بهترین کود پلیت مرغی

بهترین کود پلیت مرغی

بهترین کود پلیت مرغی

بهترین کود پلیت مرغی : محبوبیت کودهای حیوانی در بین کشاورزان از گذشته های دور وجود داشته و اکنون نیز انواع مختلفی از آنها روانه بازار میشوند تا کشاورزان در باغات و مزارع خود استفاده نمایند. کود پلیت مرغی یکی از موثر ترین مواد تقویتی خاک و گیاهان به شمار می آید که استفاده از آن بر هر کشاورزی تجربه رضایت بخشی را به همراه خواهد آورد.

از آنجا که کود مرغی انواع متنوعی دارد، یکی از سوالات متداول هر کشاورزی این است که بهترین کود پلیت مرغی در بازار کدام است؟ بهترین کود پلیت مرغی چه ویژگی ها و فوایدی برای گیاه دارد؟ با مصرف کدام نوع کود مرغی میتوان میزان برداشت محصولاتی نظیر: پسته، گونه فرنگی، زعفران، خیار و … را افزایش داد؟

ما در این مقاله از سایت آل کود به کمک شما آماده ایم تا شما را با بهترین کود پلیت مرغی آشنا نماییم؛ پس ما را تا انتهای مطالب همراهی نمایید.

اهمیت استفاده از بهترین کود مرغی

در بین کودهای حیوانی، کود مرغی با ارزش ترین و قوی ترین کود ارگانیک موجود در بازار به شمار می آید که عناصر مهم و ضروری برای رشد گیاه را در دسترس ریشه و خاک قرار می دهد. کود پلیت مرغی میتواند جایگزین مناسبی برای کودهای شیمیایی باشد یا حداقل اثرات منفی آنها را متعادل نماید. این کود با دارا بودن آمینواسید های مهمی از جمله: متیون، لیزین و سیستئین، یک مکمل بسیار قوی برای گیاه بوده و آن را در برابر تنش های محیطی محافظت می نماید.

بهترین کود پلیت مرغی قابلیت استفاده در تولید محصولات اقتصادی نظیر: زعفران، گوجه فرنگی، پسته و بسیاری از محصولات دیگر را دارد. این کود برخلاف مواد شیمیایی ریز مغذی ها و عناصر غذایی را به تدریج به بستر رشد گیاه وارد میکند و ماندگاری بسیار طولانی مدتی در خاک دارد.

نیتروژن بالای کود مرغی رشد گیاهان سبز و انواع درختان و محصولات زراعی را تضمین می نماید و رشد رویشی درختان میوه را در اوایل فصل بیشتر میکند.

بهترین کود پلیت مرغی علاوه بر ایران، در کشورهای مختلف جهان نیز کاربرد گسترده ای دارد به عنوان مثال در کشور ما در مناطق پسته خیز کرمان، رفسنجان و بم بالاترین استفاده از کود پلیت مرغی را دارند زیرا این استان ها میزان بارندگی کمتری داشته و استفاده از کود پلیت مرغی مشکل خشک و آهکی بودن زمین را حل می نماید.

ویژگی های بهترین کود پلت مرغی به چه عواملی بستگی دارد؟

-نحوه تغذیه مرغ

-نوع پوشش بستر

-انتخاب صحیح شیوه استفاده از کود

-طرز جمع آوری و نگهداری

-افزودن مواد حین غنی سازی

-نوع خاک بستر گیاه و زمان و میزان مصرف کود

بزرگترین مزیت بهترین کود پلیت مرغی آن است که با استفاده از این کود میتوانید خاکی بارور داشته و محصولات پر بار پس از پایان فصل برداشت به فروش برسانید زیرا کود پلیت مرغی تمامی عناصر پر مصرف ان پی کا، منیزیم، کلسیم، گوگرد و حتی مقداری هوموس را به طور همزمان در اختیار خاک قرار میدهد به گونه ای که می توان آن را کود کاملی دانست.

سیر تا پیاز نحوه تولید بهترین کود پلیت مرغی

استفاده از بهترین کود پلیت مرغی نوید بخش تولید محصولات کاملا سالم و طبیعی و تزریق آن به جامعه میباشد که هم از جهت کیفیت برای کشاورزان به صرفه بوده و هم از جهت هزینه دارای قیمت کمتری میباشد.

کود مرغی در مقایسه با دیگر کودهای حیوانی، دارای مواد قابل جذب بالایی میباشد که علت آن بی ارتباط با دفع همزمان مدفوع و ادرار مرغ نیست.

بهترین کود پلیت مرغی از ارزش بسیار بالایی برخوردار میباشد؛ این ماده تقویتی از فضولات دفع شده مرغ گوشتی پرورش داده شده در سالن و مرغ مادر حاصل میشود. فضولات مرغ مادر تخم گذار و مرغ گوشتی در مجموع کود اولیه و خام هستند که برای تولید بهترین کود پلت مرغی بایستی تغییراتی روی آنها صورت گیرد تا در نهایت به کود مرغی غنی شده تبدیل گردند.

علی رغم داشتن ارزش تغذیه ای بالا در کود مرغی خام برای گیاهان به دلیل دارا بودن مواد معدنی ضروری مانند: ازت، پتاسیم، فسفر، آهن، کلسیم، گوگرد و …، اما چون حاوی میکروارگانیسم های بیماری زا و خطرناکی برای گیاه میباشد، ابتدا آن را طی مراحلی ضد عفونی و سپس غنی سازی می کنند.

کود مرغی خام درصد آلودگی بالایی به قارچ ها و باکتری های مختلف دارد که ممکن است پس از استفاده در خاک گیاه را دچار مشکلات جدی نماید. از طرفی به دلیل وجود آمونیاک در ادرار مرغ، اگر میزان آن تعدیل نشود، سوختگی برگ و ریشه گیاهان را در پی خواهد داشت.

تولید کود مرغی پلیت شده

در مرحله بعد کود مرغی خام به وسیله دستگاه پلیت کننده کود به طور کامل فشرده شده و تحت حرارت بسیار بالا، رطوبت موجود در آن خشک می گردد که در نتیجه آن عوامل بیماری زا، آمونیاک و مواد مضر از آن حذف میشود. در این مرحله کود مرغی را می توان با انواع کودهای ارگانیک قوی مثل هیومیک اسید و حتی کود شیمیایی غنی سازی کرد و به مقدار لازم آنها را به کود مرغی حاصل افزود.

کود پلیت مرغی را پس از خشک کردن به صورت پودر درآورده و در بسته بندی های مختلف عرضه می کنند. این کود از آن دسته موادی است که انبارداری راحتی دارد.

مزیت بهترین کود پلیت مرغی

-کود پلیت مرغی ۹۰ درصد ماده آلی و تمامی عناصر غذایی را برای حاصلخیزی خاک، رشد ریشه گیاه و اندام های تولید کننده میوه را فراهم می کند.

-کود پلیت مرغی فاقد عوامل بیماری زا، اثرات مخرب بر خاک و محیط زیست بوده و پس از استفاده عناصر آن در اثر بارندگی یا آبیاری فراوان زودتر از دسترس گیاه خارج نمیشود.

-بهترین منبع کود حیوانی برای بهره وری محصولات باغی و کشاورزی

خرید و سفارش بهترین کود پلیت مرغی

شرکت آل کود شما را در دستیابی به بهترین کود مرغی با تکنولوژی روز دنیا و قیمت تولید آن یاری می نماید تا بتوانید با آسان ترین روش و بدون هزینه رفت و آمد از طریق سفارش اینترنتی در اسرع وقت کود خود را تحویل بگیرید. جهت ثبت سفارش و خرید بهترین کود پلیت مرغی غنی شده از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366