بهترین کود برای درخت مورت

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

باغداران نباید چنین انتظار داشته باشند که تنها با استفاده از یک کود خاص بتواند درختان مورت را به نهایت باروری برسانند. برای این که درختان مورت بتوانند حداکثر ثمردهی را داشته باشند، باید بهترین کود برای درخت مورت استفاده گردد. برای این کار لازم است تا در یک بازه زمانی 3 الی 4 ساله تحت یک برنامه منظم و مدون قرار بگیرند و با بهره گیری از یک برنامه ریزی درست و اصولی کود دهی، به بیشترین ثمره و محصول دهی برسند. این کاری است که کشاورزان نمونه در هر استانی انجام می دهند. بنابراین داشتن نظم و پیش رفتن بر طبق یک برنامه منظم می تواند درختان رابه حداکثر باردهی برساند. اما در این جا می توان یک راهکار ارائه داد که با استفاده از آن بتوانید در عرض یک سال درخت مورت را به نهایت باردهی برسانید و آن استفاده از کود اسید هیومیک شوک مایع است. این کود به علت فرومولاسیون خاصی که دارد می تواند در کوتاه مدت درختان را بارور نماید. امروزه استفاده از کودهای شیمیایی بسیار رایج شده است. کودهای شیمیایی علی رغم مزایایی که دارند می توانند مضر هم باشند. علاوه بر آن قیمت بسیار بالایی نیز دارند. برخی از کودهای شیمیایی موجود در بازار نیز تقلبی هستند. در این صورت حاوی مقادیر زیادی از کلر و سدیم هستند که می تواند برای درختان بسیار آسیب زننده باشد. همچنین این میزان از کلر و سدیم می تواند شوری خاک را در پی داشته باشد. در این صورت موجب می شود تا ریشه درختان سوخته شود و خشک گردند.

بیشتر بخوانید: درخت مورت

کود کامل ده ایکس شوک، بهترین کود برای درخت مورت

 در این میان استفاده از کود ده ایکس شوک کامل پیشنهاد می شود. این کود محصول کشور آمریکا است و با بهره گیری از تکنولوژی‌‌های روز دنیا ساخته شده است. از فناوری نانو در تولید این کود استفاده شده است. به علت همین تکنولوژی، درختان پس از تغذیه می توانند به سرعت، مواد غذایی را از خاک جذب کنند. این کود مقوی نه تنها برای درختان مورت بسیار مفید و کاربردی است بلکه برای اصلاح خاک نیز بسیار حیاتی است. در واقع با استفاده از این کود ، خاک اصلاح می شود و غنی از تمام مواد مغذی مورد نیاز گیاهان می شود و شوری آن نیز کم می شود. در واقع این کود به حاصلخیزی خاک کمک شایانی می کند و درختان را بسیار شاداب نگاه می دارد.

بهترین کود برای درخت مورت

دیگر مزایای کود ده ایکس شوک برای درخت مورت

 این کود سبب می شود تا قدرت دفاعی درختان بالا رود و درختان بتوانند در برابر شرایط بد بیرونی به خوبی مقاوم شوند. برای مثال آفات و حشرات موذی و یا طوفان‌‌های سهمگین نتوانند آن‌‌ها را از پای در بیاورند. درختان مورت با بهره گیری از این کود بر طبق روش درست و استاندارد به زودی به حداکثر باروری می رسند و محصولات بسیار با کیفیت تولید می کنند. این کود به شکل مایع است و از غلظت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین نیاز است تا این کود را با مقداری آب مخلوط نمایید و سپس به درختان بدهید. این کود انحلال پذیری بسیار بالایی دارد و با روش‌‌های محلول پاشی و آب پاشی قابل استفاده است. جلبک دریایی موجود در این کود سبب می شود تا نحصولات درختان درشت تر و با کیفیت تر گردند. این کود هیچ گونه تداخلی با دیگر کودها ایجاد نمی کند. اسید هیومیک موجود در این کود سبب می شود تا خاک به خوبی تقویت شود و عناصر درشت خاک به عناصر ریز قابل جذب توسط درختان تبدیل شود. اسید هیومیک سبب می شود تا ریشه‌‌های درختان نیز قوی و حجیم شوند و بتوانند برای مدت زمان بسیار طولانی آب را در خود نگه داری نمایند. این خود سبب صرفه جویی در مصرف آب می شود. همچنین جذب مواد مغذی برای درختان آسان تر می شود که این خود می تواند بر کیفیت محصولات و رشد سریع تر آن‌‌ها بیفزاید. پتاسیم موجود در این کود سبب می شود تا قدرت دفاعی درختان قوی شود و در برابر هر گونه عوامل آسیب زننده بسیار مقاوم شوند و از شر تمام بیماری‌‌ها در امان بمانند.

همچنین پتاسیم سبب رنگ آوری بهتر در درختان می شود. این کود را می توانید در فصل رشد درختان به آن بدهید. هر زمان احساس کردید که درختان دچار ضعیفی شده اند می توانید از این کود مقوی استفاده کنید تا نتیجه حیرت انگیز آن را به سرعت ببینید. اسید فولیک موجود در این کود نیز برای جذب بهتر و منتقل ساختن بهتر مواد مغذی به ریشه درختان بسیار مفید فایده است.

نیتروژن موجود در این کود نیز سبب می شود تا رشد رویشی درختان بهتر صورت پذیرد همچنین این ماده می تواند در ساختن پروتئین و ساختن کلروفیل و بهبود پروسه فتوسنتز بسیار نقش حیاتی را ایفا نماید.

فسفر موجود در ساختمان این کود  باعث ریشه زایی عالی گیاه، ترغیب گیاه به گل دهی، تشکیل پروتئین‌‌ها، بالغ شدن محصول، پر شدن مغز میوه‌‌های مغز دار و بالا بردن کیفیت محصولات می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت گردو

سخن آخر

با  همه توصیفاتی که برای کود ده ایکس شوک کامل برشمردیم لازم است تاکید کنیم تا حتما این کود پر خاصیت را تنها از مراکز معتبر تهیه کنید. زیرا امروزه بسیاری از جاهای نامعتبر هستند که اقدام به فروش کودهای تقلبی به نام کود کامل ده ایکس شوک می کنند. در صورت استفاده از این کودها نه تنها نمی توانید به نتایج عالی که توضیح دادیم برسید بلکه حتی می تواند به درختان شما آسیب و صدمه نیز برساند. بنابراین لازم است تا کود ده ایکس شوک اصل را تهیه کنید تا نتایج شگفت ان را ببینید. بنابراین می توان این گونه نتیجه گرفت که بهترین کود برای درخت مورت کود کامل ده ایکس شوک است.

بهترین کود برای درخت مورت
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *