کود کلات آهن %7 تانسو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کودهای کلاته از جمله مفیدترین و مغذی‌ ترین کودهایی هستند که می‌توانند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن کمبود آهن را رفع کنند و موجب شوند گیاهان رشد بهتری داشته باشد. کود کلات آهن %7 تانسو یکی از بی‌نظیرترین گزینه‌هایی است که در آن حدود 7 درصد آهن کلات شده وجود دارد و به‌ راحتی توسط ریشه یا سایر اجزای گیاهان مختلف جذب می‌شود.

این محصول شگفت‌ انگیز با خواص ویژه‌ای که دارد، جلوی زرد شدن برگ گیاهان را می‌گیرد و کمک می‌کند محصولات بیشتری تولید شود. از این‌ رو اگر شما هم مانند سایر باغداران و کشاورزان قصد خرید یک کود کلاته فوق‌ العاده را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

مهم‌ ترین مزایای کود کلات آهن 7%

  • کود کلات آهن %7 تانسو قدرت جذب بسیار بالایی دارد و کمک می‌کند محصولات خیلی سریع‌تر به رشد ایده‌آلی برسند.
  • این کود بی‌نظیر به افزایش کیفیت و کمیت محصولات کمک می‌کند و نقش مؤثری نیز در ساخت پروتئین‌های گیاهی و بهبود کلروفیل دارد.
  • کود کلات آهن اجازه نمی‌دهد برگ گیاهان دچار رنگ‌ پریدگی یا ریزش شود.
  • غلظت این کود بسیار مناسب است و شما می‌توانید از آن برای اصلاح کردن خاک‌های آهکی نیز بهره بگیرید.
  • کود کلات آهن %7 در مقایسه با سایر کودها، خیلی سریع‌تر علائم کمبود آهن را از بین می‌برد و کمک می‌کند گیاه در شرایطی مساعد، دوران رشد رویشی خود را پشت سر بگذارند.
  • این محصول مفید به افزایش مقاومت گیاه در برابر یخ‌زدگی و هوای سرد، آفات، بیماری‌ها، حشرات، گرما و سایر تنش‌های محیطی کمک می‌کند.
  • کود کلات آهن %7 تانسوکود کلات آهن %7 تانسو علاوه‌بر آهن، دارای عناصر ریز مغذی همچون منیزیم، روی، مس، منگنز و بور نیز است که تمام این عناصر برای عملکرد بهینه‌ گیاهان ضروری هستند.
  • با بهره‌گیری از این کود محبوب می‌توانید شوری خاک را از بین ببرید و ظرفیت نگهداری آب در آن را هم چند برابر کنید.
  • کود کلات آهن راندمان تولید محصول را افزایش می‌دهد و باعث بهبود طعم آن‌ها می‌شود.
  • این محصول از رسوب شدن عناصر ضروری در خاک جلوگیری می‌نماید و شما می‌توانید از آن برای تمام محصولات کشاورزی، باغی و حتی گلخانه‌ای استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آرمافرت 45-5-5

نحوه استفاده از کود کلات آهن

توجه داشته باشید طریقه مصرف این کود برای هر یک از انواع گیاهان به گونه‌ای بوده و شما باید قبل از انجام تغذیه رسانی، حتما با کارشناسان کشاورزی مشورت نماید تا با توجه به نوع محصولات‌تان راهنمائی‌های لازم را دریافت کنید.

البته بهتر است بدانید از آن جایی که ساختار کود کلات آهن %7 به‌ صورت مایع بوده، شما می‌توانید کار کوددهی را با استفاده از روش‌های آبیاری و محلول پاشی انجام دهید. در این روش‌ها باید ابتدا کودتان را با آب ترکیب کنید و سپس محلول حاصل شده را هم از طریق ریشه و هم از طریق برگ‌ها در اختیار گیاه یا درخت‌تان قرار دهید تا تمام کمبودهای آهن از بین برود.

افرادی که کوددهی را به‌ صورت محلول پاشی انجام دهند، می‌توانند جلوی ادامه‌ حیات آفات و باکتری‌های مضر بر روی قسمت‌های مختلف گیاه را بگیرند و همچنین موجب افزایش سبزینگی گیاه شوند. کوددهی به روش آبیاری نیز کمک می‌کند ساختار خاک اصلاح شود، علف‌های هرز اطراف گیاه از بین بروند و ریشه نیز رشد عالی‌تری داشته باشد.

کود کلات آهن %7 تانسومیزان مصرف کود کلات آهن %7 تانسو

هنگام استفاده از کود کلات آهن %7 تانسو باید به مقدار آن توجه کافی داشته باشید زیرا مصرف زیاد این کود موجب سوختگی برگ‌ها و همچنین ریزش آن‌ها خواهد شد. در چنین شرایطی سلامت گیاه به خطر می‌افتد و حتی ممکن است برای همیشه نیز رشد آن متوقف شود.

البته دقت داشته باشید به‌ طور کلی نمی‌توان یک مقدار ثابت و مشخص را برای مصرف کود کلات آهن در نظر گرفت زیرا این مقدار باید با توجه به نیاز گیاهان و کمبودهای موجود تعیین شود. بنابراین پیش از مصرف کود کلات آهن %7 حتما آزمایش خاک را انجام دهید تا نیازهای موجود بهتر نمایان شوند و شما هم با در نظر گرفتن آن‌ها بتوانید از میزان مناسبی کود بهره بگیرید.

کود کلات آهن %7 تانسومناسب‌ ترین زمان برای مصرف کود کلات آهن

دقت داشته باشید زمان گل‌دهی و رشد اکثر گیاهان در فصل بهار یا تابستان است و به‌ همین خاطر نیز باید این کود تقویتی را در دوره رشد به‌ طور برنامه‌ریزی‌ شده استفاده کنید. فصل‌های پاییز و زمستان نیز فصل استراحت گیاهان است و نباید در این زمان از کود کلات آهن بهره بگیرید.

البته برای تغذیه کردن گیاهان آپارتمانی می‌توانید کار کوددهی را در فصل‌های پاییز و زمستان هم انجام دهید. فراموش نکنید تمام گیاهان حداقل ماهی یک‌ بار به کود آهن نیاز دارند و اگر کوددهی را به شکل اصولی انجام ندهید، ممکن است رشد آن‌ها بسیار کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: کود افزایش باردهی زعفران

برای مشاهده اثرات عالی، کود کلات آهن %7 تانسو را حتما از مراکز معتبر با کیفیت عالی خریداری نمایید و همچنین به مطالب مهمی که در این مقاله ذکر شد توجه کافی داشته باشید تا دچار ضرر نشوید و محصولات مرغوب زیادی را برداشت کنید.

کود کلات آهن %7 تانسو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *