کود استور

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود استور

از کود استور چه می دانید؟

شناخت کود استور برای فعالان در زمینه کشاورزی و باغداری بسیار اهمیت دارد زیرا به طور موثر بر ثمر بخشی خاک و کیفیت محصولات برداشتی می افزاید به گونه ای که سبب میشود کیفیت و کمیت ماده غذایی دوچندان شود تا هم کشاورز و باغدار درآمد بالایی کسب کنند و هم مصرف کننده از کیفیت محصول به وجد آید.

آنچه که در ابتدای این مقاله از سایت آل کود پیرامون کود استور بدان اشاره شد، تنها بخشی از عملکرد عالی این ماده تقویتی میباشد. برای شناخت کافی در ارتباط با کود استور، نگاه مهربان خود را به ادامه مقاله جلب نمایید.

اهمیت کود استور در کشاورزی و باغداری

اسید هیومیک استور :

آیا می دانستید با کود استور میتوانید تا سال های سال خاک پر بار و حاصلخیزی داشته باشید؟ کود استور با ویژگی های منحصر به فردی که دارد و به دلیل دارا بودن عناصر غذایی بسیار مهم برای گیاهان، در صنعت کشاورزی و باغداری نقش پر رنگی ایفا میکند.

اهمیت کود استور در افزایش محصول دهی کشاورزان را بر آن داشته تا هر ساله مقدار موردنیاز از این کود را برای محصولات مختلف از جمله: درختان میوه، حبوبات، صیفی جات و حتی سبزیجات استفاده نمایند. اکنون شاید سوالتان این باشد کود استور و اسید هیومیک استور چگونه بر بهره وری تاثیر میگذارد؟ این کود چه فعل و انفعالاتی را درون خاک و سلول های گیاهی انجام میدهد؟

اثرات استفاده از کود استور

کود اسید هیومیک شوک :

تحریک رشد میکروارگانیسم های مفید

یکی از مهم ترین اثرات استفاده از کود استور در صنعت کشاورزی، تحریک تکثیر و رشد میکروارگانیسم های مفید خاک میباشد آنجا که کودهای شیمیایی بلای جان موجودات ریز و حیاتی خاک میشوند، کود اسید هیومیک شوک به همراه کود استور به کمک خاک و میکروارگانیسم های ضروری خاک شتافته و با تحریک آنها زندگی را به خاک هدیه میدهد. با این کار آنزیم های درون خاک نیز به خوبی به ریشه گیاه انتقال یافته و محصول در اثر فعالیت های درون سلولی، به بالاترین کیفیت خود میرسد.

حاصلخیزی خاک

کود جلبک دریایی شوک

بدون شک واژه حاصلخیزی برای خاک پس از زیاده روی در مصرف کودهای شیمیایی و از وقتی که این نوع کود ها پا بر عرصه صنعت کشاورزی گذاشتند، به یک آرزو برای تمامی باغداران تبدیل شده است. با مصرف سالیانه کود های شیمیایی مقدار و درصدی از مواد آلی خاک کاهش یافته و در نهایت فقیر میشود؛ همین عامل سبب کاهش بازدهی خاک شده و روز به روز از تولیدات محصول کاسته میشود. به راستی از خاک فقیر چه انتظاری میتوان داشت؟

اینجاست که نیاز به یک منجی برای طبیعت بیداد میکند! بله، کود ارگانیک! کود استور در کنار کودهای طبیعی دیگر از جمله اسید هیومیک شوک و جلبک دریایی شوک، به طرز شگفت انگیزی در پی جبران خسارت برمی آیند و مواد آلی را مجددا به خاک باز میگردانند. کود استور تقریبا ۸۰ درصد مواد ارگانیک را در خود جای داده که این درصد در هر کودی پیدا نمیشود.

افزایش رشد ریشه

گیاه زاموفیلیا

ریشه هر گیاهی تا وقتی نباشد یا به مرور زمان ضعیف گردد، دیگر نمیتوان امیدی به آن گیاه داشت؛ همانطور که میدانید ریشه تکیه گاه و عامل اصلی جذب عناصر غذایی و رشد گیاه میباشد. اگر دنبال ماده ای مطمئن برای رشد و گسترش ریشه گیاه خود هستید، حتما استفاده از کود استور را تجربه کنید!

اسید هیومیک استور به طرز اعجاب انگیزی قابلیت های ریشه، راندمان و سیستم ریشه را تقویت نموده و هم ریشه اصلی را ضخیم کرده و هم بر تعداد و ضخامت ریشه های جانبی و کوچک می افزاید تا گیاه در صورت قرارگیری در شرایط تنش زا و تشنگی، از دور دست ترین نقطه نیز مواد غذایی جذب نماید این تاثیر سبب افزایش طول عمر باردهی درخت، خوش طعم شدن تمامی محصولات و در نتیجه سود اقتصادی حاصل از آن میگردد.

تنظیم پی اچ خاک

اسید هیومیک شوک: کود استور را میتوان از بهترین و موثرترین کودهای موردنیاز در زمین های آهکی به شمار آورد‌. متاسفانه اکثر باغات پر ثمر کشور در مناطق آهکی احداث شده و به دلیل افزایش هر ساله پی اچ بر میزان تولید محصولاتی از جمله پسته کاسته میشود.

خبر خوش این است کود استور در این مورد نیز به کمک صنعت باغداری و کشاورزی شتافته و به دلیل دارا بودن خاصیت اسیدی هیومیک اسید استور، پی اچ خاک پایین می آید و شرایط برای جذب عناصر غذایی بهتر میشود.

مقابله با شوری خاک

نه تنها آهکی بودن خاک سد راه برداشت محصول فراوان با کیفیت بالا میباشد، بلکه شوری خاک نیز از جذب بسیاری از عناصر به ویژه پتاسیم میکاهد. کود استور به دلیل اینکه میزان نگهداری آب اطراف ریشه و خاک را افزایش میدهد و هم چنین ویژگی های منحصر به فردی که دارد، بهترین گزینه برای مقابله با شوری خاک به شمار می آید.

رشد گیاهان آپارتمانی

کود استور نه تنها برای انواع محصولات باغی و کشاورزی موثر میباشد، بلکه برای تقویت و شادابی گیاهان آپارتمانی نظیر گیاه زاموفیلیا، سانسوریا، انواع بونسای و …نیز موثر میباشد. اما چرا و چگونه؟

کود اسید هیومیک استور عناصر گیاهی و درصد ویتامین های خاک را بالا برده و گیاه زاموفیلیا را از عوارض کمبود آنها به ویژه زردی، پژمردگی برگ و …جلوگیری میکند. لازم به ذکر است برای دانستن مقدار موردنیاز کود استور برای گیاهان آپارتمانی میتوانید از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

نقش هیومیک در جذب آهن :

آهن یکی از عناصر ریز مغذی میباشد که کمبود آن به ویژه در خاک های آهکی و حتی معمولی نیز شدید میباشد. جذب عنصر آهن توسط خاک و در نهایت گیاه به حدی دشوار است که حتی در صورت کوددهی نیز ممکن است گیاه با کمبود آن مواجه شود. اسید هیومیک استور عنصر آهن را به شکل کلاته درآورده و  توان جذب یون های آهن توسط ریشه را افزایش میدهد.

سخن آخر:

بدون شک آرزوی هر کشاورز و باغداری دیدن صحنه پر بار بودن درختان میوه و مزارع میباشد؛ برای رسیدن به هر آرزویی ابتدا بایستی هوشمند بود و حتما در این مسیر از راهنمایی های متخصصان بهره گرفت.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

کود استور
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *