بهترین کود برای درخت گردو

بهترین کود برای درخت گردو

برای کود دادن به درختان گردو نباید تنها به استفاده از کودهای دامی اکتفا کنید. برای رسیدن به بهترین باروری نیاز است تا برنامه ای 3 تا 4 ساله منظمی را تدوین نمایید تا به بهترین رشد و باروری در درختان گردو دست یابید. در این صورت است که می توانید محصول دهی با کیفیت و بازار پسندی ایجاد نمایید. درختان مانند صیفی جات نمی توانند سریعا باروری داشته باشند. لازم است تا به آن‌ها مدت زمان بیشتری دهید تا به مقصود خود برسید. اما در این جا یک راه وجود دارد تا بتوانید در مدت زمان کوتاه محصول دهی عالی داشته باشید و آن استفاده از کود اسید هیومیک شوک مایع است. کود اسید هیومیک بهترین کود برای درخت گردو است. این کود به دلیل فرمولاسیون خاصی که دارد می تواند درختان گردو را در عرض یک سال بارور نماید. اما همان طور که در قبل ذکر کردیم حتما استفاده از یک برنامه اصولی و صحیح برای درختان گردو نیاز است. این همان کاری است که کشاورزان نمونه هر استانی انجام می دهند. بهترین کود برای درخت گردو را باید بر اساس برنامه منظم به آن ها داد.

بیشتر بخوانید: خاکستر برای درخت گردو

کود کامل ده ایکس شوک بهترین کود برای درخت گردو

کودهای شیمیایی علی رغم اینکه می توانند برخی مواد مفید را به درختان برسانند می توانند به علت داشتن برخی مواد مضر نیز باشند. برخی کودهای شیمیایی تقلبی در بازار وجود دارند که حاوی کلر و سدیم زیادی هستند. بنابراین به علت زیاد بودن این مواد در کود، خاک می تواند شور شود. شوری خاک سبب می شود تا ریشه درختان سوزانده شود و خشک گردد. از طرفی دیگر کودهای شیمیایی بسیار گران هستند. در این میان استفاده از کود ده ایکس شوک کامل توصیه می شود. این کود ساخت کشور آمریکا است و با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی‌ها ساخته شده است. استفاده از فن آوری نانو در این کود سبب شده است تا مواد غذایی بتوانند بهتر و سریع تر به ریشه درختان برسند. این کود حاوی ده نوع ماده مغذی و آلی است که بسیار برای رشد درختان مناسب هستند. همچنین این کود می تواند کمبودهای غذایی در خاک را جبران نماید و به اصلاح خاک بپردازد. غنی شدن خاک سبب می شود تا درختان نیز غنی شوند و تمام کمبودهای غذایی خود را از طریق خاک جبران نمایند. لازم است تا این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید تا بهترین نتیجه برای شما ایجاد شود. زیرا بسیاری از کودهای تقلبی موجود در بازار هستند که به نام کود ده ایکس شوک به فروش می رسند. استفاده از این کودها نه تنها سبب سلامت درختان گردو نمی شود بلکه می تواند موجبات مریضی درختان را نیز فراهم آورد.کود ده ایکس شوک کامل  اصل سبب می شود تا درختان گردو در مدت زمان بسیار کمی به حداکثر رشد و باروری برسند. همچنین این کود سبب حاصلخیزی خاک می گردد. استفاده از این کود برای تغذیه درختان سبب می شود تا درختان بتوانند در برابر تمام عوامل بد بیرونی به خوبی مقاومت کنند. زیرا با تغذیه از این کود سیستم دفاعی آن‌ها قوی می گردد. بنابراین در برابر حشرات موذی و آفات قوی می گردند.

بهترین کود برای درخت گردو

تاثیر عناصر موجود در کود شوک ده ایکس بر روی درخت گردو

جلبک دریایی موجود در این کود سبب می شود تا محصولات درشت تر و با کیفیت بالایی به دست آورید. همچنین آمینو اسید موجود در این کود باعث می شود تا درختان در برابر تنش‌های بیرونی مقاوم شوند. این کود به شکل مایع است و از غلظت بالایی برخوردار است. بنابراین هنگام استفاده لازم است تا آن را با میزان مناسبی آب مخلوط نمایید. این کود دارای انحلال پذیری بالایی است. بنابراین می توانید این کود را به شکل آیاری و محلول پاشی به درختان گردو بدهید. این کود کامل قابلیت اختلاط با سایر کودها را دارا است. بنابراین می توان آن را به راحتی با کود اسید هیومیک مخلوز کرد بدون اینکه هیچ گونه تئاخلی ایجاد نماید. کود کامل ده ایکس شوک به علت داشتن مواد ریز مغذی می تواند در بالا بردن کیفیت و مرغوبیت محصولات کمک شایانی کند. با استفاده از این کود دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی را نخواهید داشت. آهن موجود در این کود سبب می شود تا مزه میوه‌های درختان بسیار بهتر شود و از این نظر محصولات بازار پسند تر شوند. از طرفی نیتروژن موجود در این کود نیز سبب می شود تا رشد رویشی درختان افزایش پیدا کند. کلسیم موجود در این کود نیز سبب استحکام درختان می شود. اسید فولیک موجود در کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا جذب و انتقال مواد ریز مغذی به ریشه درختان بهتر صورت گیرد و درختان بتوانند با سهولت بیشتری به جذب مواد غدایی بپردازند. اثرات این کود به قدری شدید است که در مدت زمان کوتاه می توانید نتایج حیرت انگیز این کود را ببینید. پتاسیم موجود در این کود سبب بهبود رنگ محصول در درختان می شود. این ماده سبب می شود تا اندازه محصولات  یکنواخت شود و سیستم دفاعی گیاهان بسیار افزایش یابد. همچنین میوه‌ها دارای طعم عالی شوند. بنابراین نباید نقش پتاسیم موجود در این کود کامل را دست کم بگیرید. فسفر موجود در ساختمان  این کود باعث ریشه زایی خوب گیاه، ترغیب گیاه به گل دهی، تشکیل پروتئین‌ها، بالغ شدن محصول، پر شدن مغز گردوها و افزایش کیفیت محصولات می شود. بور در این کود  سبب گرده افشانی بهتر در گیاهان، افزایش تولید گل و ساخته شدن دیواره سلولی می شود.

بیشتر بخوانید: علت رشد نکردن درخت گردو

سخن آخر

بنابراین می توان این گونه نتیجه گرفت که بهترین کود برای درخت گردو، کود کامل ده ایکس شوک کامل است. لازم است تا با مشورت با کارشناسان کشاورزی بهترین برنامه غذایی و اصولی با کود ده ایکس شوک را برای درختان گردو مدون نمایید و بر طبق آن پیش بروید تا بهترین نتیجه ممکن برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366