کود مخصوص توت فرنگی

کود توت فرنگی

جهت خرید کود توت فرنگی از بالای همین صفحه می توانید با ما در ارتباط باشید.

ارسال کلی و جزئی به سراسر کشور.

4 راز کود دهی توت فرنگی

نیتروژن را مدیریت کنید

ازت برای گیاهان توت فرنگی آلی گیاهان توت فرنگی در اوایل بهار و اواخر پاییز تقاضای نیتروژن نسبی بیشتری دارند.

در اوایل بهار گیاهان در حالی که توت فرنگی خود را تولید می کنند و دونده های توت فرنگی را تولید می کنند ، در طی یک دوره بسیار خواستار انرژی هستند.

حتی اگر دونده ها از بین بروند ، نیتروژن می تواند خیلی سریع در بسترهای توت فرنگی آلی کم شود.

با استفاده از روشهای مرسوم ، کودهای شیمیایی با نیتروژن ، فسفر و پتاسیم به راحتی اضافه می شوند تا مواد مغذی مورد نیاز خود را گزیده و انواع توت ها را حفظ کنند.

بنابراین ، اولین راز رشد بارهای توت فرنگی آلی ، نگه داشتن با موفقیت سطح نیتروژن در کاشت توت است.

برای حفظ بهره‌وری و سطح نیتروژن ، باید از کودهای آلی استفاده کنید.

کود توت فرنگی  به دلیل داشتن 10٪ نیتروژن گزینه خوبی است. منابع ارگانیک دیگر ازت شامل وعده غذایی ماهی ، کنجاله سویا و وعده غذایی یونجه است.

همچنین وعده غذایی پر از 15 درصد منبع خوبی ازت است اما میزان انتشار بسیار کندی دارد.

کود پوسیده دامی نیز منبع خوبی ازت است ، اما شما باید مراقب باشید که مقدار زیادی ازت به توت فرنگی خود تأمین نکنید زیرا این امر می تواند باعث افزایش محصول رویشی و توت های کمتری شود.

نیتروژن بیش از حد می تواند توت فرنگی را از بین ببرد و بسوزاند ، بنابراین کود مرغ خام و تازه را روی توت فرنگی ها (یا هر ماده بسیار غنی از نیتروژن دیگر) قرار ندهید.

بهترین کود توت فرنگی

علف های هرز را بزنید

توت فرنگی های ارگانیک بدون علف های هرز کشاورزان ارگانیک معمولاً با شنیدن نام غول کشاورزی مونسانتو لرزیدند: یا با ترس و عصبانیت یا هر دو. بنابراین ، به طور طبیعی (هدف در نظر گرفته شده!) ، علف کش هایی مانند Roundup برای کسانی که مایل به انجام امور ارگانیک هستند ، امری غیر عادی است. پرش از روی این سموم علفهای هرز این اطمینان را می دهد که محصولی که می ریزید در هنگام مصرف آنها خالص و عاری از مولکول های بالقوه مضر باشد. اما این بدان معنی است که علفهای هرز جوانه زده و شما را بی رحمانه مسخره می کند.

 

دومین راز یک باغ توت فرنگی پرکار ارگانیک ، ایجاد عادت و تلاش در هنگام کشیدن علفهای هرز است. کشیدن دست اولین راه حل بیشتر تولید کنندگان غیر شیمیایی است. تدوین برنامه و پایبندی به آن در مبارزه با رشد ناخواسته مهم است. از کشت کم عمق نیز می توان با موفقیت استفاده کرد. اما ، بدون علف کش های شیمیایی ، اگر می خواهید بارهای زیادی در میوه جمع آوری شود ، کاملا ضروری است که در بالای علفهای هرز نگه دارید.

علف کش ارگانیک وجود دارد که برای استفاده با توت فرنگی در حال رشد  وجود دارد ، اما استفاده از آن به تنهایی برای کنترل کامل علفهای هرز کافی نخواهد بود. بنابراین ، دستکشهای باغبانی خود را آماده رفتن کنید و به محض نشان دادن سرهای زشت خود ، آن علفهای هرز را جمع کنید.

کود با کیفیت توت فرنگی

پاکسازی آفات و پاتوژن ها

کود توت فرنگی

آفات هنگام رشد گیاهان توت فرنگی ارگانیک فقط به عنوان علفهای هرز یک مشکل بخصوص در تخت های توت فرنگی ارگانیک است ، آفات و عوامل بیماری زا نیز می توانند به خصوص لکه دار باشند. تعداد زیادی از سموم قدرتمند برای ارسال چنین مشكلات به پاشی وجود دارد ، اما چه كسی می خواهد آن باقیمانده ها را بخورد؟ راز حفظ تمامیت ارگانیک هنگام برداشتن یک پنجه سالم ، سه برابر است.

 

از مناطق مشکل دار جلوگیری کنید

گیاهان سالم و عاری از بیماری را در خاکهایی با زهکشی خوب و گردش هوا بکارید. گیاهان خود را از مناطقی که ممکن است جمعیت زیادی از کنه ها یا میکروب های مضر برای توت فرنگی شما داشته باشد ، دور نگه دارید. همچنین مدیریت علفهای هرز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می تواند زیستگاه ها و ارگانیسم های مشکل ساز را نیز فراهم کند. مالچ کردن زیاد در زیر برگهای گیاهان نیز مهم است. خاک ، به دلیل ماهیت ، در لژیون های میکروبی قرار دارد. در بسیاری از مزارع توت فرنگی ، قطرات باران که به خاک می ریزد و از این طریق قطرات گل آلود آلوده به بیماری زا را بر روی اجزای رویشی می فرستد ، علت بیماری و مرگ است. یک لایه سنگین مالچ از این مشکل شایع جلوگیری می کند.

کود توت فرنگی

قلع و قمع

گونه های قارچی و بسیاری از انگل ها در برگهای مرده یا در حال پوسیدگی که در طول زندگی از گیاهان توت فرنگی پراکنده می شوند ، خانه های شاد پیدا می کنند. هوشیار بودن برای از بین بردن هر گونه ماده گیاهی مرده یا پوسیده شده از تختخوابهای شما به حداقل رساندن مشکلات کمک خواهد کرد. در حالی که از بین بردن کامل حتی با روش های معمولی تقریبا غیرممکن است ، اما با استفاده از زمین های مادونزا می توان از عوامل بیماری زا توت فرنگی نیز جلوگیری کرد. برنامه های مکرر می توانند با ایجاد یک محیط غیرقابل مهار ، کنه و دیگر تعداد بندپایان را کاهش دهند. سموم بیولوژیکی مانند Serenade نیز موجود هستند ، اما برای از بین بردن آفات نیز کافی نیستند. با این حال ، مدیریت آنها یک راز مهم برای موفقیت است.

کود توت فرنگی

حفاظت

محافظت از باغ شما نیز بسیار مهم است. روش اصلی محافظت در برابر شکارچیان میکروسکوپی از طریق انتخاب انواع است. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که خیس از آن بیشتر است ، حتماً گونه‌ای را انتخاب کنید که حداقل در برابر کپک پودری و سایر قارچهای دوست داشتنی مقاومت داشته باشد. با نیتروژن بیش از حد کود ندهید زیرا بسیاری از آفات به همه بافتهای شاداب حاوی نیتروژن بیش از حد جذب می شوند. و البته ، میوه را با مالچ کردن خوب و چیدن میوه به محض رسیدن ، میوه را از زمین دور نگه دارید. هر میوه فاسد را فوراً حذف کنید! توری یا حصارکشی پرندگان نیز به نوعی ایده خوبی است تا آفات بزرگتر مانند سنجاب ، پرنده و خرگوش را از بین نبرید.

کود توت فرنگی

جانوران را از بین ببرید:

دونده توت فرنگی ارگانیک این آخرین راز یک راز کلی برای انواع توت فرنگی در حال رشد است ، نه لزوما فقط برای تولید کنندگان ارگانیک. اما ، با وجود مشکلات اضافه شده در قبال مواد شیمیایی متعارف قدرتمند ، حتی برای گیاه ارگانیک نیز بسیار حیاتی است.

به عبارت ساده ، باید دونده ها را بردارید. همانطور که مرتباً باغ خود را علفهای هرز می کشید ، مراقب تلاش گیاهان خود برای کلون کردن خود باشید. هنگامی که آنها دونده را خاموش می کنند ، از ناخن ها ، قیچی یا برش های هرس خود استفاده کنید تا دونده ها به محض شناسایی مشخص شوند.

قوی ترین کود توت فرنگی خارجی

گیاهان توت فرنگی خود را صرف تلاشهای تولید مثل می کنند. بسیار مهم است که گیاهان خود را به روشی که می خواهید آنها را بارور کنید راهنمایی کنید. اگر برخی از گیاهان توت فرنگی ده ها گیاه دختر کلون شده را در اختیار خود بگذارند اگر به خودشان واگذار شوند. همه این دونده ها بدان معنی است که انرژی از تولید توت فرنگی منحرف می شود ، به همین دلیل است که شما آنها را در وهله اول کاشته اید! بنابراین ، حتماً برای تولید دونده های توت فرنگی مراقب باشید و هرچه سریعتر آنها را جدا کنید. گیاهان با اختصاص انرژی بیشتر به توسعه آن دسته از توت فرنگی های ارگانیکی که من قول داده ام پاسخ خواهند داد!

 

تاثیر اسید هیومیک کود توت فرنگی در رشد توت فرنگی را مطالعه کنید.

 

*** و اگر این 4 راز به شما در آماده سازی و پرورش توت فرنگی کمک کرد ، با به اشتراک گذاشتن این مقاله با دیگران و دوستان  allkud.com را معرفی کنید . ***

آموزشیفروش کود شیمیاییمحصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366