کود مایع

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مایع

امروزه اکثر کشاورزان، باغداران، گلخانه‌داران و یا حتی افرادی که در منزل گل و گیاهان مختلف را پرورش می‌دهند، به‌ دنبال یک کود عالی و بدون ضرر برای محصولات یا گیاهان خود هستند. از این‌ رو اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید؛ بهتر است به جای استفاده کردن از کودهای پودری و جامد، بیشتر سراغ کودهای مایع بروید زیرا این کودها قابلیت جذب سریع‌تری دارند و در مدت‌ زمان کوتاهی اثردهی فوق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهند. البته باید در حین انتخاب بهترین کود مایع ، یک سری ویژگی‌های خاص را در نظر داشته باشید تا به محصولات یا گیاهان‌تان آسیبی وارد نشود.

قابل توجه شما کشاورز باهوش:

از آنجایی که به دنبال مصرف کود مایع هستید پس کشاورزی و درختان شما برایتان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردارند زیرا علم و تکنولوژیکودهای مایع آلی بینهایت جدید است و معمولا کشاورزانی که از درجه علمی و آگاهی بالاتری برخوردارند به دنبال کود های مایع می روند.

در این جمله بطور خلاصه پیشنهاد آل کود استفاده از کود کامل و چند منظوره مایع شوک ده ایکس میباشد. همانطور که از نامش پیداست این کود دارای ده عنصر کاملا مورد نیاز و حیاتی برای تمامی گیاهان میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کود شوک 10X کلیک کنید.

 

خرید کود شوک ده ایکس

 

دقت داشته باشید؛ اگر می‌خواهید به محصولات‌تان آسیب چندانی وارد نشود، سراغ کودهای مایع شیمیایی نروید. چون این کودها همان‌ طور که از نام‌شان مشخص است، از مواد و ترکیب‌های شیمیایی تشکیل‌ شده‌اند و می‌توانند در صورت مصرف نادرست آسیب‌های جدی را از خود به‌ جای بگذارند.به‌ طور معمول کودهای مایع زیادی وجود دارند که می‌توانید به‌ راحتی از آن‌ها بهره بگیرید اما و اگر به دنبال یک کود بسیار مفید و بدون عوارض هستید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ کودهای آلی مایع شوک بروید زیرا این کودها حاوی هومات‌های طبیعی هستند و از طریق برگ و خاک نیز به ‌راحتی جذب می‌شوند. یکی از بهترین گزینه‌های کود مایع آلی که می‌توانید از آن بهره بگیرید؛ کود اسید هیومیک شوک است. این کود با ساختار و ترکیبات فوق‌العاده‌ای که دارد، برای تمام گل و گیاهان آپارتمانی، میوه‌های مختلف، صیفی‌جات، محصولات کشاورزی، محصولات گلخانه‌ای و… مناسب است و هیچ گونه صدمه‌ای به خاک یا ریشه گیاهان هم وارد نمی‌کند.

 

 

کود اسید هیومیک شوک یک لیتری

 

ویژگی‌های خاص کود آلی مایع اسید هیومیک شوک

 • همان‌ طور که گفته شد؛ کود مایع اسید هیومیک را می‌توانید بدون محدودیت برای همه گیاهان باغی و زراعی‌تان مصرف کنید، زیرا در ساختار آن هیچ گونه مواد شیمیایی مضری به کار نرفته است.
 • در صورتی‌ که سیستم آبیاری تحت فشار نداشته باشید، می‌توانید به‌ راحتی این کود را از طریق هر سیستمی که دوست داشتید، به گیاه مورد نظرتان برسانید.
 • کود مایع اسید هیومیک حاوی مقدار زیادی منیزیم، ازت، آهن، اسید فولویک، فسفر، روی، منگنز، پتاسیم، نیتروژن، کلسیم و بور است و به سادگی تمام نیازهای خاک و گیاه را تأمین می‌کند.
 • این گزینه از بهترین کود مایع، به تولید گیاهان قوی تر و سالم تر نیز کمک زیادی می‌کند و اجازه نمی‌دهد گیاه ضعیف شود.
 • این کود را می‌توانید در سیستم آبیاری قطره‌ای و محلول پاشی بر روی برگ‌ها نیز به کار ببرید.
 • کود هیومیک اسید را می‌توانید به‌ راحتی با دیگر سموم مخلوط کنید و مورد استفاده قرار دهید. البته باید قبل از مختلط کردن کودها، اطمینان حاصل کنید که خاصیت شیمیایی تولید نمی‌شود.
 • با توجه به این که کود اسید هیومیک پاستوریزاسیون بیولوژیکی است، در آن هیچ گونه بذر علف هرز، انگل، میکروب‌های مختلف و… وجود ندارد.
 • این کود مایع مقاومت گیاه را در برابر عوامل محیطی مانند گرمازدگی، خشکسالی و سرمازدگی، تا حدود زیادی بالا می‌برد.
 • کود مایع اسید هیومیک ساختار خاک را بسیار عالی می‌کند و شوری آن را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. از این رو اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کند که خاک آن جا شور است، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این کود آلی بهره بگیرید و با استفاده از آن، شوری خاک را به طور کامل بر طرف کنید.
 • این کودها آلودگی کمتری نسبت‌ به کودهای جامد به محیط‌ زیست وارد می‌کنند و هیچ‌گونه عوارضی هم برای حیوانات و جانداران ندارند.
 • کود آلی اسید هیومیک برای رشد گیاهان بسیار مناسب است و موجب افزایش باروری خاک نیز می‌شود.
 • کود آلی اسید هیومیک به‌ طور معمول موجب افزایش رشد ریشه، افزایش جذب مواد غذایی از خاک، تحریک جوانه زنی بذر، افزایش مقاومت گیاه در برابر خشکی، آفات، بیماری‌ها و سرما می‌شود.
 • از دیگر ویژگی‌های کود آلی اسید هیومیک، می‌توان به تولید کلروفیل و افزایش سرعت فتوسنتز اشاره کرد.
 • اسید هیومیک در واقع یک ماده آلی است که از باقی‌مانده گیاهان دفن شده در خاک به وجود می‌آید.
 • از این کود می‌توانید برای افزایش ریشه و حجم گیاهان استفاده کنید.
 • دقت داشته باشید که کود اسید هیومیک، به عنوان بهترین کود مایع شناخته شده است و بیشتر در خاک‌های آهکی و قلیایی تأثیر خود را به جای می‌گذارد.
 • کود اسید هیومیک به بهترین شکل ممکن PH خاک را تنظیم می‌کند و تمام ناخالصی‌های موجود در آن را هم از بین می‌برد.

نحوه استفاده از کودهای آلی شوک

کود مایع اسید هیومیک را می‌توانید به‌ صورت محلول پاشی یا آبیاری استفاده کنید. اما بهتر است بدانید که بهترین روش برای مصرف آن، به‌ صورت محلول پاشی است. شما می‌توانید کود مایع را با مقداری آب مخلوط کنید و یا به‌ تنهایی از آن برای گیاه مورد نظرتان استفاده کنید. غلظت کود مایع باید مناسب باشد زیرا اگر غلظت آن بیشتر از حد و یا کم باشد، اثر گذاری مناسبی از خود نشان نخواهد داد و هیچ‌ گونه تأثیری نیز بر روی گیاهان و محصولات‌تان به‌ جایی نمی‌گذارد.

میزان مصرف اسید هیومیک شوک

همان‌ طور که گفته شد؛ اسید هیومیک مایع را می‌توانید به‌ صورت آبیاری و محلول پاشی برای محصولات‌ و گیاهان‌تان استفاده کنید. در روش آبیاری محصولات زراعی به 12 الی 15 لیتر اسید هیومیک در هر هکتار نیاز دارید. برای روش محلول پاشی نیز می‌توانید از 2 الی 3 لیتر در هر هکتار بهره بگیرید. برای محصولات گلخانه‌ای در روش آبیاری به 2 الی 3 لیتر کود مایع در هر  1000 متر مربع و در روش محلول پاشی نیز به 2 الی 3 لیتر کود مایع در هر هکتار نیاز است.برای محصولات باغی در روش آبیاری به 12 الی 15 لیتر کود در هر هکتار و یا به‌ ازای هر 200 درخت به 20 لیتر کود مایع اسید هیومیک نیاز خواهید داشت. در روش محلول پاشی نیز باید از 2 الی 4 لیتر کود در هر هکتار استفاده کرد.استفاده بیش از اندازه از کود اسید هیومیک اصلا توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است به ریشه گیاه آسیب جدی وارد شود. پس سعی کنید در مصرف آن زیاده‌روی نکنید. مصرف کم آن نیز هیچ تأثیری بر روی گل و گیاهان به جای نمی‌گذارد.

بهترین زمان مصرف کود هیومیک اسید

با توجه به این‌ که کود اسید هیومیک به‌ صورت آلی تهیه می‌شود و در آن هیچ‌ گونه مواد شیمیایی به کار نرفته‌است، می‌توانید به‌ صورت منظم تا مدت‌های طولانی از آن بهره بگیرید. برای درختان بهتر است در هنگام کاشت نهال درخت، از این کود استفاده کنید زیرا به کار گیری از اسید هیومیک باعث حاصلخیزی خاک و رشد بهتر نهال می‌شود. در نتیجه میوه‌هایی که تولید می‌شوند، کیفیت بیشتری خواهند داشت. در کشاورزی نیز می‌توانید قبل از کشت محصول کار کوددهی را انجام دهید تا ناخالصی‌های موجود در خاک از بین بروند و محصولات کشاورزی از حمله آفات و بیماری‌ها دور بمانند. دقت داشته باشید اگر می‌خواهید نتیجه عالی به دست آورید؛ باید حتما یک برنامه ریزی منظم را در نظر بگیرید و با توجه به آن کار کوددهی را انجام دهد.

خرید انواع کود مایع شوک

پس از این که بهترین کود مایع را برای گیاه یا محصول مورد نظرتان تهیه کردید؛ بهتر است به صورت اصولی و صحیح از آن بهره بگیرید تا دچار ضرر و مشکل نشوید. دقت داشته باشید، کود اسید هیومیک در صورتی اثرات مثبتی از خود به جای می‌گذارد که از آن به درستی و منظم استفاده کنید. پس سعی کنید با کمک این کود طبیعی و مفید، دوره کوددهی را تکمیل نمایید تا نتیجه بی‌نظیری دریافت کنید.

با تشکر از توجه شما آل کود

خرید کود شوک ۱۰x
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *