کود مناسب سانسوریا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مناسب سانسوریا

کود مناسب سانسوریا : سانسوریا از جمله گیاهان آپارتمانی میباشد که چندین سال است انتخاب اول علاقه مندان به گل و گیاه به شمار می آید. بدون شک این گیاه زیبا نه تنها دکوراسیون منزل را زینت می بخشد، بلکه اکسیژن تازه را به هوای تنفسی ساکنین منزل از طریق جذب و خنثی سازی اثرات سمی گازهای مضری نظیر فرمالدئید، تولوئن، زایلن و …هدیه میدهد.

از گیاه سانسوریا واریته های مختلفی در گلخانه ها به فروش میرسد که از جمله آنها میتوان به ابلق، شمشیری و پاکوتاه اشاره نمود؛ هر یک از این گونه ها شرایط نگهداری تقریبا یکسانی داشته و جزو گیاهان مقاوم و ایده آل برای مبتدی ها به شمار می روند اما گونه ابلق کمی حساس تر میباشد.

با اینکه گیاه شگفت انگیز سانسوریا از گیاهان مقاوم و سخت جان به شمار می آید، اما نبایستی در برآوردن نیازهای آن از جمله کوددهی، بیش از حد کوتاهی نمایید. اگر میخواهید شاهد بهبود رنگ و کیفیت برگ های سانسوریا، ظهور پاجوش های کوچک و زیبا درون گلدان و رشد عالی آن شوید، از تغذیه و کوددهی سانسوریا دوست داشتنی خود غافل نشوید.

انواع کود مناسب برای سانسوریا

اکنون که در بخش مقدمه از سایت آل کود از اهمیت کوددهی سانسوریا دانستید، حتما جرقه ای در ذهن شما پدید آمده و یک علامت سوال بزرگ به ذهن شما خطور کرده که چه کودی برای سانسوریا مناسب است؟ چه کودی میتواند نیازهای غذایی گیاه من را به بهترین نحو برآورده نماید؟ باکیفیت ترین کود گیاهان آپارتمانی را از کجا و به چه نحوی تهیه کنم؟

جای هیچ نگرانی نیست با ما در این مقاله از سایت آل کود به پاسخ تمامی سوال هایتان خواهید رسید پس ما را چند ثانیه ای همراهی نمایید.

کود مناسب سانسوریا برای شرایط مختلف نگهداری

گیاه سانسوریا در هر منزلی که نگهداری میشود شرایط مختص به خود را دارد؛ ممکن است فردی از ابتدا توجه ویژه ای به گیاه خود کرده و برنامه تغذیه ای منظمی برای سانسوریا در پیش گیرد. در نقطه مقابل افرادی نیز هستند که آنقدر گیاه را به حال خود رها میکنند تا گیاه دچار بیماری و علائم کمبود شده و سپس اقدام به رسیدگی نمایند. در اینجا با بررسی شرایطی که ممکن است هر یک از شما عزیزان روبرو شده باشید، به همراه معرفی کود مناسب سانسوریا پرداخته ایم.

کود مناسب سانسوریا برای افزایش سرعت رشد

بعضی اوقات گیاه حال عمومی خوبی دارد، سرحال است و رنگ برگ های شادابی دارد اما تنها مشکل این است رشد بسیار کندی دارد. مصرف کود سه بیست یا کود گیاهان آپارتمانی شوک، بهترین انتخاب برای رشد سریع سانسوریا در این زمان است. کود سه بیست با در اختیار قرار دادن متعادل عناصر نیتروژن، پتاسیم و فسفر در بهبود وضعیت گیاه شما تاثیر مطلوبی دارد از طرفی کود گیاهان آپارتمانی شوک در کنار داشتن عناصر ماکرو، مواد و عناصر فوق العاده دیگر برای رشد سریع سانسوریا را دارد.

کود مناسب سانسوریا

کود مناسب فسفر دار برای پاجوش دهی سانسوریا کدام است؟

از سوال چنین بر می آید که رابطه قوی و اثر بخشی بین وجود فسفر در گیاه و پاجوش دهی سانسوریا وجود دارد. اگر بتوانید کاری کنید سانسوریا پاجوش بزند، میتوانید با جدا کردن پاجوش از گلدان، به آسانی‌ این گیاه را تکثیر نمایید. اگر نیازهای گیاه سانسوریا به طور کامل برآورده شده و ریشه هایش توسعه پیدا کرده و قوی شوند، آن زمان شاهد پیدایش موجودات ریز سبز در گلدان خواهید بود.

کود های حاوی فسفر مانند ۱۰.۵۲.۱۰، اسید هیومیک و کود گیاهان‌ آپارتمانی شوک برای پاجوش دهی سانسوریا بهترین گزینه هستند اما مصرف کود مناسب سانسوریا بسته به گیاه شما و بررسی کارشناسان آل کود میباشد تا آسیبی به گیاه تان وارد نشود.

کود آهن مناسب سانسوریا کدام است؟

سانسوریا علاوه بر احساس نیاز به عناصر پر مصرف، نیاز بالایی نیز به عناصر ریز مغذی از جمله آهن دارد زیرا با توجه به نقش کاتالیزوری آهن در تولید کلروفیل گیاهی، اگر سانسوریا با کمبود آن مواجه شود، برگ ها کمرنگ شده و شادابی خود را از دست میدهند. با تهیه کود آهن برای گیاه خود میتواند از بروز علائم کمبود آهن جلوگیری نمایید؛ بهترین گزینه برای تامین آهن گیاه، کود کلات آهن میباشد.

توجه: بلافاصله پس از مشاهده کمرنگی و بی رنگی برگ های گیاه خود اقدام به کوددهی آهن نکنید چون ممکن است مشکل از جای دیگر باشد لذا در این مورد با مشورت از کارشناسان آل کود آگاهانه تصمیم بگیرید.

آیا میتوان از کود حیوانی برای سانسوریا استفاده کرد؟

کودهای حیوانی مانند کود مرغی، کود دامی، کود کبوتر و…به دلیل احتمال وجود عوامل قارچی و علف های هرز، بهتر است در تغذیه گیاهان آپارتمانی استفاده نشوند مگر اینکه کاملا پوسیده باشند. از طرفی با توجه به ظرافت و حساسیت بالای گیاهان آپارتمانی و عدم آنالیز کودهای حیوانی در آزمایشگاه، چون از درصد عناصر غذایی اطلاعاتی وجود ندارد، ممکن است در اثر استفاده جذب عناصر دچار تداخل شده و گیاه آسیب ببیند.

کود مناسب سانسوریا

بهترین کود برای سانسوریا :

کود گیاهان آپارتمانی شوک فوق العاده تاثیرگذار در رشد و سلامتی گیاه سانسوریا شما میباشد. این کود با فرمول اختصاصی، تمامی ریز مغذی ها، ویتامین، عناصر ماکرو و ویژگی های لازم برای رشد سانسوریا را در خود جای داده است. با مصرف این کود علاوه بر رفع مشکلات مربوط به گیاه مانند بی حالی، وجود لکه روی برگ و …پاجوش های زیبا در کوتاه ترین زمین تولید خواهند شد.

مزایای کود گیاهان آپارتمانی شوک برای سانسوریا

۱)کود مایع با قابلیت محلول پاشی و آبیاری

۲)تقویت کننده عالی برای گیاه و تحریک رشد سانسوریا

۳)تقویت ریشه سانسوریا و کمک به پاجوش دهی آن

۴)تامین تمامی عناصر غذایی گیاه

نحوه تهیه کود مناسب سانسوریا

به منظور تامین کودهای ضروری گیاه سانسوریا پس از بررسی از سوی کارشناسان آل کود، نوع و میزان کود لازم مشخص می گردد. آل کود کامل ترین و با کیفیت ترین کود های موجود در گلخانه ها و بازار را در اختیار شما دوستداران گل و گیاهان آپارتمانی قرار میدهد.

جهت خرید کود گیاهان آپارتمانی شوک، کود آهن، سه بیست و …میتوانید از بالای همین صفحه با مدیر فروش در ارتباط باشید تا در کوتاه ترین زمان به صورت تضمینی محصول مورد نظر خود را دریافت کنید.

شما عزیزان هم چنین میتوانید از مشاوره کارشناسان آل کود نیز پس از تحویل محصول برخوردار شوید.

کود مناسب سانسوریا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *