بهترین کود برای درخت خرمالو

بهترین کود برای درخت خرمالو

درخت خرمالو یکی از مقاوم‌ ترین درختانی است که می‌تواند در اکثر شرایط محیطی به رشد خود ادامه دهد و میوه‌های لذیذی تولید کند. البته برای رشد بهتر محصولات نیاز دارد که در زمان‌های مشخص با استفاده از کودهای غنی تغذیه شود. بنابر این اگر شما هم‌ مانند اکثر باغداران به‌ دنبال بهترین کود برای درخت خرمالو هستید و می‌خواهید با استفاده از آن باردهی درختان خود را افزایش دهید، بهتر است از کود مغذی همچون کود شوک 10X بهره بگیرید.

در حال‌ حاضر کودهای شیمیایی و طبیعی بیشماری در بازار وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند، اما دقت داشته باشید نباید از هر کودی به‌ صورت خودسرانه استفاده کنید زیرا ممکن است محصولات‌تان دچار آسیب شوند و از بین برود. بنابر این پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید تا شما را با بهترین و مغذی ترین کود برای درخت خرمالو آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای درخت نارنگی

کود شوک 10X برای درخت خرمالو

کود 10 ایکس یک کود آمریکایی مایع است که غلظت بسیار بالایی دارد و اگر از آن به‌ صورت اصولی استفاده کنید، می‌توانید شاهد نتایج فوق‌ العاده‌ای باشید. در ساختار این کود بی‌نظیر از سدیم و کلر استفاده نشده‌ است و به‌ همین‌ علت نیز با مصرف زیاد آن هم هیچ‌ گونه سوختگی در ریشه یا برگ درخت خرمالو ایجاد نخواهد شد.

این مورد از بهترین کود برای درخت خرمالو می‌تواند شوری خاک را به شکل بی‌نظیری از بین ببرد و اجازه ندهد باکتری‌های مضر در خاک به رشد خود ادامه دهند‌. بنابر این اگر خاک زمین باغ‌تان حاصلخیز نیست، حتماً قبل‌ از کشت درخت خرمالو آن را با استفاده از کود 10 ایکس شوک تغذیه کنید تا یک محیط غنی برای رشد ریشه درخت خرمالو فراهم شود و درختانی شاداب‌تر داشته باشید.

با بهره گرفتن از این کود کامل می‌توانید حجم ریشه درختان خرمالو را چند برابر افزایش دهید و اجازه ندهید آن‌ها در اثر عوامل محیطی آسیب‌زا دچار خشکی، پوسیدگی و کاهش رشد شوند. کود شوک 10X مقاومت تنه درخت را افزایش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد باکتری‌ها، آفات یا عوامل آسیب‌زا صدمه‌ای به سلامت‌ محصولات وارد نمایند.

باغدارانی که از کود غنی شوک به‌ صورت مرتب استفاده کنند، می‌توانند میزان تولید محصولات خود را به شکل قابل‌ توجهی افزایش دهند و سیستم ایمنی درخت خرمالو را نیز تقویت کنند. شما می‌توانید به‌ راحتی بهترین کود برای درخت خرمالو را با سایر کودها مخلوط نمایید و سپس مورد استفاده قرار دهید. در واقع با انجام این کار، هیچ‌ گونه اختلالی در عملکرد کود 10 ایکس به وجود نمی‌آید و همچنان تأثیرات مثبت کود بر روی درخت قابل‌ مشاهده خواهد بود.

کود غنی 10 ایکس از خشکی و ریزش برگ درخت خرمالو جلوگیری می‌کند و همچنین اجازه نمی‌دهد شکوفه‌های آن دچار ریزش شوند. این کود فوق العاده، وزن میوه‌ها را دو برابر می‌کند و طعم آن‌ها را نیز بهبود می‌بخشد.

بهترین کود برای درخت خرمالونحوه کوددهی یا تغذیه کردن درخت خرمالو

کود 10X شوک از انحلال‌ پذیری بسیار بالایی برخوردار است و از این‌ رو شما می‌توانید با کمک روش‌های محلول پاشی یا مستقیم، آن را در اختیار درختان خرمالو قرار دهید. بهترین کود برای درخت خرمالو باید قبل‌ از مصرف به‌ خوبی با آب مخلوط شود تا نتیجه عالی از کوددهی به دست آید. پس‌ از این‌ که کود موردنظر را با آب مخلوط کردید و یک محلول با غلظت کافی حاصل شد، می‌توانید آن را به‌ صورت آبیاری پای درختان خرمالو بریزید تا ریز مغذی‌های لازم از طریق ریشه جذب درخت شوند و به سایر قسمت‌ها نیز برسند.

برای تغذیه کردن درختان خرمالو با استفاده از روش محلول پاشی نیز لازم است کود قبل‌ از مصرف با آب ترکیب شود. پس‌ از انجام این کار می‌توانید با استفاده از سم‌پاش، کود را به شاخه و برگ‌های درخت خرمالو اسپری کنید. دقت داشته باشید کوددهی درخت خرمالو با استفاده از روش محلول پاشی نباید در روزهایی که احتمال بارندگی وجود دارد انجام شود.

زیرا در چنین مواقعی کود موجود بر روی درخت شسته خواهد شد و دیگر نتیجه عالی حاصل نمی‌شود. برای تقویت بهتر درختان خرمالو بهتر است کوددهی را حتما در زمان‌های لازم با استفاده از هر دو روش آبیاری و محلول ‌پاشی انجام دهید.

بهترین کود برای درخت خرمالوبهترین زمان استفاده از کود 10X شوک برای درخت خرمالو

کود شکر به‌ طور معمول ضرری برای درختان خرمالو به‌ همراه ندارد،  به ‌همین‌ علت نیز باغداران می‌توانند هر زمانی که احساس کردند درختان‌شان ضعیف شده‌اند و به تغذیه احتیاج دارند، کار کوددهی را انجام دهند.

برای افزایش مقاومت درختان خرمالو می‌توانید هنگام کاشت نهال، از این کود مغذی استفاده کنید و باروری درختان خود را چند برابر کنید. کوددهی درخت خرمالو نباید به یک زمان کوتاه محدود شود و شما باید به‌ صورت برنامه‌ ریزی‌ شده، بهترین کود برای درخت خرمالو را مصرف کنید.

بهتر است در نظر داشته باشید کوددهی در اوایل فصل بهار و اواخر زمستان نیز بسیار مؤثر است و افرادی که در این زمان کار تغذیه رسانی را انجام دهند، می‌توانند مواد مغذی که در خاک وجود دارد را افزایش دهند و رشد درخت خرمالو را هم بیشتر کنند.

بهترین کود برای درخت خرمالومیزان مصرف کود 10 ایکس شوک برای درختان خرمالو

برای این‌ که نتیجه مطلوبی از عمل کوددهی درختان خرمالو حاصل شود، باید از مقدار مناسبی کود جهت تغذیه‌دهی بهره بگیرید و در میزان مصرف آن زیاده‌روی نکنید. بنابر این بهتر است بعد از خرید کود 10 ایکس، به موارد مهمی که بر روی جلد آن ذکر شده توجه کنید و کار کوددهی را به‌ صورت خودسرانه انجام ندهید.

دقت داشته باشید به‌ طور کلی نمی‌توان یک میزان مشخص برای مصرف این کود در نظر گرفت زیرا این امر به عواملی همچون سن درخت، میزان کمبودهای موجود در خاک، فصل، شرایط آب‌ و هوائی و… بستگی دارد. از این رو سعی کنید قبل کوددهی حتما آزمون خاک را انجام دهید و سپس با کمک یک کارشناس کشاورزی و پاسخ آزمون، کار تغذیه‌دهی را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: کود خرمالو

سخن پایانی

بهترین کود برای درخت خرمالو را سعی کنید باتوجه به نکات مهمی که در این مقاله ذکر شد مصرف کنید تا در مدت زمانی کوتاه، شاهد نتایج بسیار عالی باشید و به سوددهی زیادی برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366