بهترین کود برای درخت زردآلو

بهترین کود برای درخت زردآلو

لازم است تا برای کود دادن به درختان میوه تنها به دنبال یک کود خاص نباشید و این گونه نپندارید که تنها با بهره گیری از کودهای دامی می توانید محصولات خود را بیشتر کنید و کیفیت آن‌ها را بالا ببرید. لازم است تا برای درختان زردالو سه تا چهار سال زمان صرف کنید تا بتوانید بهترین ثمردهی را داشته باشید. توجه داشته باشید که نیاز به یک برنامه مدون غذایی دارید که بایستی با نظم آن را پیاده سازی کنید تا بهترین نتیجه را عاید خود سازید. البته این کار مستلزم صرف وقت و هزینه است. اما ارزش آن را دارد که محصولاتی به بار آورید که از لحاظ کیفیت بهترین باشند. این گونه است که این محصولات بازار پسند می شوند و از راه فروش آن‌ها می توانید به سود بسیار بالایی دست پیدا کنید. این دقیقا همان چیزی است که باغداران نمونه در هر استانی انجام می دهند و به بهترین نتایج نیز می رسند. لازم است بدانید که درختان میوه مانند انواع صیفی جات نمی توانند به سرعت واکنش نشان دهند و ثمردهی داشته باشند. لازم است تا زمان بیشتری صرف نمایید تا به ایده آل خود برسید. اما در صورتی که می خواهید به نتیجه سریع برسید یک راهکار وجود دارد که قصد داریم آن را در این جا مطرح نماییم و آن این است که برای به بار نشستن درختان میوه می توانید از کود اسید هیومیک شوک مایع استفاده کنید. کود اسیدهیومیک بهترین کود برای درخت زردآلو است که با استفاده از این کود مغذی می توانید درختان زردآلو را در عرض یک سال بارور کنید و محصولات مرغوبی را نیز از آن خود سازید.

با استفاده از این کود می توانید افزایش کارایی درختان زردآلو را تا 30 الی 40 برابر افزایش دهید و به بهترین نتیجه برسید. این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاصی که دارد به سرعت جواب می دهد.

 اما همان طور که گفتیم نیاز دارید تا یک برنامه غذایی مستمر و منظم بر اساس اصول علمی مدون نمایید تا بهترین ثمردهی و باروری را در درختان زردآلو رقم بزنید. برای چینش این برنامه نیاز دارید تا با کارشناسان کشاورزی که در این زمینه تجربه دارند مشورت نمایید تا به نتیجه درست برسید.

بهترین کود برای درخت زردآلو

نحوه کوددهی به درختان زردآلو

برای درختان زردآلو کودهای شیمیایی و ارگانیک در نظر گرفته می شود. زمانی درختان زردآلو به حداکثر رشد خود می رسند که عنصرهای مغذی مثل نیتروژن، پتاسیم و فسفر به آن‌ها داده شود. نیتروژن کمک می کند تا رشد رویشی به بهترین نحو صورت بگیرد. فسفر نیز به گسترش ریشه و جوانه در درختان کمک شایانی می نماید. پتاسیم یا پتاس نیز کمک می کند تا درختان زردآلو در برابر انواع بیماری‌ها مقاوم شوند و در واقع سیستم ایمنی آن‌ها قوی شود. بهترین کود برای زردآلو، کود شیمیایی حل شده درآب است که به طور اختصاصی برای درختان جوان زردآلو استفاده می شود.

 مراقب باشید تا بیشتر از حد به درختان زردآلو کود ندهید؛ زیرا ممکن است درختان توازن خود را در رشد از دست بدهند  که این خود می تواند بر تولیدات محصول بسیار اثر گذار باشد و درخت را مستعد ابتلا به انواع بیماری‌ها و آفت‌ها نماید.

مواد مغذی

نیتروژن و فسفر و پتاسیم در خاک سالم وجود دارند. بنابراین درختان زردآلو می توانند از آن‌ها بهره بگیرند و رشد خوبی را پشت سر بگذارند. اما ممکن است که خاک ناسالم باشد به این معنی که مواد غذایی مورد نیاز رشد درختان در آن کم باشد یا وجود نداشته باشد. در این صورت است که لازم خاک را نیز تقویت نمایید.

درختان زردآلو به عناصر ریز مغذی در خاک نیاز فراوان دارند که این امر می تواند سبب شود که ریزمغذی‌های موجود در خاک به راحتی در دسترس این درختان قرار بگیرد. برای مثال مولیبدن برای اصلاح و بهبود نیتروژن در خاک بسیار مفید است. مس و روی نیز از ایجاد لکه‌های رنگی  بر روی برگ درختان جلوگیری به عمل می آورند. کلسیم نیز یکی دیگر از مواد ریز مغذی مفید است که به رشد و پرورش درختان زردالو کمک می کند و سبب می شود تا برگ  و میوه این درختان مرغوب شود.

بیشتر بخوانید: کود کامل برای درخت

انواع بهترین کود برای درخت زرد آلو

کمپوست

درختان زردآلو نیاز به خاک مرطوب و خوبی دارند که قابلیت زه کشی داشته باشد و نسبت به خاک رس در زمین واکنش ضعیفی نشان می دهند. آن‌ها در خاکی که با مواد آلی غنی شده باشد نیز به خوبی رشد می کنند. افزودن کمپوست یا مواد آلی مثل کود دامی پوسیده یا برگ‌های ریز شده به خاک تمام نیازهای درختان زردآلو را برطرف می کند. زیرا این مواد می توانند سبب بهبود ساختمان خاک شوند و سطح رطوبت خاک را افزایش بدهند. اضافه کردن مواد مغذی مانند نیتروژن و فسفر بسیار مهم است.

مالچ آلی

این ماده نیز برای رشد درختان زردآلو بسیار مهم است. مالچ کمک می کند تا ریشه‌های درختان زردآلو به خوبی خنکی را تجربه کند و با کم کردن تبخیر، سطح رطوبت خاک را بهتر می کند. این امر در آب و هوای گرم که درختان زردآلو رشد می کنند  بسیار خوب نتیجه می دهد. مالچ درختان زردآلو را تغذیه می کند و کم کم شروع به تجزیه شدن می کند و نیتروژن و مواد آلی را در زیر خاک آزاد می کند.
مواد مالچ آلی مثل تراشه های چوب یا پوست خرد شده که در یک لایه 4 اینچی در دوره درختان زردآلو قرار می گیرند و بهترین نتیجه عاید شما می شود. مالچ بایستی به اندازه 12 اینچ از تنه درختان زردآلو دور باشد، چون تماس مداوم با سطح درختان سبب می شود تا درختان دچار پوسیدگی و مریضی های قارچی شوند.

بیشتر بخوانید: طریقه کاشت زردآلو

بهترین کود سنتی برای درخت زرد آلو

درختان زردآلو در فصل بهار تنها یک بار با یک کود سنتی تغذیه می شوند. زیرا این درختان به فصل پرورش فعال خود نزدیک می شوند. این درختان به کودهای دانه ای کامل بسیار خوب پاسخ می دهند.

 درختان زردآلو در زیر نور خورشید و در خاک مرطوب که به خوبی زهکشی شده باشند به خوبی پرورش می یابند. درختان زردآلو در میان انواع میوه‌های سنگی بسیار مقاومت خوبی دارند و تنها در دوره‌های طولانی که خشکسالی است نیازمند آبیاری هستند. نیاز است تا درختان را با فاصله بکارید تا بتوانند نور خورشید را به خوبی دریافت کنند. مراقبت از قارچ‌ها و آفات و حشرات سبب می شود تا سلامت گیاهان برای همیشه تضمین شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366