بهترین کود برای درخت هلو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

برای کود دادن به درختان هلو نباید به دنبال یک کود خاص بود. برخی کشاورزان بر این باورند که کودهای دامی گل دهی و باروری درختان را به بیشترین مقدار خود می رسانند. اما باید بدانید که این باور بسیار اشتباه است. اگر سه تا چهار سال یک برنامه غذایی مدون و منظم که خود نیاز به صرف زمان و هزینه زیاد دارد بچینید می توانید اطمینان حاصل کنید که می توانید بهترین سوددهی را عاید خود کنید. زیرا با چنین برنامه ای است که میوه‌های درختان به بالاترین کیفینت و مرغوبیت دست می یابند و می توانند بهترین ثمره را داشته باشند. این دقیقا همان چیزی است که کشاورزان نومنه در هر استان انجام می دهند و نتیجه عالی آن را هم می بینند. درختان نمی توانند همانند صیفی جات به سرعت به یک عنصر خاص واکنش نشان دهند. بنابراین آن‌ها نیازمند زمان بیشتری هستند. تنها راهی که باعث می شود تا درختان هلو به بیشترین باروری برسند این است که از کود شوک ده ایکس برای تغذیه آن‌ها استفاده شود. در این صورت است که درختان می توانند در عرض یک سال به بهترین باروری برسند. کود شوک ده ایکس بهترین کود برای درخت هلو است که می توانید عملکرد درختان هلو را تا 40 درصد بالا ببرید. این کود تنها کودی است که به علت فرمول مخصوصی که دارد بسیار سریع پاسخ می دهد. اما همان طور که در قبل متذکر شدیم برای اینکه درختان شما به حداکثر باردهی خود برسند لازم است تا با یک برنامه غذایی منظم و ممتد و علمی برای آن‌ها در نظر بگیرید. میوه هلو بر روی شاخه‌های سال پیش رشد می کند. در ختان هلو در کشورهایی که در تابستان بارندگی زیاد دارند دچار صدمه می شوند. در آب و هوای گرم، هلو دو بار رشد می کند اما کیفیت بالایی ندارد. هلو در خاک‌های متفاوتی رشد می کند. هلو در برابر خشکی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. حتی بدون آب دادن به درختان هلو می توانید از آن‌ها انتظار رویش خوبی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: کاشت درخت هلو

کود تقویتی درخت هلو

درختان هلو مانند سایر درختان میوه در آفتاب کامل و در زمینی که حاصلخیز باشد و به خوبی زه کشی شده باشد می توانند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. برای اینکه خاک به سطح باروری خوبی برسد لازم است تا تمام اقدامات در زمان مناسب انجام پذیرد. بهره گیری از کود تقویتی نیز برای درختان هلو از اهمیت زیادی برخوردار است ومی تواند در رشد و باردهی این درختان بسیار مفید باشد.

کود دادن به درخت هلو

 درختان هلو برای لینکه رشد سالم را پشت سر بگذارند  و هر ساله میوه‌های خوشمزه بدهند لازم دارند تا به خوبی تغذیه شوند. چنانچه از کود خوب برای این درختان استفاده کنید می توانید اطمینان داشته باشید تا بهترین باردهی را در آن‌ها مشاهده نمایید. مهم ترین نکته این است که بدانید چه زمانی به درختان هلو کود دهید. نکته مهم دیگری که بایستی به آن توجه نمایید این است که تصمیم درستی اتخاذ نمایید در مورد اینکه درختان هلو به کود تقویتی نیاز دارند یا نه.

درختان هلو خود به خود گرده افشانی می کنند. بنابراین اگر بخواهید در یک باغچه درختان هلو بکارید نیازی ندارید تا کار زیادی انجام دهید تا میوه برداشت نمایید. هلو درختی برگ ریز است که بومی کشور چین است.

بهترین کود برای درخت هلوکود درخت هلو

 درختان هلو برای رشد نیاز به ریز مغذی‌های مفیدی مانند فسفر، نیتروژن و پتاسیم دارند. نیتروژن به رشد رویش درختان هلو بسیار کمک می کند. فسفر سبب می شود تا ریشه و شکوفه درختان به خوبی بارور شود. پتاسیم درختان را در برابر انواع بیماری‌ها حفاظت می کند. بنابراین در قوی ساختن قدرت دفاعی آن‌ها بسیار نقش عمده ای ایفا می کند.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای شفتالو

چگونگی بارور ساختن درختان هلو

کود خوب بایستی تعادل میان سه ماده مغذی فسفر، نیتروژن و پتاسیم را حفظ کند. یعنی این مقادیر به نسبت 10-10-10 در این کود موجود است. زمان بارور کردن درخت هلو کود را در نزدیکی تنه درخت نریزید. این می توان موجب آسیب به درخت هلو شود و از رسیدن مواد مفید به ریشه درختان ممانعت کند. لازم است تا کود دهی را به فاصله 8 تا 12 اینچ از تنه درخت انجام دهید. این حد اعتدال سبب رشد درختان می شود و کود باعث آسیب به درختان هلو نمی شود. بنابراین رعایت این فاصله بسیار مهم است. اول نیمی ازیک فنجان کود برای یک درخت هلو کافی است و بعد در طی یک سال می توانید اندازه آن را تا یک فنجان بالا ببرید تا زمانی که درخت هلو به پنج سالگی برسد. یک درخت هلو که بالغ است در هر دفعه کاربردتنها به 5 پوند کود احتیاج دارد.

مواد مغذی

ازت، فسفر، پتاسیم، کلسیم و منیزیم از جمله موادی هستند که درختان هلو برای رشد و باروری به آن‌ها نیاز مبرم دارند. آن‌ها در خاک سالم وجود دارند. نیتروزن از مواد مغذی است که بیشتر در مورد رشد و پرورش درختان هلو مورد استفاده قرار می گیرد. منبع اصلی نیتروژن از تجزیه مواد آلی به دست می آید. زمانی که درختان هلو کمبود مواد غذایی داشته باشند این کمبود می تواند خود را به شکل برگ‌های مایل به قرمز یا رنگ پریده یا برگ‌های باریک و کوچک شده و لکه‌های مرده که روی برگ‌ها نمایان می شود نشان دهد.

 همچنین درختان هلو به ریز مغذی‌های موجود در خاک نیز نیاز دارند. این مواد موجود در خاک کمک می کند تا مواد مغذی بتواند در دسترس درختان هلو قرار بگیرد و آن‌ها را تغذیه نماید. مس و روی می تواند از ایجاد لکه‌های رنگی بر روی برگ درختان جلوگیری کند.

بهترین کود برای درخت هلو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *