بهترین گوگرد مایع

گوگرد مایع ، یکی از بهترین کود های کشاورزی معرفی شده است . این کود با تاثیرت قوی خود ، می تواند منجر به تقویت خاک و اصلاح آن ، و نیز تقویت گیاه شود . با کمک کود گوگرد مایع ، می توان خاک های قدیمی و فرسوده را مجددا قوی و حاصلخیز نمود . همچنین با استفاده از این مایع ، گیاه نیز تقویت شده  ؛ و علاوه بر افزایش رشد ، در برابر بیماری ها و مشکلات محیطی نیز مقاوم می گردد. کود های گوگردی زیادی در بازار موجود هستند . کود گوگرد می تواند در انواع مایع ، پودری و … باشد. بهترین گوگرد مایع، گوگرد مایع ۸۰ درصد شوک می باشد . این ماده حاوی تمام مواد غذایی مورد نیاز گیاه بوده  و کمک می کند تا بازدهی باغ و محصولات در کوتاه ترین زمان، چندین برابر افزایش پیدا کند .

مزایای استفاده از کود گوگرد مایع

با توجه به استفاده بیش از حد از منابع خاکی در ایران ، اکثر زمین های کشاورزی و باغ ها دارای خاک هایی ضعیف می باشند . خاک بعد از هر بهره برداری ، مقداری از قوت خود را از دست داده و از حاصلخیزی آن کم می شود . در این شرایط ، استفاده از کود ها و مکمل ها می تواند این کمبود ها را جبران کند .

با استفاده از کود های با کیفیت همچون گوگرد مایع ، عناصر ضروری گیاه مجددا وارد خاک می شوند . استفاده  از بهترین گوگرد مایع  ، باعث می شود که خاک بتواند مجددا قوی شده و عناصر ضروری آن افزایش یابد .

بهترین گوگرد مایع گوگرد مایع سرعت جذب بالایی داشته  و استفاده از آن نیز آسان می باشد . با افزودن آن به محل بهره برداری از گیاهان ، علاوه بر تقویت خاک ، میزان جذب نیتروژن و پتاسیم نیز در گیاه افزایش پیدا می کند .

در این شرایط ، گوگرد به عنوان عاملی  محرک اثر کرده و میزان جذب عناصر ضروری در گیاه را نیز افزایش می دهد . به همین علت ، می توان شاهد پر بار شدن محصولات ، تقویت برگ ها ، حذف چشمگیر آفات و … بود .

بیشتر بخوانید: کود قوی برای پسته

موارد مصرف گوگرد مایع و نقش آن در هر نوع محصولات تولیدی

گوگرد مایع در بسیاری از مزارع کشاورزی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد . به عنوان مثل ، در مزارعی که دانه های روغنی در آن پرورش می یابند ، همچون مزارع آفتابگردان ، غنی سازی مزرعه با بهترین گوگرد مایع باعث می شود تا سنتز مواد روغنی در گیاه افزایش پیدا کرده و دانه ، ارزش غذایی بیشتری پیدا کند .

استفاده از این ماده در  مزارع سبزیجات ، بو و طعم آن ها را بهبود می بخشد . به عنوان مثال در مزارع کلم ، استفاده از گوگرد مایع کمک می کند تا رایحه  ی محصولات ملایم تر شود .

همچنین ، مزارعی که در مناطق سردسیر قرار گرفته اند ، از گوگرد برای افزایش مقاومت گیاه در برابر سرما استفاده می کنند .

به همین دلیل ، می توان گفت که نقش گوگرد در هر مزرعه ، دارای تفاوت هایی می باشد و با توجه به اهداف مختلفی از آن استفاده می شود .

بهترین گوگرد مایع بهترین گوگرد مایع

 بهترین گوگرد مایع، گوگردی است که بتواند همزمان تمام نیاز های گیاه و خاک را در کوتاه ترین زمان بر طرف سازد . از برترین کود های گوگردی مایع موجود در بازار ، می توان به گوگرد مایع ۸۰ درصد شوک اشاره نمود .

این محصول در حال حاضر یکی از برترین کود های گوگردی موجود در ایران می باشد . این ماده دارای سولفات ، تیوسولفات ، سولفور و پتاسیم می باشد . در نتیجه می تواند به عنوان یکی از برترین و قوی ترین کود های شوک محسوب شود .

مزایای استفاده از گوگرد مایع ۸۰ درصد شوک

استفاده از این محصول ، دارای مزایای زیادی می باشد . به نحوی که مزرعه داران و کشاورزان از این محصول به عنوان ماده ای چند منظوره استفاده کرده و نیاز آنان از خرید انواع مکمل ها ، قارچ کش ها ، تقویت کننده ها و … به حداقل رسانده است .

 مهمترین مزایای کود گوگرد مایع

_ این کود می تواند در مزارع و باغات میوه ، منجر به افزایش بازدهی شود .

_ در این شرایط ، علاوه بر افزایش دفعات بهره برداری ، محصولات حجیم ، مقوی و پربار تر خواهند بود .

_ از مشکلات اساسی خاک ، افزایش درصد شوری خاک است . این کود می تواند میزان شوری خاک را اصلاح نماید .

_ در مناطقی که احتمال حمله ی  افات وجود دارد ، افات را از بین برده و باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر افات و بیماری های آتی می گردد .

_ استفاده از این محلول به روش محلول پاشی ، منجر به سایز گرفتن میوه ها و بهبود وضعیت برگ ها می شود .

با توجه به شرایط ذکر شده ، استفاده از این کود ، می تواند برای یک مزرعه کامل بوده و از لحاظ اقتصادی نیز برای کشاورز و باغدار ، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود .

بهترین گوگرد مایع نحوه استفاده از گوگرد مایع

در اولین نکته ، لازم به ذکر است که این مایع از غلظت بالایی برخوردار می باشد . در نتیجه نیاز است تا تحت استاندارد های خاصی  ، با آب مخلوط شده تا از غلظت مناسبی برخوردار گردد . استفاده از محلول غلیظ  ، می تواند برای گیاه و خاک مضر بوده ؛ و سوختگی ریشه ها را به همراه داشته باشد .

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره درخت سیب و شرایط کوددهی

محلول رقیق شده ی  استاندارد را می توان از طریق تانکر ها به زمین کشاورزی انتقال داده و به روش آبیاری مصرف نمود .

علاوه بر این ، می توان با کمک سم پخش ها و یا موارد مشابه ، ان را روی بخش های هوایی درخت  و گیاه پاشید .

بهترین زمان برای مصرف این کود ، قبل از طلوع آفتاب و یا بعد از غروب می باشد . .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366