تاثیر کود کامل ۱۰x شوک بر طالبی

تاثیر کود کامل ۱۰xشوک بر طالبی

طالبی که میوه تابستانی بسیار لذیذ و شیرینی است، طرفداران بسیاری دارد. طالبی در واقع عضوی از خانواده خیار و کدو است. این میوه از نظر ارزش غذایی و خواص درمانی شبیه خربزه است. اما زودتر از آن می رسد و لطیف تر است. طالبی را حتی می توان در باغچه خانه کاشت و از طعم بی نظیر آن لذت برد. در  ادامه این مقاله ضمن آشنایی با این میوه لذیذ با تاثیر کود کامل ۱۰x شوک بر طالبی نیز آشنا خواهید شد.

طالبی و روش های کاشت آن

طالبی علاوه بر مزه دلچسبی که دارد، خواص بی نظیری را شامل می شود. کاشت طالبی به روش مستقیم انجام می شود. زیرا ریشه های آن به جابجایی حساس است. در آب و هوای معتدل، بذرها را مستقیماً در اواخر یا اواسط بهار در مزرعه اصلی می کارند. در فصل تابستان، بذرها در اواسط فصل زمستان کاشته می شوند.

طالبی به دو صورت در زمین کاشته می شود: پشته ای با جوی عمیق یا پشته ای با جوی کم عمق. البته امروزه می توان بذر این گیاه را در گلدان های الیافی کاشت و سپس به زمین اصلی انتقال داد. همچنین می توان در هوای گرم و خشک مستقیماً آن را در زمین اصلی کاشت. برای نتیجه بهتر طالبی از کود کامل شوک 10 برابر که سرشار از مواد مغذی برای گیاهان است استفاده می شود.

تاثیر کود کامل ۱۰xشوک بر طالبیکود کامل شوک 10 ایکس گزینه بسیار مناسبی است. تاثیر کود کامل شوک 10 برابر روی طالبی شگفت انگیز است و می تواند تمام نیاز غذایی این میوه را برطرف کند و موجب شود تا محصول به دست آمده با استفاده چنین کودی بسیار باکیفیت باشد.

بیشتر بخوانید: افزایش باردهی درخت کیوی

 شرایط مناسب برای رشد طالبی

 طالبی برای رشد ایده آل به شرایط محیطی مناسب نیاز دارد. از جمله آنها عبارتند از: خاک مناسب: خاک مناسب برای کاشت طالبی خاک لومی شنی با زهکشی مناسب و PH بین 6 تا 7 می باشد.

  • آبیاری مناسب:

طالبی از جمله گیاهانی است که نیاز به آبیاری متوسط ​​دارد. نور مناسب: طالبی میوه ای استوایی است، بنابراین برای رشد به نور نیاز دارد. به آفتاب کامل نیاز دارد.

  •  دمای مناسب:

دمای مناسب برای کاشت طالبی حدود 15 درجه است. آب و هوای مناسب: از آنجایی که گیاه طالبی استوایی است، در هوای خشک و گرم و با نور زیاد بهترین رشد را دارد. اگر در زمان رسیدن خربزه هوا بارانی باشد طعم مطبوعی نخواهد داشت. کود 10 برابر شوک کامل کشاورزان به کود کامل نیاز دارند تا تمام نیازهای غذایی گیاه را برای پرورش سبزیجاتی مانند طالبی تامین کند.

کود کامل ۱۰xشوک

کود کامل شوک 10X ساخت آمریکا دارای 10 نوع ماده اصلی و مغذی برای رشد محصولات کشاورزی باغی و گلخانه ای می باشد. با استفاده از این کود به مقدار کم، اثرات شگفت انگیزی روی گیاهان ایجاد می شود و نیازی به تهیه کودهای دیگر نیست.

تاثیر کود کامل ۱۰xشوک بر طالبیویژگی های کود 10 x شوک کامل

 کود کامل شوک 10 ایکس دارای ویژگی های زیر است: کود کامل شوک 10x به صورت مایع بوده و به راحتی با سمپاشی یا آبیاری قابل استفاده است. کود کامل شوک 10x حاوی مقادیری از مواد هیومیک آلی، اسید فولیک و عصاره جلبک دریایی است. نقش اسید هیومیک موجود در کود برای بهبود خاک استفاده می شود. همچنین اسید فولیک مواد مغذی را بهتر به ریشه می رساند. اسید آمینه گیاه را از استرس محیطی دور نگه می دارد. هر گاه گیاهان در طول رشد خود با کمبود مواد مغذی مواجه شوند می توان از این کود برای جبران استفاده کرد. کود کامل شوک 10x را می توان با کودهای دیگر مانند شوک هیومیک ترکیب کرد. بدون ایجاد اختلال در عملکرد کود، ترکیب کنید.

تاثیر کود شوک کامل 10 x روی طالبی

تاثیر کود کامل ۱۰x شوک بر طالبی بسیار معجزه آسا است. از جمله آنها عبارتند از:

با استفاده از کود کامل شوک 10X نیازی به تهیه کودهای شیمیایی دیگر نیست. در نتیجه طالبی با کمترین هزینه به بهترین رشد خود می رسد. کود باعث افزایش رشد طالبی می شود و عملکرد آن بسیار زیاد است. طالبی با استفاده از کود به دو صورت آبیاری و محلول پاشی تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند.

تاثیر کود کامل ۱۰xشوک بر طالبیاسید هیومیک موجود در کود باعث بهبود خاک برای رشد طالبی می شود. اسید فولیک مواد مغذی را بهتر به ریشه طالبی می رساند. نیتروژن در گیاه طالبی پروتئین می سازد و در نتیجه رشد رویشی گیاه را افزایش می دهد. عنصر پتاسیم موجود، قدرت ایمنی گیاه طالبی را در برابر بیماری ها افزایش می دهد. خواهد بود علاوه بر این، کیفیت محصول نیز افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید: کود برگ بیدی

زمان برداشت طالبی پس از استفاده از کود فول شوک 10X برای رشد بهینه طالبی، نوبت به برداشت طالبی می رسد. چندین نشانه وجود دارد که باید به آنها توجه کرد که عبارتند از: رنگ طالبی: اگر رنگ توری طالبی سبز و رنگ پوست پشت آن زرد یا کرم باشد، زمان برداشت است. اگر بوی مشک می آید، زمان مناسبی برای برداشت محصول است. ساقه طالبی: اگر در اطراف ساقه طالبی ترک هایی ایجاد شده و با فشار دست به راحتی جدا می شود، زمان برداشت محصول فرا می رسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366