بهترین کود برای درخت انجیر

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

برای کود دادن به درختان میوه از جمله انجیر تنها به دنبال یک کود خاص نباشبد و نپندارید که تنها استفاده از کودهای دامی برای درختان انجیر کافی است و می تواند آن‌‌ها را به نهایت رشد و باروری برساند.  لازم است تا یک برنامه کودی منظمی مدون کنید و بر طبق آن کار کود دادن به درختان انجیر را شروع نمایید. حتما لازم است تا بر طبق برنامه پیش بروید تا بتوانید به بهترین نتیجه برسید. حداقل به 3 ال 4 سال زمان نیاز دارید تا پس از طی مراحل باروری و کود دهی به درختان انجیر به بهترین نتیجه برسید. اما اگر می خواهید در زمان خیلی سریع تر در حدود یک سال به نتیجه دلخواه برسید ما برای شما یک پیشنهاد داریم  و آن این است که می توانید از کود اسید هیومیک مایع استفاده کنید. کود اسید هیومیک بهترین کود برای درخت انجیر است اگر این کود به مدت یک سال برای درختان انجیر بر طبق موارد اصولی و استاندارد مصرف نمایید می توانید شاهد شکوفایی درختان انجیر در کوتاه مدت باشید . لازم تا آگاهی‌‌های لازم در این خصوص را از افراد خبره و با تجربه به دست آورید تا بتوانید به بهترین نتیجه برسید. این کود به دلیل فرومول خاصی که دارد به زودی می تواند جوابگو باشد.

بیشتر بخوانید: کود درخت آلبالو

کود مناسب درختان انجیر

 درختان انجیر به داشتن برگ‌‌های بسیار بزرگ معروف هستند. این درختان جزء ساده ترین درختان میوه برای باروری به شمار می روند. آن‌‌ها را می توانید در گلدان نیز پرورش دهید. این درختان طیف وسیعی از آب و هوا را برای رشد می پذیرند. لازم است تا خاک این درختان را حاصلخیز نمایید و به آن‌‌ها مواد مغذی پایدار بدهید. سه عنصر اساسی و مهم برای درختان انجیر نیتروژن، فسفر و پتاسیم است.

این مواد برای رشد و پرورش درختان انجیر بسیار لازم و ضروری به نظر می رسد: نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، گوگرد، منیزیم، سدیم، بور، کلر، منگنز، آهن، روی، مس، مولیبدن و نیکل. این 15 ماده بسیار مغذی به همه عملکردهای اساسی و مهم که در گیاهان رخ می دهد کمک می کنند. اگر همه شرایط مساعد باشند و درخت از سایر مواد مغذی استفاده نماید اما اگر یکی از این مواد مغذی را برای رشد درخت انجیر به کار نبریم آثار آن در ظاهر درخت هویدا می شود و به گونه ای خود را نشان می دهد. اگر کمبودها جبران نشود درخت انجیر از دست می رود و نابود می شود. بنابراین نتیجه زحمات شما بر باد می رود. لذا بسیار مهم است که مطمئن شوید که گیاهان غذای مورد نظر خود را دریافت می کنند. از آن جا که درختان انجیر همیشه از مواد مغذی موجود در دل خاک بهره می گیرند می توانند بارورترین خاک‌‌ها را نیز بعد از مدتی تخلیه نمایند. بنابراین لازم است تا هر چند وقت یک بار آزمایش خاک انجام دهید و مواد لازم و ضروری که نیاز است تا خاک غنی شود را بیفزایید. کودهای شیمیایی می تواننید تمام موادی که در بالا نام بردیم را به خاک اضافه کنند.

بهترین کود برای درخت انجیر

 نیتروژن برای نخستین بار به عنوان بهترین کود برای درخت انجیر نامگذاری شده است. چون مهم ترین ماده غذایی مورد نیاز برای پرورش و رشد درختان انجیر محسوب می شود. این ماده مسئول رشد رویشی گیاه است. این ماده یکی از اجزای اصلی کلروفیل است و باعث می شود تا شاخ و برگ‌‌های درختان به اندازه کافی سبز باشند. ازت نیز از دیگر مواد مغذی به شمار می آید که برای بسیاری از واکنش‌‌های آنزیمی بسیار ضروری و مهم به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید: کود کامل شوک 10x برای سبزیجات

برای انتخاب بهترین کود انجیر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

موقع انتخاب بهترین کود برای درخت انجیر، موارد زیادی در دسترس هستند. بهترین کود برای درخت انجیر به دو فرمولاسیون عادی و آلی نیاز دارد. پودرها و سنبله‌‌ها از موادی هستند که دارای انتشار آهسته هستند و می توانند گیاه را در مدت زمان طولانی به مقدار کمی تغذیه کنند. این مورد به این دلیل است که درختان انجیر را بیش از اندازه تغذیه نکنید. در مرحله بعد یک کود آلی بهتر از یک ماده معمولی است. چون تمایل  به نشر آهسته مواد دارد.

 همچنین می توانید از کود کامل ده ایکس شوک برای باروری درختان انجیر بهره ببرید. زیرا این کود حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی است که برای رشد و سلامت درختان انجیر بسیار مثمر ثمر است. تمام مواد موجود در این کود ارگانیک هستند و هریک از این مواد می تواند اثر خاصی بر روی رشد درختان بگذارد. همچنین استفاده از این کود سبب می شود تا خاک نیز بسیار غنی شود و از هر گونه کمبودی اصلاح شود. همچنین این کود کمک می کند تا شوری خاک برطرف شود. زیرا خاکی که شور باشد می تواند صدمات جدی برای رشد درختان انجیر داشته باشد. سه ماده حیاتی که برای رشد درختان انجیر نام بردیم یعنی فسفر، پتاسیم و نیتروژن نیز در این کود بسیار مغذی وجود دارد. با مصرف این کود نیازتان به سایر کودها کاهش می یابد یا به حداقل می رسد. خمچنین این کود از لحاظ قیمتی نیز بسیار مقرون به صرفه  است. کودهای شیمیایی گران هستند و حتی می توانند تقلبی باشند. در صورت تقلبی بودن می توانند به خاک آسیب بزنند. زیرا عناصر سدیم  و کلر در آن‌‌ها بالا است که برای درختان خوب نیست و می تواند موجبات خشک شدن آن‌‌ها را فراهم کند. بنابراین نیاز است تا این کود را برای یک بار هم که شده امتحان کنید تا نتایج شگفت آن را ببینید. این کود آمریکایی است و با تکنولوژی نانو ساخته شده است. بنابراین  زمانی که از این کود استفاده می کنید می توانید به سرعت نتایج بالای آن را ببینید.

بهترین کود برای درخت انجیر
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *