نو نهال است. استفاده از فروت ست برای درختانی که ۱۰ سال بیشتر دارند، ۲ بار در سال با میزان 680 گرم پتاسیم و ۱۸۰ گرم فسفر لازم است. برای درختان نونهال یک بار در سال به هنگام گل دهی درختان انبه لازم است که تاثیر فروت ست بر روی انبه می تواند روی این درختان بسیار شگفت انگیز باشد.

بیشتر بخوانید: مراحل کشت برنج و استفاده از کود مخصوص باردهی

تاثیر ریز مغذی ها در فروت ست

از جمله عوامل اصلی در ریز مغذی ها، نیتروژن، بور و آمینواسید ها است که رویش و میوه دهی بیشتر را برای درختان به ارمغان خواهند آورد. وجود بور در این کود لقاح گل ها را افزایش می دهد و در نتیجه، میزان میوه دهی درختان دو برابر خواهد شد. آمینواسید ها نیز به جهت مقابله با شرایط جوی ناسازگار با درختان ترکیباتی ضروری محسوب می شوند.

تاثیر فروت ست بر روی انبه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *