تاثیر کود ۱۰x شوک بر کاهو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کاهو و سبزیجات برای داشتن برگ های سالم نیاز به مقدار زیادی مواد غذایی دارند. در حالیکه کودهای زیادی در بازار موجود هستند اما همه آنها از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. ابتدا دانستن این موضوع که کاهو به چه مواد مغذی نیاز دارد و همچنین یک کود برای رشد سالم کاهو چه ویژگی هایی باید داشته باشد، مهم است. اکثر گیاهان به 17 نوع مواد مغذی مختلف نیاز دارند. این مواد مغذی به طور همزمان در میزان یکسان مورد نیاز نیستند. اما از این 17 نوع مواد مغذی، سه ماده مغذی اصلی برای گیاهان و از جمله کاهو، نیتروژن، فسفر و پتاسیم(NPK) است. تا اینجا درباره کاهو و نیازهای آن برای رشد بهتر صحبت کردیم. اما می خواهیم بدانیم که تاثیر کود ۱۰x شوک بر کاهو چگونه است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با کود ده ایکس آشنا شده و درباره اثرات شگفت انگیز آن بر ر.ی گیاهان بیشتر بدانید.

کود مناسب برای پرورش کاهو

در برخی از مزارع کشاورزی که کاهو را به روش مدرن کشت می کنند از کودهای شیمیایی برای رساندن مواد غذایی به گیاه و در برخی دیگر از کودهای حیوانی استفاده می شود. استفاده از کودهای شیمیایی دو یا سه بار قبل از مرحله کاشت انجام می شود و کود مناسب برای کاهو باید حاوی فسفر باشد. وجود فسفر در کود باعث رشد مناسب گیاه و افزایش کیفیت آن می شود. مناسب ترین کود برای کاهو حاوی مواد آلی است که مواد مغذی لازم را به سبزی می رساند و کیفیت آن را افزایش می دهد. 4 تا 6 هفته قبل از کاشت کاهو باید کود آلی به خاک اضافه کرد تا خاک شرایط مساعدی داشته باشد و از رشد آفات و موجودات میکروسکوپی جلوگیری شود.

تاثیر کود ۱۰x شوک بر کاهو فواید مصرف کود 10X shock برای کاهو

فواید مصرف کود 10X shock برای کاهو بسیار بی شمار می باشد به گونه ای که با رسیدن مواد مغذی این کود به کاهو، نتایج باورنکردنی را مشاهده خواهید نمود. هر گیاهی اعم از محصولات زراعی، درختان میوه، محصولات گلخانه ای و صیفی جات، به مواد آلی و عناصر غذایی برای رشد عالی و بهره وری بالا نیاز دارند که این مواد از طریق مصرف خاکی و یا محلول پاشی در دسترس آنها قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود ۱۰x شوک بر خرما

برای اینکه تمامی بخش های گیاه به طور کافی از عناصر معدنی و ریز مغذی ها بهره مند شده و از سوی دیگر خاکی غنی برای رشد محصول داشته باشید تا گیاه هیچ گونه کمبودی را تجربه نکنند، بهترین راه استفاده از اثرات حیرت انگیز و فواید کود 10X shock برای گیاهان می باشد. تاثیر کود کامل 10X shock بر رشد محصول دانه ای که کشاورز زحمت کش برای کشت یک گیاه در دل خاک قرار می دهد، موجود ضعیف و کوچکی است که پس از جوانه زنی به خاک مناسب و مواد مغذی نیاز دارد تا در انتهای دوره رشد خود، بتواند بالا ترین عملکرد از خود را نشان دهد.

تاثیر کود ۱۰x شوک بر کاهواز آنجا که فواید کود کامل 10X shock برای گیاهان جنبه های مختلف را در بر میگیرد و از بهبود ساختمان خاک گرفته تا افزایش باردهی و بالا رفتن مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی، عالی ترین محصول در بازار است که به صورت تضمینی نقش بی نقص خود را ایفا می کند.

تاثیرات کود ۱۰xشوک بر کاهو

از جمله تاثیرات کود کامل 10X shock بر کاهو عبارتند از:

  •  بهبود همه جانبه خاک برای کشت کاهو

هیومیک اسید و فولویک اسید، دو مورد از ترکیبات فوق العاده موجود در کود کامل10X shockهستند که سبب بازیافتن قوای از دست رفته خاک در اثر مصرف بیش از حد کودهای شیمیایی و مصرف گیاه می گردند. این دو ترکیب و در راس آن هیومیک اسید، ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی خاک را بهبود بخشیده و آن را به بستر عالی جهت رشد انفجاری گیاه تبدیل می کند. بدیهی است خاک نرم، متخلخل، دارای تعداد زیادی از میکروارگانیسم های مفید، سرشار از عناصر غذایی همراه با توان حفظ رطوبت بالا، بستر فوق العاده ای برای کشت و کار است که با مصرف کود کامل 10X shock به راحتی محقق می گردد. در این بین، فولویک اسید موجود در ساختار کود 10X shock، انتقال مواد معدنی و ضروری برای ریشه را برعهده دارد که به سبب آن کاهو مراحل رشدی خود را به بهترین نحو سپری خواهد نمود.

  • تاثیر کود ۱۰x شوک بر کاهو تسریع فرآیند رشدی کاهو

 وقتی شاهد رشد ضعیف و کند گیاه هستید، گیاه با زبان بی زبانی به شما می گوید که زمان کوددهی با بهترین کود برای رشد است؛ بنابراین اولین تاثیری که پس از مصرف کود کامل 10X shock مشاهده خواهید نمود، تسریع رشد گیاه خواهد بود. زیرا این محصول شگفت انگیز، دارای نیتروژن برای تسریع رشد رویشی گیاه، فسفر جهت گسترده شدن سیستم ریشه ای و شروع قذرت مند رشد زایشی، پتاسیم برای افزایش اندازه و طعم محصول، کلسیم به منظور بالا رفتن استحکام ساقه ، میوه، شاخه و دیگر بخش های گیاه، آهن برای سبزینگی و بهبود کیفیت، بپر به منظور کرده افشانی بهتر و عدم ریزش گل می باشد. به راستی کود کامل 10X shock فوق العاده ترین محصولی است که در بازار میتوانید بیابید و از تاثیر کود ۱۰x شوک بر کاهو نتایج عالی دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: کود درخت آلبالو

  •  افزایش توان مقاومتی کاهو

آمینواسید دیگر ترکیب بسیار کاربردی کود کامل شوک می باشد که از دیگر فواید مصرف کود 10X shock برای گیاهان به شمار می آید. بسیار پیش می آید کاهو در اثر سرمای ناگهانی، تغییرات دمایی، حمله آفات، کوددهی نامتعارف و …دچار تنش می گردد. وجود آمینواسید در کود کامل 10X shock، این محصول را به بهترین، مطمئن ترین و همه کاره ترین کود کشاورزی و باغداری تبدیل نموده است.

تاثیر کود ۱۰x شوک بر کاهو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *