کود مناسب پیله آ

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مناسب پیله آ

در این مقاله از سایت آل کود قرار است با شرایط نگهداری یک گل آپارتمانی محبوب و زیبا به نام پیله آ به همراه معرفی کود مناسب پیله آ مطالب مفیدی را شاهد باشید لذا ما را در این مقاله مختصر و خواندنی همراهی نمایید.پیرامون ذکر مقدمه ای راجع به پیله آ، این گیاه را به نام گیاه آلومینیومی نیز می شناسند که شرایط نگهداری آن سبب شده گزینه عالی برای آپارتمان ها و منازل به شمار آید.

دلیل لقب جالب آلومینیومی برای این گیاه زینتی، به سبب وجود رنگ سفید بین رنگ سبز برگ های آن می باشد که متمایل به نقره ای است.

در واریته های این گیاه افزودن بر ظاهر سبز برگهای پرزدار، دارای برگ های قرمز خوشگل نیز می‌باشد. لازم به ذکر است پیله آ توانایی گلدهی در فصل تابستان و در فضای خارج از منزل را دارد اما با انتقال گلدان به آپارتمان، درصد گلدهی کاهش می یابد اما زیبایی برگها برای این گیاه کافی بوده و برای لوکس بودن نیاز به گلدهی ندارد.حال اطلاعات کافی پیرامون شرایط نگهداری و نیازهای اساسی پیله آ نظیر کود مناسب پیله آ در ادامه مقاله بدست خواهید آورد.

فهرست مطالب

  1. شرایط نگهداری صحیح پیله آ
  2. شیوه صحیح آبیاری پیله آ
  3. پیله آ را در چه دمایی نگهداری کنیم؟
  4. خاک مناسب برای نگهداری پیله آ چیست؟
  5. کود مناسب برای پیله آپیدایش لکه ها روی پیله آ چه علتی دارد؟

شرایط نگهداری صحیح پیله آ

شیوه صحیح آبیاری پیله آ

گیاه آپارتمانی پیله آ رطوبت خاک را دوست دارد اما نه اینکه هر روز گلدان را آبیاری نمایید و آن را به طور مداوم غرق در آب و رطوبت کنید. لذا با انجام صحیح آبیاری زمینه پوسیدگی ساقه و ایجاد بیماری قارچی به حداقل خواهید رسید اما در صورت افراط ریشه قهوه ای شده و گیاه آلومینیومی زیبایتان از بین خواهد رفت.

در فصل بهار و تابستان بهتر است گلدان را با چک کردن خشکی سطح گلدان ۲ آلی ۳ مرتبه آبیاری نمایید و تعداد این دفعات را در فصل زمستان به حداقل برسانید.

پیله آ را در چه دمایی نگهداری کنیم؟

پیله آ از سرما گریزان است و عاشق هوای گرم و مرطوب است به عبارتی در چنین شرایطی بیشترین میزان رشد را دارد. از علائم تاثیر سردی هوا بر روی پیله آ، سیاه شدن رنگ گیاه است.

مناسب ترین دما برای نگهداری این گیاه دوست داشتنی آپارتمانی،  در بازه ۱۵ آلی ۲۲ درجه سانتی گراد می‌باشد.

نگهداری پیله آ

خاک مناسب برای نگهداری پیله آ چیست؟

خاک مناسب برای پیله آ بایستی دو فاکتور اصلی را داشته باشد: اول به اندازه کافی غنی و سرشار از مواد مغذی باشد تا انتظارات تغذیه ای گیاه را برطرف نمایید. دوم اینکه زهکشی عالی داشته باشد تا آب اضافی را از خود عبور داده و از انتهای سوراخ گلدان خارج گردد.

ترکیب کوکوپیت، پرلیت و پیت ماس گزینه عالی برای گلدان پیله آ می‌باشد همچنین می توانید با تهیه خاک باغچه و افزودن شن و ماسه قابلیت زهکشی آن را افزایش دهید.

کود مناسب برای پیله آ

زیبایی چشم نواز پیله آ و استفاده از آن حتی در سبد های آویزی نگهدارنده را بر آن می دارد تا جهت حفظ سلامتی و طراوت گیاه  رسیدگی خود را از آن دریغ ننماید. یکی از مهم ترین موارد رسیدگی به پیله آ، استفاده از کود مناسب برای آن است تا با کمبود عناصر غذایی مواجه نگردد و رشد و حیات طولانی مدتی داشته باشد.

بهترین کود برای پیله آ کودهای مایع شوک می باشد که استفاده از انواع معرفی شده آن در زیر نیازمند بررسی کارشناسان آل کود و توصیه کودی به شما می باشد.

کود اسید هیومیک شوک

این کود مختص تقویت خاک و ریشه زایی عالی گیاه پیله آ می باشد. قابلیت متخلخل و سبک نمودن بالای خاک به همراه تامین مواد مغذی و اصلاح خاک، هیومیک اسید را به گزینه عالی جهت آبیاری گلدان گیاه پیله آ تبدیل نموده است.

زمان استفاده از اسید هیومیک شوک برای پیله آ در تمام طول سال و در بهار و تابستان ماهی یکبار و در پاییز و زمستان دو ماه یکبار می‌باشد.

برای مطالعه بیشتر: اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

کود جلبک دریایی شوک

این محصول بی نظیر مواد بیشماری برای تغذیه گیاهان آپارتمانی را در اختیار دارد.از عناصر غذایی گرفته تا آمینو اسید و محرک های رشد. با استفاده از کود جلبک دریایی شوک نیاز به استفاده از مواد تقویتی دیگر بسیار کاهش خواهد یافت.

زمان استفاده از این کود در فصل رشد هر دو هفته یکبار و در پاییز و زمستان ماهی یکبار می‌باشد.

برای استفاده دو سی سی از این کود را در هزار لیتر آب حل نمایید و محلول پاشی کنید.

بیشتر بخوانید: کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

کود گیاهان آپارتمانی شوک

این کود مخصوص گیاهان آپارتمانی بوده و تمامی آنچه یک گیاه کاشته شده در گلدان بدان نیاز دارد را در اختیار دارد. با استفاده از کود گیاهان آپارتمانی شوک تمامی علائم کمبود عناصر غذایی به بهترین وجه ممکن رفع خواهد شد.

برای استفاده در فصل بهار و تابستان هر دو هفته یکبار دو سی سی از این کود را در هزار لیتر آب حل نموده و محلول پاشی کنید؛ همچنین در فصل پاییز و زمستان این کار را در زمان هر ماه یکبار انجام دهید.

 

کود گیاهان آپارتمانی

کود آمینو اسید شوک

اگر گیاه را به گلدان جدید انتقال داده اید و رشد آن متوقف شده یا شاهد ظاهر تحت تنش گیاه هستید، با توصیه کارشناسان آل کود بهترین گزینه کود آمینو اسید شوک می‌باشد تا بار دیگر گیاه به رشد و زندگی نرمال خود ادامه دهد.

شرایط نوری مناسب پیله آ

حداقل زمانی که گیاه بایستی از نور خورشید بهره مند گردد، ۴ ساعت تابش غیر مستقیم می باشد تا به طور ایده آل رشد نماید زیرا کمبود نور سبب شروع رشد گیاه به شکل علفی می گردد. همچنین گلدان را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید زیرا احتمال سوختگی برگ ها بالا خواهد رفت.

پیدایش لکه ها روی پیله آ چه علتی دارد؟

اگر شما گلدان را در معرض تابش مستقیم خورشید قرار داده و غبار پاشی روی سطح برگ را انجام دهید، قطرات مایع به جای طراوت بخشیدن به گیاه و تامین رطوبت نقش ذره بین را ایفا نموده و سبب پیدایش لکه روی برگ های زیبای پیله آ می گردند.

کود مناسب پیله آ
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *