صابون محلول پاشی تانسو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

صابون محلول پاشی تانسو محصولی شگفت‌ انگیز است که با عملکرد ویژه خود، دوام و شادابی گیاهان را چندین برابر می‌کند. این محصول اغلب برای شستن سطوح برگ گیاهان زمانی‌ که گرد و غبار، شوری و یا تار عنکبوت آن‌ها را فراگرفته، به کار برده می‌شود.

با پاکسازی آلودگی‌های موجود بر روی سطح برگ گیاهان، قدرت فتوسنتز و تنفس گیاه افزایش می‌یابد و همین امر موجب می‌شود رشد آن‌ها چندین برابر شود. از این‌ رو اگر شما هم می‌خواهید کیفیت محصولات‌تان را افزایش دهید و همچنین جلوی پژمردگی گیاهان را بگیرید، بهتر است حتما در کنار تغذیه رسانی، از صابون‌های محلول پاشی باکیفیت نیز استفاده کنید.

از صابون محلول پاشی برای چه محصولاتی می‌توان استفاده کرد؟

صابون‌های محلول پاشی اغلب ترکیبات یونی هستند که موجب پخش شوندگی یکنواخت کود یا ذرات آفت‌کش بر روی سطح برگ و سایر اندام‌های گیاهی می‌شوند و اثربخشی آن‌ها را افزایش می‌دهند. باغداران، کشاورزان و گلخانه داران می‌توانند به راحتی از صابون محلول پاشی تانسو برای انواع محصولات باغی، محصولات زراعی و محصولات گلخانه‌ای استفاده کنند و شاهد اثرات مطلوبی باشند.

 صابون محلول پاشی تانسومزایای استفاده از صابون محلول پاشی تانسو

 • این محصول کارایی آفت‌کش‌ها یا کودها را از طریق چسبندگی عالی‌تر و پوشش یکنواخت بر روی گیاهان افزایش می‌دهد و باعث کاهش جمعیت آفات خواهد شد.
 • صابون محلول پاشی محبوب تانسو از ایجاد حالت ذره‌بینی قطره‌های محلول بر روی سطح برگ گیاهان جلوگیری می‌کند و موجب افزایش شادابی آن‌ها خواهد شد.
 • با بهره‌گیری از این محصول ویژه می‌توانید اثرات مفید کودها را برای مدت بیشتری بر روی اجزای مختلف گیاهان نگهداری دارید و عملکرد آن‌ها را هم چندین برابر افزایش دهید.
 • صابون محلول پاشی با کمک پلاسمولیزاسیون جمعیت کنه، شته و پسیل را کاهش می‌دهد و از سوختگی برگ‌ها نیز جلوگیری می‌نماید.
 • این محصول مغذی فاقد مواد مضر برای گیاهان است و سازگاری بالایی با هم محیط ‌زیست دارد.
 • در ساختار صابون محلول پاشی تانسو املاح مغذی زیادی وجود دارد که به تقویت عمومی گیاهان کمک می‌کنند.
 • استفاده از صابون‌های محلول پاشی در واقع یک روش عالی جهت تأمین بهتر نیازهای غذایی گیاهان است و افرادی که از آن بهره بگیرند، می‌توانند از آسیب‌دیدگی محصولات خود به بهترین شکل ممکن جلوگیری نمایند.
 • این محصول به باز شدن روزنه‌ها و منافذ روی برگ گیاهان کمک می‌کند و شفافیت خاصی به آن‌ها می‌بخشد.
 • صابون محلول پاشی خاصیت خیس کنندگی و پخش کنندگی بسیار بالایی دارد و با بهره‌گیری از آن قبل‌ از انجام کوددهی، می‌توانید قدرت جذب سموم و املاح ریز مغذی را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: کود آرمافرت 30_5_15

نحوه استفاده از صابون محلول پاشی

برای مصرف صابون محلول پاشی ابتدا باید مقدار مناسبی آب داخل سم‌پاش مورد نظرتان بریزید و سپس آفت‌کش را به‌ همراه صابون محلول پاشی به آن اضافه کنید و به‌ خوبی آن‌ها را با هم مخلوط کنید تا یک محلول یکنواخت حاصل شود. بعد از انجام این کارها می‌‌توانید آن را به‌ تمام قسمت‌های مختلف گیاه مورد نظرتان اسپری کنید.

دقت داشته باشید اسپری کردن صابون محلول پاشی به گیاهان باید تا زمانی‌ که محلول از برگ‌ها چکه می‌کند، ادامه داشته باشد. برای مشاهده نتایج عالی‌تر حتما قسمت زیرین برگ‌ها را هم اسپری نمایید تا گیاهان‌تان دچار تنش نشوند و به شکل مؤثری رشد کنند.

 صابون محلول پاشی تانسونکات مهم برای مصرف صابون محلول پاشی تانسو

 • برای حاصل نتایجی بهتر، صابون محلول پاشی تانسو را در زمان‌هایی که هوا خنک است مصرف کنید.
 • با توجه به تنوع شرایط آب‌ و هوایی و محصولات کشاورزی، بهتر است پیش‌ از مصرف این محصول در سطح وسیع، حتماً با کارشناسان با تجربه مشورت نمایید.
 • از استفاده‌ مستقیم صابون محلول پاشی بدون رقیق کردن آن در آب، خودداری نمایید و حتما به دستورالعمل‌های ذکر شده بر روی جلد توجه داشته باشید.
 • پیش‌ از مصرف حتما محلول را به‌ خوبی تکان دهید و هنگام بهره‌گیری از آن نیز از دستکش و عینک محافظ استفاده نمایید.
 • برای شستن گیاهان یا کنترل آفات از 2 لیتر در 1000 لیتر آب و برای محلول پاشی همراه با کودها یا سموم، 1 لیتر صابون محلول پاشی را در 1000 لیتر آب مخلوط کنید.
 • توجه داشته باشید این صابون تنها برای مصارف کشاورزی به کار برده می‌شود نباید از آن برای شستشوی دست‌ها بهره بگیرید.
 • صابون محلول پاشی تانسو را نباید به‌ صورت مستقیم با سموم دیگر مخلوط کنید.
 • صابون محلول پاشی تانسوافرادی که از صابون‌های محلول پاشی در زمان مناسب استفاده کنند، می‌توانند فرآیندهای فیزیولوژیکی گیاهان مختلف را افزایش دهند و به رشد بهینه آن‌ها کمک نمایند.
 • تحت هیچ شرایطی گیاهان را تحت فشار قرار ندهید و زمانی‌ که وزش باد کم است، محلول پاشی را انجام دهید.
 • صابون محلول پاشی را برای گیاهانی که دارای برگ‌های نازک‌تری هستند، باید با دقت بالاتری مصرف شود.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت مورت

صابون محلول پاشی تانسو با عملکرد مطلوبی که دارد، کمک می‌کند کودهای مایع بهتر جذب برگ‌ها و سایر اندام‌های گیاهان شوند و اثرات خود را نیز به شکل مؤثرتری به جای بگذارند. این محصول منحصر به‌ فرد از سوختگی برگ‌ها در برابر آفتاب نیز جلوگیری می‌نماید و اگر از آن به صورت صحیح استفاده کنید، هیچ گونه عوارضی را مشاهده نخواهید کرد. بنابراین سعی کنید نسبت‌ به موارد مهمی که در این مقاله ذکر شد بی‌تفاوت نباشید و حتما آن‌ها را به خوبی رعایت کنید.

صابون محلول پاشی تانسو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *